EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

olusenka
15. srp 2013

@galaxy myslím, že to smysl má i tak, protože jsem se o pár cm oproti začátku posunula. Ale asi nedocvičím do konce. Jsem na 23cm, cvičím málo a ještě budu muset teď možná přestat, a navíc příští týden už mám mít nástup k porodu.

wendak
15. srp 2013

ahoj holky, tak dnes mi dorazilo epino 🙂, píšete že používáte nějaký gel, mohu se zeptat jaký? Já si objednala jen ty čisticí ubrousky a ochranu na to,ale gel mě nenapadl :/, bez toho to asi bude blbé co?

zuzik231
15. srp 2013

@wendak ahoj, lubrikacny gel by sa mal pouzivat ale len na vodnej baze nie ten olejovy ... kupis niekde v drogerke ... vyskusaj mozno ti to pojde aj bez neho ale kedze kondomy su suche bez lubrikantu tak neviem neviem ... 🙂

kristynasefer
15. srp 2013

@wendak ahoj ja pouzivala od durexu sensible.bya jsem absolutne spokojena

lenilajd
15. srp 2013

@wendak ahoj, já koupila v lékárně od Altermedu - Aqua Comfort, je na vodní bázi s kyselinou mléčnou, neparfemovaný. Stál asi 90 Kč.

wendak
15. srp 2013

holky díky za info, zítra zajdu a koupím 😉. no jsem zvědavá jak mi to dnes půjde, chtěla bych to už zkusit 🙂, ať stihnu něco nacvičit, už se nám to nějak přiblížilo..

galaxy
15. srp 2013

Kočky, poraďte mi - kde robím chybu ?! Už som nešťastná ☹ a aj nahnevaná 😠
Sadnem si do polosedu, aby som si zaviedla balónik. Dám si ho tak do polovice (prvá časť zúženia na balóniku). Začnem nafukovať, no ale aj tak ho musím pridržiavať stále a navyše (mám epino plus) na tom meradle,nafúknem po číslo 20 a stáva sa mi to,že nad 20 mi sa mi ručička už nechce pohnúť (resp. pohne sa a hneď sa vráti) a ani balónik sa nezväčšuje. Keď to skúšam mimo,tak to funguje normálne.
Ďalej sa chcem spýtať - je to v poriadku,keď si balónik pridržiavam a pri zväčšovaní,ho nemám celý vo vnútri? Koniec ako keby trčal? .....asi nie, že?! lebo ja keď si ho chcem vytiahnuť ,mám ho ako keby len na krajíčku (rovno na vypadnutie) . Keď ho vyfúknem,vráti sa na pôvodné miesto tam do stredu.
Čo robím zle?

zuzik231
16. srp 2013

@olusenka,@kristynasefer, @cirrusa baby prosim Vas je to normalne ze pri obvode 8cm mi ide trosku krvi? nic ma neboli, bolest necitim len ma trosku strasi ta krv... ale chcem pokracovat dalej kedze necitim bolest .... mozem dalej cvicit, mali ste to niektora? dakujem za rady ...

olusenka
16. srp 2013

@zuzik231 já měla poprvé krev i bolest naráz. Takže nevím. Na 8cm ještě nejsem. Za 5 dní rodím. Ach jo.

zuzik231
16. srp 2013

@olusenka aj ja by som uz rada isla rodit ale asi si musim este chvilku pockat ... neboj hlavne ze si trenovala, drzim palceky nech ti to dobre dopadne ... potom sa ozvi ... 🙂

olusenka
16. srp 2013

@zuzik231 to já ne. Tak si to vyměníme? 😀 Trénovala jsem málo. Začala na 36.tt, pak hned po prvním cvičením musela přestat na týden. pak cvičila 1x denně, někdy i jen obden. Teď jsem zatím cvičila celkově 10x a jsem na 22-23cm místo 31cm. Zase jsem to musela omezit. Obávám se, že to celé bylo k ničemu. O peníze mi ani tak nejde, epino pak snad zase prodám, ale druhý nástřih už nechci. 🙂 Díky za přání.

zuzik231
16. srp 2013

ja som za ... velmi rada ... 🙂 ja som zacala cvicit min. pondelok a cvicim kazdy den aj ked mi ide trosku bolesti a vysplhala som sa pomalicky na tych 8cm ale vnutri som vcera dala 8,5cm ale uz nevytlacila ... neboj urcite ti to pomoze, hlavu hore, mysli pozitivne a urcite to bude ok ... a ty mas vyhodu lebo si uz druhorodicka ale ja prvorodicka ... tak snad to pomoze ... a vobec este mas pat dni cas ... tak sup sup cvicit ... 🙂

cirrusa
16. srp 2013

@zuzik231 neporadím, neb sama nevím. Krev se mi nelíbí (znamená to, že asi někde praskají kapiláry, což může oslabit to místo u samotného porodu), ale zase bez bolesti se mi to nezdá až tak špatné. Hodně žen krvácí právě z těchvlášečnic po styku, je to bezbolestné, většinou jen mají tenkostenné kapiláry, což by mohl být tvůj případ, ale nerada byhc zase radila špatně.
Já bych asi zkusila cvičit dále, ale nehnat to nijak závratnou rychlostí, ať si to vše lépe zvykne. I těch 8,5 je fajn a raději bych nacvičila tohle, než se nějak oslabila před porodem a zbytečně zvšila riziko infekce. Mimochodem - krev je tmavá nebo světlá? Jak moc ji je a jak dlouho po cvičení? A neléčila ses teď s nějakou kvas. infekcí (u neléčené kvas. infekce právě dochází k trhání tkáně a lehkému krvácení)?

zuzik231
16. srp 2013

@cirrusa ja pravaze cvicim pomalicky, 11x a som na tych 8cm takze moc to nezeniem a casu mam ako tak dost ... tiez som toho nazoru ze radsej pomalinky a nepotrhat sa ... krv je svetla a je jej malinko - utrem sa vreckovkou a tym sa to skoncilo ... ja si tiez myslim ze tam sa nieco len malinko natrhne len ma to znepokojuje ... tak neviem ... a ty tiez krvacas, kolko mas nacvicene ?

cirrusa
16. srp 2013

@zuzik231 mám to na přífuky, tzn. včera jsem byla na nějakých 7 přífucích (cca 20cm). ale můj termín je ještě realtivně daleko, takže já nijak nespěchám. Ne, já jsem bez krve, jen právě vím, že to dělají ty vlásečnice a taky ty kvasinky. Takže bohužel moc neporadím. Každopádně pokud je to takové malé množství a nebolí to, asi bych postupovala tak jak doteď. Myslím, že jdeš na to dobře 🙂

zuzik231
16. srp 2013

@cirrusa dakujem aspon za podporu ... 🙂 ja som vytlacila 12prifukov a vnutri som uz mala 15prifukov ale to som uz nevytlacila takze idem na to postupne ... tak dakujem za rady a drzim Ti palceky v cviceni ... 🙂

rcody
16. srp 2013

Ahoj slečny a paní, prodám Epi.No, použité jen mnou, k tomu přidám nový lubrikační gel na bázi vody a desinfekční čtverečky. Už nemůžu používat. Zakoupeno v květnu. S veškerým originálním příslušenstvím. Poctivě jsem jej opatrovala a desinfikovala, používáno s kondomy k tomu určenými. Cena 1.300,-, rychlé jednání navíc pošta zdarma. Kdo má zájem, nechť píše do zpráv :kytka:

galaxy
16. srp 2013

Pri nafukovaní balónika, vťahoval sa vám dnu celý,alebo sa vyťahoval von????

lila69
16. srp 2013

Baby, skusene Epi nacky poradte - som v 32 tt a som otvorena na prst, krcok skrateny, riziko predcasneho porodu. viem ze je sice este skoro, ale ak by sa mi podarilo nejakym zazrakom vydrzat do 36 tt mozem cvicit? Neurychli mi to porod? Poradte ak mate niektora osobnu skusenost.

galaxy
16. srp 2013

No tak baby, ktorej tu ešte balónik vypadával ako mne? Potrebujem rady :(

slunicko01
16. srp 2013

@galaxy musis mit vevnitr vetsi cast a i tak jsem ho musela pridrzovat, aby nevyklouzl.

galaxy
16. srp 2013

@slunicko01 Ja ho tam dam po tú prvú časť čo je zúžená. Viac mi tam nejde jaksi 😒 či nejak nasilu? Alebo ho tam dať až po tú druhú zúženú časť? - až tak,myslíš?

gabika87
16. srp 2013

@galaxy precitaj si navod. Pri cviceni hradze sa nemas riesit rucickou, ta ma vyznam az pri cviceni po porode a balonik ma byt zavedeny do posvy na dve tretiny svojej veľkosti.

slunicko01
16. srp 2013

@galaxy ja ho tam davala do pulky ty druhy casti, jak pise @gabika87 tzn do 2/3. Ale stejne mi vyklouzaval, musela jsem ho tam drzet. Mne vubec vytlacovani neslo, proste jsem ho pak nechavala pomalu vyklouznout.

rot
17. srp 2013

Ahojte, predám epi-no, kupovany pred dvomi týždňami, použitý s kondomami, dvakrát, viac som nestihla. 🙂 Cena je 50 eur.

dasty79
17. srp 2013

@cirrusa tak jsem zkusila zavést celé Epino a taky se mě tam vejde krásně 🙂
Ale nemá to lepší efekt,když to je zavedené ze 2/3?to se víc napíná hráz ne?
a to vytlačíš pak celej ten balonek?a na kolika cm jsi?

dasty79
17. srp 2013

@lila69 já jsem ve 30tt měla taky čípek zkrácený a cs 4 a týden klidový režim.dnes jsem 36tt a normálně od 35tt cvičím a pak nakonec budu třeba přenášet 😀

cirrusa
17. srp 2013

@dasty79 dle mého nejvíce napínáš hráz ve chvíli, kdy ti přechází ven ta nejširší část. Pokud to tam zbrzdíš rukou, tak to tam můžeš mít jak dlouho chceš a cvičit jak dlouho chceš. 🙂 Já zavádím celé z důvodu těch dvou zbývajícíh cvičení, ty by mi nešly dělat pouze s 2/3 zavedeným epinem 🙂 Já jsem furt na těch 20cm, včera jsem celý den zvracela a večer se přidali poslíčci, tak jsem zvažovala, zda nakonec ještě neporodím...Uvidíme co dneska☹

dasty79
17. srp 2013

@cirrusa ty máš TP jako já ne?kolikátý jsi tt?

cirrusa
17. srp 2013

@dasty79 34+6 tt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru