EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

tiki
1. dub 2010

No, ja si taky nezavidim, ale kdyby se to nahodou rozbehlo, tak jo 😉 . S epinem je to bida, vcera zase s krvi, takze dneska necvicim, jsem proste na tech 25 a rikam si, ze to holt bude muset stacit, lepsi nez tech 16, na kterych jsem zacinala. Zdisa mela hlavicku 34 cm a tenhle prcek vypada, ze nebude o nic vetsi, tak verim, ze by to za pomoci hormonu mohlo plus minus stacit, prip. by stacil jeden ci dva stehy. No, uvidim, zatim si to maluju 😠

zdeniii
1. dub 2010

tiki: to víš že jo, já jsem na nich taky... bude to v pohod, uvidíš!

crawler
1. dub 2010

jo holkky, musíme si věřit...😀 já dnes ještě cvičit nebudu ( s krví jsem to měla v úterý), ale zítra už to asi zkusím jen tak light...jinak tiki - bolestivý posly jsou fakt naprd...mě většinou jen břicho tvrdne,,,občas ms bolest, ale jen minimálně a netrvá dlouho...

fiffinkaa
1. dub 2010

ja mávam tiež poslíkov ale teda pekne protivných, udieraju rovno do krížov, sú to bolestivé mršky...prvý porod boli kontra do krížov..tak tento druhý to možem očakávat tiež, tak to bola iná akcoška..fúú 😝

hudyna
1. dub 2010

já jsem se radši pro jistotu ještě dívala do té knížky, která přišla s epi-nem a jsou tam i obrázky. Ve cvičení, kdy se roztahuje hráz je tam ten balónek v pochvě z 1/3. Tak to budu zkoušet takhle. Ať se vyhnu tomu pálení. Myslím, že je nejdůležitější roztáhnout tu hráz. Pak zkusím zavést ze 2/3 a nafouknout taky co to dá. Ale jak mě to bude pálit, tak to kašlu. Každé cvičení je určitě lepší než nic. Takže tiki držím pěsti.

zdeniii
2. dub 2010

Ahojkyyy, tak se musím pochlubit že jsem na 28 😉 paráda 🙂

adelka89
2. dub 2010

zdeni super moc gratuluju 🙂
skvely pocit,ze? 🙂

zdeniii
2. dub 2010

Jo to teda jo, zvlášt když to mám za pár 🙂))

innes
3. dub 2010

Ahoj holky, tak jsme se dneska vrátili z porodky. Bez nástřihu, na tři zatlačení, fakt supr. Šitou mám jen oděrku. Malá měla hlavičku 34cm a vážila 3370g, natrénováno jsem měla tak 29-30 a stačilo 🙂 Vřele doporučuju 😀
Epino posílám dál, kdyby měl někdo zájem a na druhý mimi si budu pořizovat zas.
Držím pěsti, ať máte všechny taky v poho porody 😉

zdeniii
3. dub 2010

innes: gratulujuu k miminku a super porodu bez poranění, je to paráda!!!
Ať vám dělá malá jen a jen samou radost!! 😵

zuzule
3. dub 2010

Ahoj Hudyno 😀 Hele, tak 15 minut jsem to nikdy nedržela...a musím říct, že pokaždé jen chvilku a víš jak jsem dopadla 😉 Takže to fakt neřeš a uvidíš, že to určitě dobře dopadne! Já ze začátku zasouvala podle návodu ze 2/3 a moc mi to nešlo a pak jsem zasouvala skoro celé, protože jak mi to strašně vyjíždělo, tak jsem si říkala, že když to stejně vyjede, tak to bude nakonec akorát.... a šlo to líp, takže asi záleží jak ti to vyhovuje...a nikdy se mi nestalo, že bych se nějak poranila...Moc držím palečky. Je fakt, že já jsem taky dost stresovala, protože se mi furt zdálo, že mi to nejde tak jak by asi mělo, ale dopadlo to na jedničku, takže se asi jen nebát, zbytečně se nestresovat a cvičit jak to jde 🙂

zdeniii
5. dub 2010

Tyjo tak to vypadá, že Tiki už je na dvě půlky, když tu docela dlouho nebyla... a té naší slečně se vůbec nechce... asi mi dává prostor na trénování 😀

zdeniii
5. dub 2010

Tak jsem pořád na 28, nu myslím, že by šlo i víc, ale raději se šetřím abych se případně neporanila... Věřím, že ten zbytek už dám v pohodě až zapracujou i hormony... 😎

fiffinkaa
5. dub 2010

zdeniii..presne aj ja, na 28, ale mne to už dalej nejak nejde a ani sa mi moc nechce epinovat, trénujem tak každé tri dni ☹ .....ja som si myslela že druhý porod bude skor, všade čítam že babeny rodia v pohode v 38 týždni, ale ten termín fakt má čosi do seba... a mna nejak nechce pustit 😒 , už by som mala najradšej po...toto čakanie je nekonečné, ale zas je pravda že to príde uplne nečakane, jak blesk z jasného neba 😵

johanka1234
5. dub 2010

ADELKA89:
Jupiii, tak už vím, jak vypadá maminka a tatínek z venku, jmenuji se Lukášek, narodil jsem se v 14:15 s mírami 2950g a 48cm. Jsme v pořádku.
Narodil se včera.

zdeniii
5. dub 2010

Nu já taky cvičím tak jednou za 3 dny i dýl, dohromady jsem epinovala 7x a to jsem začala 6.3 😉 takže v klídku... myslím si, že je zbytečné začínat dříve...
To mi povídej s tím čekáním, já už myslela, že bude dávno venku... to čekání je vážně šílený... 😉 snažím se jí vyhnat, ale moc mi to nejde... Jo přesně jako blesk z čistého nebe a z toho mám trochu strach 😀 😎

shaarka
5. dub 2010

ahojte kocky, tak mam za sebou prvy zoznamovaci vecer s epinom, za asistencie manzela. nafukla som na 5,5 a viac som sa uz bala 😀 cize som vlastne nikam nedosla, ze? 😀 😀 akurat ma obcas vo vnutri cosi pichlo, nevedela som identifikovat, kde, ale aj to ma vylakalo.
najviac ma trapi, ze neviem, ako velmi ho mam zasunut dnu. na obrazku je to velmi jednoducho nakreslene, ale ja to pred zrkadlom nerobim a okrem toho, ak vezmem do uvahy anatomiu, tak kvoli "velkym pyskom" ani neviem, kde je presne hranica vymedzujuca "dnu" a "von"... neviete mi poradit? ja by som ho aj zatlacila viac, ale bojim sa, ze bude roztahovat krcok 😒
a dalsia vec, ako dlho ho tam mate? mam si odstopovat par minut? je to desna nuda - cakat, a okrem toho ak by mi MM nepomahal, tak mam krc v ruke.
dakujem za rady 😵

zfidorka
5. dub 2010

ahojte,
z ktorej slovenskej web stranky ste objednavali epi-no? ako dlho trvalo dorucenie?

fiffinkaa
6. dub 2010

ahooj, tak práve idem od gyndoša,..hlavička už klesla, ale krčok je tuhý a uzavretý stále ☹ .....hmm,ak neporodím do termínu, mám ist so zbalenou taškou do porodnice na vyvolávačku 😢 ..dúfam že prcek sa dovtedy vypýta 😀 😵 😵 ..

fiffinkaa
6. dub 2010

Tiky a Scai?????????????????????????????už rodíte? 😀 😀 😀 😵

ejasmeja
6. dub 2010

ahojte!
aký čas pred pôrodom ste začali trénovať s EPI-NO? v ktorom tt? kedy je to odporúčané? nestíham si hľadať túto informáciu dozadu, tak mi prosím napíšte sem alebo do IP. veľmi pekne ďakujem! 🙂

zdeniii
6. dub 2010

fiffinkaa: ahojky, budu držet palečky, nám se terním taky blíží a miminko pořád nikde.. jen hezky vydrž, ono zmáčkne čudlík START v pravou chvili uvidíš... Taky v to plně doufám... Vyvolávanému poridu bych se chtěla moc moc vyhnout...
Jak Jsi na tom s epinem?? 😉

zdeniii
6. dub 2010

ejasmeja: ahojky, já začala s epinem v 37tt a myslím že to vážně stačí... Ale jsou to holčiny co začaly dříve, ale je to opravdu zbytečné... i z toho důvodu kdyby se něco stalo tak přece jen od 37tt je miminko už "hotové".
Ale určitě dej hlavně na svoje pocity... Budu držet palečky!!!

zdeniii
6. dub 2010

zfidorka: vim, ze jedna holčina to kupovala tady a byla spokojená... http://www.perinbaba.sk/catalogsearch/result/?q...

zdeniii
6. dub 2010

shaarka: ahojky myslím, že na začátek je to dobrý. Ono to postupně půjde neboj!!! Tělo se vic s blížícím se termínem uvolňuje a tak vůbec... já začínala na 6 a teď jsem na28 cm což odpovídá myslím 9 nebo kolika, já ani nevím...
Zasouvám ho tak do 2/3 někdy více, ono postupně vyjíždí... a taky hlavně podle pocitu, nejdůležitejší je aby bylo v té nejširší fázi na hrazi... cvicim tak, ze to opakuji treba 5x za sebou a vždycky o něco víc nafouknu... vydržím vždycky jen chvilku, jestli je to minuta dvě... ale rozhodne vic ne, protoze mne to cekani neboavi a elasticnost nacvičíš i opakováním a ne držením...
Jinak tvuj manzel je super ze asistuje, to ja bych po svojim oni nechtela 😀

ejasmeja
6. dub 2010

zdeni, dakujem! si ma potesila, ze to este v pohode stiham. ja som totiz uz v 35. tt a este som si epi-no neobjednala, tak som si nebola ista, ci to ma este vyznam. skusam aj masaz hradze, tak snad sa to podari 🙂

shaarka
6. dub 2010

zdeni, dakujem za odpoved 🙂
akurat s tou hlbkou zatlacenia si nie som ista, budem sa musiet spolahnut na muza.
pochvalim ho, je super, ze sa na to dal - i ked on ti to predstavoval ako hurvinek valku 😀 😎 a myslel si, ze to bude sexualna predohra... len velmi jemne som mu vysvetlovala, ze zial, pre mna to so sexom nema nic spolocne 😀 😀 😀

zdeniii
6. dub 2010

ejasmeja: to víš že ano, času je dost 😉 Taky jsem zkoušela masírovat hráz,a le nějak mi to nejde... tak teď když docvičím s epinem tak hráz pak namažu, a to je všechno... 😉 Taky doufám, že to vyjde a bude to v pohodě... uvidíme... 😎 Chce si to věřit!!

zdeniii
6. dub 2010

shaarka: jo to maš pravdu, manžel si mysslí že si to s epinem užívám 😀
Já balonek nechávám tak v polovině, jak je tam ten předěl takovej... ono jak nafukuješ tak stejně balonek roste a sám o sobě pomalu vyjíždí ven... tak ho prostě chce mít tam kde je nejširší... nafoukněte ho venku at manžel může odhadnout... 😉

fiffinkaa
6. dub 2010

zdenii..aj ja držím palčeky tebe 😉 cvičila som pred včerom a dala som 9, dnes som cvičila tiež a dala som 9plus 😀 ...takže tak,ale nejak ma to už nebaví, stále sa držím na tej 9, myslím však že to celkom stačí, pri pôrode sa tie pôrodné cesty ešte rozostúpia, tak myslím že je to ok...i ked som minule skúšala nafúknut balonik na tých 10 a to bolo ešte dost stlačení pumpičkou to ano... 😲

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru