EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

alyssa.anna
21. srp 2013

Epi-no je super věc. Já začínala cca v 35tt a 36+3 jsem rodila (praskla voda). Nakonec mi dělali sekci kvůli očím tak mi vlastně cvičení k ničemi nebylo, ale kdyź jsem cvičila a myslela že to bude fyzio porod fakt to pomáhalo a byly vidět pokroky

daniela1983
21. srp 2013

@dasty79 diky moc, mna uz chytala panika, ze co ak to dalej nepojde. aj ja ho musim drzat lebo vyklzava von

dasty79
21. srp 2013

@daniela1983 takže taky nevytlačuješ?

daniela1983
21. srp 2013

@dasty79 no tiez len ked je hlbsie, vtedy ho zatlacim, ale mam pocit ze to ide nejako rychlo von. mimino asi tak rychlo nepolezie

dasty79
21. srp 2013

@daniela1983 to ne 😀 to nepoleze tak rychle ven.Ale já měla Vikču venku na 3zatlačení na 2kontrakce 🙂
Díky Epinu jsem věděla jak tlačit 🙂 🙂 🙂 Jsem zvědavá,jak to bude tentokrát - nějak to cvičení flákám....
Teď jsem cvičila a když zavedu balonek celej,tak mám tak okolo těch 23cm a když tak z půlky tak udělám 25,26 a i 28cm ale to ho chvilku podržím na hrázi,aby se pěkně napínala a pak vyklouzne sám....

daniela1983
21. srp 2013

@dasty79 jaj 28 to sa ti zije, to uz si skoro v cieli 🙂
no a pri prvom ake skusenossti s epinom? a fakt sa to tlacenie a pocit vnutry s epinom aspon podoba trochu realu?

dasty79
21. srp 2013

@daniela1983 vůbec jsem se nebála porodu 🙂 (to te´d vím,co mě čeká,tak se bojím víc 😀 )
Ne ale taky se těším na porod a 28 jsem sice dnes dala,ale balonek měla jen z půlky a spíš na hrázi.....
Když mám celej uvnitř tak 23,23 😖
Já měla jen malý vnitřní steh při prvním porodu,tak proto jsem šla do něj zase 🙂
Chce to halvně tu hráz pořádně natrénovat,aby byla pěkně elastická,pěkně přizpůsobivá -aby se napínala postupně.Pže když při porodu se zatlačí a není vytrénovaná,tak buď lupne,nebo musej nastřihnout.
Fakt jsem věděla,jak tlačit díky Epinu a proto byla malá na 2 kontrakce venku 🙂

daniela1983
21. srp 2013

@dasty79 dufam ze sa mi to tlacenie tiez podari spravne natrenovat nech netlacim dve hodiny ☹

dasty79
21. srp 2013

@daniela1983 no 2h by tě asi ani nenechali,aby prcek byl takhle dole v porod.cestách.Teď nevím jak to je,ale do půl hodinky by měl být myslím prcek venku - když už je takhle ve finále 🙂 Ona stačí asi i ta půlhodinka,když je pak jedna kontrakce za druhou.....
Holky cvičte cvičte cvičte 🙂 🙂 🙂
Jsem zvědavá,kolik stihnu já - když mě pořád hrozej,že to bude dřív.

arasek
21. srp 2013

Ahojky. Cvičila jsem zatím pouze 10x a jsem na 24,5 cm. Balónek musím přidržovat-vyklouzává mi. Doufám, že to vytlačování stihnu ještě natrénovat!!!

dasty79
21. srp 2013

@arasek a seš kolikátý tt?a balonek máš zavedenej jak hodně?celej a nebo ze 2/3 a pak ho necháš vyklouznout...

arasek
21. srp 2013

@dasty79 jsem v 38tt a balonek mám zavedej do 2/3, jak píšou v návodě. Zavedu a pomalu přifukuju, pak nechám vyklouznout a takhle opakuju několikrát a pokaždé přifouknu o něco víc.

luculele
21. srp 2013

Som hrda na vas a na seba, ze sa p to tak zaujimame. Mam pocit,ze ak by som si epiziotomiu pred prvym porodom poriadne nenastudovala, tak by som skoncila s nastrihom a s komplikaciami,ktore tak casto pocuvam,ze po nastrihu su. nechapem,preco porodnici pred porodom na tuto vec vobec neupozornuju a je vela prvorodiciek,ktore o epiziotomii nevedia a netusia,ze sa tomu da predist. Jedina zmienka o nastrihu na predporodnej priprave bola: doneste si koleso na sedenie a pripravte sa na bolest...

cirrusa
21. srp 2013

když necháváte balonek vyklouznout, kde vás to bolí? Čekala bych, že to bude bolet někde na té hrázi (tzn. spíše venku), ale mi příjde, že mě to spíše pálí uvnitř - přirovnala bych to k pálení při zánětu močáku 😕 Jinak dneska 23cm, nejde to a nejde 😔

allys
21. srp 2013

@lenilajd dikes ;)

lvice17
22. srp 2013

@daniela1983 ahojky,tak mě to šlo od začátku taky docela dobře(teď už cvicim 18 dní),pak jsem se zasekla na 3 dny na 25,5-26 cm,a myslela jsem,že už víc nedám,ale trvalo to jen další 2 dny a už jsem na 27,5 cm.Teď mám sice stejný pocit,že už víc nedám😀,ale co mi pomohlo,bylo,že jsem si řekla,že ty centaky nebudu honit silou,že prostě je důležité,že aspoň cvicim a ono to pak šlo nahoru.Jo,a to mám týden do termínu,tak jsem zvědavá,jak zmaknu zbytek🙂Držím peste,ať se pohnes🙂

kristinasaxi
22. srp 2013

Ahoj holky, existuje někde nějaký návod nebo manuál, který mi poradí, jak správně cvičit a kdy tlačit...?

lvice17
22. srp 2013

@kristinasaxi ahoj,ja jsem si ho stáhla přimo na stránkách Epina..

daniela1983
22. srp 2013

uf, tak dnes 27cm, ale trosicku od krvi bolo hoci ma to dnu nebolelo, hmmm co teraz? ☹

dasty79
22. srp 2013

@cirrusa mě to taky nebolí na hrázi,ale uvnitř to pálí.Spíš u konečníku....

@daniela1983 27 fííííha,to je pěkné 🙂 Radči bych si dala nějakej den pauzu,když se objevila krev

cirrusa
22. srp 2013

@dasty79 tak pak snad dobrý🙂 hned jsem klidnější

sandri
22. srp 2013

@alyssa.anna a co si mala s ocami? nejake velmi silne dioptrie? Lebo ja mam pomerne silne dioptrie a moja dr. to zatial vobec neriesila... mam jej to spomenut?

daniela1983
22. srp 2013

@dasty79 diky za povzbudenie, skusim zajtra mensi objem, ale fakt som nemala pocit, ze by som sa nejako trhala. lebo ja aj nafuknem viac, ale ked vytlacam tak niekedy dost vypustam, aby to preslo relativne dobre. kazdopadne snad za tie tri-styri tyzdne este tie tri cm docvicim 😕

sss0408
22. srp 2013

Koupila bych epi-no, potřebuji ho na začátku listopadu. Prosím pište do zpráv.

an3tka
22. srp 2013

Ahoj holky, jsem dnes 34+4tt a zkusila jsem poprvé epino. Zatím jen tak zlehka, nechtěla jsem to dělat moc na bolest nebo na sílu, jsem docela dost citlivá tam dole, tak jsem si nechtěla něco udělat 🙂 No a napoprvé jsem naměřila 14 cm obvod, je to moc, málo? Ještě mám relativně čas, tak snad se mi povede dostat na ty čísla, o kterejch tu píšete a který se mi zatím zdají jako scifi 🙂

arasek
23. srp 2013

@an3tka napoprvé 14cm je krásný. Já také postupuju pomalu. Začala jsem cvičit ve 36tt a dostala se na 16cm. Po dvou týdnech nepravidelného cvičení jsem na 25,5cm.

veve29
23. srp 2013

Ahojte baby, chcela by som sa spytat ako ho pouzivate, lebo ja ked ho nafukam, tak mi vyklzne von sam

dasty79
24. srp 2013

@veve29 musíš rukou přidržovat při nafukování 🙂

wingsseven
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
suttech
24. srp 2013

tak ja vam nevim, jsem na 25cm, ve 39tt, pekne to dole boli, kdyz je uvnitr i po vytahnuti poboliva cely spodek vcetne konecniku, a nemuzu se dostat na vetsi prumer....a 6 dnu do terminu :(..........zasekly jste se nekdo?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru