EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

aprilka9
25. lis 2012

@audi1986 @gejba Ďakujem veľmi pekne, maličká mala 2900g a 51cm. Nie je to žiaden obor, ale keď si vezmem odkiaľ prišla na svet, tak to bohato stačilo 😉

vivianaba
25. lis 2012

@edulkobaby skus epino dat hlbsie, ja som ho obcas mala dnu aj cely ale je to fakt makacka pridrzivat druhou rukou (jednou nafukujes druhou pridrzas). Moja skusenost je ze menej vykrzaval ked som dala spolu nohy (v pololahu na chrbte).

@aprilka9 gratulujem, to je uzasna sprava, prajem vela radosti z babatka!

skirt
25. lis 2012

ahoj holky .... hodne dlouho jsem vas procitala 🙂 .. a urcite bych chtela cvicit s epinem. Zatim jsme ve 31. tydnu tak uz se tak poohlizim, jestli nahodou nekdo nebude EPI-no prodavat .. pripadne kdybyste mi poradily jestli jste pouzivaly lubrik. gel či kondom na balonek .. abych vedela co vsechno budu potrebovat 🙂 .. Dekuji moc

edulkobaby
25. lis 2012

@gejba V polosede, lebo v mojej porodnici povoluju iba klasicku polohu, inu nie, ani keby som sa na hlavu postavila ☹

lulii
25. lis 2012

Ahoj holky, budu prodávat epi-no, tak jestli byste měla některá zájem.....Ještě ho nemám v bazárku, chtěla jsem nejdřív napsat sem 😉 Kdyžtak mi napište do IP.

cervenec
25. lis 2012

Ahoj, hlásím,že dnes 22 den cvičení a dala jsem konečně vytouženou 30 😉 ale rozhodně to chci aspon týden trénovat,není to ještě ono 😝 ale konečník mě z toho bolí pekelně,bohužel z prvního porodu mám hemeroid a teda epino mu dává pěkně zabrat 😖 ale právě proto s epinem cvičím,protože kombinaci šití a hemeroidu už zažít opravdu nechci😅

audi1986
26. lis 2012

@cervenec já měla včera takovou depku, že jsem necvičila, tak doufám, že dneska se už taky přesunu na třicítku.... hemeroid mi vylezl cca v 7. měsíci a taky si říkám, že ten tlak na konečník je o to horší než kdyby tam nebyl

domeli
26. lis 2012

@edulkobaby ahoj, pozerám, že si z BA - prezradíš, kde sa chystáš rodiť? Lebo tiež epinujem, plánujem rodiť na Kramároch, ale neviem, či a kto to tam vezme na vedomie.

edulkobaby
26. lis 2012

@domeli Tak ja som taka neteradicna a chcem rodit v Trnave...ak to pojde moc rychlo, tak na Antolskej.

domeli
26. lis 2012

@edulkobaby dík, tak držím prsty,nech to máš bez komplikácií a bez zbytočného nástrihu 🙂 Ja som prvú rodila na Kramároch (síce sekciou), bola som spokojná, tak preto táto voľba. Ak by to na mňa ale prišlo 8.12., tak idem do Dunajskej Stredy, lebo v ten deň má slúžiť môj úžasný gyndoš.

edulkobaby
26. lis 2012

@domeli O Dunajskej som pocula,ze je nejaka dobra, tam sa daju aj nejake speci poziadavky? Tak urcite aspon nejaku inu polohu ako klasiku, nie?
A ako ti ide cvicenie? Ja sa neviem pohnut tej mini velkosti...Neviem, ci ist dalej aj ked to uz boli?

domeli
26. lis 2012

@edulkobaby nuž ja mám za sebou dnes 8. civičenie (v polosede/poloľahu) a prvý pokus 25,5 cm, druhý 26,5 a tretí tiež 26,5 cm. Začínala som pred 10 dňami na 19, tak vidím, že to ozaj funguje/povoľuje (hoc neviem, tak ako iné baby, či to robím správne, ale vidím, že čosi sa "hýbe", tak asi hej 🙂) Prifukujem ale pomaly, ak je bolesť veľká, vypustím trocha a opäť prifukujem zas po troške, takže mi to celé trvá dlhšie.
Ja o D. Strede veľa neviem, vlastne som si nič nezisťovala, iba viem, že tam chodieva slúžiť môj gyndoš. Chodieva ale aj na Kramáre - už "len" sa trafiť do jeho služby - to by bolo super (hoci, k epinu sa napriek všetkým chválam, ktoré mu právom patria vyjadril, že to nepozná, keď som mu popísala a povedala ako to funguje, aj tak ostal viacmenej skeptický, že si nemyslí, že to nejako výrazne pomôže. Vraj lekár strihá iba ak a koľko je nutné - ale to on verí v dobré zásady všade a u všetkých).

adel22
26. lis 2012

No baby, dva dni do terminu a stale max. 27cm :(
Neznasam to cvicenie, normalne sa tomu vyhybam, ale v podstate klamem len samu seba....naposledy som aj dost krvacala a to som sa vratila spat na 26cm....
Dnes potrenujem zase...snad to bude ok....ale myslim pozitivne...co ine mi zostava🙂

edulkobaby
26. lis 2012

@domeli Tak ja ked som dnes videla aky mini balonik som dala, tak som ani nemerala. Ale idem prejst na dva krat denne system, tak este dnes vecer budem cvicit, tak odmeriam. Ja mam pripraveny porodny plan a mam tam napisane, ze masirujem hradzu a pouzivam epino, tak nech ma nenastrihavaju, iba ak by hrozili vazne poranenia. Tak dufam, ze to tam aj budu respektovat. Budem mat aj dulu, tak ju popytam, nech im to prizvukuje, ak by som ja bola uz apaticka.

olivv
26. lis 2012

@skirt ahoj, já epi-no prodávám, tak jestli budeš mít zájem, písni do IP 😉

domeli
26. lis 2012

@edulkobaby dula bude isto fajn pomoc aj v tomto. Ja tam budem sama za seba podľa všetkého, tak verím, že im to stihnem viackrát pomedzi kontrakcie zakričať. Ja dvakrát za deň cvičiť nemám šancu, využím iba čas, kedy dcérka popoludní spinká a vtedy to opakujem 3x. Tak si držme päste navzájom 🙂

kiss35
26. lis 2012

Ahojte babulky 🙂 od dnes som zacala aj ja cvicit epi-no 🙂) a podarilo sa mi nafuknut balonik na 6,5 cize 20cm asi je to dost malo ze?ale teda pre mna to bolo dost som ho ledva vytlacila von 😕
@edulkobaby ahojkyy 🙂 citam ze ides prejst na cvicenie 2krat denne..to sa moze??

arinikac
26. lis 2012

@kiss35 jé, taky plánuju dneska začít 🙂 max. zítra. Tak můžem cvičit spolu 🙂 teď jsem si akorát připravila maliník a semínko, fůůj.

kiss35
26. lis 2012

@arinikac ahojky 🙂)
samozrejme budem rada 🙂) ja som teda uz dnes cvicila a aj som lanove semienka papala a cajik z maliny tiez pila 🙂)

dulkagabulka
26. lis 2012

Ako ochrániť hrádzu pri pôrode? Najnovší článok z dielne Ženských kruhov.

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/prirodzeny-po...

moka
26. lis 2012

@adel22 ahoj, tak ja tak isto 2 dni do terminu, 2x som mala trosku krvi, tak som vcera dala pauzu, dnes skusim zasa. Max. som dala 29,5 cm, ale to len raz...

edulkobaby
26. lis 2012

@kiss35 V navode pisu, ze cvicit sa moze maximalne dva krat denne alebo ze nemas prekrocit dva krat denne. Tak niekomu mozno staci raz, ked to robi poctivejsie, alebo viac krat opakuje. Ja dnes vecer uz nestiham, mm je doma a ja na to potrebujem byt sama.
Budem cvicit zajtra a skusim byt na seba tvrdsia...

gejba
27. lis 2012

@kiss35 Ahoj, nemyslím si, že na první pokus by to bylo málo. Já jsem poprvý dala jen 5 cm a teď jsem na 9. Dnes mám druhý termín porodu a myslím, že už se moc dál nedostanu, tak snad 9 bude stačit. Hodně štěstí při cvičení.

gejba
27. lis 2012

@adel22 Já jsem na tom podobně, naposled 28 cm a už bych měla rodit. Akorát se mi tedy naštěstí nikdy nestalo, že bych krvácela. Já myslím, že těch 26-28 cm bude stačit. Však píšou v návodu, že když se dostaneš na 8-10 cm, tak to pak máš už jen udržovat. Hodně štěstí při porodu. Už to bude každou chvilkou.

vysocanka
27. lis 2012

Holky v kterem presne tydnu jste zacly cvicit? nekdo rika 35 nekdo 36?

adel22
27. lis 2012

@vysocanka v 37tt. 🙂 ale ak si taky lajdak ako ja, tak zacni skorej🙂 resp. ja sa tomu cviceniu niekedy zamerne a uspesne vyhnem :( ale teraz sa uz snazim dohnat zameskane🙂

mahulenka87
27. lis 2012

@dulkagabulka tie teplé obklady som počula 1 krát. Používajú sa aj u nás?

adel22
27. lis 2012

@mahulenka87 aj ja som o tom počula, ale skorej sa používajú tam, kde pri pôrode pomáhaju PA si myslím:(

dulkagabulka
27. lis 2012

@mahulenka87
Mirke z tohto príbehu dala namiesto nástrihu teplý obklad PA v Hainburgu
http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

aby som pravdu povedala, zatial som nepočula, ze by to robili u nas

audi1986
27. lis 2012

Ahoj holk vcera jsem dala 29,5 a rano mi praskla vosa tak uz v porodnici skacu ma balonu a snad epino k necemu bylo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru