EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

kfckuratko
23. pro 2013

@egiginka
@mirka1985 díky za rady...vyzkoušim to bez kondomu...používám lubrikované, tak to bude asi ono.

janista83
23. pro 2013

@mirka1985 tak to si dobrá, že sneseš lněné semínko, já ho pila jednou a málem jsem vrhla...hnus velebnosti 🤐 🤐

jjuulliiaa
23. pro 2013

Vazene a mile! :D Zdravim vsetky cvicitelky s Epinom aj tie co nad tym este len uvazuju..rada by som vas touto cestou podporila a ako uz vela inych mamiciek taktiez odporucam vydrzat a natahovat a natahovat :D ..proste sa k tomu prinutit a urobit nieco pre svoje telo, neolutujete!! Ja som cvicila s Epinom dokopy 15 x /viem to podla poctu minutych krabiciek z kondomov :D / dosiahla som polomer 31,5 cm, viac som nestihla..moje dietatko malo nakoniec velkost hlavicky 34,5 cm, co vobec nenarusilo moju hradzu..skoncila som s dvoma odreninami po bokoch vaginy, ktore podla doktorov a sestriciek nestali ani za rec, ale aj tak som sa hnevala na seba, ze ani tie nemuseli byt :D Co uz.. :D Je to ozaj na nezaplatenie, ze sa hned po porode mozete normalne hybat a dvihat sa k dietatku bez problemo..takze cviceniu zdar! 😀

sss0408
23. pro 2013

Ahoj, mám po porodu a všem doporučuji. Cvičila jsem přesně 10x. Někdy ob den, někdy každý. Jak jsem se cítila. Max jsem měla 27. Před porodem jsem 2 dny necvičila. Malý měl obvod 33.5 cm a mám jeden steh. To spíš, že jsem zatlačila, když jsem neměla. Ale celkově je to úžasný pro roztahnutí uvnitř, tam prošel krásně. Když jsem viděla ty ostatní matky, tak mi jich bylo fakt líto. V porodnici nechápali, že jsem prvorodička. Řekla jsem to až asistence na sále. Doporučuji cvičit

egiginka
23. pro 2013

NO dneska som dala 34 nfuknuti, co mi vyslo v tabulke 10 a mozno este nieco, no tak som rada🙂 Teraz uz len budem udrzovat. Tak snad sa to nestiahne do porodu, lebo cez sviatky budem cvicit pomenej.

egiginka
23. pro 2013

@jjuulliiaa please kolko nafuknuti ti vysiel polomer31,5???

kristy46
25. pro 2013

@janista83 ahoj tak jak jsi na tom? Pokracujes vesele ve.cviceni dal?
Ja jedu ted dost pomalu, ptz tam vidim to natrhnuti, ale predevcirem jsem dala 7,5 a jen se mi v te trhlince troskh objevila krev a vcera 7,5 a ani kapicka, tak jsem moc rada!

@egiginka tak ty uz jsi za vodou 🙂

jjuulliiaa
25. pro 2013

@egiginka nuz pravdu povediac, ja som tie nafuknutia vobec neratala, ani som nepouzivala ten graf na odmeranie, ze aky stupen roztiahnutia som dosiahla..nafukovala som podla toho ako som sa citila a polomer som potom odmerala krajcirskym metrom v najsirsom mieste balonika..a sledovala tak, ze ako sa roztahujem 😉

janista83
25. pro 2013

@kristy46 vcera jsem cvicila a trochu krve tam bylo....jenze ja to neresim,neboli mne to a nekrvacim a ani pri curani...necvicim vsak kazdy den a budu postupovat radeji pomalicku,uz mam nacvieno asi 26 cm,tak to celkem ujde

co ty?

kristy46
25. pro 2013

@janista83 Tak hlavne, ze te to neboli a nekrvaci. A mas trhlinku-nedivala ses? Ja jdu hrozne pomalu... Oproti tomu jak jsem zacinala.. Ale dnes jsem dala 8, coz je nejakych cca 25m, tak jsem rada,:ze jsem se zas posunula.. Rikala jsem si, ze zkusim zacit 2x denne, ale podruhe me to trochu poboliva uz od zacatku, tak jsem toho nechala..

janista83
25. pro 2013

@kristy46 jj mám, dívala jsem se,ale je malinká,nejdříve jsem měla strach at to není vnitřní ale otřela jsem si to prstem a bylo to z toho,ale nestojí to za řeč....ale půjdu na to pomaleji, přece jen máme čas,když už jsme ted tak vysoko není třeba pospíchat..já to zkusím zítra a uvidím jak na tom budu....

kristy46
25. pro 2013

@janista83 budu držet pěsti, ať je to v pohodě 😉

janista83
25. pro 2013

@kristy46 snad jo a kdyby ne...ja i přesto budu cvičit, přece to nevzdám kvůli kapce krve,navíc se to zahojí..mnohem rychleji než nějaké šití

egiginka
26. pro 2013

@janista83,@kristy46 Pridavam sa k natrhnutym. Som 23.12 cvicila a mala som na baloniku ani nie kvapku a tym ze som dala 34 nafuknuti, tak som cvicila az dneska no a uz som mala krvi viac, tak neviem, ci to nemam silit, ci to nevadi, lebo sa bojim ze dostanem niaku infekciu, tym, ze tam vo vnutri mam ranu . Ja uz chcem rodit. Necitali ste niekde do kolko dni sa to stahuje? Lebo mi mi to bolo fakt luto , aby sa mi to do porodu stiahlo.:( inak pekne Vianoce

kristy46
26. pro 2013

@janista83 jasne, chapu jak to myslis. Clovek se musi rozmyslet podle sebe a sveho stavu..

@egiginka jejda :( takze asi nekde vevnitr jo? Ja mam porad tu trhlinku zretelnou, tak jsem se bala, abych se netrhla zbytecnw jeste vic.. 34 nafouknuti to uz jsi kolik? Jestli neni lepsi udrzovat ted treba... Par dni. Me treba jak ted cvicim, tak me ta trhlinka stipe a trochu boli.. Tak nevim jak moc muzu abych se nenatrhla jeste vic..

janista83
26. pro 2013

@kristy46 tak dneska 22 nafouknutí,což je 28 cm..a bez natrhnutí a obnovení staré ranky...tos budu pokracovat,ale ob den, abych to nepokoušela

janista83
26. pro 2013

@egiginka dej si 3 dny pauzičku a zkus to zas

bliss111
26. pro 2013

Ahoj všem 🙂 Přemýšlím o EPINU, ale nezdá se mi jedna věc: Když se tam dole budu několik týdnů systematicky pravidelně roztahovat EPINEM, nezůstane pak pochva a poševní vchod "vytahaná"?? Přece jen u porodu bez EPINA je to chvilinka, co mimi projde, tak se to asi vrátí do původního stavu rychleji ne?
Máte někdo zkušenost, jak se to vše zase stáhlo po používáná EPINA? Třeba po půl roce?

Moc díky 🙂

janista83
26. pro 2013

@bliss111 to by mě taky zajímalo

figurka1985
26. pro 2013

@bliss111
@janista83 a to zaujima aj mojho muzika 😀

janista83
26. pro 2013

@figurka1985 však o ně jde 😀

kpn
26. pro 2013

Holky pomoc,uz dobrych par dni sa neviem preluskat cez rozmedzie 8-8,5. Mate nejake tipy/rady ako to posunut dalej. Heeeeeelp

janista83
26. pro 2013

@kpn v klidku, máš čas, dej tomu pár chvil a bude dobře, už máš něco nacvičeno,takže nejhůř už se nepohneš,ale i tak dobrý.....

jajka99
26. pro 2013

Ahojte
@bliss111 : Ja mam velmi dobru skusenost s epinom 🙂 Rodila som uz skoro pred dvama mesiacmi, prvorodicka, porod trval od odtecenia vody 3 a pol hodky 🙂 a skoncilo to bez jedineho stehu a ani len trhlinku som nemala 🙂 a to som sa nedostala az na 30..chybal mi nejaky ten centimetrik..a na tvoju otazku, ci sa to tam vsetko vratilo do povodneho stavu..no ja som uz taky pocit mala po 2dnoch po porode...citila som sa,ako by som ani nerodila...a s priatelom sme to neskor aj otestovali,tak mohol by potvrdit,ze vsetko je ako pred tym :D..takze tolko moja skusenost 🙂 Inak epino mam teraz na predaj ak by mal niekto zaujem (mnou kupeny, pouzivany cca 2 tyzdne s kondomami)...tak prijemne cvicenie zelam vsetkym buducim maminkam, ktore sa na to dali 🙂

figurka1985
26. pro 2013

@jajka99 jeeeej, gratulujem! dakujeme za nazor 🙂
tak ja sa na to dam 🙂 Balonik je polozeny na stoliku- od zajtra na neho nebudem snad uz iba pozerat 😀

kristy46
26. pro 2013

@janista83 super! Ja dneska taky necvicila, od rana jsem se nezastavila a ted jsem ko!

@bliss111 kamaradka ho pouzivala a rikala, ze se.pak vratilo vse do puvodniho stavu, nezustala "roztahana".
Jinak poznali vasi chlapi, ze cvicite?

egiginka
27. pro 2013

@bliss111 ,,, no ja som uz nacvicila , este neredila, ale vzdy ked yacinam cvicit, mam problem si tam ten balon vzfuknuty strcit a a prvz ray nafukujem asi len 8 a dam von potom moyno 13,,,,, taze to znamena ze hradza je stiahnuta, ale elasticka.

figurka1985
27. pro 2013

Ludkovia- prave som prvykrat docvicila s epinom...(teda s aniballom- princip je uplne ten isty). problem je v tom, ze najprv som si balonik nevedela vobec supnut dovnutra... nakoniec som pumpicku uplne povolila, takze nejak som ho tam "nasukala"- uplne vyduty. Potom som asi 5-6 krat napumpovala, pockala... Udel ale prisiel, ked som balonik chcela vytlacit... ono to slo, ale spolu so slzami.... stale, ak ma to zacalo boliet, ked prechadzal balonik najvacsou castou von, supla som ho naspat, lebo to bola ukrutna bolest... nakoniec som ho musela sfuknut na polovicku, a tak horko-tazko vytlacila- aj to s bolestami....
Ja nechapem, ako niektore pisete, ze vam balonik vyletuva sam.... 😕 😖 ☹
Som z toho smutna....
nakoniec som zmerala tu najsirsiu cast- tych 5 nafuknuti bolo nejakych 18 cm... ale prd z toho, ked to bolo len vnutri, cez hradzu von sa to nedostalo.... :-/
zacinali ste takto niektora? Ja mam pocit, ze som dole prilis uzka.. a uz si vobec neviem predstavit, ako vytlacim dietatko....

nevee
27. pro 2013

@figurka1985 Neboj, to se bude s každým cvičením zlepšovat víc a víc, rozhodně cvičení nevzdávej. Já jsem si taky nedokázala představit, jak se dostanu na hodnotu 10 na grafu, a nakonec to šlo skoro samo. Během tří týdnů budeš mít určitě krásný výsledky, jsem o tom přesvědčená. Já jsem taky první tři dny byla z toho smutná, že mi to nejde, ale pak byly znát pokroky a namotivovalo mě to.

figurka1985
27. pro 2013

@nevee Dakujem pekne. dufam, ze mi to pojde... vela som si od toho slubovala, a teraz sa bojim, ci to zvladnem....
Ty si uz na akom cisle? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru