EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

paaavca
10. zář 2013

@terryfox Taky jsem měla streptokoka, ta kapačka ATB při porodu byla otrava, ale pro prcka to člověk zvládne. V pátek se dozvím v poradně výsledky, jestli ho mám i tentokrát, potvoru jednu hnusnou :(

culianka
10. zář 2013

Ahoj holky, chtěla bych podpořit všechny, které mají strach z toho, že s epi no se nedostanou na větší průměr...samozřejmě záleží na elasticitě kůže atd....Když mi epi no přišel a nafoukla jsem si ho na potřebných alespoň 30cm, zhrozila jsem se a říkala si, že to nemůžu ani náhodou dát. Poprvé jsem ho nafoukla na asi průměr 14 cm (nepoužívám přiloženou měrku, zdá se mi to nepřesný, měřím krejčovským metrem). Cvičím každý večer necelé tři týdny, vždy se nejdřív chviličku masíruji "růčo-fůčo" olejíčkem na masáž hráze a teprve pak s epi no...Opakovaně jsem se dostala už na 32cm (29-30 fouknutí) a vytlačit se mi ho podařilo na asi 28cm (22fouknutí) - možná bych dala i víc, ale docela to vytlačení zabolí, tak zatím jsem víc nezkoušela, mám ale ještě měsíc čas 🙂 Zkoušela jsem počítat fouknutí na 36cm (cca průměr hlavičky) a je to asi 34-38 fouknutí, podle toho, jak balónek silně stlačujete, tak jsem zvědavá, jestli to za ten měsíc dám... Všem cvičenkám držím pěsti, ať se jim daří! 🙂

smisek2011
10. zář 2013

Holky prosim, jak casto cvicite?? Kazdy den?? A jeste dotaz balonek vkladate cely nebo jen napul jak je na navodu nakresleno 🙂 dekuji

kali.kal
10. zář 2013

Ahojte holky,
pokud by měl někdo zájem, prodávám EpiNo + zbytek nelubrikovaných kondomů + zbytek desinfekčních ubrousků za 1800 včetně poštovného.

terryfox
10. zář 2013

Já cvičím denně, ale měla jsem přes víkend pauzu kvůli špinění, to je ale zase pryč, tak cvičím 😉 Dnes posun na 26cm, včera 25cm, tak jsme ráda 😉 Já zavedu epi-no skoro celé, kouká mi jen ta stopka, ten úzký konec, nafouknu párkrát a pak povytlačím, tak aby mi to nebylo nepříjemné, ale spíš než jednu třetinu mívám venku tak jednu čtvrtinu, prostě jen kousek 😉 Přifukuju a jedině takhle to tam udržím, cítím i tak mnohem větší tlak na konečník, než když mám tu třetinu nebo i víc venku... Když už mám nafouknuto těch 24, 25, 26cm, tak to tedy už nemám to epi-no tolik v sobě, to je už určitě třetina venku a dere se ven dál 😀 Musím to držet a je to makačka, pak zkusím jako vytlačit, to už jde ven jen ta nejširší část, přidržuju, protože to má tendenci vyletět 😀

stepanka115
11. zář 2013

@smisek2011 nejlepší je cvičit každý den,pokud nemáš problémy jako krvácení,balonek stačí zavádět ze dvou třetin jak je nakresleno v návodu,jde hlavně o to aby ta nejširší část se vytlačovala přes hráz,taky jsem ho zkoušela zavádět celý a strašně to vevniřt tlačilo až do zad.

smisek2011
11. zář 2013

@stepanka115 dekuji 🙂

romanecka
11. zář 2013

Ahojte, zabudla som sa pochváliť, že aj môj druhý pôrod bol bez nástrihu a akýchkoľvek poranení. Branko mal obvod hlavičky 35cm a vážil 3970g!! a s balónikom som nafúkala na najväčší priemer (na desiatku) iba raz- tri dni pred pôrodom... Takže len cvičiť a cvičiť!!! Držím všetkým palce, je to neuveriteľná pomôcka, ktorú by mali rozdávať na prípravách na pôrod 😀 Netreba sa učiť dýchať ale to, ako Epino funguje... 😉

ratatooy
11. zář 2013

ahoj holky,nebude nekdo prodávat epino,cca kolem pulky řijna?

culianka
11. zář 2013

@ratatooy Ahoj, já mám termín porodu 14.a18.10., pak bude mé epi no k mání...tak pokud budeš mít zájem, ráda jej prodám. Používám ho výhradně s kondomem a v lékárně jsem si koupila desinfekci doporučenou v návodu a každý den ho ještě vydesinfikuji, zbytek desinfekce pošlu také, chtěla-li bys (teda pokud mi zbyde 🙂 )

minique
12. zář 2013

@rosaria asi to uz nie je aktuálne, co?

minique
12. zář 2013

@kali.kal je to este aktuálne?

minique
12. zář 2013

Nechce náhodou niekto predat Epino?

ratatooy
12. zář 2013

@culianka ahoj jj pisni mi do zpráv cenu dekuji

daniela1983
12. zář 2013

och zase som to dva dni flakala, ale od dnes uz fakt musim poctivo kazdy den...den D sa blizi

terryfox
12. zář 2013

Já včera dala skoro 27, chtěla jsem udržet těch 26 z předchozího dne, ale po několikerém přeměření to bylo bez asi 2mm 27cm, jupíjájej 🙂 ale už to není žádná sranda 😝

daniela1983
12. zář 2013

@terryfox super, vidis ide to. drzim palce nech je to 30 za chvilku

smisek2011
12. zář 2013

holky je mozne ze po cviceni epi-no me boli zada a podbrisek?? Nebo je to jen schoda nahod ze zrovna po cviceni mi je hure protoze je to uz vecer? Jinak ja vcera nafoukla jen na 23 cm a vytlacit to je teda sila, snad se mi dnes podari o neco vice...Vytlaceni neboli ale je to neprijemne..Jinak mam pocit ze spodek me boli cely ☹

stepanka115
12. zář 2013

@smisek2011 řekla bych,že si tělo zvyká jak to pomalu roztahuješ,mě se zase dneska stalo,že mi něco vystřeluje do třísel,jen krátká bolest.Mě taky vytlačení nebolí,když se mi podaří,když je balonek hluboko,tak ho nemužu vytlačit,ale někdy mám pocit,že mě roztrhne,je to nezvyk,tak ho někdy upustím,než abych si něco udělala 😒

smisek2011
12. zář 2013

@stepanka115 Jo ja pri tom vytlaceni se vcera zdesila ze jestli to vubec ve zdravi preziju ten porod 😀 je to ale dost neprijemne..ale zase na druhou stranu mam predstavu o tom jake to asi bude,takze vim co cekat 🙂

ribana2
12. zář 2013

Ahojte, keďže sa nám už narodil drobec, tak predávam epi-no, som druhá majiteľka, cena 40 Eur, ak máte záujem píšte IP

sandri
12. zář 2013

Baby, mali ste niektora babo otocene koncom panvovym a zacali ste napriek tomu cvicit? Lebo moj maly sa zatial neotocil, tak neviem, ci to ma vyznam... 😒 ak sa neotoci, budem urcite rodit cisarskym 😒

stepanka115
12. zář 2013

@smisek2011 jo,já se taky zděsila,jestli to pujde bez toho nástřihu,protože zdaleka nejsem na číslech,na kterých bych měla bejt a mám 10 dní do termínu,ale na druhou stranu říkají,že budu tak rozbolavěná,že to ani nebudu vnímat.Jestli to nestihnu natrénovat,tak doufám,že aspon trochu mi to pomuže,není to taková sranda,jak jsem si myslela,ale snažím se myslet pozitivně,to prý taky dělá hodně a až budu držet miminko,tak už mi to bude určitě jedno 🙂

radkar
12. zář 2013

Ahoj, chci vas podporit ve cviceni - porodila jsem holčičku 3200, obvod hlavičky 32. S epinem jsem mela nacviceno 29,5. Poranění malicke-dva stehy. Tak se to určité vyplatilo. Teda tlačit mi moc neslo, ono vytlačit balónek a dítě je obrovsky rozdíl🙂 , ale pro elasticitu hráze je to určité super. Epi-no budu prodávat, jsem první majitelka , používala jsem ho 14 dni a pouze s kondomy. Cena 1700.

smisek2011
12. zář 2013

@stepanka115 ja si taky myslim,ze pozitivni mysleni je to nejdulezitejsi,treba se vyhnu nastrihu a kdyz ne,tak to je jedno,hlavne ze mimi bude v pohode 🙂

stepanka115
12. zář 2013

@radkar mě to tlačení nejde ani s balonkem,to jsem na to zvědavá,když je zavedený ze dvou třetin,tak ještě budiž,ale jakmile je zavedený celý,tak ho prostě nevytlačím.Neužívala jsi před porodem lněné semínko a maliník?prý to taky hodně pomáhá,aby byl prcek rychle venku a tlačení jde rychleji.

terryfox
12. zář 2013

@sandri můj malý byl taky koncem pánevním, otočil se ve 34tt, hlavičkou dolů už naštěstí zůstal, ale díky tomu, že jsem druhorodička, mi dr. říkal, že je možné, že by se klidně ještě mohl otočit zase dolů zadečkem, že ta děloha už je díky druhému těhotenství prostornější... má kamarádku, které se chlapeček otočil hlavičkou dolů ve 38tt 😉 držím moc palce, já z toho byla velmi nešťastná, věděla jsem to 14 dnů, pak se díky bohu otočil 😉

sandri
12. zář 2013

@terryfox no ja som uz zacala 35 tt a malemu sa zatial otocit nechce. Nemam problem s tym, ze by som mala cisarsky, skor sa bojim toho, ze nebudem cvicit s epinom a napokon sa ten krpec predsa len otoci 😀

an3tka
12. zář 2013

Sekla jsem se už třetí den na 23 cm, do TP mám 16 dní, tak doufám, že se někam posunu.. Taky se vám stalo, že jste se pár dní neposunuly?

terryfox
12. zář 2013

@sandri já to chápu, to by bylo k vzteku 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru