EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

miparak
23. zář 2011

@dasty79 nevím, zda jsi psala, ale gratuluju k mimi a jak jsi dopadla s nástřihem nenástřihem...případně, kolik jsi měla natrénováno. Jestli jsi nám to sem psala, tak se predem omlouvám, že jsem to přehlídla nebo zapomněla.

dasty79
23. zář 2011

@tehuli,jak ty jsi dopadla?koukám,že ti malej taky moc nespí 😀
Nám to naše zlatíčko taky moc ne - hlavně dopoledne 😀

@miparak - měla jsem nacvičeno 30-31cm,ale jen na hrázi
a přesto jsem měla jen pár kosmetických stehů a druhej den mohla
sedět a porod byl krásnej zážitek a na 3 kontrakce byla malá venku!!
Hned bych šla rodit zase - kontrakce ke konci byly hnusný,ale to prostě jinak
nejde.Ale věděla jsem co očekávat a nebála se porodu!
Je to krásný zážitek.Viktorka měla obvod hlavičky 32cm.

tehuli
24. zář 2011

@miparak půjde🙂

slimme
24. zář 2011

Ahoj holky, v pondelok by mi malo prist epino, tak sa vas chcem spytat v ktorom tyzdni ste zacali cvicit?dakujem.

dasty79
24. zář 2011

@slimme - já ve 36tt a rodila jsem v 37+6 a stačila jsem nacvičit 31cm 🙂

tehuli
24. zář 2011

@dasty79 jj přesně dopoledne resp. cca od 7 do 9 nic..pak když ho dám do kočáru tak jedině v kočáru max do 11🙂 jinak nespí od ránka od 7 někdy od 9 tak do těch 11 pak spí hodku do 12 a pak az do půl 3 skoro vždy čučí knourá mrčí a nebo řve🙂 A CHCE SE KOJIT CO HODKU NĚKDY..MÁME TEN RUSTOVÝ SPURT VE 3 TÝDNECH:(( TAK JE TO BOJ....JINAK JSEM DOPADLA SUPROVĚ..VŠICHNI SI VYKLÁDALA JAK JI MÁM ELASTICKOU:DDD A JEŠTĚ NA PORODNÍM SÁLE JIM ŘÍKALA ŽE JSEM CVIČILA S EPINEM🙂 A ONY TAM ŘEŠILY CO TO JAKO JE A TAK:D PŘÍMO U PORODU🙂) A PAK NOOO TAK ZATLAČTE NAPOSLED A JE TO:DD

petja
autor
24. zář 2011

Holky a už tu dlouho nebyla @aemni.měla termína kolem 20.9.ne?

petja
autor
24. zář 2011

@aemmi teda

erinka83
24. zář 2011

@petja aemmi už má holčičku 🙂

petja
autor
24. zář 2011

@erinka83 Suprovka,tak že gratuluji!!!

miparak
24. zář 2011

Holky, stalo se vám někdy, že by vám při cvičení odteklo trochu plodovky? Trénovala jsem a při posledním pokusu ze mě vyjel balonek a taky k tomu trochu tekutiny. Samo nevím, zda plodovka nebo moč. Podařilo se mi dát 29cm a vydržet je i 2 minuty nechat působit na hráz...to číslo mě překvapilo, že jsem to chtěla zopakovat. A právě pri tom druhém pokusu ze mě trochu tekutiny vyteklo i s balonkem. Důkaz pro porodnici nemám - cvičím nahá, že a gauč jsem hned vypucovala. V hlavě mi blikala věta PA, že plodovka nejde vyprat. A že jsem cvičila s balonkem jim tam říkat nechci. ......No ale od té doby se nic neděje a žádná další tekutina nevytekla. Nevím, zda můžu jít vklidu spát.

dulkagabulka
25. zář 2011

@miparak ako že podovka neide vyprat?možeš mi ti upresnit?

miparak
25. zář 2011

@dulkagabulka to nám tvrdila porodní asistentka na předporodním kurzu, že prý to hlásil nějaký tatínek, že to nejde dostat z potahů v autě.....ale co je na tom pravdy, nevím. Já včera vyprala přehoz i gauč a uschlo to a nic nikde není poznat.
Ale třeba to nebyla plodovka, protože se nic jiného nedělo. V noci jsem se budila a kontrolovala, jestli je mimi hýbací, nebo jestli ze mě něco teče a všechno dobrý. Před chvílí se taky mimčo ozývalo, takže snad je vše OK. Jestli jo, tak mám radost z toho, že jsem dala 29cm krejčovským metrem a dokonce dvakrát po sobě a i 2 minuty s tím vydržela na hrázi. No ale co si budeme povídat, dnes budu cvičit raději, až bude přítel doma.....kdyby zas něco.

petja
autor
25. zář 2011

@erinka83 a nějaké podrobnosti o aemmi víš?

perca
25. zář 2011

Kdyby měl někdo zájem prodávám epino, více info v IP 🙂

ladie
25. zář 2011

@petja Aemmi porodila 21.9. večer Karolínku. Ale bohužel ji museli trošku šmiknout 😒

miparak
25. zář 2011

@ladie a co ty tu ještě? jsem si říkala, že už snad rodíš.....a ono pořád nic.

ladie
25. zář 2011

@miparak no jo a to už jsem vyzkoušela všechno - od běhání po schodech až po ricinový nápoj a nic 🙄

sussanah
25. zář 2011

@ladie a co dlouha prochazka? Ja den pred porodem usla asi 7km lesem a v noci uz jsem rodila 😉

ladie
25. zář 2011

@sussanah No, chodím jako blázen, že už sotva pletu nohama a jen sundám boty, tak mám nohy jako koule 🙄 Prostě to zvíře nechce ven za žádnou cenu 😝

petja
autor
25. zář 2011

@ladie a kdy ti chtěji vyvolat porod?

sussanah
25. zář 2011

@ladie A jak mas spocitany TP podle sebe? Sedi to s tim, co mas podle lekaru? Vydrz, treba uz se za chvili pusti 😉 Mas zatim jen 2 dny po TP, zkousela bych prubezne horke vany, stimulaci bradavek, jeste jednou ten ricinak, proste to jednou klapne, uvidis.

ladie
25. zář 2011

@petja no, doktorka mi oznámila, že vyvolávají 41+3, což pro mě znamená příští pondělí. Prostě má prcek týden na to, aby se umoudřil a vykoukl "dobrovolně".

@sussanah Hele, těžko říct, kdy má opravduvý termín. Brala jsem dlóóóóuho antikoncepci a měla jsem tak rozházené cykly... 😒

Já už jsem celkem zoufalá. I když celý den běhám po schodech, chodím na procházky, láduju se skořicí, pařím se ve vaně, málem si ukroutím bradavky, máme sex, myju okna... Tak nedocílím ničeho, než že mi max. 2x, 3x přijde nějaký ten poslíček. Ale vyvolávání se chci fakt vyhnout ☹

sussanah
25. zář 2011

@ladie tyden je jeste hromada casu, uvidis ze vykoukne sam 🙂 A i kdyby ne, tak ver tomu, ze vyvolavani byla ta jedina a spravna moznost. Je fajn, ze ti davaji jeste tyden, to je bezva. Zkus na to ted 1-2dny nemyslet, nijak se nesnazit to popostrcit, proste se trochu zrelaxovat. treba potom domaci vyvolavani pujde lepe. Budu drzet palce!

ladie
25. zář 2011

@sussanah taky jsem si říkala, že do středy si dám pohov. Max. sex, procházka - prostě klasický režim. Kdyby nic, tak ve středu do sebe hodím další riciňák.

sussanah
25. zář 2011

@ladie to je dobry plan, mozna jen Mikulas ceka na tu spravnou chvili, aby vas prekvapil 🙂

petja
autor
25. zář 2011

@ladie a proč jsi pila nápoj tak brzo? Mimčo má být větší? Proč mu nedopřát jeho čas

ladie
25. zář 2011

@petja no jeho čas... pokud nevyleze v termínu, co mu stanovili doktoři, tak se ho na jeho názor nikdo ptát nebude 😀
A řekla jsem si, že vyzkouším cokoli radši dřív (no dřív - stejně už jsme po "oficiálním" termínu) a několikrát a snad to jednou klapne, než čekat a pak skončit na vyvolávání 😖

eveluska
25. zář 2011

@ladie tobe neupravovali TP podle utz, ale mas tp jen podle ms, kdyz si ji mela nepravidelnou?

ladie
25. zář 2011

@eveluska podle utz se to lišilo jen o pár dní a pokud je to méně, než o týden, tak s tím v Podolí nehýbou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru