EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

tiki
3. bře 2010

Zdeni, tak at to klapne! Ja se o nem dozvedela taky tady. Stejne jako o spouste jinych suprovych vecech typu bezplenkove komunikacni metody, nositka erga apod., ktere jsem vyuzila pri prvnim ditku 🙂 🙂 😉
A pak mi nekdo bude rikat, ze zakladni doporuceni pro tehotny je nekoukat na internet, nebo se scvoknou uz v prvnich mesicich. Samozrejme vseho s mirou, ale myslim, ze informace je treba filtrovat zdravym rozumem, ale je blbost je neziskavat 😉

zajaciq
3. bře 2010

ahojte, tak mam taky pocit, ze brumka uz mozno sla rodit.. mala zajtrajsi termin 😉

ja mam dnes po pondelku 25, 😔 a mozno o tyzden v stredu uz rodim, tak neviem co ako mam stihnut..skusim rano/vecer cvicenia.

alenk
4. bře 2010

zajacig, podla mna to krasne stihnes a porod vam dopadne super 🙂
drzim palce

brumka
4. bře 2010

Ahojte, tak este nerodime, mam dnes jeden termin podla PM, ale malej sa dako nechce von. Uz vselico skusame. Ja s epinom teraz necvicim lebo uz zacinam bezbolestne krvacat aj pri malych cislach takze tu 29,5 som dala mozno 3x. Ale dnes skusim zacvicit, mam posledny kondom a dalsie uz asi nekupim. Necham to tak. ale urcite o bol uspech sa dostat po par milimetroch az tak vysoko.

Zajaciq, nevzdravaj to, mne to islo tiez velmi pomaly.

lucia169
4. bře 2010

Ahojte, tiez sa k vam pridam, uz ho mam zajednane, len si po neho skocit, buduci tyzden zacinam 35tt, mozem uz zacat? Citam tuto diskusiu uz dlhsie a tak dobre ste ma naladili, tolko pozitiv som tu o epino citala, ze sa normalne zacinam tesit na porod, co je velky uspech kedze prvy porod som mala tazky a na zaciatku tehotentstva som trvala na vybavenom cisarskom. Aj vdaka vam som si povedala, ze to zvladnem, lebo nic nebolo pre mna take hrozne ako bolest po nastrihu a to som pravidelne a poctivo masirovala hradzu. No kedze je tu veeela prvorodiciek, ktore rodili bez nastrihu verim ze aj ja tak porodim. Ozaj cvicite rano alebo vecer? Alebo je to jedno? Dakujem sa cenne info. 🙂

jakelina
4. bře 2010

Lucia, to máš jedno kdy cvičlíš, ale ráno nebudeš tak unavená a i to bříško se většinou ráno zdá trochu menší. Začít se má až tři týdny před termínem, ale já taky začala v 35 týdnu a už po deseti dnech jsem měla 20 cm a teď Epinuju spíš jenom pro klid duše, každý den jenom chvilku.

zajaciq
4. bře 2010

jakelina si sa pomylila, ze si chcela napisat 30 😎

aronek
4. bře 2010

tak necvičit jsem nezvládla, ale cvičím jen jednou deně čtvrt hodiny a dávám na chvilku těch třicet. Kdybych věděla, že čtrnáct dní nebudu rodit, tak přestávku dám, ale takhle nevím dne ani hodiny

jakelina
4. bře 2010

Zajacik máš pravdu, chtěla jsem napsat 30 😀 😀

tiki
4. bře 2010

Luci, ja zacala dneska, nechci to nejak krecovat a honit, vcera jsem byla u dr. a CS mam na 2, vsechno vypada OK, tak si myslim, ze to tim nezkazim. Je mi jasny, ze cvicit dvakrat denne je pro mne docela absurdni a dovedu si predstavit, ze tu a tam den vynecham, tak at je dost casu.
Jinak jsem si to predstavovala horsi, neni to teda zadna extra slast, ale nafoukla jsem na 5,5 prumer a urcite by to slo i takhle napoprve vic, ale nechtela jsem to prehanet, casu je snad dost. Skoro zacinam verit tomu, ze to na tech 30 obvodu pujde 😉

foogy
4. bře 2010

Holky, tak jsem si právě zacvičila s Epinem 😀
A tak jsem nafukovala a nafukovala a nafoukla na 19 cm - to je napoprvé dobrý, ne? Akorát mám pořád takovej divnej pocite, jestli to dělám dobře. Kdyby mě tak mohl někdo zkouknout 😀

jakelina
4. bře 2010

Foogy tak přijeď já se podívám 😀 😀

foogy
4. bře 2010

jake 😀

Hele, ale poraďte, mně totiž nebaví číst návod. Zavedete to tak do půlky - 2/3, nafouknete a chvíli - třeba 3 minuty to tam držíte a vytlačíte. A takhle to opakujete třeba 5x?
Akorát mně to epino pořád vyjíždí samo...

aronek
4. bře 2010

foogy, na poprvé to je akorát 😉 a času máš dost, to určitě půjde. 😀

jakelina
4. bře 2010

Foogy, přesně. Vytlačovat teda nemusím ani teď, spíš pořád vyjíždí ven. Až budeš cvičit dýl, tak ještě během té doby co máš Epi zavedené přifukuj postupně po jednom přifouknutí až to bude nepříjemné, tak potom ještě chvíli vydrž a nech vyklouznout. Alespoň mě to šlo takhle nejlíp.

shaarka
4. bře 2010

baby, ja som si len tak zo zvedavosti nafukla balonik skusobne na max - teda na tych 10, aby som videla, ako to vyzera... ved je to desne!!! to fakt budem vediet toto OBROVSKE cudo mat dnu a potom vytlacit von? zda sa mi to nemozne a ide mi z toho mraz po chrbte 😀 😀 😀
a este mi prosim poradte - ak na balonik navleciem kondom a budem prifukovat, ten kondom vydrzi? vie sa natiahnut do takej sirky??
no a posledna otazka - aj vam sa balonik nafukuje tak pomaly? pri nafukovani som musela vystriedat obe ruky, stiskat nafukovadlo veeelakrat, lebo to islo dost pomaly.

foogy
4. bře 2010

Díky moc, holky!!!! 😉

aronek
4. bře 2010

shaarko, mně od toho nafukování hrozně bolí ruka 😀 musím je střídat 😖 kondom se podle mně přizpůsobí, nikdo s tím problém neměl

foogy
4. bře 2010

shaarka - já mám kondomy od Durexu a v pohodě se přizpůsobil a nepraskl 🙂

jakelina
4. bře 2010

ruky taky bolí a střídám 🙂

mandragora10
5. bře 2010

Ahoj holky,

tak jsem vcera ze zvedavosti taky poprve zkusila epino, dala jsem 21 cm.....nafouknout vevnitr by to slo asi i na vic, ale vytlacit asi ne. Jak to, ze vam epino vyklouzava a musite si ho pridrzovat? To mne teda ani omylem...tak nevim, zda nedelam neco spatne....ale vevnitr ho mam tak na ty 2/3.
Od pristiho tydne zacnu cvicit pravidelne.

zuzanka259
5. bře 2010

Ahojte - ja by som tiez chcela kupit EPI-NO ... 😒
Neplanujete ho niektora v blizkej dobe predavat ?
Ak ano, prosim, ozvite sa mi ...

crawler
5. bře 2010

shaarka: kondom je také součástí Krabičky poslední záchrany - jako bandaska na vodu - vydrží několik litrů vody - epino je proti němu nic 😉

man: mě teď na to další cvičení taky nevykluzoval - musela jsem fakt usilovně 3x zatlačit, abych ho dostala ven...ale jsem teda oproti tobě v cm dost pozadu, tak uvidíme, zda to zvládnu na těch 30cm...

jinak jsem postřehla, že majatob už porodila holčičku - porod jí prý trval 1,5hodiny a byl skvělý, ale nevyčetla jsem, zda bez nástřihu a poranění, ale třeba se přijde pochlubit 😀

aronek
5. bře 2010

maja psala, že bez nástřihu, trochu odřeniny, takže myslím 3 stehy

zdeniii
5. bře 2010

Holky a při tom vytlačování, nebojíte se že vytlačíte i něco jiného? 😲 😉

crawler
5. bře 2010

zdeni: jo tuhle jsem se bála, ale předtím jsem byla shodou okolností na "velké" a tak jsem si říkala, že to snad nebude až tak horké a nebylo, ale byl to velice zvláštní pocit, takže už naprosto rozumím argumentům PRO klistýr - že se jinak ženy bojí pořádně zatlačit...taky bych se bála 😅 😕

aronek
5. bře 2010

zdenie, taky mám ten pocit, ale myslím, že je to tím tlakem balónku na konečník 😉

zuzule
5. bře 2010

Ahoj holky. Tak mě teda ten balonek vyklouzává vždy a mám co dělat abych ho uvnitř vůbec udržela..tak nevím, snad to dělám dobře. Už jsem si myslela, že jdu do "finále" a jednou jsem naměřila 30 cm, ale pak jsem si vzala zrcadlo a viděla jsem jak moc je ten balonek venku, takže to nepočítám a jsem furt na 27 - ach jo, snad to stihnu...nevím, nějak mi to víc nejde ☹ nevím čím to může být...ale asi zapřáhnu manžela (ten z toho ale nebude nadšený) a bude holt držet..já si totiž myslím, že když už nemůžu udržet jak mě bolí ruka, tak i když bych třeba ještě víc dala, tak to kvůli tomu vždy ukončím 😅

majatob
5. bře 2010

ahojte 🙂 deti spinkaji, tak mam konecne trochu casu napsat 🙂

28.2. se nam narodila Beatka (3200g a 50cm), porod byl naprosto uzasnej, trochu to bolelo nejakou hodinku a pul a bylo po vsem a to mi jeste z toho pul hodiny trvalo Bibi vytlacit, protoze jsem mela hodne kratky a slaby kontrakce v dlouhych intervalech, takze jsme mezi tlacenim jeste stihali vtipkovat jestli stihneme obed (nestihli, narodila se 12.06) 😀 😀 😀 epino urcite pomohlo, obvod hlavicky mela 33,5cm a obeslo se to bez vetsiho poraneni, jen nejaky odreninky, ktery teda radsi doktor sesil, ale nic dramatickyho se nekonalo...nacviceno jsem mela 30 😉 a po dvou hodinach uz jsem vesele pobihala po pokoji a sedela u obeda na tvrde zidli...o tom se mi u Tobika mohlo jen zdat 😉 takze za sebe muzu epino fakt jen doporucit, lepsi vynalez jsem jeste nevidela 😵 😵 😵

jakelina
5. bře 2010

Maji, tak jsme ráda, že pomohlo a užívej si miminka. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru