EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

sussanah
27. dub 2011

@lucie_84 no ja to vidim s epinem az vecer, precejen nepotrebuji u toho mit asistenci syna 😀 Uz jsem ty oleje probrala a vidim to na weledu, libi se mi to slozeni. A navic jsem nasla temer nepouzity na bazaru, takze supr 🙂
Ale na cviceni ja mam jeste hromady casu, spis bych jen prihodila nejake oleje do objednavky navic, ale nakonec to mam poresene jinak.
Jeste ani nemam koupene epino, porad zvazuju jestli nove nebo pouzite 😕

lucie_84
27. dub 2011

@tehulka2011 Maryja zvládla 4 kilovou holčičku s 28 cm. Věřím, že to zvládneme 🙂 Ty už by si mohla rodit každou chvilinkou 🙂

lucie_84
27. dub 2011

@sussanah Kup si klidně použité, když na něj budeš používat kondomy, můžeš mít použité. Některé centra porodních asistentek ho běžně i půjčují. Já jsem si koupila nové - respektive bylo mi koupeno přítelem nové a taky ho budu prodávat dál slečně. Já i nové používala s kondomy a pak desinfikovala i přes to, že byl na balonku kondom, desinfekčními čtverečky. Přišlo mi to celkově hygieničtější.

sussanah
27. dub 2011

@lucie_84 vidim to podobne, ale chtelo by to opravdu od nekoho, kdo to fakt pouziva taky s kondomem a desinfikuje.

Takze teda davam otazku do placu, kdo ma nove epino a poctive desinfikuje a pouziva hygienicky a bude po porodu prodavat, tak se hlasim jako potencialni kupec 🙂

anicka1981
27. dub 2011

@lucie_84 🙂, ja si neviem predstavit cvicit pri svojom, 🙂 asi by som sa nesustredila, 🙂, uvidime🙂
Lanove semienka papam,ale zatial len cele,a skusam ich hryzt 🙂ine som nezohnala🙂 , ze je to dobre aj ako priprava na porod spolu s cajikom z malinovnika, neviem doteraz som so zapchou problem nemala, mne vzdy zaberal grepovy dzus na lacno studeny z chladnicky, ale teraz sa asi maly pootacal a strasne mi tlaci na vsetko, tak asi mi neako musel aj na crevka zatlacit, ale dneska som uz na vecko bola, a ulava, ani bolest, ani zilky nevybehli, kolko malo staci ku stastiu 🙂)) strasne 🙂), niekedy az ako keby krc som citila od mechura az dole, to ked stojim,, je to strasne neprijemne, na sone vcera mi dr vravela, ze mam menej plodovej vody, tak asi preto, lebo maleho citim uplne vsade, ale na druhej strane je to krasny pocit,,
tie homeopaticke tabletky si pojdem kupit,,, dakujem za radu,,,

landrea
27. dub 2011

ahoj dievcence, tak sa hlasim s porodky doma.

najhlavnejsie infooooo 🙂)) ...

........porod prebehl bez nastrihu, bez poranenia ..........
matiáško mal 3630g, 53cm, hlavku mu zmeriam...

nespor pisnem viac ;O)... aj si vas docitam 🙂

dulkagabulka
27. dub 2011

@landrea blahoželam 🙂 a vitam Matiaška medzi nami 😀

seva
27. dub 2011

@landrea to je uzasne ! tesim sa s tebou !!! 😵
tomu sa povie motivacia 🙂
tak vsetko pekne, nech ste zdravucki!

landrea
27. dub 2011

dievcatka dakujeme

tak som tu opat, a musim pisnut aj ine infosky, ...

ked som bola za porodnikom, odporucil mi aj ten porodnicky gen, dianatal, ako som pisala..
ked som sa ho po porode pytala co mysli, ze mi viac pomohlo, povedal ze ten gel bol jednoznacne vyborna volba, ze to slo super.nevedel posudit aj epino. presne som pri tlaceni pocuvala jeho pokyny, teraz tlacit , teraz netlacit, to som vzdy rozdychala ako psik, inak na zatlacenia ,nadych a tlacit..
a aj partner vravel ze to vyzeralo uzasne ako sme to zladili. ze len kukal... ze hlavku dokonca nechal vyjst bez prerusenia tlacenia, cize myslim ze za to vdacim epinu, a to som si ja myslela ze prave sa bude snazit tiez trocha spomalit, ale teda partner vravel ze vobec, .. ze ju nechal vyjst bez zasahov, ani hradzu nechranil, len cakal...
potom ako sli pliecka a trupik, tak ma navigoval kedy ako tlacit.

ten gel vam teda tiez vrelo odporucam, aj ked musim povedat, ze je po jeho aplikacii su kontrakcie tak o 30 percent bolestivejsia, lebo ako ta hlavka zacne lepsie klzat cez otvarajuci sa krcok ( este prva doba)
boli to , lebo sa musi prisposobovat rychlejsie obvodu hlavky , fuj to bolo fakt zle, ale som rada ze som vydrzala 🙂

rodila som v cadci..
mala som par zelani, niektore sa splnili, niektore sme skorigovali ...

kanylu do zily som si dala zaviest aj ked som mediakciu nechcela, odporucil mi to s tym, ze ak by som zacala velmi krvacat, zily sa stensia , nebude tak rychlo mozne aplikovat potrebne lieky.. tak som suhlasila.

nechcela som medikaciu, ale po 10 hodinach co som sa velmi pomali otvarala, a uz boli bolesti fakt silne, som chcela 🙂 , bolo to o 20.00 a za hodku sa mati narodil

babatko som na brusko dostala hned, pupocnik prestrihol az ked dotepal, bol mi prilozeny, a malicky bol krasne culy a rozkukaval sa, zasne..

takze dievcence cvicte, je to vyborna vec, porodnikovi povedte ze nastrih nechcete ze budete maximalne spolupracovat a pocuvat kedy ako tlacit netlacit. ( ja som si nohy dokonca aj vylozila do tych drziakov !!. takze da sa ) pozrite si ako dychat.

drzte sa!!! budem nakukavat 🙂

anicka1981
28. dub 2011

@landrea jaj, super, tak to Vam blahozelam, super, som rada, ze si mala dobry porod, taky si zasluzime vsetky 🙂 je naozaj dobre ze su aj ludski lekari,,, drzim vam palce aj nadalej,,,

lucie_84
28. dub 2011

@landrea Přidávám se ke gratulacím k Matiáškovi. Pěkná váha i míry, ukázkový 🙂 Samé pozitivní zprávy 🙂 Je vidět, že je dobře, když si žena trvá na svých požadavcích při porodu a zároveň se dokáže domluvit s porodníkem na kompromisech, protože samozřejmě bychom si každá přála ukázkový porod a podle toho taky stavíme své požadavky. Takže krém myslíš, že super? Teď by mě zajímalo, co bylo tím hlavním důvodem, že to proběhlo tak hladce 🙂 Hodně důležité je, že si správně spolupracovala. Pokud žena nespolupracuje s porodníkem, taky raději pak volí metodu nástřihu, když tam má hysterku 🙂

Holky, nevíte, kde natrénovat to dýchání?

anicka1981
28. dub 2011

@lucie_84 ja chodievam na profilaktocku pripravu pre tehotne, na ktoru ma poslala moja sestricka od dr, je to raz do tyzna, cvicime tam cviky na posilnenie panvoveho dna, a na chrbticu, po tom cviceni mam pocit, ze mam novy chrbat, 🙂, a tiez dychove cvicenia, ako dychat hlboko do bruska, a ako predychavat, potom mame relaxaciu, aby sme sa vedeli uvoclnit, ked pride kontrakcia, a potom sa rozpravame, taku prednasku mame o kojeni, porode, cr, alebo o epiduralke, a tak o vselicom co nas zaujima, a pyta sa as aky mame pocit, a potom nam vysvetli, preco ho mame, a snazi sa nas presvedcit, ze vsetko bude ok, 🙂 co sa m paci, 🙂) robi to PA od nas z porodnice, takze vie presne ako to funguje, je to fajn, viac si verim odkedy tam chodim, plati sa 4 e za kazde sedenie co trva asi 2 hod,, posledny x sme necvicili, dotiahli sme tatov, a ona nam vysletlovala, ako cely porod bude prebiehat, a ako nam chlapi mozu pomoct, a tak bolo to super, 🙂,som sa tesila, ze moj chcel ist dobrovolne,,,, 🙂

anicka1981
28. dub 2011

@dulkagabulka ahoj, som sa chcela opytat, ci ma ploha placenty nieco spolocne s tym, ze sa babetku omota pupocna snura, ked rotuje porodnymi cestami, ja mam placentu v predu 1 stupen, a niekto mi povedal, ze je tam vatsia pravdepodobnost, ze sa zamota do pupocnika,, je to pravda,?

lucie_84
28. dub 2011

@anicka1981 My jsme na předporodních kurzech nebyli, protože mě v době, kdy se na ně v porodnici hlásí, nebylo dobře a pak už jsme se k tomu nějak nerozhoupali. Tak teď hledám na internetu, jak dýchat a správně tlačit, abych netlačila do hlavy. Dneska se mi povedlo dostat na 10 cm, poprvé. Ale neodpovídá mi obvod, protože v knížečce to vychází na 31 cm a podle krejčovského metru je to něco kolem 29,5 cm, tak nevím. Ale už si věřím, že to zvládnu, i kdybych už víc nenatrénovala. Vytlačila jsem balonek jedna dvě, byo to i bez bolesti, hladce vyklouzl, na začátku jsem měla vždycky pocit, třeba jen při 6 cm, že se roztrhnu, ale je pravda, že cvičímt ak, že to nepřeháním, že třeba 4 dny v kuse cvičím stejný obvod a až když mám pocit, že to jde samo, zkusím víc. Malá mě zase od rána trochu zlobí, běžela jsem do lékarny pro lakmusové papírky, jestli mi náhodou neodtéká plodová voda,ale vypadá to spíš na zátku.
S tou placentou by mě to také zajímalo, já jí mám zase na zadní stěně nízko uloženou, nejdřív nás strašili císařem, ale nakonec se povytáhla a už by neměla bránit v průchodu porodními cestami.

dulkagabulka
28. dub 2011

@anicka1981 nemyslim si,ze to ma nejaku spojitost...pupocna snura byva rozne dlha a vela deticiek sa rodi tak, ze ma snuru omotanu okolo trupu, krku atd...skuseny porodnik , či PA si s tym poradi -myslim ak je to okolo krku... 🙂

landrea
28. dub 2011

kocky ja som sa v podstate riadila tymto...http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=669

fakt tlacte na kakanie, nikedy sa mi stalo ze som sa silila a nic. potom som sa lepsie sustredila na tlacenie len dole a chvalil , ze vyborne...

landrea
28. dub 2011
anicka1981
28. dub 2011

@dulkagabulka a ako to riesia najcastejsie?, ako ked neratam cr?,

dulkagabulka
28. dub 2011

@anicka1981
normalne- dietatko sa narodi tak..ono na tej snure "nevisi" ako obesenec..so snurou sa posuva vsetko-cele teličko...
ak je okolo krku, tak sa hned snura odmota -este kym sa dietatko narodi cele..alebo ak je prilis
napevno, tak sa pupocnik prestrihne ked je estelen hlavicka vonku... 🙂

anicka1981
28. dub 2011

@lucie_84 jaj, tak to je super, drzim vam palce, super sa tesim, ze si sa dostala tak daleko,,,, u nas sa netreba zapisovat, ked chces ides, ked nie tak neides, ja som posledny x nebola, lebo som bola chora, ale na dalsi pondelok pojdem, su tam baby v roznych stadiach, co je celkom zabavne, 🙂, jaj sa tesim, ze si sa dostala tak daleko aj s tymi zilkami, dava to nadej aj mne, 🙂 ja ju mam zase v predu a nizko, uvidime co povie moj porodnik, cakam kedy ma posle ma moja doktorka uz do nemocnice, aby som sa s nim vedela porozpravat, moj drobec je dnes kludny, ale vcera som si dala zabrat, celu noc som nemohla zaspat, taka som bola unavena, tak asi z toho, je dneska unaveny aj on, 🙂, drzim vam palce,,,, strasne velmi

lucie_84
28. dub 2011

@landrea Děkuju za odkaz, už jsem tu trénovala v křesle u televize 🙂 Jen u toho dýchání v první době porodní se mi akorát začne točit hlava. Snad nebudu nervák a půjdu tam s tím, že to zvládneme levou zadní. Protože se myslím, že ta psychika je strašně moc důležitá. Přítelova babička mi neustále opakuje, že inteligentní ženská u porodu neřve, tak doufám, že nebudu moc vyvádět.

@anicka1981 Mně se povedlo žilku vyléčit úplně, takže ani když už teď cvičím a ten tlak je větší, neukáže se. Připisuji to těm homeopatikám, dubová kůra se mi nezdála, že by moc zabírala. Takže je teď pro mě cvičení už bez starostí, jen se opravdu to snažím nepřehánět, abych si ten porod ještě nezkomplikovala.

sussanah
28. dub 2011

@lucie_84 to dychani "na necisto" mi taky delalo spatne, ale pri porodu to teda pomahalo hoooodne, teda alespon me. Uz jen to, ze se clovek soustredi na neco jineho nez tu kontrakci, pomaha. A na pritelovu babicku nedej, kazda se porjevujeme u porodu jinak a spis to, ze se budes snazit ovladat, abys moc nevyvadela, muze klidne porod i zastavit. Tomu se clovek musi proste odevzdat a delat to, co mu radi jeho vlastni telo 😉

ja jsem asi cvok, ale normalne uz se tesim na ten nas druhy porod 😀

anicka1981
28. dub 2011

@lucie_84 a to si dostala normalne v lekrni, bez predpisu?, ten hamamelis?

lucie_84
28. dub 2011

@anicka1981 Museli mi to objednat, ale měla jsem to ještě ten den večer. Jen si zapamatuj to ředění, Hamamelis s ředěním 9. Oni lékárny nemají moc homeopatických léků běžně k dispozici, ale jak říkám, skoro všechno objednají.

@sussanah Tak to jsi teda odvaha, že se těšíš, ale znám spoustu maminek, co se těší. Já vůbec nevím, do čeho jdu, tak jsem plná strachu, ale zároveň jak cvičím s epinem mě to psychicky uklidňuje, když jsem dneska dala první desítku, řekla jsem si, že to prostě teď už musíme zvládnout.

anicka1981
28. dub 2011

@lucie_84 a to ti tvoja PA poradila, alebo lekarka?, ja len ci je to bezpecne aj pre tehotne zeny,,\

ajen
28. dub 2011

Ahoj holky, moc všechny zdravím. Také jsem cvičila s Epinem, trošku jsem to flákala, ale dostala jsem se na 9 cm (obvod 28 cm). Malý se narodil s hlavičkou 36 cm, na tři zatlačení byl venku, bez nástřihu a na první poporodní kontrole mi gynekoložka řekla, že jsem, jak bych ani nerodila 🙂 Teď EPI-NO delphine prodávám. Info do IP. Držím pěsti a přeji pohodové porody 😵

eveluska
28. dub 2011

@lucie_84 jezismarja, pritelovu babicku bych nejak odpalkovala, to je sileny, takovyhle kecy 😝 ja u porodu pak i rvala, brecela... vsechno a chytra jsem, mam VS a kdesicosi, tak at si babina trhne patou 😀

vsem vam drzim palce a preju co nejrychlejsi a pohodovej porod a verte si, s epinem to urcite date 🙂 🙂

landrea
28. dub 2011

to dychanie v prvej dobe som nerobila presne tak, to si rodychate ako sa vam bude zdat fajn, ale kludne som do toho vydychu pridala rucanie jak medved 🙂). cca bol ten vydych dvakrat tak dlhy ako nadych ale neatala som si to ako je pisane. kazdemu vyhovuje inak dlhy nadych a teda aj vydych, len aby mala maternica dost vzdusiku, to zmiernuje tie bolesti.

lucie_84
28. dub 2011

@anicka1981 Je to bezpečné i pro těhotné, to je skoro každé homeopatikum, rozhodně bezpečenější, než některé jiné medikamenty. Našla jsem si to sama na internetu a pak jsem to probrala s PA, která mi to jen schválila.

lucie_84
28. dub 2011

@ajen To si mě potěšila, já se sice dostala dneska na 10 cm, ale obvod mi vycházel jen kolem 28,5 cm. Tak doufám, že se to povede 🙂 Jinak už čtvrtý den bezpečně projde 9 cm 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru