EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

molka
24. zář 2010

Myslíte si, že by s epi-no mohla cvičiť aj netehotná, kvôli precvičovaniu panvového dna? Na jednej stránke som náhodou objavila pomôcku na precvičovanie panvového dna a vyzerá to presne ako epi-no. Len sa to volá Pelvexiser. Tak ma napadlo, či by si takto mohla žena dopredu natrénovať hrádzu a pred pôrodom už len zopakovať.
Ja mám za sebou dva cisárske a ak by som mohla mať ešte jedno dieťa, veľmi by som chcela rodiť klasicky. Stále dúfam, že vďaka epi-no by sa mi to mohlo podariť.

terak
24. zář 2010

@molka Ahoj, myslim si, ze je to zbytecne. To bys musela cvicit kazdy den, potom v prubehu celeho tehostenstvi a nemela bys tedy co opakovat. Vezmi si, jak funguji svaly ... pokud budes pravidelne delat kliky, budes cim dal lepsi, pujde ti to snadno, ale musis to delat kazdy den. Pokud si natrenujes, pak to pul roku delat nebudes, tak potom zacinas uplne od zacatku. Neni to jako plavani, nebo jizda na kole, svaly se to sice nauci, ale pak si to musi opakovat porad, jinak to zapomenou. Tot muj naprosto laicky nazor 🙂

ratatooy
24. zář 2010

ahojky prosím po radu cvičíte s epinem ikdyž už máte třeba cervix skore 5 nevadí to ničemu?

suik
24. zář 2010

@tutinka81 urcite to vyznam ma, ja si ho koupila taky relativne pozde a nez jsem zacla trenovat tak to taky jeste chvilku trvalo (byla tu navsteva) - myslim, ze jsem cvicila cca 14 dni, mozna vic, pak asi 5 dnu pred terminem mi prdla voda a bylo po cviceni 😀

me pomohlo velmi, taky jsem to kombinovala s masazi, ale epino je lepsi....
ctverecky jsem kupovala, krom mydleni jsem ho pred a po jeste poradne otrela, kondomy jsem prestala pouzivat, prootoze jsem se dozvedela, ze ty lubrikovany nedelaj tomu balonku dobre a na vodni bazi jsem nesehnala.

mirka_80
24. zář 2010

Mate niektora skusenost s pouzivanim epi-no a hemoroidmi??? Mam pocit, ze sa mi to cvicenim zhorsuje, tak som ho obmedzila na kazdy druhy den. Kym som bola na priemere 5-6cm, tak OK. Teraz uz vytlacim aj 7cm, ale to mam riadne tlaky v konecniku a ostanu mi bolesti. 😒 Hoci normalne mam minimalne problemy s hemoroidmi... Keby toho nebolo, vedela by som nafuknut balonik aj viacej, ale toto je fakt problem... ☹

lio
25. zář 2010

@ratatooy CS nic neznamená, já ležela od 20týdne a při cvičení s epinem měla CS 7 a nic se nestalo....bud opatrná, nechod do bolesti , máš ještě spoustu času, tak v poho natrénuješ, držím palce .-)

ratatooy
25. zář 2010

@lio děkuji za odpověď já budu cvičit spíš jen tak kdyby náhodou ale už vím že půjdu na císaře

lenulab
26. zář 2010

Tak po čtvrteční pauze a pátečním a včerejším cvičení cca 6cm, s těma 7cm ve středu jsem to asi fakt přehnala... Bylo to asi moc brzo, teď se asi ještě 2x zrdžím na 6,5cm a pak půjdu na 7cm. Zatím ale necítím žádnej tlak na konečník, to možná až při víc cm... Uvidím 🙂

antoaneta
27. zář 2010

Ahoj holky!!! Tak se hlásím oficiálně do klubu! Dneska mi dorazil balíček s epinem 😀 tak mi držte palce! Chtěla jsem to nechat až na konec týdne, ale možná neodolám a dneska dojde na malé seznámení 😅

petaskrdla
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petaskrdla
28. zář 2010

Inzerát na prodej epina mi admin smazal 🙂 , tak jen dávám odkaz, že mám epino na prodej, kdo chcete mrkněte do bazaru..

katchi
28. zář 2010

Ahoj devcata, muzu se k vam pridat? Na zacatku listopadu cekame miminko a v ramci aktivniho pristupu k porodu jsem krom masaze hraze chtela zaradit jeste epi-no. Dlouho jsem premyslela, zda ho poridit, nakonec me podporil i manzel a ja uz mela balicek nekolik tydnu doma. Dnes uz mi to nedalo a doslo na prvni seznameni 🙂 Nafukovani problem neni, to slo celkem dobre. Poprve jsem vytlacila prumer asi 6cm, pak jsem to zkousela podruhe a to bylo vic, mozna tak 7,5cm, ale to bylo hodne a nechtela jsem si ublizit hned na zacatku, tak jsem trochu ufoukla. Myslim, ze na zacatek to neni spatne. Tak snad budu postupovat dobre...

maryja
29. zář 2010

@katchi ja uz tiez chcem dneska skusit s epi-nom, nebolelo Ta to? A si dobra, ze si to zvladla na prvy raz takto 🙂
Inak ja vas tu citam pravidelne, som velmi rada, ze taketo fora su, pretoze pri prvom dietatku som o takejto moznosti nevedela a bola som hodne velmi dotrhana - 6 tyzdnov som si nesadla. Pri druhom miminku som sa uz dozvedela o lnenom seminku a maliniku a hodne to pomohlo, no a teraz pri tretom by som to rada zvladla i bez nastrihu, i ked moje deti maju pri porode 4,5 kg, takze neviem, ci staci nafuknut na priemer 10-11 cm... no uvidim, ako to pojde. 😀

volina
29. zář 2010

ahoj holky - jdu podat zpravu z porodu 😉
epino je totalni zazrak!!!(v kombinaci se skvelou pani doktorkou, ktera o vsem vedela a sama striha docela nerada). museli sme jit na preindukci, protoze uz sme byly 41+5. prvni den jsem dostala dve tabletky do delozniho hrdla(prostaglandiny) a nestalo se nic. hrozne sem se bala, ze to takhle bude dalsi dva dny a pujdu na cisare. ale dalsi den se po druhy tabletce rozjel porod jak po masle. zadny sprchy, mice - ale rovnou z cisty vody kontrakce jak blazen skoro bez pauzy, praskla voda(rana jako z dela) - prevedli me na porodni salek, kde sem skucela tri hodiny a pak me to nutilo tlacit - a doktorka rekla, ze uz je vsechno pripraveno a ze uz fakt muzem jit na to(to me dostalo, pac sem se hrozila, ze to peklo bude trvat nejakych deset hodin a ze to nevydrzim). tlaceni bylo taky narocny, omdlevala sem, tak sme nejaky kontrakce nevyuzivaly a jen dychaly. no a celkem od zacatku kontrakci byla kacka za 4hodiny na svete. mela 3810g, 50cm a obvod hlavicky 35cm - a diky epinu nemam zadny poraneni!!!hned dve hodiny po porodu sem si sedla a od ty doby me i prestala bolet kostrc (byla sem jak nakopnuta konem do zadku 😉 ) a neni mi nic...
cviciz jsem zacala tri tydny pred terminem, nepila jsem zadny odvary a dostala jsem se na 33cm (ale mela sem dele casu vzhledem k prenaseni)
cvicte holky, je to zazrak!!!
zdravim a drzim vsem palce - tehotenstvi je peknej vopruz, ale miminko je nejkrasnejsi udalost v zivote...

verondza
29. zář 2010

tak hlasim aj ja svoju skusenost s epi-nom.
sofia 3600g/53 cm, sa narodila po cca dvoch hodinach 4 minutovych velmi miernych kontrakcii-potom teda nasledoval klistir a v priebehu pol hodiny bola na svete! odrodili ma sestricky, ktore kricali: este nemozete tlacit! a ja ze "musiiim." a "chytajte juuuu" 😀 vybehla zo mna ako po masle. doktor dobehol az potom, neveril, ze sa za taku chvilu mozem takto otvorit. mam jeden kozmeticky povrchovy steh, vobec o nom neviem. kombinacia malinovnika, lan.semiacka a epi-na je pre porod podla mna uplne super. urcite cvicte! ja som cvicila cca 3 tyzdne s prestavkami. dosiahla som obvod 32 cm. drzim vsetkym palce a ak mate zaujem, teda hl. slovenky, predavam epi-no za 60 euro. napiste do IP.

pele
29. zář 2010

Ahojte @volina @verondza gratulujem k uspesnym porodom s Epinom! Je to velmi povzdbudive, ked sem napisete takuto pozitivnu skusenost. Ja cvicim asi od 37tt a som teraz na 9cm. Tiez si myslim, ze je to skvela vec! Pijem aj malinik a jem lanove semiacka, ale nie uplne pravidelne...teraz som chora, tak ine caje maju prednost. Dufam, ze aj tak sa to trochu pricini k dobremu porodu. @verondza ty si rodila na Slovensku? Hovorila si vopred, ze nechces nastrihnut? Myslis, ze je lepsie povedat vopred alebo radsej nie?

maryja
29. zář 2010

No holky, ja som sa dneska zoznamila tiez s epi-nom. Najskor som ho do seba nemohla dostat, ale po chvile sa podarilo (ale mna to uz bolelo pri tom) - no ja som hodne citiliva na bolest 😒 . Najskor som skusala chvilku tie cviky na spevnenie pan. dna (ja to obcas cvicim i bez balonka). No a potom som skusila nafuknut, 3x som stlacila a mala som dost! Tak som tak asi 3 minuty vydrzala (musela som si pridrziavat balonek rukou). No na meranie, tak priemer bola len 4 cm 😒 . No potom mi to este nedalo pokoj, tak som skusila este raz a podarilo sa 7xnafuknut a to nakoniec vyslo uz na 5cm. Ja myslim, ze to na zoznamenie staci, zas budem skusat zajtra 😀

pele
29. zář 2010

@maryja ja vzdy cvicim cca 5-6x za sebou, prave preto, ze prvykrat nafuknem menej a postupne to povoluje. Napr. tych 9 cm dam az na 5-6ty krat, zacnem na 7cm. Tak vyskusaj, podla mna by si dala aj viac na konci a potom by ta to dobre motivovalo🙂

katchi
29. zář 2010

@volina @verondza holky gratuluju ke krasnym porodum, to je nadherny tohle cist. Doufam, ze to budu mit podobny...

@maryja ja jsem balonek napoprve nafoukla tak 6x a pak asi 10x, dalo se to vydrzet, tlak moc velky nebyl. No ted uvidim, jak se mi bude darit balonek vytlacovat...

beruska1989
29. zář 2010

také prodávám epino, porod bezvadný, malilinkatý steh, jak Natálka chvátala 🙂 . porod byl rychlý, od 12 a v 6 už byla Natálka s námi. v půl čtvrté mi píchly vodu, a teprv začaly silnější kontra, ale nic co by se nedalo vydržet. ještě ze sálu jsem si s přítelem psala smsky 😀 . Inzerát mám v bazárku, odpověd do IP

lenulab
29. zář 2010

@volina super, gratuluju!!!! 😉

lenulab
29. zář 2010

@katchi to si fakt dobrá, já na poprvé dala 4,5cm...Obdivuju tě 🙂
@maryja mám stejnej problém jako ty, nafukování je v pohodě, ale to vytlačení ☹
@pele taky to tak teď dělám, nejdřív málo-vytlačím, víc-vytlačím, atd....a jde to 😉
Taky piju čaj z maliníku, snad to aspoň k něčemu bude...
Nafukování musíme počítat, protože to jináč nejde, jednou jsem to nafoukla bez vytlačení a aůůůůůů ☹
Všem gratuluju ke krásnýmu porodu, je to povzbuzující a motivující, protže se stále bojím, že se na těch 10cm
nedostanu 😒 Ale snad to půjde....

pele
29. zář 2010

@beruska1989 gratulujem takisto ku rychlemu porodu bez poranenia. Je to super, ze je tolko dobrych skusenosti, snad sa aj my ostatne zaradime k vam🙂
@lenulab pre mna to bolo rovnake pri vytlacani, ale od istej velkosti balonika to preslo. Urcite sa dostanes na tych 10 cm!

maryja
30. zář 2010

Holky, ja dneska epi-novala druhy krat. Skusala som nafukovat balonek postupne. Ale jak som ho uz potom chcela vytlacit, aj som ho teda vytlacila, tak ma to teda hodne velmi zabolelo. To asi nebolo spravne, ze? 😒 . Podla coho to holky poznate, ze mate z balonku nejaky vzduch vyfuknut ventilom? Ja zistila, ze som nafukla na priemer 6,5. Ale ledva sedim po tom vytlaceni 😒 .

estrellita
30. zář 2010

ahoj holky 🙂 tak ja hlasim, ze 31 cm uz jsem docela dobre nacvicila, dam ho uz ted vlastne vzdy a vcera jsem dala i neco malo pres 31 cm. dalsi cviceni bude zitra, tak uvidime 🙂 v utery mam termin.

lenulab
1. říj 2010

ahojky, hlásím, že po včerejším cvičení mám 7,5cm úplně bez problémů 😉 Asi si to tam nějak začalo zvykat 😀 Je to super pocit, že se ta míra zvyšuje 😉 No mám ještě přes 14 dní čas, takže jsem zatím v klidu 😉

@estrellita to je moc skvělý, přeju pohodovej porod!! Je to takovej zvláštní pocit, že? než vůbec nevědět do čeho se jde...aspoň mě to tak připadá 🙂

sambucca
1. říj 2010

Ahoj holky! Jsem dalsi z nekonecny rady holek co by nechala epino nezjradsi pozlatit! Mela jsem krasnej rychlej porod i kdyz mohl skoncit o dost jinak - mala mela dvakrat omotanou pupecni snuru kolem krku a doktor rekl ze neni cas tak bude muset udelat nastrih nebo budu muset bejt asi superman - jen jsem odpovedela ze neni problem, dvakrat zatlacila a doktor drzel malou a ziral na me jako puk 😝 😀

Zni to pateticky, ale bych rada podekovala vsem pozitivne smyslejicim holkam tady na MK ve vlakne o epinu co me inspirovaly, co se neboji investovat nekdy i do cinnosti ktera se nemusi na konci vyplatit a konci nezdarem - ztratit s ni ale nejde, jenom ziskat! 😵

lenulab
1. říj 2010

@sambucca gratuluju!! 😉 To je opravdu moooc krásný a povzbuzující! Přeju mamince i holčičce hodně zdraví!!!!!!! 😵

estrellita
1. říj 2010

@sambucca to jsou super zpravy 🙂 moc gratuluju a skvele, ze jsi predvedla, jak se tlaci po cviceni s epinem 😀
at se vam dari 🙂

ratatooy
1. říj 2010

@sambuca tý brďo to doktor čučel co? 😵 😵 😵 😵 skvělý takovej elán a skvělý porod bych přála každé.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru