EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

jancip
4. bře 2012

Ono už jen to, že při cvičení jsem nikdy nezačala na tom rozměru, kde jsem skončila, ale vždy o mnoho míň, svědčí o tom, že se "to nevytahá". Navíc si myslím, že za ten můj nástřih trochu může i to, že jsem 3 dny před porodem cvičit vůbec nemohla.

andelka
4. bře 2012

@jancip přesně tak, taky začínám o pár cm níž a cítím to dost.
Já mám taky nástřih z prvního porodu, ale taky malý, a seděla jsem hned, i na wc šla...pěkně se to hojilo. Nicméně bych si to podruhé ráda odpustila, když by to šlo. Ale já se dostala tak na 26/27cm jenom a taky jsem naposled cvičila asi 3dny před porodem.

hertha
4. bře 2012

Jak dlouho před porodem jste kupovaly epino?

andelka
4. bře 2012

@hertha poprvé kolem 20tt, podruhé jsem si tady vyhlédla těhulku s termínem v lednu, protože od konce února jsem chtěla začít trénovat, takže nějak 30tt a mám epino od ní. Kdybych kupovala nové tak asi taky kolem toho 30tt.

lowike
4. bře 2012

ahojte! ak by mal niekto zaujem, mam na predaj EPI-no - blizsie info v IP

zdeniii
5. bře 2012

Ahojky, tak včerejší cvičení super!! vynechala jsem 2 dny tak jsem čekala že nic moc a dala jsem dle epinometru téměř 10 a podle metru 29 🙂 jsem spokojená 🙂)) Na 4té cvičení super 🙂) už můžu rodit 🙂)

skajana
5. bře 2012

Ahoj, nabízím epi-no k prodeji, nakonec se k němu nedostanu, čekala jsem jestli se prcek otočí správně a po dnešní kontrole už to bohužel nevypadá, tak ať ho ještě nekdo využije, cena 400kč - více IP

andelka
5. bře 2012

@zdeniii tak to je perfektní, klobouk dolů. 😵 Já budu cvičit dneska zase, ale dám to tak max. na těch 28.

tiburcia
5. bře 2012

@zdeniii super!!!

tiburcia
5. bře 2012

Holky tak já začínla na 23 cm a včera po druhém důkladném cvičení jsem dala 27 cm, takže jsem zvědavá jak to bude dneska 🙂 ale jsem strašně spokojená!!! 😵 😵

zdeniii
5. bře 2012

@andelka
@tiburcia děkujiii 🙂 Jde to nejak snáz než při prvním 🙂)

@tiburcia koukám, že ti to taky jde přímo nádherně!

tiburcia
5. bře 2012

@zdeniii tak to ráda slyším, že to jde i pak snáz 🙂 🙂 dneska 29 cm, takže co cvičení to 2 cm, ale myslím si, že je to hodně i o ,,hlavě" ...já se na to docela dlouho připravuju, mám u toho puštěnou relaxační hudbu, prodýchávám, uklidňuju se atd... takže po dnešku jsem v klidu, maličký měl teda minulý týden obvod hlavičky 33 cm, ale už jsem klidnější, že jsem trénovala 😉 takže třeba zítra se dostanu na těch mých vysněných 30 cm co jsem si dala za úkol 🙂

zdeniii
5. bře 2012

@tiburcia to jsou opravdu skvělé výsledky! Je to hodně o hlavě i celý porod 🙂))
Hlavička se mu při cestě ven smrskne, uvidíš! 🙂

andelka
5. bře 2012

@tiburcia no ty bláho, super 😵
Já dneska udržovačka na 28. Ale já mám ještě čas a malej je relativně malej.
Na tento týden mám metu 29 a na příští 31, to snad dám.
Zítra jdu na kontrolu, tak snad mi Dr neřekne že do týdne to bude 😅 to by byl rychlokurz 2x denně 😀

gabika84
5. bře 2012

caute kocky. ja som tiez byvala "epinacka" 😀 nebojte nic, vsetko dobre dopadne. ja som mala nacvicenych "iba" 29, v den porodu sa mi prvykrat podarilo 30. porod som mala uzasny, jeden kozmeticky steh, ktory som ani necitila, hned som chodila, sedela, sla do sprchy. aj ten jeden steh bol asi kvoli tomu, ze to bola "rychlovka"- od prijatia v nemocnici az po narodenie mojej Belly to trvalo 25 minut 🙂 drzim vsetkym palce. 😉

vendyca
6. bře 2012

Ahoj holky, řešíte tu, že třeba nacvičíte 30 cm a mimčo má obvod 34 cm. Jednak hrajou i hormony během porodu, jednak se hlavička smrskne tím, že se posunou kosti lebky a také to, co se měří jako obvod hlavy, není to, co prochází porodními cestami. Tam je hlavička v tzv. delfexi, tzn. jako bradičkou na hrudníček, takže výsledný obvod, který prochází porodním kanálem je menší, než ten, co pak měří doktoři - ti to měří kolem čela a týlu.

andelka
6. bře 2012

@vendyca jj, mimčo mělo hlavičku jak klingonek, pěkně se mu ta lebka smrskla 😅 já spíš kalkuluju s tím, že plné otevření je na 10cm v průměru, a pokud to beru jakože kruh, tak mi to matematicky vychází na obvod 31,4cm - takže těch +- 30 bych ráda dosáhla, ať mám klid. 🙂

jancip
6. bře 2012

@andelka Taky bych to dala raději bez nástřihu (abych řekla pravdu, tak jsem byla trošičku zklamaná, že to úplně nevyšlo), i když se to asi hezky hojí, ale ty první dny to cítit bylo. Snad příště🙂 Cvičit zase určitě budu. Nevím, jak by to dopadlo, kdybych necvičila. Protože i vícerodičky v porodnici byly docela dost dotrhané.

andelka
6. bře 2012

@jancip já jsem takový připravovací typ..pokud si myslím že můžu něco ovlivnit aspoň trošku, tak se do toho dám...abych si to pak nevyčítala, že jsem nedělala nic 😅 S nástřihu trauma nemám, je fakt malej a jinde jsem žádné zranění neměla, ale příště bych prosila radši bez něj 🙂
Já mám debilní hráz...vysokou a jakoby přesahující "dovnitř", takže musím poctivě epinovat a mazat..jenže to mi řekla až PA při porodu, že se budou snažit nástřih nedělat ale že to nemůže zaručit..

peggina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
danka483
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tiburcia
6. bře 2012

Holky tak dneska už jsem přes 30 cm - 4. cvičení 😵 😵 😵 takže teď si dám pár dní jen udržování a pak uvidím, jestli se dostanu i dál 🙂 🙂

andelka
6. bře 2012

@tiburcia to si děláš srandu 😕 bledá závist 😅 ale moc moc ti to přeju 😵 jak to děláš sakryš, já cítím docela fest i tu 28 a to ještě na čtvrtý pokus, vždycky radši začínám na menším čísle.
dneska jsem si dala pauzu, mám po kontrole, ale od zítřka zas jedu každý den(a pak zase v neděli pauza). doufám že se dostanu na tu metu tohoto týdne - 29. 😅

tiburcia
6. bře 2012

@andelka no já začínám posilováním toho pánevního dna, takže nafouknu balonek (podle počtu nafouknutí začínám na cca 23 cm), a tak 10x ho vtáhnu a povolím... pak přidávám po jednom nafouknutí až do doby kdy mi to je příjemné, většinou mě to uvnitř ani moc netlačí, ale cítím to v náporu na konečník (dneska to bylo tak 28,29 cm)... pak si udělám pár cviků z jógy na uvolnění (hlava na stranu, dýchání) no a začnu cvičit od těch 23 cm, nafouknu, pomalu vytlačuju, snažím se jak je v nejširším místě už skoro venku chvíli vydržet (počítám třeba pomalých 10 nádechů) a tak postupuju pomalu po cm... takže dneska jsem skončila dle metru na 31 cm... ale cvičím fakt těch 30 minut, já to dost prodýchávám, snažím se na to nemyslet, že je to epino, zkusit se co nejvíc uvolnit... no a pak si vezmu olej na masáž hráze a ještě po cvičení tak 3,4 minutky masíruju olejem (dávám ho dost i dovnitř) a pak zase dechová cvičení 😉

zdeniii
6. bře 2012

@tiburcia to je úplně úžasná příprava!!

andelka
7. bře 2012

@tiburcia paráda 😵 dneska to zkusím pocitvě jako ty. Ale já musím fakt pomalinku, mně je to dole nepříjemné dost a ten tlak na konečník je mazec, je to protivné už tak od těch 26cm. Navíc to moc dlouho vevnitř neudržím, ani na hrázi, strašně to vyklouzává a mě bolí ruka 😅

tiburcia
7. bře 2012

@zdeniii děkuji 🙂

@andelka jj ruka z toho bolí dost, musím je střídat, protože pak mám pocit, jako kdybych do ní už dostávala křeče... jestli je ti to nepříjemné, chce to fakt hodně pomalu a hodně to prodýchávat, zavřít třeba oči a myslet na něco jiného...ale podle mě je důležité fakt cvičit trošku déle, protože až ke konci mám pocit, že je to takové uvolněnější 😉

fori
7. bře 2012

ahoj holky, mužete mi prosím vysvětlit o co přesně jde?? je to opravdu účinéé??díky

andelka
7. bře 2012

@fori najeď si na první stranu tam je to vysvětlené hned v prvním zakládacím příspěvku 😉 a účinné to rozhodně je.

@tiburcia no jo, když já zas nechci být v koupelně hodinu, m neví co tam dělám 😀 ale teď se tomu asi budu věnovat více, už jsem na docela slušném obvodu, tak musím opatrně postupně.

j1tka
7. bře 2012

holky, tak jsem si taky pořídila epino¨🙂 Abych pravdu řekla, mám z toho docela strach.Ale to půjde. Jen nevím, kdy mám začít cvičit. Dle ultrazvuku jsem 35plus 2, mimčo ale už prý tlačí hlavičkou,tak se bojím, aby se nenarodilo dřív. Kdy jste začaly tak cvičit?Asi teda tento týden vyzkouším jednou denně a pak 2x denně co myslíte?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru