EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

lutsousek
16. črc 2011

Ahoj, tak hlásím, že už to máme s malou za sebou 🙂 Rozhodla se přijít dřív o 16 dní. V úterý ve 3:30 mi praskla voda a ve středu v 8 ráno mi vyvolali porod. Narodila se v 11:50. Hlavičku měla 32cm, já měla nacvičeno s epinem jen 27cm, ale jsem bez nástřihu!!! Nemám ani jeden steh, ani ranku. Paráda!!!! Všichni se divili, jak jsem to zvládla s přehledem. I tlačení bylo úplně bez problému, epino mi fakt hrozně pomohlo. Věděla jsem, co čekat, jak tlačit. Rodila jsem v polosedě, tak jsem cvičila i s epinem. Maminky na chodbě se na mě dívaly dost nevraživě, jak jsem si tak poskakovala jako kamzík 😀 Hned jsem mohla chodit, jak kdybych nerodila. Neměla jsem problém jít na záchod, prostě supr!

gabika84
16. črc 2011

@lutsousek gratulujeme, prajeme vela zdravicka a prijemne maminkovanie. 🙂 aj ja cakam Izabelku (ale so Z a jednym L) 😉 dufam, ale ze sa nebude ponahlat ako tvoja, nech moze mamina este poctivo cvicit. 😝 super ste to zvladli holky, ten pocit po porode je asi neopisatelny...

sussanah
16. črc 2011

@romanecka super, gratulace 🙂 Pridej prosim tvoji zkusenost do epi-no pruzkumu, najdes ho v oddeleni "porod". Dik 🙂

gabika84
16. črc 2011

@sussanah ahoj, nemohla by si sem prosim ta dat link na ten epi-no prieskum? nejak to neviem najst 😕 dakujem 😉

gabika84
16. črc 2011

@sussanah dakujem 🙂 idem sa pozitivne naladit 😀

stefanny
17. črc 2011

hm holky, neuspechejte to..ja vcera jelikoz jsem chtela nacvicit co nejdriv jsem zpusobila malou ranku, dneska asi dame pohov, tech 30cm musi zatim stacit 😒

gabika84
17. črc 2011

po tyzdni kazdodenneho cvicenia- 24 cm. dalsi pokrok bude asi veeelmi pomaly 😒

dasty79
17. črc 2011

@lutsousek - gratuluju k Isabellce 🙂 ať jste obě zdravý a s tatínkem všichni šťastný 🙂 A samozřejmě velká gratulace k super porodu bez poranění!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

erinka83
17. črc 2011

@lutsousek jééé, moc moc gratuluju!!!! 😵 😵 😵

sussanah
18. črc 2011

@lutsousek taky se pridavam ke gratulacim 🙂

tanuki
18. črc 2011

@erinka83 já taky moc nepostupuju..max 25☹ cvičila jsi už před prvním porodem nebo až teď? Po vaně je to teda lehčí, ale spíš než hráz mi brání v postupu nepříjemný tlak na konečník.
Odpůrci epina říkají, že je pak žena zbytečně moc vytahaná-na rozdíl od porodu s nástřihem. Hmmmm, mě momentálně trápí, že nejsem víc vytahaná 😀 ale koukám, že i s 27, kam se snad stačím dopracovat by to mohlo stačit 😉

vlaa
18. črc 2011

@romanecka
Ahoj,
stale jeste nabizis to svoje epino k prodeji nebo je uz pryc?

paula_1
18. črc 2011

Ahojte. ja tiež cvičím s epi-nom a poradila som aj jednej nastávajúcej mamičke. ale tá keď sa na to pozrela prehlásila že sa takýchto vecí bojí 😕 😕 😕 hlavná vec že riešila veci okolo nástrihu - toho sa asi nebojí...
a pre tie čo stagnujú ja som tiež stagnovala na 26cm asi 5 dní - už som sa zmierovala že to ďalej nepôjde a potom sa to rozbehlo za dva dni o 2 cm 😝 .
a ako ste riešili ten tlak na konečník??? lebo niekedy mám vážne obavy že nepôjde von len balónik 😅 😅 😅

erinka83
18. črc 2011

@tanuki cvičím až teď, poprvé jsem jen masírovala hráz, měla jsem menší nástřih, ale nezeptala jsem se proč 😒 jako jestli byl až tak moc nutný nebo co, prostě jsem to v tu chvíli neřešila a když se mi to rozleželo, nebylo koho se zeptat 😒 rodila jsem klasicky na koze... Teďka bych ráda, když to půjde, třeba na 4, to mi z tréningu s Epinem přijde mnohem lepší... U mě ale asi fakt bude problém ta hráz, vždy to ze začátku strašně táhne, konečník nějak vůbec necítím.. dneska jsem to zkusila po asi 3 dnech, ale bez vany a děs běs, ani jsem to neměřila, dokonce trošilinka krve, tak na to prdím ☹ možná ještě zkusím aspoň tu masáž hráze, ale ne dneska, a´t se mi to zhojí...
Každopádně mě taky holky potěšily, že jde rodit bez nástřihu i s natrénovanými pouhými 27cm, ale to bude asi hodně i o té hrázi a já se obávám, že ji mám moc pevnou 😒
Ty máš ale ještě čas, tak s eurčitě ještě posuneš 🙂

inkana
18. črc 2011

Ahoj holky. Nabízim Epi-no, to s tlakoměrem, víc info kdyžtak v IP, přiložim zbylé kondomy a dezifekční alkoholové čtverečky.
JInak rodila jsem v pondělí 11.7.2011 porod rychlej, bez nástřihu a jakéhokoliv poranění. Rodila jsem jen s PA, protože se malá narodila na první tlačící kontrakci, což nikdo nečekal...tak doktoři se na porodní sál nahrnuli až když byla na světě. Rodila jsem na zádech a držela jsem si nohy pod kolenama a byl to fakt fofr. Ač jsem od přírody flákač a skoro jsem se na trénink s epi-nem vybodla, tak mi moc pomohlo, přesně jsem věděla co cítim a že už bude malá co nevidět na světě a hlavně jak tlačit. za sebe doporučuju. Cvičila jsem teda jen 8x celekm, dosáhla jsem 30cm v neděli 10.7. odpo při cvičení a Adélka je z pondělka v 16:10.

tanuki
18. črc 2011

@inkana taky krásný porod, gratulace 🙂

@erinka83 no s tím časem je to fakt relativní... 😀 může to přijít třeba dnes v noci a já tam půjdu s depkou, že mám jen 25 😝 tak ten týden ještě 😉 taky mi přijde, že by jiná poloha byla vhodnější - třeba když jsme na boku, tak to s konečníkem není tak hrozné, ale klasický polosed mě prostě tlačí. Na 4ech jsem ještě nezkoušela trénovat 🙂

sussanah
18. črc 2011

@inkana super, dalsi pozitivni zkusenost 🙂 Taky pridej do pruzkumu prosim

erinka83
18. črc 2011

@tanuki já vím, že je to relativní, já jsem psychicky připravená rodit 14 dní, takže už to začíná být na palicu 😝 jo vidíš, já tu na popud někoho zkusila ten bok a nebylo to špatný, ale rodit si tak nějak nedovedu 😅 to by mi asi tu nohu musel někdo držet...

sussanah
18. črc 2011

@erinka83 od toho tam budes mit muze, ne? Nebo pribehne pripadne jina PA. Ja uz vylozene vyhlizim, kdy se nenapadne vytratis z fora 😉

erinka83
18. črc 2011

@sussanah kéž už by to bylo 😀

tanuki
19. črc 2011

jojo, to jsem si minule taky říkala, že určitě porodím před termínem a prdlajs. Ale tentokrát by mě to opravdu naštvalo, když moje kamarádky prvorodičky rodily 3dny před..a já bych zas měla přenášet 😠 Jediná výhoda je ten tréning, že se člověk dostane dál 😉
Já jsem zas zkoušela skoro ve stoje - je to lepší kvůli tomu zadku. Každopádně mě to trochu děsí - takovýhle tlak jsem při tréningu minule necítila, poprvé jsem to ucítila už při vlastním porodu a to mi bohatě stačilo 😉

sussanah
19. črc 2011

Holky, co mate zasebou uz porod a s nastrihem, boli vas u cviceni jizva? Ja teda zatim necvicim, to si nechavam az po tom 36tt, ale vcera jsem zacala poprve masirovat a teda jizva bolela jak cert 😢 Nastrih jsem nemela moc velky, vcelku slusne se i hojil. Spis me boli to vnitrni siti nez vnejsi nastrih, coz mi delalo problem i v sexu min 6m po porodu 😔 Mely jste to taky tak? Da se to rozmasirovat, ze treba to bylo jen poprve a bude lip? Trochu me to vcera vydesilo, ja jsem vubec tak celkove pozitivne naladena na ten porod, porad si rikam, jak pujde vsechno dobre a bez problemu a ted tohle 😅

stefanny
19. črc 2011

ja nejak stagnuji, dokonce 2cm dolu...asi to bude psychikou ☹

tanuki
19. črc 2011

@stefanny 30stačí bohatě, neboj, když jsi se dostala už tak daleko, je to v pohodě, hlavně teď to zahojení!

dasty79
20. črc 2011

@inkana - gratulace k super porodu 🙂 a ke zdravé Adélce 🙂

gabika84
20. črc 2011

po 10 dnoch cvicenia- 25 cm. zvysnych 5 cm si neviem zatial predstavit ako zvladnem, ale tak uvidime... nikdy nehovor nikdy 😉
@tanuki mna to uz teraz tiez v polosede zacalo poriadne tlacit ☹ asi dnes vyskusam inu polohu...

jasekd
20. črc 2011

@sussanah Ahoj, ja epi no necvicila (i kdyz ted podruhy jsem puvodne chtela) kvuli tem varixum,co jsem ted podruhy mela, ani jsem nemasirovala hraz, pac i to bolelo jak prase, ale porodila jsem bez nastrihu, jen s povrchovou rupturou, co se krasne zhojila. Vendy mela hlavicku 36,5 cm 😉 Cvicit a masirovat jako ty, budu urcite bez siti 😉 U prvniho jsem mela nastrih asi jako ty, ne nejaka hruzajako treba na kleste, ale hojil se s hematomem, hodne to ztuhlo a dlouho delalo problemy, musela jsem tu jizvu rozmasirovavat dost dlouho, treba dva mesice po porodu, uz nevim presne. Pri vlastnim porodu to vsechno bolelo tak, ze nejakou jizvu jsem vubec necejtila 😀 Urcite to das, nekomu jsi nekde psala, ze ma pozitivne myslet, tak to ted pisu ja tobe 😀

sussanah
20. črc 2011

@jasekd rozumim, takze neresit a pekne masirovat, ono to pujde 🙂

erinka83
20. črc 2011

Hlasim porod bez nastrihu,jen mala oderka,mozna z Epina..mala ma 3150g,obvod hlavicky nevim,nacviceno jen 27cm. Rodila jsem v klece.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru