EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

palenda
11. pro 2008

dod - jojo, EpiNo mi dorazilo, včera jsem ho vyzvedla na poště ... dnes ještě musím zakoupit lubrikační gel a večer budu poprvé zkoušet, tak potom určitě napíšu, jaké to bylo

samicko - to je super! Tak ještě než porodíš, tak budeš takový náš guru - už máš přece jen dost natrénováno 😉 ... a držím palce, aby to šlo takhle dobře dál a hlavně aby byl pohodový porod!

minika
11. pro 2008

Ahoj dievčatá, možem otázočku? Keď rozťahujete hrádzu na tých vyše 30cm, ako dlho trvá, kým sa stiahne na pôvodnú velikosť? resp. stiahne sa vôbec? Nemyslím po cvičení, myslím celkovo.. Ďakujem.

palenda
12. pro 2008

Ahoj, tak mám za sebou první cvičení s Epinem - včera večer jsem poprvé trénovala a dala jsem cca 5-6 cm - no, vůbec si neumím představit těch 10... ale to jste tu psaly všechny, tak doufám, že to půjde dobře...
...a samicko - díky za tip, taky jsme po cvičení ješt hráz trochu promasírovali olejem a bylo to fajn

minik - tak to přesně nevím, ale určitě nezůstane pak takhle roztažená - myslím, že se spíš stane pružnější, elastičtější

ferinka
12. pro 2008

Palenda:jak se nejlíp masíruje ta hráz a používá olejíček,že bych začala už před zkouškou s Epinem???

palenda
12. pro 2008

Feri - s tou masáží ale začni stejně až tak 35-36 tt... jaký máš olejíček? Já mám od Weledy a tam je i popsaný "návod" na masáž hráze

nelinkav
12. pro 2008

Ahoj holky, tak se chci přidat k uživatelkám tohohle zázraku, jen jsem si ho ještě nestihla objednat 😝 Teď jsem koukala na ty stránky coordmedu a chtěla jsem se tu zeptat, jestli správně vidím, že se to nedá objednat na dobírku a pak jsem našla, že jste to tu o stránku zpět řešily. No, tak to jsem se sebou pěkně vydrbala, s takovou mi to jen tak nepřijde, že?
Palen, ten olejíček od Weledy se může použít i na epi-no no jen k masáži hráze? A kde jsi ho koupila? Dík za odpověď.

palenda
12. pro 2008

Neli - ahoj, my se vídáme v ledňáčcích, tak se ještě můžem bavit tady o Epi-nu ... super!
Já to objednala, zaplatila jsem to převodem na účet, ale oni mi to Epi-No odeslali ještě dřív, než jim peníze dorazily na účet, takže jednání a rychlost je naprosto super! ... Olejíček se přímo na Epi-No použít nesmí - zničilo by to ten balonek! Na zvlhčení používám lubrikační gel na bázi vody (mám od Durexu, má takový fialový obal)

Jinak olejíček Weleda jsem párkrát použila na masáž hráze asi od 35tt, teď ho používám, když docvičím s Epinem, tak si (na doporučení samicky) trochu hráz tím olejíčkem promasíruju, ale už ne moc...
Ten olejíček se dá koupit v drogerii (vím, že určitě v DM ho mají), já ho objednala na MMB od nějaké paní, co ho nakonec nepoužívala, takže mě stál asi stovku.

palenda
12. pro 2008

Jinak jsem dnes opět trénovala ... a musím říct, že jsem fakt nadšená a jsem moc ráda, že jsem si Epi-No koupila ... včera jsem dala těch cca 5-6 cm, dnes jsem začínala taky na těch 5-6 ... a skončila jsem na 7....

ferinka
12. pro 2008

Palenda: aha tak to jo,já myslela,že s tím můžu začít třeba už teď´škoda,začínám mít z porodu docela už bobky,tak přemýšlím,čím vším bych si mohla už teď pomoct... 😅 😀 😀

palenda
12. pro 2008

Feri - většina těchto věcí - maliník, lněné semínko, masáž hráze apod. se doporučují právě až později - od 34, 35, 36 tt - podle toho co

palenda
12. pro 2008

Jé, Feri - koukám, že máš termín porodu 20.března - já sama jsem narozená 21.března, na první jarní den ... a kde v okr.Beroun bydlíš? My tam jezdíme za tchyní a tchánem kousek od Loděnice

nelinkav
12. pro 2008

Ahoj Palen, tos mě moc potěšila, tak třeba když tam v pondělí zavolám, tak se ještě do konce týdne dočkám )teda za předpokladu,že si to nechám poslat PPLkem...). A děkuju za radu ohledně olejíčků - já byla pro epi-no rozhodnutá už dávno, a právě jak jsem si to tu kdysi četla, narazila jsem na to, že je to dobrý zvlhčit - tak aspoň už vím, čím 😉
Jinak teda smekám před tebou, že už napodruhé zvedáš laťku 🙂 Snad mi to půjde taky tak dobře.
Btw. když jsem četla v prosincovkách, že Samička byla ještě o půl deváté večer doma a malej se narodil o půl dvanácté, tak si říkám, že to asi zabírá 🙂 No, minimálně budu díky tomu klidnější 😎

palenda
12. pro 2008

Neli - mě to posílali normálně poštou - v pátek ráno jsem mluvila s paní, objednala to, o víkendu jsem to zaplatila a ve středu jsem měla Epi-No doma (měla bych ho už v úterý, ale nebyla jsem doma, tak jsem si to šla vyzvednout na poštu až ve středu) - takže myslím, že to příští týden vyřídíš - musíš pak napsat, až balonek dorazí a začneš trénovat

jo a máš pravdu - mám taky pocit, že díky tomu budu víc připravená - mimo jiné i na ten pocit, jaké to je, když Tebou něco tak velkého prochází a tlačí to tam (musím říct, že včera jsem z toho byla trochu vyděšená, napoprvé 🙂 )

nelinkav
12. pro 2008

Palen, s poštou je to teď před svátky horší, moc nestíhají, tak mám z toho trošku obavy - holt jsem si měla vzpomenout dřív (když mě to do dneška skoro nedocházelo, že jsou svátky tak brzy 😅 ).

Hned jak začnu používat, určitě se podělím o dojmy. Teď si to radši moc nepředstavuju 😅 Popravdě trošku se bojím, že jak teď budu mít čas, budu víc na porod myslet a pořádně se vybobkuju 😀

kapucinka
14. pro 2008

Ahoj holky, jsem v 30 tt a uvažuju taky o EPI-NO. Nebudete ho některá chtít prodat? Dívala jsem se na jejich stránky, že se náhradní balónek dá dokoupit za 700,- Kč, tak by mi stačil ten přístroj. Nemáme teď moc peněz, já jsem na nemocenské a manžel změnil práci, tak jsou pro nás 2000,- hodně ☹

palenda
14. pro 2008

kapucinka - někdo tady myslím psal o prodeji - zkus projet diskuzi tak 1-2 stránky zpátky ... já ho prodávat nebudu - nechám si ho asi na další těhu

tanuki
15. pro 2008

Kapucinko, myslím, že kvůli této variantě (nevýhodné pro firmu) se prodávájí samostatné balónky jen v určitých případech (např. když se poškodí) ale prý v Olomouci je jakýsi Pomad, kde ho půjčují (pak se trénuje i s kondomem na balónku..) Pokud si dobře vzpomínám, jak jsem to tu kdysi četla, tak ta cena je velmi příznivá. en netuším, zda by ti ho půjčili jen tak..i když k nim nechodíš na kurzy.. hodně štěstí

nelinkav
15. pro 2008

Ahoj, už jsem referovala Palendě, ale hodím i tu do pléna - právě jsem volala s paní z coordmedu a slíbila mi epino hned poslat, s přibalenou fakturou. Takže super, jednání moc ochotný, tak snad nezklame česká pošta...

Jinak taky si jej hodlám nechat na další těhu, takže zatím prodávat nebudu.

krijin
16. pro 2008

Ahoj holky, tak jsem si vyzvedla objednané "mučidlo" a samozřejmě jsem to musela hned vyzkoušet, i když bych měla čekat až do pátku (ukončeno 36tt). 😅 😀 Ale narazila jsem na takovej problém - asi jsem moc pružná/velká, já nevim, ale nafouknu ho bez problémů tak cca na 30,5 cm obvod. Což skoro odpovídá těm 10 cm v průměru (na poprvý asi fakt super, skoro mám pocit vyhozených peněz). Jenže ho tam zaboha nemůžu udržet. 😒 Nejdřív jsem to podcenila, a držela jen tak zvolna jednou rukou. Tak vylít jak střela, na podruhý jsem zabrala oběma rukama, ale tou kombinací svřených/uvolněných svalů a toho tlaku mi to, ehm, dělá moc dobře 😅 😅 😅 a udržet ho pak taky nedokážu. Ani minutu, natož těch doporučených 10. 😒

samicka
16. pro 2008

čau cvičitelky 😀 ,tak jsem zde abych poreferovala výsledek. Je to sranda, psala jsem tu den pred porodem, ze chchi jeste dotrenivat a uz jsem mela pred sebou posledni pokus 😝 ...to by me ani nenapadlo.

ve zkratce info, popis porodu bude v sekci Jaky byl porod.

epino zafungovalo myslim super, jednak na mou psychiku- vubec jsem se nebala, ze bych to nezvladla a pak taky pozitivni pristup a teseni se na porod behem tehu si myslim, ze je dulezite. Zadne zbytecne stresy z neceho,co nevime, jake bude.

nastrihnuta nejsem, malinko jsem se trhla,ale nešili mi to a nechavaji to srust prirozene. Uvnitr mam 2 pidi stehy jen formalne, trochu to krvacelo. Porod jako takovy fakt krasny, rekla bych porod snů 😵 ..rychly prubeh, krasne to postupovalo, PA mi ve finale, kdyz hlavicka byla u vchodu davala uzasne pokyny a ja ji poslouchala- doporucuji. kriticky moment je pretlacit tu hlavicku po krček...pak raminko jde lehce a pak z vas ta rybička vyklouzne raz dva 😀

super. Jsem rada, ze jsem ty 2 tisice investovala. 1. den po porodu se spodek probral, nerikam, ze to nebolelo, je to tam pohmozdene, bolave, rekla bych ze konecnik bolel vic nez predek, ale dalsi den uz to bylo lepsi a 3. den uz v pohode. Doporucuji vrele klystyr, ikdyz je to teda fakt mazec 😝 ...ale krasne se vam vyprazdni streva, prohreje deloha, urychli to postup a pak mate tak 3-4dny cas nez se vam streva zaplni a timpadem si davate cas na to jit poprve na velkou...a musim rict, ze naprosta pohoda, ani nevim, ze jsem rodila.
holky, drzim palce, jsem fakt dojata, ze to mam za sebou a ze to byla takova brnkacka 😉

epino budu prodavat, jen mam mmentalne trochu jine priority 😅 , pouzivala jsem ho cca 14dni jen s lubrikantem na vodni bazi a peclive se o nej starala.

kapucinka
16. pro 2008

Samicka - blahopřeju!!! Krásné a pozitivní. Jestli budeš chtít EPI-NO prodat, ozvi se. Potřebovala bych ho až po Novém roce.

palenda
17. pro 2008

samicka - úžasné - díky za pozitivní reakce a povzbuzení ...a hlavně moooc gratuluju!

Jindro - ty bláho, co nám to tu píšeš!! - tak jestli jsi takhle uvolněná, tak to budeš mít porod snad v pohodě!

já postupuju pomalu, počítám si kolikrát mačkám při nafukování - dnes jsem dala 19 nafouknutí (začínala jsem cca na 9) - což pak odpovídalo cca 8,5 cm. Ale moc příjemné to není ... kolikrát Ty zmáčkneš ten balonek při nafukování??

krijin
17. pro 2008

Pevně věřím, že to bude v pohodě, možná patřim k tomu procentu, co porodí bez problémů i bez přípravy. Zatim nezbývá než doufat... 😅

palenda
17. pro 2008

Neli - už Ti dorazilo Epi-No??

nelinkav
17. pro 2008

Palen, ještě ne, doufám, že zítra, nejpozději do pátku.

Krij, tiše závidím, v naší rodině, ač prdelaté, jsme dole úzké zbytečně moc 😠

Sami, gratuluju k Domískovi a dle popisu v Jaký byl porod i k tomu, že to bylo tak báječně hladký a hlavně rychlý. Teda kolem deváté vyjet a o půl dvanácté porodit je sen nejen provorodiček 😉 😉

Holky, děláte i masáž hráze? Mě se do ní dost nechce, tak zatím jen piju maliník, sem tam lněný semínko a plánuju to epi-no...

palenda
17. pro 2008

Neli - jak jsem už psala, na doporučení samicky si po cvičení s Epinem trochu hráz promasíruju olejem - jinak jsem dělala masáž hráze asi týden předtím, než mi Epino přišlo, ale 2x jsem se trochu poranila nehtem a moc mě to nebavilo

nelinkav
17. pro 2008

Aha, ale přímo tu desetiminutovou masáž teda ne? Tak fajn, jsi mě uklidnila, děkuju 😉

palenda
17. pro 2008

Neli - tak tu desetiminutovou masáž si můžeš dát taky 🙂 🙂 No jinak já se rozhodla ode dneška trénovat 2x denně (když to půjde) ...tak snad budu mít rychlejší pokroky

nelinkav
17. pro 2008

Mě ten popis masáže přišel strašně složitej a ani nevím, jesti bych si tam sama dokázala narvat prsty nějaký 2cm dovnitř 😅 Tak to po epinu vždycky jen nějak pošmrdlám, snad to pomůže. Jinak sehnat v lékárně lubrikant na bázi vody byl problém. Nikdy bych tomu nevěřila ale dvě lékárnice nevěděli, jestli mi dávaj správnou věc, že je tam na štítku napsaný ještě cosi... No když to neví ony, jak mám já???

palenda
17. pro 2008

Neli - a sehnala jsi?? Já ho kupovala v drogerii a paní, které jsem se ptala, to tam taky studovala a četla tam, že je spermicidní (jako by mě zrovna tohle v tuhle chvíli zajímalo 😀 )

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru