EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

gilea
20. pro 2012

Tak ja dnes mam "vyroci" - 25 cm 😀
Ale teda uz to neni cviceni na 30 minut, ale minimalne 45, mozna i vic. Jinak bych to nedala...
Taky vam to trva dele?
Jinak dnes poradna, uz ctvrty tyden jsem otevrena na 1 prst a nic se nedeje...

leilab
20. pro 2012

@edulkobaby mne pôrod vyvolali tak, ze o 7:00 mi pichli vodu, začali nepravidelne kontrakcie a o 8:00 mi dali oxytocin, a to začali 2 minútové kontrakcie okamzite, to bol brutal, po pol hodine mi ho aj vypli, ja som sa dost rychlo otvárala a o 10:50 bol malý na svete. Inak pre mna bolo najhoršie z pôrodu tlacenie

edulkobaby
20. pro 2012

@leilab Tak to uz potom islo naozaj rychlo...Mala si aj epiduralku? A tlacenie bolo najhorsie? Preco? Lebo baby tu pisali, ze vdaka epinu vedeli ako tlacit, ze to bolo najlahsie...

domeli
20. pro 2012

@edulkobaby tak si držme palce navzájom 🙂

leilab
21. pro 2012

@edulkobaby epiduralku som nemala, a je velky rozdiel vytlačiť balónik, ktorý je skoro vonku a dieťa, ktoré je v maternici. Ani tie tlaky sa nedajú porovnať. Ale nechcem zbytocne strašiť. Prajem ti, nech mas pohodovy pôrod. Pre mna bol ten den najťažší, ale zároveň aj najkrajší v živote..
🙂

bagira89
21. pro 2012

Ach jaj :( 26dni do terminu...dnes som chcela zacat cvicit s epinom uz mam aj navleky aj lubrikant...no len na poradni sa zistilo ze mam mykozu :( dufam ze sa to rychlo da za tri dni doporaaadecku nech dodrzim aspon tie tri tyzdne ale uz to je len tak tak :/

rybicka3
21. pro 2012

@bagira89 Neboj aj za dva tyzdne toho stihnes nacvicit dost. Mnohe mamicky tu porodili predcasne, nestihli nacvicit maximum a aj tak dobre dopadli 🙂 Ja som sa dostala na 28 cm za 2 tyzdne. Tak drzim palce aby si cim skor mohla zacat 🙂

rybicka3
21. pro 2012

@gilea gratulujem k 25 cm 🙂 mne to tak dlho netrva, ja cvicim tak 20 minut, 3 pokusy, ale viem ze niektore kocky tu tusim spominali ze tiez 40 minut.

edulkobaby
21. pro 2012

@rybicka3 @bagira89 ...To nacvicis 🙂 a ak budes prenasat ako ja, tak aj udrzovaciu fazu budes musiet dat.

gilea
21. pro 2012

@rybicka3 díky! no asi jsem trochu lenoch, já při tom koukám na TV, aby to utíkalo, a někdy se asi zamyslím :D
jen dnes bohužel přestávka - včera večer se mi objevily kvasinky ☹ to jsem fakt nechtěla teda!
celé tehu vůbec nic (při tom, že před tím to bývávalo často), a teď před porodem - na! :(

takže dnes to nebudu dráždit, ale zítra asi budu muset - do termínu vlastně 4 dny 🙂

rybicka3
21. pro 2012

@gilea tak to mas termin na druhy den po mne 🙂 @edulkobaby a @domeli pekne coskoro porodia a potom zacneme zase my prenasat. Ja zatial nic necitim, myslim ze mala sa neponahla na svet 😉

pincola
21. pro 2012

Holky tak jsem si taky koupila Epi no. Použité, ale snad to nevadí. V kterém týdnu jste začali cvičit?

edulkobaby
21. pro 2012

@rybicka3 Ja uz cosi citim, len neviem, co su to tie falosne alebo uz ozajstne kontrakcie...Ale zatial sa daju vydrzat, tak asi to este nebude ono celkom...

rybicka3
21. pro 2012

@edulkobaby tak zeby konecne sa malej zachcelo 🙂 tak drzim palce nech uz to pride a nech to trva co najkratsie a je to co najbezbolestnejsie. A nechali si ta v nemocnici uz?

bagira89
21. pro 2012

@edulkobaby no neviem ci budem prenasat lebo vraj sa zacinam otvarat aj brusko mi uz kleslo jaaaj drzte palce dost mi na tom zalezi nech to stihnem 😀

vysocanka
22. pro 2012

@pincola TADY TI ASI NIKDO NEODPOVI 🙂 TAKY JSEM SE UZ PTALA :( JA JSEM 34TT A PREMYSLIM ZE ZACNU OD 35TEHO RADEJI AT MAM NECO NACVICINO.. KDYBYCH NAHODOU RODILA DRIVE...

pincola
22. pro 2012

@vysocanka Tak jsme na tom uplně stejně🙂 Taky jsem s říkala, že začnu od 35.příští týden🙂

vysocanka
22. pro 2012

@pincola tak si pak pisnem asi do IP, jak to jde co ty na to???

adelajda2012
22. pro 2012

@pincola @vysocanka Baby ja som tiez zacala v 35tt. Iba tak lajt, kazdy druhy den. Zo zaciatku sa mi zdalo, ze je nemozne dostat sa nad 19cm, ale ono to potom ide celkom rychlo. Podla mna je celkom dobre trenovat v takej polohe v akej budete rodit. Ale je to na vas. A nestresujte sa ak nestihnete nacvicit 30cm...ja som mala len 27,5 a porodila som celkom ok. Nastrih sice bol, lebo som mala velmi kratke kontrakcie a mala sa pocas nej nestihla dostatocne posunut...potom uz zacali trosku klesat ozvy, tak nastrihli. Ale len malicko. Ja som vlastne ani nevedela, ze by som mala mat problem so sedenim, chodenim a s cikanim...Ja som sa po tych dvoch hodinach, ked ma odviezli na izbu hned postavila, ze musim ist hrozne curat a takmer som bezala na wc ;) Sestricka za mnou, ze prebohaaaa... A potom este niekolko dni sa na mna divali, ze 'vy ste kedy rodili?Vceraaaa????' Tak vam drzim veeeelmi palce!!!Epinujte a nebojte sa!

vysocanka
22. pro 2012

@adelajda2012 dekuji za podporu 🙂

pincola
22. pro 2012

@adelajda2012 děkujeme noc🙂 krásná a podpůrná odpověD. 🙂 bolí to cvičení? A nehrozí, že tím přivolám předčasný porod? Zatím mě uklidnuje už jen to, že epi no mám doma-. Ze se trochu připravím🙂

gilea
22. pro 2012

@rybicka3 taky se mi maly nejak netvari, ze by chtel ven :D
tak 2-3 krat za den se mi stane, ze citim nejake bolesti jako pred menstruaci - dole a v krizi, ale pak to prestane a konec.
pry jsou to ty poslicci, ale nevim nevim... 🙂

celou dobu jsem neverila, ze jsem tehotna, a porad se mi zdal, ze je to jeste taaaaak dlouho do terminu.
a ted mi chodi mail kazdy den "do terminu 5 dni, 4 dny, 3 dny..." - ted uz neverim tomu, ze to je TAK blizko :D

domeli
22. pro 2012

3940g, 51cm - bez akéhokoľvek nástrihu, či poranenia - stačí ako dôkaz? Epino naozaj funguje. Držím prsty všetkým epiňačkám 🙂

rybicka3
22. pro 2012

@domeli obrovska gratulacia 🙂 paraaaaada 🙂 tak to budu krasne Vianoce u vas... dakujeme za skvele spravy a povzbudenie 🙂

rybicka3
22. pro 2012

@pincola @vysocanka ja som zacala cvicit niekedy okolo 37 tyzdna. az vtedy dorazilo epi-no ku mne a vcera som dala uz 30 cm. nemyslim si ze to vyvola predcasny porod, posledne baby co tu trenovali tak prenasali a u nas to tiez tak asi vyzera, kedze v pondelok mame termin a este nic 🙂

adelajda2012
22. pro 2012

@pincola pochybujem,ze by hrozil predcasny...to by tu vsetci rodili skor 🙂 Mne sa podarilo 4dni pred terminom. A ci to boli? Mna nebolelo. Myslim, ze by to ani nemalo nejak velmi boliet. Teda pokial sa nebudes snazit dat na prvykrat 30cm 🙂. Je to skor o tlaku...
Inak @gilea @rybicka3 mne sa tiez vobec nezdalo ze budem rodit. Ziadne priznaky. Rano som poslala dulu nech kludne cestuje k rodine, ze ja urcite rodit nebudem...a na druhy den bola mala na svete 🙂
@domeli gratulujem!!!!

pincola
22. pro 2012

@rybicka3
@adelajda2012 děkuju holky, už se na to cvičen začínám těšit🙂Těhotenství utíká strašně rychle, taky nemůžu věřit, že jsem skoro na konci🙂
@domeli Nádhera, moc gratuluju!

sunflower87
22. pro 2012

ahojte baby, tak v pondelok o 15:35 sa nám narodil krásny synček Jožko, 3300g a 51cm. Nakoniec som skončila asi zo 4 alebo 5 stehmi...doktor musel nastrihnúť. Ale robil čo mohol, masíroval mi hrádzu....kopu gélu dával dookola hlavičky keď už išla vonku, ale nie a nie vyjsť...tak musel strihnúť....ale klobúk dole pred doktorom 😉 , naozaj bol úplne úžasný 🙂 aj personál....a môj manželík tiež 😉 V podstate môžem sedieť, aj chodiť....nebolí to až tak veľmi 🙂 čo som naozaj rada 🙂 každým dňom je to len lepšie a lepšie....takže určite odporúčam balónik....keby s ním necvičím, myslím, že by som bola na totálnu dotrhaná....tak prajem všetkým, aby ste vydržali a nezúfajte 😉 😉 😉

rybicka3
22. pro 2012

@sunflower87 gratulujem k syncekovi 🙂 a zelam krasne spolocne Vianoce 🙂

suzza
23. pro 2012

Nemáte někdo epi-no na prodej? Pokud ano, prosím napiště do IP.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru