EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

petaskrdla
4. srp 2010

@keminek To byl vážně super nápad, porovnat to 😉

Dneska jsem koukala do fotoblogů ostatních maminek, některé tam mají tipy co s sebou do porodnice, pomalu už bych si asi taky tu tašku měla sbalit, kdyby náhodou 😀 no ale to hlavní proč to píšu je, že spousta maminek tam pro sebe mají takové ty klas.věci + a to mě hrozně překvapilo, kolik jich to tam mělo - nafukovací kruh na sezení po porodu!! auuuu, oni s tím prostě dopředu počítají!! 😖 Jasně, že epino není samospásné a 100% záruka, ale brát to za jasnou věc, že to tak bude a ještě vybírat, s jakými obrázky si koupím kruh do porodnice... ještě, že jsem tuhle diskuzi a epino objevila včas!!!!!!! 🙂

andrea_stella
4. srp 2010

ahojte, som prvorodicka rodit budem sice az v novembri, ale rada by som chcela vyskusat epi-no , najprv som uvazovala o eterickom olejceku a masazi hradzi, ale tento epi-no mi pride ucinejsi aspon podla toho co tu citam, len by som sa chcela opytat, ci si mam kupit novy epi-no, alebo pouzivany nakolko som si neni ista ci by to bol zrovna dobry napad 😒

petaskrdla
4. srp 2010

@andrea_stella
Kupovala jsem použité od maminky tady a není žádný problém, funkčnost naprosto odpovídající 😉 myslím, že každá mamina ho buď používá s kondomem a nebo desinfikuje tak poctivě, že nevidím důvod, proč nekoupit použité..

andrea_stella
4. srp 2010

@petaskrdla aha dakujem tak skusim popatrat na MK niaku maminu co to predava ved pre istotu si to mozem este aj ja zdezinfikovat doma 😉

petaskrdla
4. srp 2010

@andrea_stella
jasně, já ho desinfikuju před každým použitím i doma, přece jen, vždycky to ukládám do toho obalu, tak pro jistotu..
Nemám sice ještě po porodu, ale na psychiku je to super věc, můžu rozhodně jenom doporučit!! a skvělých porodních zkušeností tady najdeš víc než dost 😀

andrea_stella
4. srp 2010

@petaskrdla no len ja sa bojim, ze doktor , ktory ma odrodi bude taky zadubeny, ze ma nastrihne iba tak preventivne 😠

petaskrdla
4. srp 2010

@andrea_stella No o tom to asi také hodně je, moje máma pracuje tady u nás na Kladně v porodnici, takže by se vším ostatním byla parádní"protekce", ale kvůli tomu, že tady prostě střihají preventivně, jsem se nakonec rozhodla pro jinou porodnici. Je sice o kousek dál, ale ten přístup je naprosto jiný!! Tak zkus, pokud máš možnost, vybrat porodnici, kde vyjdou vstříc..

pikkumyy
4. srp 2010

peta - já jsem na Kladně rodila a jen potvrzuju tvá slova s tím preventivním nástřihem (teda mám i dojem, že se paní doktorka trošku lekla rychlosti, s jakou se malá drala ven), nicméně myslím, že epino pomohlo k výbornému hojení, sedět jsem mohla hned po porodu - jediné nepříjemné bylo vylejzání stehů někdy po těch 14 dnech...

andrea - u epina z druhé ruky bych se snažila zjistit, kolikátý jsem majitel, přecejen výrobce ho doporučuje na 2 děti...

andrea_stella
4. srp 2010

@petaskrdla no ved mam vybrateho doktora a aj k nemu chodim, tak sa s nim o tom nastrihovani hradze porozpravam a uvidme
@pikkumyy dakujem za info nemam este o tom epi-no tolko info musim pozistovat , ale ja sa poznam a nakoniec aj tak kupim nove 😀

fraal
5. srp 2010

@andrea_stella já si myslím, že pokud to vydezinfikuješ, tak je jedno jestli je nové nebo už po někom, ale psychicky člověk asi je radši když má nový, ale to si taky musíš vydezinfikovat - já používám ty dezinfekční polštářky s alkoholem před a po každým cvičení - nejsou drahý a seženeš je v lékárně

fraal
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petja
autor
5. srp 2010

@katka1981 Ano,jde to nějak líp,ale mi vyhrožují větším mimi,tak je to asi ta motivace,taky.Každopádně poprvé to bylo náročný,myslím první cvičení v druhém těhu.Teď už jsem spoko

ratatooy
5. srp 2010

ahoj holky můžu si u některé z vás zamluvit epi-no která ho bude prodávat cca za 1500kč?kdyžtak písnite IP.v bazaru to nikdy nestihnu už je vždy prodané a prosím po jedné majitelce která měla nové.děkuji.

petaskrdla
5. srp 2010

@lio
Tak jak jsi dopadla na monitoru?
Já jsem opět zaperlila, nějak jsem si to pomotala - měla jsem jít jen na 1.kontrolu do nemocnice, na monitor až za týden, takže jsem hodinu seděla frontu jinde, než jsme se sestřičkou přišli na to, že mám být o patro níž 😠 takže další hoďka čekání, pak jediné, co mi udělali bylo, že mi paní dr. změřila metrem břicho a šla jsem domů. Paráda 😀 😀

lio
5. srp 2010

@petaskrdla dopadla jsem skvěle, prý ukázkový monitor, šlo to docela rychle, jen mimi trochu usínalo, když našlo poho polohu, že jsem se musela překulit na bok a pak čutalo jak diví, ale pohoda. Takže tys na monitoru nebyla?
To by mne kleplo, to čekání a ještě k tomu jinde .-)

katka1981
5. srp 2010

@petja prosim ta ked sa ti narodi miminko, napis mi do IP aky si mala porod, aby som nahodou neprejliadla vo fore, moc ti drzim palce.

luciolka1987
5. srp 2010

Holky dneska sem pri epinovani zase trochu krvacela a tak sem se pak zrcatkem divala odkud to muze byt.A kdyz sem byla v tom drepu nad zrcatkem tak ze me vyteklo trochu naruzovele vody ale jenom trosicka mohla to byt plodova voda?ze by ji trochu vyteklo? ☹

suik
5. srp 2010

Chtěla bych se zeptat, je lepší epino s tím měřidlem (Delphine plus) nebo bez?

suik
5. srp 2010

spíš jsem myslela, jestli stačí bez měřidla.....

e295
5. srp 2010

Ahoj holky.
Už pár týdnů vás tady pročítám a špicluju 😀 a musím říct, že zprávičky o porodech bez potrhání nebo s minimálním nástřihem jsou velkým povzbuzením a asi ne jen pro mně 😀 Proto určitě napište, jak jste dopadly. Snad budete mít všechny štěstí a porodíte brzy krásná zdravá miminka 😅
Já se docela bojím, nevím, co mě čeká. Poprvé jsem rodila císařem a celý těhotenství bylo jen o nervech, jak to nakonec dopadne. Teď to je úplně jiné a docela pohodička, až na někdy opravdu nechutné bolesti stydké kosti, způsobené prý rozestupováním pánve. Když se člověk dovídá od maminek v okolí, jak skončily po porodu a co zažily... brrr... Tak jsem se taky rozhodla pořídit si Epi-no. Bavila jsem se o tom s jednou Dr. a ta o tom nic nevěděla, ale našla si to na netu a prý to zní logicky a když nám slibujou velký mimčo, tak mi to doporučila, ať to zkusím. Tak jsem zvědavá.
Jak se vám holky daří s cvičením? Na kolika cm jste začínaly a jak pokračujete? Měříte to na tý jejich stupnici nebo pak obvod metrem? Mě se zdá úplně nemožný nacvičit těch 10cm/ obvod hlavičky kolem 30cm. Poprvé jsem začínala asi na 5cm a po 4 dnech cvičení jsem asi na 7 tj.21cm metrem po obvodu balonku.
Cvičíte jen do pocitu tlaku nebo podle citu až trochu do bolesti, jak to jde?

Luciolko, uvidíš během noci a kdyžtak zítra. Kdyby se ti zdálo, že to nepřestává nebo se to objevilo zase, tak zajdi radši k Dr., udělá zkoušku, jestli jde opravdu o plodovou vodu. Termín už skoro máš, tak buď úplně v klidu 😉 To by už bylo normálně donošené miminko. (Miminka z nemocnice pouštějí domů, pokud dosáhnou 36tt a nebo mají aspoň 2200g)

e295
5. srp 2010

Jo a ještě... Co říkají cvičení vaši chlapi? Nejsou z toho nervozní ? Víte, jak to myslím... a na co myslí chlapi 😀
Můj manžel teda jó 😀

lio
6. srp 2010

@suik asi i kvůli ceně a pozdějšímu využití většina z nás kupuje bez měřidla...

petja
autor
6. srp 2010

@e295 ..já teda nevim,jak to myslíš...

petja
autor
6. srp 2010

@suik Když chceš posilovat dno pánevní po porodu,pořiď si plus,jinak je to nastejno.Já měla minule plus,ale při cvičení, stejně jako teď na budík ani na počet stisků nejedu,takže teď mám obyč. amyslím,že posilovat dno pánevní můžu i bez tlakoměru,akorát nevidíš tu zpětnou vazbu...

petja
autor
6. srp 2010

@e295 úplně o bolesti to být nemá,ale nějaké se stejně nevyhneš a tlak na konečník tam prostě bude,to mi osobně je nejvíc nepříjemné,la emá to obrovskou výhodu,že tě tento pocit nezaskočí u porodu,budeš ho už znát ze cvičení.Na 10cm se dostaneš,času máš dost.Já jsem se po 2týdnech dostala na obvod 33cm

vorllinka
6. srp 2010

Ahoj holky,
přidávám se k úspěšným epiňačkam. Před týdnem se nám narodil Šimon, váha 3600g, obvod hlavičky 33cm a já jsem nebyla natržená, nastřihnutá ani jinak poraněná. Takže opravdu moc doporučuji!!! V nemocnici se na epi-no chodili koukat, musela jsem si ho nechat přivézt 😅

vorllinka
6. srp 2010

No a teď EPI-NO prodávám. Zájemkyně mohou psát do IP 😉

makinecka
6. srp 2010

@petja ty to budeš nafukovat ještě víc? 😅 já procvičuju 32cm a bojím se o víc aby to neruplo ten balonek a myslím že už bych mohla zvládnout porodit snad 😕

sambucca
6. srp 2010

@e295 pridavam se k petje, ta otazka nedava smysl - si ji tak utajila ve slovech 😅

suik
6. srp 2010

@lio, @petjo: díky....já to potřebuju jen na trénink, nejsem člověk co by porovnával hodnoty....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru