EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

luckap123
16. únor 2012

@andelka
@zdeniii holky díky moc...ted mi psala jedna PA,že balonek sice funguje u porodu,ale tím jak roztáhne pochvu je pak nahouby sexuální život...máte zkušenost???????

petja
autor
16. únor 2012

@luckap123 čauky,opravdu nechápu,jak může takto neobjektivně PA ´´radit´´! Má vlastní zkušenost?! Hráz je sval a jakožto nadále neposilovaný se opět stáhne do své velikosti. Já po třech dětech a třech cvičeních s epinem,donedávna používala tampony mini.Pochybuju,že teď to bude jinak..
Nahouby sex je po zmršeným nástřihu a šití

luckap123
16. únor 2012

@petja díky moc za uklidnění,já sem rozhodnutá do epina jít tak snad mi pomůže 🙂

petja
autor
16. únor 2012

@luckap123 určitě a právě možná to ´´zdlouhavé´´ pročítání diskuze ti dodá na odhodlání a budeš číst,že to opravdu funguje 😉

andelka
16. únor 2012

@luckap123 to je blbost, už se to tu řešilo mnohokrát. Miminko přece roztáhne úplně všechno (a naopak za netrénovaného stavu může způsobit větší paseku tím jakprochází a to se pak blbě hojí a bolí a můžou být komplikace) a vše se dá do původního stavu (maximálně pak lehkým cvičením, ale to je dobré tak jako tak, na posílení svalů pánevního dna a pochvy). Většina žen si na kontrolu u Dr připadá spíš jak panna než že by tam měly hangár 😅 A já teda nepozoruju žádnou změnu a manžel taky ne.

kulenka
16. únor 2012

Zkušenosti s Epi-Nem ještě nemám, ale větší strach z narušení sexuálního života mám v případě natržení a zdlouhavého hojení, než z roztažení Epi-Nem 😉

A za diskuzi děkuji, hlavně za každé nové miminko narozené bez poranění - nebo jen s minimálním - zbavuje mě to strachu z porodu, když vím, že pro to můžu aktivně něco dělat 🙂

lucalf
16. únor 2012

Tak holky, držím všem palce, já už asi víc než těch 29cm nenacvičím. Od rána pěkně bolavý poslíčci a odchod zátky. Snad se to brzy rozjede a budu moci potvrdit, že to cvičení k něčemu bylo 😉

vvrka
16. únor 2012

Caute, hlasim sa ako cerstva mamina. 🙂 Nas Petko sa narodil 8. 2. 2012 - presne na termin. 🙂 Porod bol v pohodicke, od doobedia som mala pocit, ze sa nieco chysta... O pol deviatej vecer sme isli na prijem a o 22:45 hod. bol maly na svete. 🙂 Mal 3 690 g a 51 cm.
Pred porodom som cvicila s epinom, ale kedze som flakac od prirody, nacvicila som len slabych 23 cm... Nakoniec ma doktorka musela aj nastrihnut a aj som sa potrhala. To sitie bolo najhorsie na celom porode! Ale teraz, po tyzdni, to uz v podstate ani necitim.
Tymto nechcem nikoho vystrasit, ale prave motivovat, aby ste s epinom cvicili, urcite sa to oplati. Mala som sa aj ja viac snazit - aj ked epino sa odporuca nacvicit na 30 cm a ako som zistila v prepustacej sprave, Petko mal obvod hlavicky 37 cm. Slusne, nie? 🙂)) Asi aj pri tych nacvicenych 30 cm by to nebolo uplne hladke, ale mozno by som mala menej stehov (mam 7).
Drzte sa!

zdeniii
16. únor 2012

@luckap123 pochvu ti roztáhne i porod, ale damozřejmě se zase vrátí zpět :_) to samé při sexu, taky se ti přizpůsobí dle velikosti partnera ;) nikdo ji nemá jako vrata neboj 😉

@lucalf neboj, mně taky 29 stačilo na 4kilovou pronceznu 😉 s halvičkou 36 🙂)

hofka1
16. únor 2012

Ona se ta hlavička přizpůsobí, myslím, že při průlezu bude mít o fous míň než těch 37🙂

zdeniii
16. únor 2012

Víc jak těch 32 určitě při porodu nemá 🙂 ta branka se stejně na víc neotevře 🙂 a hlavička se měří až další den 🙂 takže už se srovná do "normálu"

slniecko77
16. únor 2012

..ja som nacvicila 27.5cm vecer pred porodom a maly mal obvod hlavicky 33.5cm, bola merana hned po porode 😉 ziadny nastrih, jemne natrhnutie, ktore nebolo treba sit..o dva dni som uz ani nevedela, ze tam nejaka trhlinka bola
..takze nesmutte, kazdy cm je k dobru 🙂

petja
autor
17. únor 2012

tak moje děti měli při porodu hlavu 36,38 a 36cm

zdeniii
17. únor 2012

Moje 36, ale neměří se to hned po porodu ale až další den, takže hlavička hezky "splaskne" a zakulatí se 🙂

andelka
17. únor 2012

Můj měl 34,5 - ale po porodu vypadal jak klingonek, jak se ty části lebky překryly přes sebe 😀

petja
autor
18. únor 2012

No manžel říkal,že jak jsem malou tlačila ven,měla hlavu,jak nudli,no ale to je u epina stejné,určo jak ho tlačíte ven,tak je zploštělé...

zdeniii
20. únor 2012

@andelka tak co, už jsi zkoušela epino? juá to ještě nestihla, ale chystám se 🙂)

andelka
20. únor 2012

@zdeniii ještě ne, čekala sjem na dnešní kontrolu 🙂 zítra to prubnu - malej je ukázkově hlavou dole, už docela pěkně nízko, v postavení stejném jako byl Dany, takže dneska poprvé budu masírovat hráz a zítra epinovat. Dneska mi bral stěr na streptokoka a vyšetřoval vnitřně, takže to tam nechci moc šťourat.

zdeniii
20. únor 2012

@andelka je ji to jasné, já zklusím zítra to tu nebude večer manžel 🙂)

andelka
20. únor 2012

@zdeniii já taky večer, až bude malej spát, tak asi dám sprchu, epino, masáž 🙂

sussanah
20. únor 2012

Jen zase cvicne pripominam pro porodivsi, prosim doplnte anketku, diky 🙂
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/epi-no-j...

danka483
21. únor 2012

Tak ja mám nacvičených krásnych 30 a ten môj vrabček nie a nie ísť von 😅

vendy26
21. únor 2012

Holky, prosím o radu. Koupila jsem epino, cvičit teda začnu až tak za 3 týdny, a chci ho určitě používat s kondomy... Jaké jste kupovaly? A příp. i nějaký lubrikant k tomu? A normálně v drogerce nebo v lékárně? Já někde četla, že vše musí být jen na vodní bázi... To jako koupím nelubrikovaný kondom a k tomu lubrikant na vodní bázi? Možná blbý dotaz, ale já v tom fakt nemám jasno☹

avelina
21. únor 2012

Ahoj vendy, já kupovala v rossmanovi ty nejlevnější nelubrikované. K tomu jsem používala olejíček pro těhotné na masáž hráze místo gelu. Podle mě jde o to, nedávat to mastné na epino, z druhé strany můžeš co chceš a sneseš. Mi vyhovoval olej od weledy na masáž hráze. Ps. cvičení doporučuju, mi to fakt pomohlo. Porod byl nádherný, pohodový, bez nástřihu jako prvorodička. Uvažujem o druhém, epino bude určitě zase mým dobrým přítelem 🙂

vendy26
21. únor 2012

@avelina Moc děkuji za odpověď. To je fakt, že z druhé strany můžu dát cokoli, to mě nějak netrklo 😅 🙂 Doufám, že na porod budu mít díky epinu podobnou vzpomínku😉

lucalf
21. únor 2012

Ahoj, hlásím návrat z porodnice. Máme holčičku Elišku, 3,2kg a 51 cm, obvod hlavičky 35cm, nástřih nakonec bohužel proběhl, protože začaly klesat ozvy a pospíchalo se, ale jen malý - cca 3cm, žádná další poranění nebyla. Myslím, že bez balónku by to bylo mnohem víc (přišlo mi, že doktorka se "krotila" s ohledem na informaci o cvičení). Přeji všem bezproblémové porody, rychlé hojení a hlavně zdravá děťátka 😀

andelka
21. únor 2012

@zdeniii tak co, zkoušela jsi dneska? Já teda jo, cvičně, opatrně, ať to nepřepálím hned zkraje - a teda úplně jsem na ten pocit zapomněla a zdálo se mi že zdechnu hned u prvního stisku balonku 😅 Ale nakonec jsem při třetím pokusu dala 24cm - měřeno krejčovským metrem - tomu měřítku-tabulce nevěřím ani nos mezi očima 😀 Ještě zkusím tento týden jednou nebo dvakrát a pustím se do toho až příští týden, až budu mít ukončený 36tt.

adlani
21. únor 2012

ahojte, ja sa asi opytam nieco, co uz tu bolo, ale nenarazila som na to... odkedy mozem zacat "cvicit"? Mozem zacat aj skor ako v 37tt, alebo je to nebezpecne? Alebo zbytocne? Myslela som, ze by som zacala uz teraz aspon s posilnovanim svalov panvoveho dna.

andelka
21. únor 2012

@adlani je to o stránku zpátky 😀 od ukončeného 36tt, takže zhruba 3týdny před TP.

adlani
21. únor 2012

@andelka no to viem 🙂 ja som len chcela vediet, ci by som mohla iniciativne zacat aj skor alebo ci by to mohlo ublizit...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru