EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

romy31
8. lis 2010

ahojte 🙂 pozerám, že epino má úspech 🙂
@terak ja cvičím max 20 min, ale väčšinou dvakrát denne, ak sa donútim 😅 ale včera som mala toho veľa na robotu, tak som si našla čas len pred spaním a to bola veru rýchlovka....ja sa snažím skončiť vždy v tom najlepšom- keď urobím nejaký pokrok....a včera som na tretie zavedenie vytlačila 29 centi, tak som bola spokojná a išla spať 😀 predtým som dva dni stála na nejakých 27,5....takže teraz mám celkom fajn pocit, že môžem ísť rodiť a som pripravená 😎

marketa97
8. lis 2010

Ahoj holky, tak já tady pořád taky ještě straším, malému se nechce ven, tak mám aspoň ještě příležitost cvičit 🙂 Zítra jdeme na kontrolu do porodnice a zároveň je to náš další termín porodu, poslední. Už jsem vyzkoušela všechno možné, aby panáček vylezl, ale má mě na háku 😀 Tak uvidíme...

maryja
8. lis 2010

Ahojte holky, tak nas vcera pustili domov uz i s Adelkou 😀 . Urcite cvicte. Holky, nebojte sa, i ked pri cviceni trocha krvacate. Ja mala cvicenie s epinom posledne 2 tyzdne pred porodom velmi komplikovane, musela som sa z 30 cm vratit na 27 a menej a len s velkou bolestou a vzdy s krvou. Tesne pred porodom som asi 2x dala 30 cm. Naposledy som cvicila 2.11. v utorok. V stredu v noci na stvrtok doma zacali nepravidelne bolesti, o tretej rano v stvrtok sme dosli do porodnice. o 4,05 sa narodila Adelka. Mala 4,19 kg, 54 cm a obvod hlavicky 35, obvod hrudnicka 36. Bol to totalny fofr - porod za par sekund. Stihla som ale asistenke povedat, ze ak to pojde bez nastihu, ze budem rada. A holky slo to. Nie som nastrihnuta. Ale jak som tusila spravne, ze ked ta hraz krvaca pri balonku, ze asi sa natrhne ipri porode, tak sa natrhla. Ale mala som len nejaky jeden steh na povrchu, zasita za 2 minuty 😀 . Curanie i sprchu som zvladla este na porodnom sale. A jak ma dovezli na pokoj, tak som tam uz behala ako srnka 😀 . V pohode sedenie, chodenie, curanie i velka potreba 😀 . Bola som hodne pesimisticka z cvicenia, kvoli tomu krvacaniu a bolesti, ale urcite sa to vyplatilo a urcite holky cvicte i ked sa nedari a nerobite rekordy!

marketa97
8. lis 2010

@maryja Moc gratuluji k narození dcerky a taky k tomu, jak dobře jsi to zvládla i díky Epi-nu. Tak jsi mě zase trochu uklidnila, ten náš bude asi taky pěkný cvalík, tak jsem ráda, že i při větších dětech se to dá dát v podstatě bez vážných poranění. Jsem zvědavá na sebe 😅

romy31
8. lis 2010

@maryja gratulujem 🙂 malá bola dobrý macko...iné by sa roztrhli až po riťku 😅 takže dopadla si úplne špičkovo

luculele
8. lis 2010

@maryja gratulujem k dievcatku! to bol rychly porod teda.. supeer

sambucca
8. lis 2010

@maryja gratuluju! no a jak pise @romy31 - jine by se nejspis s takovyma mirama miminka jen jednoho dvou kosmetickejch stehu nedockaly 😝

slniecko77
8. lis 2010

@maryja gratulujem k porodu a k malickej 😵 😵 😵 je teda riadny macko 😉
..super, ze len jeden steh a ty to zvladas perfektne, cim dalej tym viac som presvedcena, ze som dobre spravila ked som si Epi-No objednala 😎

velrybous
8. lis 2010

ahojda, neprodáváte někdo epino? díky za nabídky do IP 🙂

kvetinacik
9. lis 2010

Ahojte, som tu len na skok....
takze epi-no naozaj zabera, trenovala som len 3 tyzdne a len raz denne a bez inej masaze som rodila svoje prve babo bez nastrihu 🙂 🙂 🙂

marketa97
9. lis 2010

@kvetinacik A můžu se zeptat jak velké je tvé miminko a kolik mělo obvod hlavičky? Jen pro zajímavost. Jinak moc gratuluji k miminku a k porodu bez nástřihu. 😀

zdeniii
9. lis 2010

@marketa97 ahojky cvičila jsem stejně jako kvetinacik a taky vše v pohodě 😉 Helí měla 4,15kg 52cm a hlavička 36 🙂

magdal1
9. lis 2010

@kvetinacik jej blahozelam 🙂

linalina
9. lis 2010

holky gratuluju a závidím 😉

marketa97
9. lis 2010

@zdeniii Tak to je super. Mě dneska v poradně řekli, že malej sice bude asi cvalík, ale hlavičku mu naměřili 32cm plus mínus, tak to by bylo fajn protože natrénováno mám 31 😀 No uvidíme, hlavně už bych chtěla aby vylezl ven, dneska jsme měli poslední termín, ve čtvrtek znovu na ozvy a v pátek opět ozvy plus poradna. Snad už si dá říct

romy31
10. lis 2010

@zdeniii
@kvetinacik blahoželám k super pôrodom a bábäťkám 😵
ja som včera nacvičila 30 cm, tak už by som rada išla rodiť 😅 inak môj kubko mal na sone v 37+0 hlávku 33,5cm....uvidíme koľko mu namerajú dnes

zdeniii
10. lis 2010

@marketa97
@romy31 holky já ani nevěděla jak bude Helí veliká a myslím si že je to dobře, aspoň člověk neplaší 🙂
Přeju vám nádherné porody!!!

svatule
10. lis 2010

tak holky mám za sebou týden cvičení, a musím říct, že jak jsem měla obavy, tak to docela jde, po tom týdnu jsem na 8,5, což si myslím, že dobré, doktorka se nyní přiklání k termínu 2.12. tak ještě něco pocvičím. Jediné, co zatím neovlivním je, že prcek je stále KP, tak uvidíme, povídáme si, aby se otočil, problém je, že jsem drobná a mám relativně malé bříško, tak mi doktorka hlásila, že spíš se neotočí...tak uvidíme, je pravda, že jako prvorodička si moc na přirozený porod KP netroufám, i když cvičím s epi-nem

marketa97
10. lis 2010

Tak hlásím, že mi ráno po páté hodině začala odcházet hlenová zátka a od půl sedmý mám slabé kontrakce po šesti až deseti minutách různě, taky jsem ale měla jednou nebo dvakrát interval po dvaceti, záleží jestli zrovna sedím nebo se pohybuji. Po teplé koupeli se stav nezměnil. Stahy nijak zvlášť zatím nebolí, vystřelují ze zad směrem do břicha a tvrdne mi přitom břicho. Že by už konečně? Tak uvidíme jak se osvědčí Epi-no u mě, ale musím říct, že díky němu jsem hodně v klidu 😅

maryja
10. lis 2010

@marketa97 Snad to bude uz ono 😀 , drzime palce, nech sa narodi zdrave miminko a nech to zvladnes v pohode a bez nastihu 😀

marketa97
10. lis 2010

@maryja Děkuju moc, zatím to pořád není pravidelné ale řekla bych, že ta bolest se začíná stupňovat. Pak dám vědět 😎

kinsli
10. lis 2010

já tedy cvičení posovám dopředu a začnu už za 2 týdny. Jestli mi to k něčemu bude nevím, čekáme fakt obříka, takže možná dobrovolně se dohodnu na císaři. Malý má na 30tt 2110g je o měsíc větší než by měl být.
Kačenka měla na 30tt 1539g a na 37tt už 4000g. Takže kdyby to šlo stejně tak by náš drobeček měl na termít přes 5 kg.

petja
autor
11. lis 2010

Markétka,že by už měla mimi usebe?

shira_
11. lis 2010

dnes prišlo epino tak som ho hneď vyskúšala. na prvý krát nepríjemné, aj som mala zlý pocit aby som si nejak neublížila, hlavne kvôli krčku. skončila som na 6, pre istotu. zaujímavé, že som cítila tlak hlavne v kostrči 😲 a vybavili sa mi pocity z 13.rokov keď som mame tajne uchmatla menštruačný tampón na vyskúšanie, lenže to som netušila že tie predpotopné tampóny sa dokázali za 4 hod. napiť na 5-6cm priemer a vtedy som mala teda riadnu paniku, lebo nešiel von 😝 to boli fakt muky kým som ho vybrala 😨 😨 v porovnaní s tým toto bolo nič 😀 lenže ako sa dostanem na 10 to si neviem predstaviť.

romy31
12. lis 2010

@shira_ 😀 😀 😀 😀 ono to pomaly pôjde, ,neboj...hlavne sa nepresiluj, nech si neublížiš 😉

padme7
12. lis 2010

Ahoj epinačky 🙂 sleduju tuhle diskuzi už nějaký den, vlastně od tud jsem se dozvěděla o epinu, nikdy před tím jsem o něm neslyšela, a hrozně mě to zaujalo...tak jsem ho hned objednala a dneska mi přišlo🙂 Jsem teď 35tt, takže se ho chystám o víkendu vyzkoušet...tak jsem zvědavá, jak mi to půjde, no kdyžtak se obrátím na vás pro radu🙂

lanka
12. lis 2010

Ahojky... objednával někdo Epi-no u coord medu přímo? jsou ceny na jejich webu aktuální - ceník tam má datum 2009 a všude jinde je to o pěkných pár stovek dražší....

linalina
12. lis 2010

@svatule kamarádce teď přetáčeli mímo pomocí nějakých hmatů v porodnici - taky bylo KP a povedlo se a vypadá to, že se už zpátky neotočí. je to prý teda hoooodně nepříjemný, ale nechceš se na to u vás v porodce zeptat?

evikevik1
13. lis 2010

Dobrý den, nejprve Vás všechny v tomto tématu zdravím! Přečetla jsem tady x stránek o epinu, tento týden jsem si ho koupila a vyzvedla přímo v coord medu, jak se lanka ptá, tak mě stálo asi 2334 s DPH..
Moc ráda bych se Vás zkušených zeptala, jestli bude mít časek mi někdo odpovědět a poradit.. trošku si nevím rady... zkoušela jsem to tedy jen dvakrát a velmi lehce jsem teprve 35 týden, rodit budu zřejmě dříve, proto jsem to už vyzkoušela, aby mi to k něčemu bylo.. měřím epino klasickým krejčovským metrem po obvodu, neb s tou tabulkou moc nekamarádím a moc tomu nerozumím.. ale asi ani tak nemám skoro žádný úspěch, ale nebudu tlačit na pilu..snad to časem půjde.. prosím moc, chci se zeptat na balonek dávám ještě lubrikant a nevím teda jestli to není chyba, protože balonek ikdyž ho nafouknu musím ho v sobě přidržovat prstem, jinak by ze mě vyjel, takže o nějakém vytlačování nemůže být ani řeč ☹( prosím neporadíte mi někdo co dělám špatně? Moc děkuji předem za Vaši pomoc!

luculele
13. lis 2010

@evikevik1 asi vies, ze lubrikant ma byt na vodnej baze, ja s tym sice nemam este osobnu skusenost, ale co som citala, vela babam vyklzaval a cvicili tak, ze ho skusali udrzat vo vnutri 🙂

Ja som dnes rozbalila svoje epino, doslo mi z perinbaby za 87 euro, este mam ale cas, tak sa nanho budem zatial len pozerat a citat vase prispevky 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru