EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

suik
12. zář 2010

@darjanka To mě mrzí, obdivuju tě, já vědět, že mám miminko prdelkou dolů, tak nedělám nic, ale je vidět, že jsi mu věřila a poctivě cvičila 😉 , aspoň máš dobrý pocit, že jsi nezahálela. Tak hodně štěstí!

verondza
12. zář 2010

@darjanka vela stastia! moja mala bola tiez este nedavno otocena kp, takze som zacinala epinovat s pocitom, ze je to mozno zbytocne. ale vdakabohu, otocila sa. tak dufam, ze to nafukovanie na nieco bude. mam poriadny kasel a nacvik je tym padom poriadne neprijemny a dost stresujuci....ked mam nafuknute tych 31 a chce sa mi zakaslat, musim rychlo vyfuknut, lebo by som sa isto roztrhla az po krk 😒 .

suik
12. zář 2010

@verondza jé, to musí být nepříjemný, já musím být taky v pohodě, hlavně fyzicky, jinak to jde blbě. Ale dolezla jsem na 30, tak jsem v klidu, kdyby něco, dávám si jednodenní pauzy a jde to líp.

petaskrdla
12. zář 2010

Tak i my už máme malou, Epino jsem bohužel nezúročila, protože malá musela ven císařem, ale psychická pohoda před porodem k nezaplacení, takže mohu cvičení jen doporučit!! Všem "cvičenkám" přeju hodně štěstí a co nejpohodovější porody!

verondza
12. zář 2010

@petaskrdla gratulujem k miminku! vsetko okolo mna rodi cisarom, dufam, ze my s malou sa tomu vyhneme.

petaskrdla
12. zář 2010

@verondza
Za gratulace děkujeme, přeju ať vyjde přirozený porod, u císaře není vážně o co stát, nechápu maminy co do něj jdou dobrovolně, na přání..

lucie30
12. zář 2010

Ahoj, na diskuzi jsem sice nepřispívala, ale vyčetla jsem si zde plno zajímavých informací a tak přidávám svoji zkušenost z porodu s epinem. K porodu jsem měla nacvičených 31 cm - podařilo se mi to natrénovat až jeden den před porodem!! Porodila jsem bez natržení a nastřižení i přesto, že mimčo mělo obvod hlavičky 34 cm. Takže si myslím, že mě epino určitě pomohlo 😉 Přeji stejně pohodový porod ...

verondza
12. zář 2010

@lucie30 gratulujem! znie to povzbudzujuco. ja viac ako tych 31 cm ani neplanujem trenovat, s tymto kaslom mam co robit, aby som sa prinutila aspon si sem-tam overit tento obvod. 😝 som fakt zvedava, ako to u nas dopadne.
myslela som si, ze o takomto case uz mala bude na svete, vraj baby sa rodia skor a este k tomu je to moje druhe dieta. ale volajako sa jej nechce... 🙂

kleaa
13. zář 2010

ahoj holky, já sama jsem tu přispívala a úspěšně odrodila s epi-nem druhé dítko 🙂

konečně jsem se dokopala ho prodat, páč už další neplánujeme. pokud máte některá zájem, podívejte se na http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=37127650&tab=4 tam ho prodávám. krásný den! L.

prahaxx
13. zář 2010

ahojte, neda mi aby som sa nepodelila s Vami o dobru skusenost s EPI-nom a masazou
zacala som v 35 tyzdni, islo to velmi velmi pomaly, nakoniec som bola tyzden hospitalizovana, takze pauza, po navrate z nemocnice sam i zdalo, ze zacinam uplne odznova .-(.
Viac ako 28 sa mi nikdy nepodarilo nacvicit, ale porod bol bez nastrihu, babatko malo 30 a pokial moju mamu pri kazdom zo 4 porodov hrozostrasne zasivali, ja som mala v tomto smere pokoj.
Vela trpezlivosti!! oplati sa

ratatooy
13. zář 2010

@prahaxx tak to ti gratulujeme,to je dobré že ti stačilo tak málo ale měla jsi malé miminko,tak je to super.
@suik chci se zeptat ty jsi myslím psala něco o homeop. bereš i arniku?

caramel
13. zář 2010

Zdravím všechny maminky a přidávám se do řad těch, které cvičily s epinem a porod zvládly bez nástřihu. Při cvičení jsem se dostala asi na 10,5 cm (metrem jsem neměřila). Skončila jsem 3 dny před porodem, protože jsem nějak časově nestíhala a porodila jsem krásnou 4 kilovou holčičku s obvodem hlavičky 36 cm bez nástřihu pouze se 3 stehy. Rodila jsem totiž takovým fofrem (celkem cca 6 hodin od počátku kontrakcí, půl hodiny po příjezdu do porodnice), že malá doslova vylítla na 3 kontrakci a zatlačení a trošku mě potrhala ramínky. Dvě hodiny po porodu jsem byla schopná se sama zvednout a osprchovat a sezení mi nedělalo problém. U prvního porodu (v podstatě stejnou rychlostí) jsem sice také měla jen 3 stehy, s epinem jsem ale necvičila a ještě po propuštění z porodnice pro mě bylo příjemnější sedět na kruhu. Každopádně epino doporučuju. Kromě jiného vás připraví i na ten nepříjemný pocit tlaku na konečník a alespoň vzdáleně budete vědět, co vás čeká (u porodu je to pak několikanásobně horší, ale za ty naše uzlíčky to stojí). Epino budu prodávat dál za Kč 1 600 (viz inzerát nebo IP).

verondza
14. zář 2010

@suik kde si? uz rodis? ja uz by som veru aj sla, aj ked mam nacvicene len 31,5 cm a stale trochu kasel. aj tak by som to uz chcela mat za sebou..

sambucca
14. zář 2010

@verondza ahoj, presne tak, suik prave rodi🙂 drzme ji vsechny palce!!! 😵

sambucca
14. zář 2010

Jeee, tak prave mi dorazila smska od Suik, zdravi vas s miminkem v naruci a vzkazuje ze poctivy epinovani se vyplati. Nacvicila cerstvych 30 kdyz ji praskla voda, je bez nastrihu jen jemne odrena 😉 🙂 !

zuzanecka81
14. zář 2010

ahoj!
tak jsem už teda 35+4 a dneska jsem teda začla (podruhé 😀 ) s epi-nem. zaváděla jsem 3* - povedlo se mi 5,5 naproprvé a pak 2* 6 a 3/4 (no téměř 7 😅 )
jen pořád nevím, jestli to nebude úplně zbytečné - mimi je pořád zadkem dolů ☹
není tu někdo, kdo epi-noval a pak se mu povedl přirozeně porod zadkem napřed?

verondza
14. zář 2010

@sambucca jeej, tak to gratulujem. tak teraz som na rade ja! nieze ma predbehnes! 😀
panenkomaria, ja by som sa asi zblaznila od radosti, ak by ma fakt nemuseli sit...

sambucca
14. zář 2010

@verondza ne neboj, nepredbehnu, ja bych rada jeste nechala nase kotatko "dopect" dokrupava, precijen jsem zacatek 39tt 😉 alespon tyden jeste 😵

lenulab
14. zář 2010

Ahoj holky. Chystám se začít cvičit s epi-nem příští týden. Ale nějak si s tím nevím rady ☹ V návodu se vůbec nevyznám a to měření je teda pro mě španělská vesnice ☹ Vůbec nevím jak mám začít. Mohla byste mi prosím některá z vás poradit jak začít+i to měření?? Ještě by mě zajímalo jakou zančku kondomů používáte na ochranu balonku? Děkuji vám moc 😉

lenulab
14. zář 2010

Ty kondomy jsou totiž všechny vlhčené olejem nebo lubrikantem na olejové bázi a to se na balonek prý používat nesmí. Na vodní bázi jsem na žádný nenarazila.

ratatooy
14. zář 2010

@lenula stačí měřit v nejširší části normálním metrem,taky začnu příští týden no vlastně už asi o víkendu.
@zuzanecka81 mi jsme na tom stejně taky nám to asi bude na nic ale to neva aspoň si to zkusím,určitě se dá porodit zadečkem,záleží jestli budeš mít malé mimi a jestli tě tak nechají.

e295
15. zář 2010

Ahoj holky. Tak také hlásím, jak jsme nakonec dopadli. Protože ani Hamilton nezabral, tak jsem měla nastoupit na císaře, ale vůbec se mi nechtělo. Tak jsem ještě to ráno šla přemlouvat Dr, co kdyby náhodou už se něco chystalo a já třeba pak o den později mohla porodit normálně.... Dr mě ale s úsměvem přesvědčil, že by radši volil nejjistější a nejbezpečnější varintu císaře i vzhledem k velikosti prcka a že vyvolávat porod z ničeho bývá hodně náročný a stejně to pak prý po velkým trápení končí císařem a i kvůli jizvě po předchozím císaři, že by mi ani nemohli nijak pomoct prý pak jedině kleště... tak jsem nakonec kývla. A jsem za to moc ráda. Rozhodla jsem se pro spinal, abych z toho aspoň něco měla 😀 a fakt to byl zážitek. Dr nemohli prcka vytlačit, tak museli na 2x zvětšovat řez a 2 Dr mi skákaly na břicho a pak jsem slyšela jen komentáře.. "to je teda hlava.." "páni ten je velikej.." Takže máme obříka 4650g, 55cm a 37cm hlavička. I Dr koukal, jak se spletl v odhadu skoro o kilo. Obě Dr, co mě rodily mi pak říkaly, že by prcek normálně porodit nešel, že byl i hodně vysoko a když jsem pak říkala, že mě nic nebolí jen žebra, tak se smály a co bych prý chtěla, když na mě musely obě tak skákat, že je ještě bolí ruce 😀 , že to bylo na 2 doktorky moc. Jsem fakt ráda za toto rozhodnutí a všem maminkám, co budou muset na SC, tak spinal doporučuji 😉
Jinak cvičení s Epinem také jen doporučuji. Dodávalo mi to velkou odvahu, že bych porod mohla zvládnout a tolik jsem se nebála.

ratatooy
15. zář 2010

@e295 gratuluji,to byl teda obřík,náš příběh bude nejspíš stejný taky máme naplánovaného císaře ale toho spinálu se bojím já radši uspat 😀

e295
15. zář 2010

@ratatooy Vůbec se neboj! Já měla 1. císaře v celkové anestezii a oproti tomu spinál byla sranda. Aspoň co se týká toho 1. dne po operaci. Anestezioložka mi vysvětlovala, že jakmile tě proberou z narkozy, tak hned rána přijde k sobě a musí ti dávat silnější léky proti bolesti a spinal vydrží až 6h, takže to dýl nebolí a hlavně jsi pořád při vědomí ani hlava se ti nemotá a hned ti ukážou miminko a za chvíli i přiloží. Po celkový narkoze ti ho prý taky přiloží, ale skoro žádná mamina si to nepamatovala. Měla jsem z to strach, abych nic necítila. Tak to není, na to mě hned připravili. Normálně cítíš doteky, tahání... ale ostrou bolest vůbec. Bylo to jako by mi kreslili po břiše propiskou 😀 Až teda na to velký roztahování a jak na mě skákaly, to jsem vůbec nemohla dýchat a museli mi přidat kyslík. Ale aspoň jsem byla u toho jak se malej narodil

lenulab
15. zář 2010

@e295 gratuluji k chlapečkovi, fakt obřík 😉 Možná je to lepší, ale já takz radši uspat, kdybych náhodou měla císaře...

volina
15. zář 2010

ahoj - taky gratuluju - ja mam v brise malou (pry) holcicku, ale nejak se ji nechce ven. uz jsme 40plus4 a je mi spis cim dal tim lip. dr zkusila hamiltona, ale zatim nic. tak zkousime sperma a koupele - a na zacatek pristiho tydne zkusim i ten recept na vyvolani porodu - ten silenej drink 🙂 nacviceno mam 32cm, tak sem klidna ...jen at muzem rodit normalne. pokazdy mi na kontreole reknou, ze je vsechno pripraveny, ze to ma byt kazdou chvili, ale to uz je docela dlouho...mate jeste nekdo nejaky tip, jak se vyhnout vyvolavani??? pristi tyden uz zacnu zkouset vsechno...pa

volina
15. zář 2010

jo a jeste k tomu uspavani - celkova narkoza je opravdu mnohem vetsi zatez pro telo. pokud nabizej lehci variantu, berte to!!!argument: "radsi o nicem nevedet" - je preci mene nez zdravotni rizika... 😉 zvladnete to hrave!!!

verondza
15. zář 2010

@volina som na tom podobne. nacvicenych mam 32 a termin sice az zajtra, ale nic sa so mnou nedeje, takze tu budem istotne puchnut este aj 2 tyzdne. ak sa dopracujem do 42 tt, tiez planujem kokteil. ako sa dostanes k ricinovemu oleju? nie je to len na predpis?

@e295 fuuu, to je teda chlapisko! esteze ta nepustili rodit normalne! gratulujem a prajem rychle zotavenie!

vafle
15. zář 2010

@verondza mi riciňák normálně prodali v lékarně...respektive vyslala jsem manžela ať mě nevidí s břichem....a poučila ho že mu to možná nebudou chtít dát...ať řekne že ho vyslala žena že to chce na nehty (dává se to na regeneraci po gelovkách) ale neptali se ho na nic a normálně mu to prodali

e295
15. zář 2010

@volina Mě nepomohlo ani rytí zahrady 😀 Třeba se to ještě samo rozjede, držím palce.
Jinak já taky poslala do lékárny manžela a řekla jsem mu, ať kdyžtak řekne, že to chce babička na zácpu. Prý mu nabízeli i jiné léky na zácpu, ale babičky přeci mají své osvědčené a novoty nechcou 😀, takže přinesl, co měl. Prcek si ale z žádných provokací naštěstí vůbec nic nedělal. Asi má víc rozumu než já 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru