EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

endorfinka
6. čer 2013

@lukkyna určitě se tam dostaneš. 😉 Mně se zdá, že můj manžel má pocit, že tam bude víc trpět on, ať mu budu ubližovat nebo ne... 😀

@susannah já myslím, že se to udrží a že to bude ještě povolovat těmi hormony. Navíc jestli už jsi otevřená na 4 cm, tak to bude už určitě rychle. 😉

nevestapetulka
7. čer 2013

@endorfinka Můj se právě bojí, že se tam bude nudit, když to bude dlouhý. To mě fakt dostal. Já bych si to s ním hned vyměnila 😠

susannah
7. čer 2013

Mozem spokojne cvicit dalej, lekarka povedala, ze to vobec nevadi, ked mi odisla hlienova zatka. Takze sa spat cvicit po dvoch dnoch 😉

endorfinka
7. čer 2013

@nevestapetulka no, mají pánové zajímavé starosti 🙂
@susannah tak to je super, aspoň z toho nebudeš nervózní a budeš psychicky víc v pohodě. 😉

Tak já dneska dopoledne jenom 23 cm, asi budu muset začít dvoufázový trénink, abych se posunula někam dál.

lukkyna
7. čer 2013

🙂 to teda mají starosti....oni si myslí, ze to je všechno brnkačka, ale nedej bože, když je přepadne rýmička 😀 . Asi to známe všechny 😉

@endorfinka i tak je to super a určitě to povolí! Já dneska nevěřila vlastním očím....druhé cvičení a na konci jsem dala 7....

susannah
7. čer 2013

Dostala som sa dnes na 10! Takze sme ready 🙂

endorfinka
7. čer 2013

@lukkyna tak to je super, já jsem se večer dostala zase na těch 23,5 - vypadá to, že mi to tak hladce nepůjde. 🙂

@susannah teda! Gratuluji. 😉

margotka666
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lukkyna
8. čer 2013

@susannah GRATULUJU
@endorfinka to určitě povolí....budu držet palce!

nevestapetulka
8. čer 2013

Jupí, 29,5 cm!

endorfinka
9. čer 2013

@lukkyna tak dneska se mi povedlo 25 cm, ale cvičila jsem o dost dýl, nafukovala celkem 5x, tak asi tomu budu muset věnovat více času a snad se dostanu někam dál. 🙂
@nevestapetulka no, paráda, na to, že máš termín jenom o 5 dní dřív než já, jsi už úplně jiný level. 😉

nevestapetulka
9. čer 2013

@endorfinka Ono to teď jde nějak líp, určitě mě doženeš. Dneska jsem si dala pauzu. Já cvičím vždycky takhle, že napoprvé dám třeba 18 cm, pak přidám 3 stisky, další tři.... Takže taky asi tak 5 x na jedno cvičení.. Nejhorší je pro mě vždycky to poprvý.

lukkyna
10. čer 2013

@endorfinka přesně jak píše nevestapetulka, dělám to podobně a už jsem se dostala k 25,5. Jak tu píšou holky, povolí to hlavně pár dní před porodem, tak neboj, určitě bude všechno ok 😉 Cvičení ZDAR 🙂

endorfinka
10. čer 2013

@nevestapetulka
@lukkyna holky, já se bojím, aby mi to cvičení vůbec k něčemu bylo. Dneska 13 dní před termínem jsem byla na kontrole a váhový odhad byl už přes 4 kg 🙂 tak mám takové obavy, že při téhle velikosti mě v té porodnici pak šmiknou tak jako tak. No, nejlíp, kdyby se už rozhodla pro vylodění, ale na to to taky nevypadá. 🙂

nevestapetulka
10. čer 2013

@endorfinka Odhad je odhad, třeba nebude mít tolik...

lukkyna
10. čer 2013

@endorfinka , i kdyby malá měla kolem 4kg, nestresuj se tím. Dostala ses na moc hezký číslo a k blížícímu se porodu to bude povolovat a až příjde chvíle "vylodění",hodně ti pomůžou hormony 😉. Určitě to zvládneš, hlavně to teď nevzdávej...byla by to škoda 😉

endorfinka
10. čer 2013

@nevestapetulka v to doufám, že ty odhady nejsou přesné 🙂 ale spíš mám strach, že udělají odhad, řeknou si, že bez nástřihu to nepůjde, šmiknou, a pak vyleze menší dítě 🙂 no, uvidíme. Jsem hrozně zvědavá, kdy už vyleze a jaká bude. 🙂

@lukkyna nene, nevzdám 😉 už aby to začalo povolovat a porod se blížil 😀

evkafi
10. čer 2013

baby kedy ste zacinali alebo kedy zacinate s epinom? v ktorom tt? odkial ste si ho objednavali,resp kupovali?

zuzik231
10. čer 2013

ahojte baby, ja mam sice este dost casu, ale epino som si uz kupila tu na bazariku ... uz sa tesim na cvicenie ... len mam problem - prosim poradte mi kde zozeniem v okoli TN tie nelubrikovane navleky resp.kondomy ..??? zevraj v BA ich maju ale to je dost daleko ...dakujem za radu ...

evkafi
11. čer 2013

@zuzik231 ahoj, ked budes vediet nieco nove, daj mi vediet prosim 🙂

mahulenka87
11. čer 2013

@zuzik231 aj ja ich zháňam... :-/ v TT nič.

vewa59
11. čer 2013

Já mám Epino od jedné maminy z www.emimino.cz a probém s kondomy jsem také řešila. Nakonec jsem je sehnala přímo z porodnice. Určitě by nebylo na škodu zeptat se gynekoložky, ke které chodíš, třeba se domluvíš a je nejsnažší cesta, jak je získat 🙂

Jinak už se mi začátek cvičení také blíží. Zatím chodím do práce, ale říkala jsem si že žačnu, jak nastoupím na mateřškou (tj. ukončený 34tt), Ze začátku jen tak zlehka, třeba každý druhý den a pak pořádně. Každopádně vás budu určitě informovat jak mi to jde....... 🙂

zuzik231
11. čer 2013

@evkafi ja som si kupila epino tu na bazariku ... zatial som ho este nepouzila ale uz sa na cvicenie tesim... dufam ze pomoze ... ked nieco zistim dam vediet ... popripade ak budes rychlejsia ty tak mi prosim napis ... diky ... 🙂

susannah
11. čer 2013

Tak dievcata, uz som maminka 😉 dnes rano o pol siedmej sa nam narodilo prekrasne zdrave dievcatko s mierami 50 cm a 3470g. Porod bol velmi rychly, o pol druhej praskla voda, za chvilu nastupili kontrakcie, ktore boli uplne v pohodicke, az kym som sa neotvorila na 8 cm. Potom posledna hodinka narocnejsia, ale zvladli sme to bravurne 😉 Vypudzovanie trvalo cca 10 min, islo to naozaj jedna radost. Pocas celeho porodu som uzivala homeopatika a v ramci pripravy na porod som cvicila s epinom. Isli sme bez nastrihu, mam 3 male kozmeticke stehy - lekarka sa radila s kolegom, ci to vobec treba sit a ten zahlasil, ze kdeze, to sa nesije, ale ona ich nakoniec aj tak dala 😉 malinka sa 10 min po porode prisala a nechcela sa pustit skoro 2 hodky 😉 po cely cas bola s nami v boxe, vzali ju az po 2 hodinkach, aby ju obliekli a zvazili. Vsetko slo neskutocne uzasne, predporodna priprava sa na 100% vyplatila, ja som takmer fit, v pohodicke sedim 😉 drzim Vam prsteky, aby ste mali rovnako krasny porod, da sa to!

vewa59
11. čer 2013

@susannah Moc gratuluji k holčičce!!!! Přeji vám, holky, ať jste zdravé a v pohodě. Ani nevíš jak moc tahle tvoje zpráva psychicky pomůže všem maminkám, které to teprve čeká. Doufám, že většina cvičitelek s Epinem dopadne podobně.

mjmjmj
11. čer 2013

@endorfinka Neboj se, já měla váhový odhad taky kolem 4 kg a nakonec měla malá 3,4 kg, takže odhad se fakt dost seknul... U Tebe to může být jinak, ale předem bych se nestresovala. U nás tedy nedělají nástřih dle váhového odhadu, ale až podle konkrétní situaceběhem porodu.

lukkyna
11. čer 2013

@susannah gratuluju! To je tak hezký, jak o tom píšeš, že se nemůžu dočkat až bude naše Rozinka venku 🙂
Přeju moc štěstí vám oběma, holky 😉

Dnes jsem byla v PP v porodnici, kde mi moc milá paní doktorka potvrdila, že epino je dobrá příprava na porod. Jen se prý po porodu musí o trochu víc cvičit, aby se vše dostalo zase do normálu ...

bobulka2010
11. čer 2013

@susannah Moc gratuluji k holčičce. A můžu se zeptat, jaká homeopatika jsi užívala? Já už mám termín za 10 dní....s Epinem jsem už na něco málo pře 9 cm, a k tomu piju čaj z maliníku a jím homeopatika arnica montana, ale nevím jaké jíst a kolik když už porod začne

susannah
11. čer 2013

@bobulka2010 ja som mala tiez termin 21. 6. 😉 dva tyzdne pred porodom som zacala brat actaea racemosa 9ch (od je od minuleho piatka) a ked mi praskla voda, tak potom kazdy 15 min som brala striedavo actaea racemosa 5ch a caulophyllum 5ch. Poslednu hodinku uz nic, pretoze mi bolo strasne zle od zaludka a nevladala som to do seba dostat. Ale odporucam poradit sa s certifikovanym homeopatom alebo v homeopatickej lekarni. Mne to neskutocne pomohlo 😉 budem drzat prsty, aby to aj tebe slo tak v pohode.

olusenka
12. čer 2013

Doporučily byste mi EPI-NO? Jsem ve 30.týdnu, čekám druhé. První porod s nástřihem (pak kompikace-hematom, nutnost přešití nástřihu). Povoluje mi už zase dost pánevní dno. A když jdu na velkou, cítím tlak a bolest na hráz, myslím, že je to tím, že je hráz v místě jizvy už méně pružná než před nástřihem. Mám ještě čas si ho pořídit a začít? A s manometrem nebo bez? Že bych cvičila i po porodu na zpevnění pánevního dna..... Používá se to s kondomem nebo bez?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru