EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

isabella_fly
19. lis 2013

@nina88 stacia obycajne kondomy, netreba nic speci zhanat, aj ked mnohe baby zhanaju a ja som cvicila tusim od 34-36tt nepamatam sa presne, ale skor ako odporucaju... no mesiac ti bude stacit

nina88
19. lis 2013

@isabella_fly Ahoooj. 🙂 A pomohlo Epino?? Ja som kupila nakoniec tu:http://www.kondomshop.sk/on-clinic-50ks-p449

valik
19. lis 2013

Ahoj holky, můžete mi prosím dát malou naději.... Cvičím poctivě už dva týdny a jsem teprve na dvaceti centimetrech. Mám vůbec šanci to dotáhnout na 31? Co jsem si prošla příspěvky, tak jsou všechny maminky cvičitelky šikovné a brzy dosáhnou maxima. Já postupuju snad po milimetrech, tak nevím, zda je to k něčemu....

kleopatris
19. lis 2013

@valik a ako cvicis? V akej polohe? Lebo ja az ako som tu citala od bab, ze u toho lezia na boku som dosiahla viac a da sa vyskusat aj tlacenie a tak. V pololahu som mala akurat svalovicu na rukach a nic z toho 😝

isabella_fly
19. lis 2013

@nina88 ano ano, pri druhom porode vyrazne pomohlo, ja som sa pri malej riadne roztrhala a aj som bola nastrihnuta a pri malom som sice nastih mala, ale inde som sa nenatrhla a navyse aj ten nastrih sa rychlo zahojil... kym pri malej som nastrih citila skoro este rok po porode, tak teraz ako sa risko narodil, tak za dva mesiace som ani nevedela, ze som rodila 😉

valik
19. lis 2013

@kleopatris V polosedě, mám pocit, že tak mi to jde nejlíp. A většinou se tak i rodí, tak to zkouším takhle.

lennus
20. lis 2013

Ahoj holky, začínám o tomto balonku uvažovat, kde jste ho pořídily?

selverin
20. lis 2013

@lennus já koupila tady na bazárku a vše v pořádku 😉

selverin
20. lis 2013

holky cvičily jste až do porodu? já jsem už pár dní na 30cm, tak už to je ob den udržuji, ale začínají mi docházy kondomy a objednávat už nechci, mám 10 dní do TP tak už by to asi ani nemělo smysl.... vydrží to aspoň nějakou chvíli to nacvičené, kdybych přenášela pár dnů nebo když třeba budu 5 dní bez cviku tak to příjde úplně na nic a to nacvičené se zase stáhne?

budilka
20. lis 2013

ach jo, mykoza... asi mam s cvicenim chvili prestat, co? mam paleni, trochu vytok...
dneska jsem 38+2 a uz tri dny jsem se zasekla na 24cm ☹ chjooooo

lacamada
20. lis 2013

ahojte dievčatá, ja by som sa tiež rada pridala k vám. Dnes je to 4.tý deň čo používam tento balónik. Zatiaľ som dala podľa šablóny 20 cm, ale dnes som mala aj trošku krvi z povrchového zranenia, asi na hrádzi.... Tak teraz neviem, čo ďalej. Asi vyskúšam aj zajtra večer a uvidím, ak by sa to opakovalo, tak dám možno 1-2 dni pauzu a potom skúsim znovu....

bobozoziliny
21. lis 2013

@lacamada Aj mne sa stalo... Ono je to tam dolu vsetko prekrvene, atd. kedze mna to nebolelo, tak som cvicila dalej.Samozrejme po kazdom vyfuknuti som balonik hned umyla v horucej vode a na konci "cvicenia" aj dezinfekcia. A ak ti mozem poradit, meraj si to radsej krajcirskym metrim lebo ta sablona udava o cca 1cm menej. Ja som zatial na 27cm po tyzdni a zatial to udrziavam, lebo pri vytlacovani je to pre mna trochen bolestivejsie tak to chcem poriadne precvicit a potom sa posunut dalej 😀

lacamada
21. lis 2013

@bobozoziliny mňa to bolí tiež až keď to vytláčam, tesne pri vchode z pošvy, ja som ale už bola pri prvom pôrode nastrihnutá aj vnútri šitá, tak si to tým vysvetlujem... Tiež plánujem cvičiť ďalej, ale neviem si predstaviť, že niekedy dám aspoň tých 27 cm ako ty. Bolesť mi nejako nevadí, ale mám trochu strach aby som sa nepotrhala ešte pred pôrodom.. 😀 😀 😀 To by bolo terno, to by som si tým epinom moc nepomohla 😠

bobozoziliny
21. lis 2013

@lacamada Radsej to netreba prehanat aby si si neublizila... Ale ako hovorim, pokial nic neboli a nestipe tak je to OK... A urcite sa nepotrhas, to by si musela nafuknut hned tých 30 cm a nasilu vytlacit 😀. Treba len pokial vladzes, resp. pokial vladze tvoje "telo" 😉

monique07
21. lis 2013

@nina88 Já cvičím od 1.11. a dostala jsem se zatím na 28,5 cm, takže ten mesíc by měl stačit, každý to má ale samozřejmě jinak, je jinak pružný, atp... já proto radši začala dřív... teď u těch vyšších čísel postupuju pomaleji a je to náročnější pro mě... ale ještě mám čas 🙂

monique07
21. lis 2013

Jinak častokrát tu zazněla otázka, jestli se dotyčná neroztáhne vevnitř víc, než samotným porodem a jestli jí roztažení nezlstane, taky jsem měla trochu obavu, tak bych se chtěla přidat vlastní zkušenost, abych ostatní uklidnila 🙂 jsem momentálně cca na 28 cm a po sexu jsem se ptala manžela, jestli má pocit, že jsem volnější a říkal, že se mu to nezdá (sama nějakou extra změnu nepociťuju) 🙂

Tak to jen tak pro uklidnění 😀

Akorát si teď při těch vyšších číslech připadám taková bolavá uvnitř (no trochu ja po porodu 😀 ). Taky to tak máte?

kleopatris
22. lis 2013

Babulky cvicte cvicte cvicte! Ja som pred par hodkami po hnusnom, dlhom a komplikovanom porode porodila a vdaka epinu nemam ani skrabanec ;) maly mal hlavicku 35,5 a nacvicene som mala s odretymi usami 31 cm 🙂 nie je nad to hned po porode behat ako srnka 😵

sss0408
22. lis 2013

Ahoj, jak se prosím počítá na kolik mám nafouknuto. Můžete někdo popsat, jak jste začínali s cvičením? Jsem 35+3, mám už začít? Mám obyč, bez měřiče. Díky moc

agentkadaisy
22. lis 2013

Ahoj,hlasim ze mam po porodu 🙂 mala ma 3940 g a byl to prekotny porod. V 1.00 zacaly stahy, ve 2.00 uz byly celkem silne,3.00 jsme vyrazili do porodky,3.30 dojeli a 3.36 mala vylezla vlastne sama,bez tlaceni. Necitila jsem ani zadne paleni. Jsem uplne bez poraneni 🙂 cviceni s epi-no se vyplati 😀

budilka
22. lis 2013

@kleopatris
@agentkadaisy

holky gratuluju vam k porodum a diky za zzpravu!! pro nas cvicici je to obrovske povzbuzeni.... po komplikovanem i rychlem porodu bez poraneni - to je sen!! 🙂
tak at vam prckove prospivaji!!

@sss0408
cocece najdi si, vsecko uz tu padlo milionkrat! 😎

selverin
22. lis 2013

@sss0408 já jsem začínala ve 36.tt ať nemusím nikam spěchat a můžu pomaličku. Jinak jak vytlačím balonek, tak ho změřím v tom nejširším místě normálním krejčovským metrem 😉

monique07
22. lis 2013

@sss0408 Začínala jsem v ukon. 35 tt, abych měla časovou rezervu. Teď jsem 37 +1 tt, dnes jsem se dostala na necelých 29 cm a v posledních dnech už je to celkem dost náročný to cvičení, takže jsem ráda, že jsem začala cvičit dřív, páč teď postupuju hodně pomalu....

tiumen
23. lis 2013

dnes sa mi už druhý krát stalo že keď som vytlačila balónik tak po ňom tiekla voda - dúfam že to nieje plodová 😕 máte to niektorá tiež?

wahu
24. lis 2013

@tiumen Ahoj, s tou vodou se mi to stavalo taky, ale plodovka to urco nebyla. Taky jsem z toho mela tenkrat divny pocit.

selverin
24. lis 2013

@tiumen a nemůže to být lubligační gel? mě to taky pak doslova teče po noze než dojdu na záchod 🙂

tiumen
24. lis 2013

@selverin nie, ja to mám len na balóniku, potom už nič netečie.. Dnes som si dala pauzu tak som zvedavá ako bude zajtra 😅

monique07
26. lis 2013

Ahoj holky, tak cvičení je teď pro mě celkem dost bolestivý, mám problém se dostat na číslo, na kterém jsem už několik dní (29 cm), natož ho překročit a cvičím mnohem déle, než dřív (dřív tak 15-20 minut s denními pokroky 0,5 cm -1 cm, teď cvičím tak 40 minut a stojím na místě - celou dobu trvá dostat se na to stávající číslo z předešlých dní)... mám podezření na mykózu, myslíte, že to může být tím? Naštěstí mám pořád ještě čas a 29 cm už není málo, tak snad by aspoň to pomohlo...

markyparky
27. lis 2013

Ahoj holky, delší dobu uvažuju o epinu, doktor mi to sice rozmluvil, ale porodní asistentka, ke které chodím na kurz naopak doporučila, takže do toho chci určo jít. Ráda bych si pomůcku koupila, ale penízek na nemocenské moc není, takže se chci zeptat, jestli některá z diskutujících neprodává, případně známá apod.? Na bazaru tady něco bylo, ale i přesto, že jsem reagovala jako první, tak mi dvě ze tří maminek dosud neodpověděly, třetí už měla prodáno☹

kazunomiya
27. lis 2013

@markyparky v bazariku ich je toho casu dost vela a jeden som videla za mimoriadne nizku sumu, ale asi to predavaju hlavne dievcata zo SR. Ale jednu lacnejsiu alternativu (to iste, len ina znacka) tu spominala jedna diskutujuca len celkom nedavno, pozri sa trochu dozadu v diskusii, mozes mat novy nepouzity balonik za ca. 1000kč, predavaju to v ČR.
Ja inak o tom doktorovi ani neplanujem hovorit.. resp. mam obavy ako by to vzal, neviem, ci sa s tym uz niekedy stretol. Mozno akurat pri porode poviem aby nerobili nastrih kym urcite nebude treba - ale vcera som bola v porodnici na prehliadke a tam nam potvrdili, ze nastrihy nerobia automaticky, len ak vidia ze su potrebne. Zial stale je to percento vysoke. Myslim ale, ze EPI-NO je fajn aj keby nakoniec bol nastrih nutny, posilnovanie panvovych svalov nie je nikdy odveci. Samozrejme ak ma lekar nejaky vazny dovod preco to prave tebe neodporuca, tak to treba zvazit. Ale ak si OK tak by to malo byt bezpecne, ved to je certifikovana zdravotnicka pomocka.

lent1lk4
27. lis 2013

@markyparky mozem sa spytat co konkretne ti povedal doktor..? tiez zvazujem a neviem ci sa vobec pytat svojho na nazor..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru