EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

parybka
10. kvě 2010

To si Daniel vybral moc pěkné datum 🙂 taky jsem zvědavá, jak to proběhlo... A gratuluju!

shaarka
10. kvě 2010

crawler, gratulujem 😵 😵 😵
dobry opis porodu 😀 a perfektne motto 😀 😀 😀 před před před před
a s tym kojenim mas pravdu, moj cas sa deli na kojila som, kojim a budem kojit... nic ineho nepoznam 😀

zuzanka1989
11. kvě 2010

Holky moc Vám všem gratuluju.

U nás žádná změna, dneska jsem si dala 2hodinovou procházku tak uvidime co to udělá, ale zatim na mě nepůsobí nic 🙄 .
Jak to tak pozoruju tak to že má epino vliv na předčasnej porod, je asi veliká blbost. Kolik už nás tu přenášelo... 😀 . A mě už to tak strašně nebaví, je to těžký, a chci mít miminečko u sebe.

zuzanka1989
11. kvě 2010

Sex jsme zkoušeli, červený vínko taky, skákání na míči, v horký vaně jsem denně, ze schodů do schodů chodim normálně, nemáme výtah, dlouhý procházky a prostě se nic neděje. Už mě nic nenapadá...

crawler
11. kvě 2010

zuzu:mám v čerstvé paměti, jaké to přenášení je, já taky zkoušela kde co ale prostě to uspíšit nejde...mimi si řekne - mě taky praskla plodovka sama 11.den přenášení...je to psychicky náročný vím 😔 posílám povzbuzení 😉

zuzanka1989
11. kvě 2010

crawler: děkuju 🙂 , ale přece jen bych byla radši kdyby byl mimísek s náma už doma.

houbik
11. kvě 2010

ahoj holky, muzu vas uklidnit, ja taky prenasim, uz 6.den a v patek nastupuju na indukci ☹ a to jsem zkousela vsechno mozny, stejne jak pise zuzanka a absolutne nic nezabira...tak to asi necham osudu...s epinem mam nacviceno tech 31cm, tak uvidime, jestli nakonec taky neskoncim cisarem, kazdopadne dam pak vedet 😉

chaarleene
11. kvě 2010

holky, neupínejte se tolik na to datum 😉 termín porodu je prostě jen "číslo", ve skutečnosti je porod v termínu od 38. do 42. týdne 🙂 příroda si to stejně nakonec vždycky udělá podle sebe a až bude miminko připravené, tak se to spustí 😉

shaarka
11. kvě 2010

baby a vy viete termin porodu podla ovulacie alebo podla toho, co odhadol Dr. na ultrazvuku?

helcenka
11. kvě 2010

Ahoj děvčata, já sem sice nikdy nepřispívala, ale zaujalo mě téma.
K těm termínům porodu, já měla u prvního porodu termíny tři - jeden podle MS, jeden podle ovu - to protože naprosto přesně vím, kdy jsem ji měla a třetí podle ultrazvuku - podle ultrazvuku mi Mudr. vysvětlil, že se termín vypočítá podle toho, kdy bude mít odhadem dítko 3,5kg - což je bráno za váhu, která je nejvhodnější k porodu.
Ty termíny byly - ultrazvuk 1.1.
- MS 4.1.
- ovu 7.1.
a malej si vybral prostřední termín - narodil se 4.1. a přitom nejspolehlivější termín by měl být podle početí - tedy podle ovulace. Takže ty termíny jsou zavádějící. A ještě přidám, že kamarádka měla termíny dva a byl mezi nimi rozdíl 3 týdnů, tak pak si vyberte. 😀
Držím všem palce.

shaarka
12. kvě 2010

😀
tak moje boli podla PM: 15.4., podla UZV 3.5. a podla ovulacie 9.5. 😉 a maly sa narodil 29.4. s vahou 3580g

fraal
12. kvě 2010

Ahoj holky, gratuluju Andelce k Danielkovi a jsem zvědavá co nám napíše až se dostane na koníka - snad měla "pohodový" porod bez nástřihu

akri
12. kvě 2010

S tím termínem podle UTZ je to u mě jinak. Už od první kontroly někdy v 8 týdnu doktorka miminko změřila a podle tabulek spočítala, jakému to odpovídá stáří. Na dalším UTZ v 1. trimestru se to potvrdilo. I když se to nějak průměrovalo (např. průměr hlavičky odpovídá 13+2, délka stehení kosti odpovídá 13 + 0 atd. Čili rozhodně to není odhad, kdy bude mít 3,5 kila. To se určitě u miminek hodně liší.
U mě si termíny dle MS a dle UTZ celkem odpovídají rozdíl jsou asi 3 dny, jsem zvědavá, jak potom vyjde skutečný TP. 🙂

zuzanka1989
12. kvě 2010

tak já měla termíny:
podle MS 10.5,
podle UTZ 12.5
a podle prvních pohybů 11.5

A pořád se nic neděje ☹

houbik
12. kvě 2010

holky, tak ja podle MS 24.4. a podle utz 5.5. a nedeje se nic, takze v patek nastup do podoli:( s epinem jsem na 31 uz docela dlouho, ale zacinam mit obavu, jestli to vubec zurocim ☹

zoozkha
13. kvě 2010

Dobré ránko,
tak len pridávam naše termíny:
podľa MS: 21.10.
podľa OVU: 19.10.
podľa UTZ: 17.10.
malý sa narodil 01.10. (37+4tt - počítané podľa termínu UTZ) s váhou 3240g
Prajem všetkým krásny deň 😉

crawler
13. kvě 2010

já měla podle MS 21.4., podle oplodnění 22.4. a podle utz 23.4. malý se rozhodl vylézt dobrovolně 2.5. 😀

zuzanka1989
13. kvě 2010

ahojky tak jsem přišla z monitoru. Zase se nic neděje, na další mám přijít v neděli, pak na poradnu v úterý, a už si mě tam nechají a ve středu se začne vyvolávat🙂. Konečně.

andelka
13. kvě 2010

crawler: Moc gratuluju k Františkovi (krásné jméno 😵 ), teda dal ti zabrat, ale hlavně že už je konečně u tebe a jste v pořádku 🙂

My měli hodně rychlý porod - otevírala jsem se postupně skoro celou neděli, aniž bych tušila, že je to ONO - myslela jsem, že mě jen bolí břicho (od čtvrtka jsem se dost namáhala, stěhovali jsme, montovali nábytek, prostě pořád v pohybu), nebo jsou to střeva nebo poslíčci - před půlnocí jsem pak náhodou zjistila, že špiním, tak jsme radši jeli do porodky. Dojeli jsme tam před 1:30, udělali mi monitor, pak vyšetření, příprava k porodu se nestihla, za 1,5 hodiny byl malý na světě. 🙂 Vlastně jsem přijela do porodky jen porodit, jen na tu druhou dobu, aniž bych tušila, že první dobu už mám za sebou. Dojela jsem tam otevřená na 8cm 😅
Za nenastřihnutí jsem bojovala, ale nakonec mě šmikli, malý dlouho sestupoval, přidávali mi kyslík, byla obava, že rupnu (už se mi dělaly trhlinky), tak pro jistotu - malý pak byl na 3 zatlačení venku. Šili mě asi 15 minut, ptala jsem se, jestli je to moc, doktorka říkala že ne, že nástřih je drobný, že jí to tak dlouho trvá proto, že šije po vrstvách. Jinak vnitřní stehy nebo tak něco nemám, na wc jsem šla skoro hned, sedět jsem taky mohla, dneska už je mi úplně fajně. Malý měl obvod hlavičky 34,5cm, takže docela kebulka na mě, no.

andelka
13. kvě 2010

zuzanka, lenteri: Vy stále 2v1? Tak šup, hezky popořadě, já jsem začla, tak pěkně pokračovat 😉

adelka89
13. kvě 2010

andel vitejte doma gratuluju 🙂
vidim, ze jsi nakonec dopadla podobne jako ja 🙂 mne maly taky nechtel sestoupit, kyslik... ale nakonec maly nastrih byt musel

fraal
13. kvě 2010

andelka tak to gratuluji k rychlému porodu a to že jsi hned seděl opět asi dokazuje, že má to Epi-no význam

zuzanka1989
13. kvě 2010

andelka: u nás se stále nic neděje, dneska jsem byla na monitoru a nic, v neděli jdu znova a v utery si mě tam už nechají a ve středu se začne vyvolávat. protože mrněti se prostě nechce.

andelka
13. kvě 2010

fraal: Jo, fakt jsem hned seděla. Sice jsem si nechala donést i kruh, ale seděla jsem na tom párkrát a druhý den ho poslala dom 😅 A na tlačení jsem byla aspoň trochu připravená. Ony se PA snažily, roztahovaly to tam, aby hlavička líp šla, ale byla jsem moc pevná a hlavička docela kousek. Každopádně proti jiným nástřihům co jsem četla a šitím na hodinu a i vnitřní a tak - je tohle blbina.
adelka: No jo, hodně podobně. 🙂 Co se dá dělat.

zuzanka: Tak ať i vyvolávaný je co nejlehčí (a třeba to ještě půjde normálně) a ať je prcek brzy s váma.

bara.c
13. kvě 2010

Ahoj Andelko, gratulujeme k miminečku. 🙂 🙂 🙂 Hodně zdravíčka a co se týká nástřihu - udělala jsi co se dalo. 😉 Průběh porodu byl taky docela fajn. Hlavně, že jste zdravý a spokojený. My si musíme ještě počkat. 😎

andelka
13. kvě 2010

bara: Děkuji 🙂 Však i vy se brzo dočkáte 🙂
No, udělala, pomohlo mi to psychicky hodně - fyzicky si myslím že taky. Jen jsem měla víc cvičit, pořád jsem spoléhala na to, že nebudu rodit dřív, myslím, že jsem měla nacvičeno míň než jak říkal papírek, že to líp sedí s normálním metrem. Tak se nedivím, že kebulka 34,5cm měla trošku problém. 😅 Taky záleží individuálně na člověku.

bara.c
13. kvě 2010

Andelko jsi šikulka - velikááááááááááááááá. 🙂 🙂 🙂 Hlavně, ža máš maličkého v náručí. Díky Epinu se porodu vůbec nebojím. Když tam projde takovýhle balónek - tak hlavička taky. Navíc třeba by ti pomohl krystýr a jak říkáš každá jsme jiná. Metrem je to přesnější. Já jsem s metrem někde kolem 29 cm. Takže musíme ještě cvičit. 😉

parybka
13. kvě 2010

Andelko, paráda, přijet do porodky na 8, to je sen 😎 A taky věřím, že epino pomohlo.. už kvůli malému nástřihu, tak kvůli hojení. Tak si užívejte první náročné dny 🙂 příjemné sžívání

andelka
13. kvě 2010

bara: No, možná jo, žádnou předporodní přípravu jsme nestihli. 😅 Určitě cvičit je to nejlepší 🙂
parybka: Děkuji 🙂 Nároční určitě budou. dneska mi začaly tvrdnou prsa, asi bude brzo mlíčko, zatím bylo jen mlezivo. Tak uvidíme jaká bude první noc doma.Zatím se tady malému líbí.

crawler
13. kvě 2010

andelka: moc a moc gratuluju k úžasnému porodu a sybáčkovi🙂těším se na fotečky 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru