EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

dlabinecka
21. zář 2011

@ladie Tak asi je to dost individuální, těžko říct. Uvidíme. ono jde o to, že ted už člověk neví, jestli v noci nepojede 😅 Uvnitř ale fakt nic necítím, měla jsem podezdření, jestli se nemůže tím tlakem nějak postupně uvolnovat hlenová zátka, ale to mě jen tak napadlo, může to být cokoliv...

ladie
21. zář 2011

@dlabinecka co já bych dala za to, kdyby se mi nějak povedla uvolnit hlenová zátka nebo jakkoli vyvolat porod 😀 Ale obávám se, že to u epina nehrozí ani náhodou 😠

dlabinecka
21. zář 2011

@ladie Nedávno tu někdo psal, že mu u vytlačování praskla voda 😉 Mě to taky přijde nepravděpodobné, ale zase na druhou stranu, kdybych se nějak poranila, tak by z toho přeci nebyl takovej cucek krve, ale jen tekoucí krev, ne?

ladie
21. zář 2011

@dlabinecka kdo ví. Ale pokud je to jen jednorázové a nijak silné krvácení, které hned přestane, tak bych to neřešila...

Ha, musím víc tlačit 😀 Třeba mi rupne voda 😀

sussanah
21. zář 2011

toz holky, ja uz jsem uplne napjata, kdy uz porodite 😀

dlabinecka
21. zář 2011

@sussanah To my taky 😀

ladie
21. zář 2011

@sussanah jojo, taky jsem napnutá jako kšandy 😀 😀

dlabinecka
21. zář 2011

@ladie Ne, není, proto to taky neřeším a žádná pauza nebude 😅 Trochu to krvácí a prakticky pokaždé ze mě vyjde jeden takovýhle cucek - ale rozhodně to není nic obrovského, co by mě poděsilo. A fakt mě překvapilo, že ani sexováním se to nerozkrvácelo, takže to určitě nebude nic tragickýho 🙂 A víc tlačit bych neriskovala, to by mohlo dopadnout všelijak 😀

ladie
21. zář 2011

@dlabinecka to je taky fakt 😀 😀 A vzhledem k tomu, že trénuju na gauči... 😀

dlabinecka
22. zář 2011

@ladie Tak já nevim - dneska posun o dalšího půl cm, takže nějakých 27cm 😖 A poznatek -použila jsem jiný kondom a krev se sice objevila, ale jestli 3kapičky dohromady -že by to bylo tím?!?

balumi
22. zář 2011

ahojte, oplati sa viac epino delphine alebo epino delphine plus? ake mate skusenosti?
za aky cas vam prislo po objednani? dakujem

http://www.perinbaba.sk/catalogsearch/result/?q...

tinna13
22. zář 2011

@balumi Ahoj
ja som si prave vcera objednavala epino delphine plus-da sa s nim cvicit aj po porode v pripade ochabnutia svalov panvoveho dna. hned mi odpisali ze zajtra mi ho poslu. Takze ak neratam sobotu, nedelu tak za 3-4 pracovne dni ho mas doma. objednavala som cez perinbabu ako si uviedla

rebelie
22. zář 2011

@balumi Co já vím, tak Delphine plus má na víc ukazatel tlaku, kterým dokážeš ten balonek stlačit, což poslouží jako zpětná vazba při posilování pánevního svalstva po porodu, při inkontinenci atd., z hlediska nácviku před porodem výhody Delphine Plus - co vím - neužiješ... A to obyčejné epino se dá také využít i poporodu k posilování, jen tam nemáš ten měřič, který ale má jen tu funkci, abys viděla pokroky a povzbudilo Tě to - nepotřebuješ ho (před ani po porodu).

ladie
22. zář 2011

@dlabinecka hm, to je blbost, aby to bylo jiným kondomem 😒

@balumi plus má navíc tlakoměr, což mi přijde jako zbytečnost.

miparak
22. zář 2011

@ladie dáváš těch 30cm měřeno metrem nebo podle měřítka epino? Dnes jsem zopakovala 28 měřeno metrem, když jsem přiložila k měřítku, tak to bylo cirka 9,5=30cm....No je to paráda, 28 už mi přijde dobré.

Jinak dnešní kontrola žádný pokrok. Dle slov pana doktora: nález na čípku by tam byl, ale hrdlo ještě zcela nezaniklo...hmmmm a sestra tak ta mě taky nepotěšila, když pronesla větu, že můžu klidně ještě měsíc být 2v1....což jako vím, že i 42 týden je normoš, ale nechci si připustit, že bych tak dlouho držela pohromadě.

ladie
22. zář 2011

@miparak já to epino měřítko vůbec nepoužívám. Je to hovadina a jen klame. Nechápu, jak podle "měřítka" může naměřit o dva cm víc, než metr 😖 Takže já poctivě měřím krejčovským metrem 🙂

28 cm je super!! No a na zítřejší kontrole očekávám ty samé zprávy, jako ses dneska dozvěděla ty 🙄

miparak
22. zář 2011

@ladie taky nechápu, kde nabrali rozdíl cm a víc....metr je prece metr. Spíš se drzím metru,ale neříkám, že kdyz přilozim k měřítku, že nemám radost.

Ty uz jsi o neco dál, treba se zítra nejaké zprávy, že se neco chystá dozvíš.
I když, sice dneska nic, ale je hodne mamin, co porodily a pritom doktor tvrdil, ze to jeste nebude.

dlabinecka
22. zář 2011

@ladie Leda, že by nějak líp klouzal? Asi ne, že... asi náhoda 😅

balumi
22. zář 2011

dakujem za odpovede🙂 tak este tyzden pockam, objednam a od 36 zacnem cvicit, tak som zvedava ako to pojde mne....len dufam, ze to nebudem robit zbytocne..maly ma hlavicku stale pri rebrach, ale verim ze sa este otoci. vy uz mate porodnu polohu?

tinna13
22. zář 2011

@balumi v 33 tt som mala taku polohu ako ty a vcera uz bola dole hlavickou, urcite sa aj tebe otoci.

miparak
22. zář 2011

@balumi nám pan doktor poprvé hlásil, že je malá hlavou dolů ve 32.týdnu na ultrazvuku......a dle kontrol je tak doted....má holt rozum...snad.

miparak
23. zář 2011

Mám radost, tenhle týden to cvičení opravdu pokročilo. Takže holky, kdo jste se zasekly, fakt to ke konci těhotenství postupuje rychleji a lépe. V 38+0 jsem dala 27, druhý den už 28 a dnes o další půl centák navíc = 28,5cm 😉
Sice teda ten balonek nevydržím nechat působit dlouho, ale projde a neporaní.

ladie
23. zář 2011

@miparak paráda! A bude líp. Já jsem na těch 30 a to tak, že balonek můžu mít na 30 v sobě nafouklý klidně půl hodiny a vůbec mi nevadí 🙂

miparak
23. zář 2011

@ladie tak to nedávám 🙂 aby mi nevadil, tak to dám těch 26, víc už je moc, 27 jeste vydržím tak 3minuty, ale 28 zatím musíhned ven, ale ono si to zvykne 😎

miparak
23. zář 2011

@ladie a co tvuj porod, stále nic?

ladie
23. zář 2011

@miparak no, já dřív byla ráda, že jsem rychle nafoukla a rychle vytlačila, ale teď už je to pohoda...

No a porod samozřejmě zatím nic. Prckovi se ven nechce. Ještě má něco přes týden a pak hrozí vyvolávání 😖 Ale snad se do té doby umoudří a vyleze sám od sebe.

miparak
23. zář 2011

@ladie no já mám ještě 11dní do termínu, plus asi 10 dní maximálně nechají přehánět?...takže cirka ještě 3týdny...ale nejlépe příští týden by mi vyhovoval 🙂 a ted když mám těch 28,5, tak jsem iklidnější.
Držím palce, aby se ti porod rozjel sám a nemusela jsi na vyvolání, z toho mám taky obavu.

tehuli
23. zář 2011

@miparak
@ladie já pouzívala měřitko ...a když byl balonek přes celej papír bylo to tak těch 30,5 🙂 a jsem bez nástřihu🙂) takže já sem pro měřítko🙂

dasty79
23. zář 2011

Kdyby měl někdo zájem - mám NA PRODEJ EPINO!!!!Více IP 🙂

miparak
23. zář 2011

@tehuli tak já koukám na oboje, ale metru krejčovskému teda věřím víc....ale když dám na tebe, tak jsem na měřítku na 9,5, což píší 30cm.....ale metrem je to "jen" 28,.......takže docela rozdíl. No ale uvidíme, jak pak dopadnu naostro v porodnici, že. Treba dneska jsem napoprvé dala jen 26, takže jestli ono to vůbec půjde 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru