EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

hlasil
28. črc 2011

@kesurka Jak jsi prosím připravovala to semínko? Já když ho podle návodu zaliju čtvrtlitrem vody, tak se o slizu nedá mluvit vůbec. Když ho zaleju těsně, aby bylo ponořené, tak to po těch 2 hodinách trochu slizké je, ale nic moc. Tak nevím, co dělám špatně. A jedla jsi to vždycky i s těmi semínky? Já se je snažím ještě i kousat, ale jsou tak drobná, že to moc nejde.

dagmarkaaa
28. črc 2011

@hlasil za mě o tom slizu - já dám polévkovou lžíci semínka do decky vody, nechám chviličku tak 2-5 min povařit a sliz je krásný (jestli se to tak dá říct 😀 ) pak nechám chvilenku vychladnout a sním s jogurtem, snažím se křupat ale moc to nejde jak píšeš....

Já dnes dala 28cm po týdnu cvičení a teda už jsem spokojená že vůbec tohle, teď doufám ještě týden rodit nebudu a třeba se o nějaký ten cm posunu... ale ambice na 31 nemám když vidím jak je to veliké 😅

snehulienkatrpaslik
28. črc 2011

ja som Epi-no kupovala nové, ale použivam s klasickými kondomami, teda s lubrikovanými, zatiaľ sa stažovať nemôžem....cvičím len druhý deň, ale ešte mám čas niekoľko týždňov. Uvidím, ako sa osvedčí, plánujem si ho ponechať aj pre druhé dieťa, ale to je všetko ešte veľmi ďaleko. Záruku má do roku 2016. Suma je to však riadna, no bude mať Epi-no efekt, ktorý očakavam, oplatí sa...

kesurka
28. črc 2011

@hlasil třeba jsou různé druhy toho lnu, nevím..já měla klasické z DM a připravovala jsem to stejně jako
@dagmarkaaa ... pak je to slizké víc než chceš 😀 a s tím šup do jogurtu nebo někam jinam, kde ten sliz není tak vidět 😉

hlasil
29. črc 2011

@kesurka @dagmarkaaa Já mám tohle z lékárny https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/epi-no/?..., přijde mi to jako normální semínko, tak nevím, jestli by mohlo být i jiné. Zkoušela jsem ho i povařit, i když ve víc vody, ale to se taky tak moc nestalo. Tak dnes zkusím povařit v méně vody s více semínky.

@snehulienkatrpaslik Pozor na ty kondomy, jestli jsou lubrikované olejem, což asi jsou, tak tím se ničí silikon, ze kterého je balónek. Nevím, jak rychle, možná to hned nepoznáš, ale sázela bych na to, že to dost zkrátí trvanlivost. Ten materiál se naruší a balónek by mohl prasknout. Jestli ho chceš i na druhý těhu, tak bych se fakt raději držela návodu a používala obyč kondomy a lubrikant. Anebo jen s lubrikantem, jestli ho máš nové a řádně vydezinfikované, tak bych se infekce nebála ani bez kondomu.

snehulienkatrpaslik
29. črc 2011

dakujem za tip, som netusila, ze kondomy skracuju zivotnost baloniku...skusim v lekarni, ale pochybujem, ze ich zozeniem. Myslim, ze uz tu niekto daval stranku, kde zohnat nelubrikovane....alebo budem pouzivat len balonik s lubrikačným gelom ....

anicka1981
29. črc 2011

adelka89
29. črc 2011

@snehulienkatrpaslik staci kdyz lubrikovany kondom pred pouzitim umyjes teplou vodou a mydlem 🙂 taky jsem to tak delala u prvniho tehotenstvi

anicka1981
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anicka1981
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dasty79
29. črc 2011

Nám PA radila,že lněné semínko se může dát 1 polévková lžíce do jogurtu a hodně zapít vodou a nic se nemusí vařit a tělo si s tím poradí samo - v těle to nabobtná jak potřebuje....A nebo si někdy dám 1 lžíci do pusy a zaleju vodou a je to 🙂

dasty79
29. črc 2011

@anicka1981 - za kolik bys prodala jednu?Mě by stačila jedna - dvě už mám na knoflíky a jendu bych ještě potřebovala.Jestli by jsi to poslala i do ČR.Líbí se mě třeba ta první 🙂

kackabk
29. črc 2011

@snehulienkatrpaslik Já ještě našla v drogerii Rossmann jejich kondomy Preventivo (konkrétně sensitive) - píšou, že jsou "vlhčené" (ne lubrikované) a že nesmí přijít do styku s lubrikanty na olejové bázi, což je totéž, co u epina, takže si myslím, že tyhle kondomy by mu škodit neměly...A další plus je, že jsou dost levné 😉

lennikka
29. črc 2011

@kackabk a Kaci, na kolik cm ses dostala teda nakonec s Epinem? 😉

tehuli
29. črc 2011

odkdy trénujete holky 34 nebo až 35?já začínám v neděli 35.tt tak to nechci uspěchat ale zaroven se bojím že nestihnu natrénovat a jak jste začali..?jen ste roztahovali bo jak to mám říct🙂 nebo jste i vytlačovali?NEVÍM JAK ZAČÍT DÍKY ZA RADY🙂)
A MALINIK TAKY AŽ OD 35.TT?

anicka1981
29. črc 2011

@dasty79 no jednu sa asi neoplati, ked si spocitas postovne tak ta to vyde na 10e, a to si uz asi kupis novu..... 😒

sussanah
29. črc 2011

@tehuli malinik a lnene seminko uz klidne muzes 😉

anelisa
29. črc 2011

ahoj @tehuli 🙂
skor ako v 35 tt by som nezacinala, to sa mi zda zbytocne trapenie. Ja som chcela zacat dnes, ale epi-no mam este na poste, tak si ho pojdem vyzdvihnut az v pondelok a vtedy uz chcem konecne aj zacat. Tiez dufam, ze to nebude neskoro - ved to bude presne mesiac do terminu, takze ak sa mala nerozhodne prist ovela skor, malo by to byt v pohode 🙂

kackabk
29. črc 2011

@tehuli Já začla tuším v tom 35/36tt, jenže mi to nešlo a pokroky jsem začala dělat až ve 38tt, do té doby jsem se trápila a i natrhávala při vytlačování. Tak mi z toho vyplývá, že já jsem klidně mohla začít až v tom 38tt...Takže 34tt určitě ještě ne, však můžeš pak zkusit a nikam nespěchat a uvidíš, co ti půjde a bude vyhovovat, jestli i vytlačovat, nebo jen pumpovat, hlavně se nenechat ovlivnit tím, že to třeba někomu jde líp - jako já - to je pak člověk zbytečně vydeptanej 😉
@lennikka Leni dneska jsem dala celkem s přehledem 30,5cm naměřených metrem. A výš asi ani nepůjdu -tento obvod nafouknu na 40 pumpnutí a do víc už neumím počítat 😅 Ne, prostě už mi to stačí a hlavně doufám, že už mi mimi nebude dávat další prostor k tréninku 😉

betelgeuzz
29. črc 2011

@tehuli četla jsem teĎ stránky epina a tam píšou, že začít 3 týdny před porodem. Jenže jak má člověk vědět, kdy bude rodit 😀 Já asi začnu tak 35 + 0, uvidím, jak to půjde.
Vidím, že se to tu začíná plnit zářijovkama 🙂

sussanah
29. črc 2011

@betelgeuzz jj taky to tak vidim na zacatek 36tt 🙂 Schvalne jsem zvedava, ktere z tech nasich dvou se vyklube prvni 😉

gabika84
29. črc 2011

tiez si myslim, ze to netreba unahlit. vyrobca odporuca 3 tyzdne pred. tiez som sa bala ze to nestihnem, ale aj tak som zacinala "az" v 37. tt. cvicila som pomaly, nic som nesilila, zacinala iba na nejakych 15 cm. teraz mam 10 dni do porodu a som na 28 cm. (dnes po dvoch dnoch chcem uz skusit 29cm ). takze clovek napreduje, pomaly ale isto a verim, ze do porodu sa aspon na tych 30 dostanem.

garbage
29. črc 2011

Já už mám jen týden do porodu a mám nacvičeno jen 21cm 😒 . začínám mít obavy že nenacvičím dost. Měla jse zánět, takže jsem nemohla týden cvičit a teď už je to dost na poslední chvíli. ☹ snad se dostanu aspoň na 29cm.

gabika84
29. črc 2011

@garbage budeme drzat palce. 😉 na druhej strane, netreba to robit uplne nasilu, aby si sa nahodou nenatrhla.. skus mozno cvicit pomalsie ale napr. 2krat denne.

garbage
29. črc 2011

@gabika84 no já to nepřeháním, mám právě strach abych si nezpůsobila nějakou trhlinku, to by pak bylo po nacvičování úplně. A začla jsem cvičit 2x denně tak snad nějak postoupím. Za chvilku jdu na to, tak jsem zvědavá, jestli dám víc než těch 21cm 😠

snehulienkatrpaslik
29. črc 2011

tiez som v 35tt, skusila som 3x, ale pride mi to naozaj ako zbytočné trápenie...tak si počkam aspoň ešte týždeň. čim ližšie budeme ku dňu D, tým lepšie to pôjde, pomôžu hormóny 🙂
U nás v lekárňach nelubrikovane kondomy ani nemaju, ale kupila som najlacnejšie v lekárni, aké som našla s tým, že kondom pred použitím umyjem, ako radila @kackabk. /značky Pepino a Youandme/. Doma čítam, že sú vlhčené a nedoporučujú sa pri nich používať lubrikanty na báze oleja, tak to by mohlo byť ono 🙂

betelgeuzz
30. črc 2011

@sussanah to já taky. Budou závody 😀 Ale začíná se až za měsíc 😉

adelka89
30. črc 2011

@garbage zkousela jsi jinou polohu pri nacvicovani? Drzim pesti

dasty79
30. črc 2011

Koukám,že tady je hodně zářijovek 🙂 Tak se budem navzájem podporovat...
Já bych příští týden to chtěla jen tak zkusit - protože vůbec nevím jak na to a bojím se toho a
pak taky začít v tom 36.tt.Co kdybych rodila dřív - tak abych to stihla....

@adelka89 - ty už cvičíš?

dasty79
30. črc 2011

@anicka1981 - jo jo máš pravdu....Kdybych neměla žádnou,tak je beru všechny.
Ale dvě už mám ,tak tu jednu taky ještě někde seženu.
ALe josu krásný 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru