EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

chomik
10. srp 2011

@hlasil Vdaka, ten navod som nasla na nete, tak mozno sa zide este aj niekomu okrem mna: www.epino.cz/data/PDF/navod-epino.pdf (teda aspon myslim, ze to je ono)

petja
autor
10. srp 2011

Ahoj holky,kdybyste některá prodávala epino za rozumnou cenu,díky za IP

dasty79
10. srp 2011

@chomik - já ten návod taky našla na netu 🙂 a kondomy holky používaj na vodní bázi!
já si koupila v DM drogerii a nebo můžeš objednat originál Epino kondomy....

@hlasil - ty už to máš taky za pár 🙂 29,to je taky krása!
No dnes to jen tak lehce zkusím a uvidím....
U nás Epino dr. asi moc neznají - takže dám na svůj instinkt 😉
Určitě je lepší se doma pomalu připravit,postupně roztahovat hráz - než pak na ráz šup a lup a je rána 😖

sussanah
10. srp 2011

tak uz mam epino doma a dneska pujdu poprve na to, tak jsem zvedava.. A kondomy jsem sehnala v rosmannovi, 24ks za 100Kc, jsou z prirodniho kaucuku a nesmi se na ne davat lubrik. na olejove bazi, takze myslim, ze to jsou ty prave

chomik
10. srp 2011

A ešte jedna otázka - máte niekto skúsenosti s cvičením s Epinom a vyvolávaným pôrodom? Funguje to aj tak? A tým nemyslím tie rôzne urýchlovače ako infúzie, umelý oxitocín a tak...

erinka83
10. srp 2011

@dasty79 já si to popohnala ricinovým olejem 😀

dasty79
10. srp 2011

@erinka83 - tak to pak taky asi vyzkouším 😀
Ale koukám,že tys byla druhorodička.
U prvního jsi taky cvičila s Epinem?
Takovej porod bych taky brala!to museli dr. sami koukat,ne?
a ostatní maminky závidět - rychlý porod a ještě bez šití
🙂 nádhera!!!!!

erinka83
10. srp 2011

@dasty79 poprvé jsem jen masírovala hráz. Dr ani nekoukal, přišel až po porodu a vůbec se mě vždy u vizity dotklo, že to nikdo nekomentoval, že jsem bez nástřihu, asi jsou tam zvyklí bo co 😅

sussanah
10. srp 2011

@anicka1981 chvilku tu nejsem a vidim, ze jsi taky mela veselo s adminem 😀
@kackabk moc gratuluju k malemu i k supr porodu. Takoveho macka jako prvni ditko a jeste navic bez poraneni, velike gratulace 😵
@gabika84 tady se to rozrodilo ve velkem, taky moc gratuluji 🙂

Ja teda dneska poprve vyzkousela a asi zacnu byt klidna. Na poprve jsem dala 24cm a uplne v pohode 😎 Dokonce mi jde i to cviceni na panevni dno, tak uvidime, kolik jeste budu mit casu. PA mi totiz dneska potvrdila me podezreni, ze se maly docela sesunul do panve, takze mam narizeno zavazat dole bricho satkem a hodne odpocivat. Ale jeste musi vydrzet alepson 2-3 tydny!!!

ladie
10. srp 2011

Tak po třetím cvičení 25 cm (poprvé 24, podruhé kupodivu jen 21 cm). Jupí. Ještě aby to tak šlo dál 🙂

anicka1981
10. srp 2011

hej, debata sa zvrtla na priberanie, a nas zacali mazat, no nenastve ta to ?, uz viem teraz preco je teraz tolko rvych debat na MK,,,,,

hlasil
10. srp 2011

@dasty79 No doufám, že ne, ještě bych ráda, aby mrňousek chvíli vydržel. Chci dotrénovat aspoň těch 30 cm a taky si konečně trochu odpočinout a užívat si pohodu doma, zatím jsem stále něco řešila. Sázím na to, že prvorodičky spíš přenáší než naopak 🙂

anelisa
10. srp 2011

@gabika84 v akej polohe si rodila? a v akej si trenovala?

gabika84
10. srp 2011

@anelisa ahoj. no rodila som samozrejme klasicky na stole, ako inac na svk 😒 a kedze som vedela, ze v inej rodit nebudem moct, tak som v takej aj trenovala. teda v lahu/pololahu, s vyvysenou hlavou.

anelisa
10. srp 2011

@gabika84 typicke 🙄 aj Ti trochu vyvysili stol alebo to bol uplny lah? Ja trenujem v polosede, v lahu som ani neskusala, ved to by som si nedociahla drzat balonik.........

gabika84
10. srp 2011

@anelisa nebol to uplny lah, chrbtovu cast mas vyssie, v podstate ako koza na gynde. mas pravdu, tiez som mala obcas problem cez to brusko na balonik dociahnut 🙂

anicka1981
11. srp 2011

no babenky, mala som zistit obvod hlavicky,, tak bolo to 36cm, ani sa mi nevidelo 🙂) 😲

anicka1981
11. srp 2011

@betelgeuzz neviem, ja som cvicila, a absolutne v pohode, aj porod, aj zotavenie po porode, a maly sa narodil 3800 g,, rodila som klasicky na stole, a bez nastrihu, alebo jedinej ranky, alebo trhlinky,,, a uz som pisala, obvod hlavicky bol 36 cm,,, co som sama prekvapena,,,ze ako super sme to zvladli, 😵 , rodila som bez epi, alebo inych oblbovakov, maly vobec nemal zltacku,,, takze super porod sme mali 🙂 drzim palce nech sa aj tebe podari porod ako si prejes,,,
😉
zltacka je vatsinou u deti, ktore sa rodili na cs, alebo a epiduralkou, lebo anesteza, sa dostane aj do krvi dietatka a spomali to jeho metabolizmus, preto pecen nestaci odburavat bilirubin, a nasledne dostane zltacku.

janulik123
11. srp 2011

Ahoj holky, mám takový dotaz. Chtěla bych cvičit s epinem, ale doktor nám zakázal sex, protože se mi začal zkracovat čípek. Myslíte, že by mi mohlo i to epino nějak ublížit?

sussanah
11. srp 2011

@janulik123 zalezi na tom, v jakem tydnu jsi. Zkracovani cipku cca mesic pred porodem neni az takova katastrofa, telo se proste pripravuje na porod. Takze pokud chces mit jistotu, tak si pockej do ukonceneho 37tt, od te doby je dite prakticky donosene, takze i kdyby se tim porod vyvolal, tak se nic sileneho nestane. proste akorat pujde o fousek driv. Me vcera PA nahmatala maleho uz taky sestoupleho, mam narizeny klid a schvalne jsem se ji ptala na epino a rikala, ze v tom nevidi problem, pokud ho opravdu budu nafukovat na hrazi, at se zbytecne nedrazdi cipek. Ale rozcvicovani hraze nema na zkracovani cipku vliv.

janulik123
11. srp 2011

@sussanah No tak já jsem zatim ve 33tt a začít jsem chtěla už od 34tt abych to stihla nacvičit, tak že myslíš, že epino nemá na čípek vliv jo?

lucie_84
11. srp 2011

@kackabk
Káťo, gratuluji k Radovanovi a vítám tě mezi maminkami 🙂)) Určitě za to mohl i čaj, co si pila 🙂))))))))))))))))))))))
Tak si to moc užívejte a ať ti dělá Radovan jen samou radost v životě.

snehulienkatrpaslik
11. srp 2011

@anicka1981 dovolim si nesuhlasit, epiduralka ani spinal resp. sekcia v celkovej anestéze nemaju žiadny vplyv na žltačku...novorodenci maju vo vseobecnosti nezrelý enzýmovy metabolizmus odburavania bilirubinu , ak sa k tomu prida Rh alebo AB0 inkompatibilita a este dieta narodene skor ako v termine, tak je o zltacku postarane, ale tiez je to prisne individuálne a teda sa stupen a dlzka trvania ikteru u deti liši...inak kočky, ja som sa s epinom daleko neposunula, som sotva na 19cm meraných krajč. cm, tažku hlavu si z toho zatial nerobim, pretoze dnes začínam este len 37tt,....ale uprimne sa tesim s kazdou, ktorej sa v tomto ohlade dari a blahozelam k uspechom i zdravim babatkam 🙂
@gabika 84 tiež " trenujem" v miernom polosede- poloľahu....kedy ti zacali bolesti, resp. odtiekla plodova voda? predýchala si kontrakcie doma či to proste šlo príliš rýchlo....
@janulik123 čo sa týka toho sexu v tehotenstve, ked sa ti skracuje krčok, može byt sex"jemný", ide o to, aby sa spermie nedostali do kontaktu s krčkom, pretože vplyvom prostaglandinov, ktore su obsiahnute v sekrete, dochadza k skracovaniu i otvaranie krčka, takze ak sex, tak s kondomom....myslim si, ze ani spravne cvicenie s epinom by nemalo tvojmu krčku ublizit 🙂

sussanah
11. srp 2011

@janulik123 ja bych tak brzy nezacinala. Je to podle me zbytecne trapeni. Ono ke konci tehotenstvi uz i zacinaji pracovat hormony, tak ti pujde cviceni lepe. Ono i holky tady psaly, ze nejvetsi pokroky jsou az tak cca 1-2 tydny pred porodem. Klidne treba ted zacni s masazi hraze a az za ty cca 3 tydny bych sla do epina. Ale to je ciste muj nazor 🙂

anicka1981
11. srp 2011

@snehulienkatrpaslik ja na to nie som odbornik, ale tak mi to vysvetlila lekarka, ked som sa jej pytala, preco vsetky ostatne babetka mali zltacku a moje nie,,, ona mi to tak povedala,,,,ze ostatne mali epiduralku.....ze koli tomu, alebo, ze koli narkoze pri sekcii... a ja som mala B- a maly mal B+, takze podla toho by zltacku mal mat 😨 , ale nehadam sa , som rada, ze mam po tom uspesne 😵 , a pekne rastieme a priberame,,,

inac mamicky rozmyslali ste uz nad ockovanim ako takym???, ockuju uz na 4 den na tbc,,, a keby niektora potrebovala poradit potom s kolikami ,alebo refluxom kludne napiste, mame uz celkom dost skusenosti s mojim drobcom 😉 ale vsetko sa da, a uspesny porod je dobry zaciatok,,, drzim vam vsetkym palce,,, a cvicte, stoji to za to.... 😉

dagmarkaaa
11. srp 2011

ahoj epinačky, jdu se přidat k blahořečení epina... hlásím porod bez nástřihu, natrhnutí, šití, prostě vše jakoby se skoro nic nestalo 😉 V pondělí se drobek narodil, měl 3,34 kg a hlavičku 36cm. Cvičila jsem 2 týdny před porodem a dala jednou maximálně 31cm.
Jo a kdyby měl někdo zájem, budu epino prodávat, kupované ani ne před měsícem na bráně k dětem, používané jen mnou, záručák dodám. kdyžtak IP.

sussanah
11. srp 2011

@dagmarkaaa juu, gratulace 🙂 A u prvni jsi mela nastrih, pripadne jak velky? A cviceni slo v pohode s jizvou?
Ja jsem dneska cvicila podruhe a jde to dobre, tak si taky docela na porod fandim 🙂

holky @kackabk @gabika84 co to mate za sebou, doplnte prosim zase pruzkum, dik 🙂

bee9
11. srp 2011

ahoj, chci se zeptat, epinuju přes týden dostala jsem se zatím z 19cm na 24cm, ale v podstatě začínám vždy na těch cca 19cm, máte to tak taky, že se až třeba při 3-4 nafukování dostanete na maximum z předchozích cvičení? Jde to samozřejmě rychleji, ale přece jen si říkám, že mímo pak vyleze rovnou těch 30a něco cm. Možná jsem na sebe moc opatrná. Díky za zkušenosti.

kackabk
11. srp 2011

@sussanah To jsem udělala hned poté, co jsem vám sem napsala 😉

kackabk
11. srp 2011

@bee9 Jo, toho jsem se taky bála, že mimčo tomu přece nedá tolik pokusů a času, kolik tomu dávám s epinem, navíc když na cvičení s epinem musím mít stoprocentní klid a být pěkně uvolněná, že tohle u porodu taky nepůjde. No, ale ono to prostě vyšlo, prošlo a neporanilo 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru