EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

kinsli
15. lis 2010

@shira_ aby jsme ho mohly po porodu prodat 🙂

evikevik1
15. lis 2010

Moc všem děkuji za rady! 🙂 epinuji krátce a mám i čas, takže netlačím na pilu, ale budu rodit zřejmě dřív, tak abych to stihla, takže jednou denně stačí 🙂

kinsli
15. lis 2010

Tak já začala cvičit dnes a jsem spokojená 🙂 Není na tom nic strašného, cvičila jsem cca 35-40 min. za tu dobu jsem stihla 4x nafouknout a vytlačit bylo to: 18-19-19-20 cm 🙂

ardetka22
15. lis 2010

@ shira Na ochranu toho balonku, ráda bych ho ještě použila u druhého dítěte nebo poslala dál, uvidíme. A protože gel nebo silikon na něj nesmí přijít, tak ho chráním tím kondomem..

imzadi
16. lis 2010

ahoj holky, nezkusila jste nektera pouzit na balonek tea tree olej? epi no uz mam doma a zacinam si vse pomalu chystat na odstartovani treninku 🙂

terak
16. lis 2010

@imzadi Jen to ne 😀 Na balonek nesmi prijit ani lubrikant na olejove bazi, natoz neco tak agresivniho, jako tea tree. To by sis fakt dala "dovnitr"? 😕

terak
16. lis 2010

@ardetka22 Tak on se pouziva na vetsi pohyb, ale asi ne na takovy objem 😀 😀 😀 😀

imzadi
16. lis 2010

@terak dala🙂 ja trpim dost na ruzne zanety a doktor mi doporucil tampony napustene tea tree olejem... 😀

terak
16. lis 2010

@imzadi Pockej a to jako tim neredenym??? Ja jsem teda pouzivala ruzne vyplachy atd. ale tam je to hodne naredene. Ale kazdopadne olejicek zadny, at si epino neznicis

imzadi
16. lis 2010

@terak no neredenym, mela jsem si na to nakapat par kapek... 😀 kazdopadne dekuju za rady...

ardetka22
16. lis 2010

@ terak To je fakt 😀 No, ale stejně jsem čekala, že to vydrží trochu víc..

shira_
16. lis 2010

@imzadi tea tree neriedený??? veď to hrozne štípe 😨 ja som to len raz vyskúšala, aj to len tak zvonka keď som mala pleseň, skoro mi vyrazilo dych 😖 napr. na kúpanie vo verejnom bazéne sa odporúča tea tree riediť s olivovým olejom, do toho tampón a s ním ísť plávať. na epino by som nedávala lebo je to vyslovene napísané, že žiadny olej.
@ardetka22 ja mám lubrikant na vodnej báze, takže dávam len ten, a potom to epino normálne umyjem a usuším, veď to používam teraz len ja. a keď to chcem použiť aj pri ďalšom dieťati, určite to stačí poriadne dezinfikovať, robím v zdravotníctve a dezinf. prostiedky dnes sú také že zlikvidujú všetko,aj hiv,tbc takže nemám strach, nepoškodia balónik, používajú sa aj na jemné a citlivé veci. kebyže mám balónik z druhej ruky, určite si v robote vyhľadám nejaký spoľahlivý dezinf.prostriedok, bez ohľadu, či dotyčná osoba predomnou používala kondóm alebo nie. len tam je otázna samotná životnosť toho balónika, expiračná doba- aj v prípade že nie je použitý, sa časom znehodnotí. asi ten balónik sám o sebe zostárne a stratí pružnosť, neviem. treba mať rýchlo druhé dieťa 😀
ja som už na 8, konečne som sa pohla. hlavne som musela prekonať psychické zábrany a strach, myslím že fyzicky sme všetky schopné pomaly sa pripraviť na detskú hlavičku.

svatule
16. lis 2010

tak holky, mám po dnešní kontrole, od pátku jsem necvičila, měla jsem tvrdnutí břicha, tak jsem si říkala, že to nebudu pokoušet. kontrola dopadla výborně, čípek drží, akorát prcek je stále KP a už jsem dostala doporučení na císaře, musím k lékaři na prohlídku před zákrokem a do nemocnice se domluvit, tak zvažuji, jestli se ještě oplatí cvičit, asi jen tak cvičně to zkusím, ale nevím, dr mi přetočení nedoporučila, prý je tam riziko rychlého porodu bez přípravy porodních cest, tak to bych nerada...
tak ještě cvičit budu, a uvidím, jak to dopadne, psychicky jsem se už na císaře připravila

padme7
16. lis 2010

Ahojky holky, tak jsem dnes cvičila podruhé a dostala jsem se na 7,5, tak jsem vcelku spokojená, ani mi to nepřišlo nějak hrozný, akorát mi ten balónem trošku vyjíždí, tak ho musím držet, tak mě pak bolí ruka, ale to nejsem sama, jak sem si všimla🙂
Akorát nikdy nevím, jak je vlastně ten balónek velkej, dokud ho nevytáhnu, tak si počítám ty nafouknutí, ale připadne mi, že je to pokáždé jinak, tak spíš se řídím podle toho, jestli ještě vydržím, ale nerada bych se nějak poranila...máte nějakou jinou metodu?

ardetka22
16. lis 2010

Já jsem dneska taky došla na 7,5 cm, akorát teda asi po deseti dnech. Ale doufala jsem, že ten kondom to vydrží, když to bude jen třikrát po sobě.. a zas se loupal. Tak je asi starej, nebo co.. :(
@ Shira Ráda bych Epino pak prodala, další dítě nejdřív za tři roky, tak si myslím, že to asi nevydrží v nějakém ideálním stavu, přece jen, guma taky zteří.. Proto ten kondom.. Nevím, jestli by to někdo chtěl bez jeho používání..

marketa97
17. lis 2010

@petja Ahoj všem Epiňačkám, tak jsme doma z porodnice. 😎 Lukášek se narodil 11. 11. 2010 v 10:39. Váha: 3650g, délka 55cm, obvod hlavičky 34,5cm. Bohužel došlo ve finále k nástřihu protože měl malej pupečník obtočený kolem krku a já neměla po 13 hod. už vůbec sílu tlačit, takže mi vydatně pomáhali snad všichni lékaři na sále. Díky Epi-nu to však není žádného velkého rozsahu, vnitřní stehy nemám prakticky vůbec (lékařka se tomu divila, byla připravená na velké šití), mám povrchové stehy, které jsou sice nepříjemné ale oproti ostatním maminkám v porodnici mi bylo hej. Takže holky určitě cvičte a přeji vám pohodové a pokud možno co nejrychlejší porody.

kinsli
17. lis 2010

@marketa97 Malý je krásný moc a moc gratulujeme 🙂 kolik měl malý hlavičku na 30tt na měření??
Jinak krásné míry 🙂

@ardetka22
@padme7 Já včera necvičila byla jsem večer pryč a přišla až po 22h tak jsem rovnou zalehla 🙂
cvičila jsem pouze 1x a to jsem dala nejvíc 6,5 cm

marketa97
17. lis 2010

@kinsli V tom týdnu jsme na měření nebyli, byli jsme ve 32. týdnu a to měl 29cm 😀

ardetka22
17. lis 2010

@ marketa97 Moc gratuluju k miminku, taky čekám Lukáška :o)
Mám dotaz na všecky epiňačky, taky vás někdy bolí celý podbřišek, když nafukujete Epino? Mně dneska v noci nebylo moc dobře, tak přemýšlím, jestli to bylo z Epina nebo spíš z večeře, která byla mastnější..

petja
autor
17. lis 2010

@marketa97 Marketko,myslela sem na tebe,to je fajn,žeš doktorku i tak překvapila 😉 Ať jste hlavně zdravé a v pohodě!!!

petja
autor
17. lis 2010

Jo a pojem velké šití u mě vzbuzuje teda upřímně hrůzu!!!

ardetka22
17. lis 2010

Tak jsem to vyřešila - dospod kondom bez lubrikace na ochranu Epina a nahoru normální lubrikovaný, co se neoloupe. Uf, hned se mi cvičí líp, když vím, že se nikde nic neodlupuje.. 😉

kinsli
17. lis 2010

@marketa97 tak to je super 🙂 docela jsem mě uklidnila 🙂 Malý měl na 30tt nacelých 30 cm, ale on je fakt velký, tak snad už bude růst pomaleji. Kačenka měla na 37tt obvod při porodu 35 cm, ale ona byla hodně oteklá ( měla jsem silnou cukrovku )

kinsli
17. lis 2010

holky jak poznáváte jak je balónek nafouknutý?? Já nějak nevím kdy přestat nafukovat ☹ neodhadnu to. Dnes jsem nejvíc nafoukla 21 cm a to už při vytláčení trošku bolelo. Když jsem dala 19,5 cm tak vytláčení v pohodě.

kinsli
17. lis 2010

@ardetka22 mě podbříšek trochu bolí, ale nic strašného 🙂

ardetka22
17. lis 2010

@kinsli Dneska už to taky tolik nebolelo, ale včera to bylo nějaké divné. Možná i trochu nervy, jestli se zas ten kondom oloupe nebo ne. Tak teď už pohoda :o) Možná že to je ten tlak na střeva, jak tu všichni zmiňují..

kinsli
17. lis 2010

@ardetka22 ¨zavádíš celé nebo jen část. Pro mě je lepší zavíst celé protože pak jstejně postupně vyjiždí. Po jaké době by měli být vidět pokroky?? Já když epi-no přišlo tak jsem ho chtěla vyzkoušet, jen tak ze zvědavosti, ale bála jsem se tak jsem dala jen 16 cm, předevčírem jsem začala cvičit a bylo to už 18-19-19-20 cm a dnes myslím 19,5-20-20-21 cm.

kinsli
17. lis 2010

@ardetka22 jinak mě se kondom neloupe 🙂

ardetka22
17. lis 2010

@kinsli Zavádím teď už jen asi 2/3, protože ten tlak mi vadil hodně. Takhle to jde v pohodě prodýchat. Já měla dneska podle měřítka 7,5 a podle metru 23 cm, tak to nesedí, škoda.. Ale myslím, že na hrázi mám ještě vůli, nebýt toho tlaku na konečník, je to fajn. A mně se lubrikovaný taky neloupe, jen ten nelubrikovaný, co mi výrobce poslal s Epinem.. Možná jsou prošlé, nemají tam nic nikde napsané.. :( A co máš ty za typ kondomu?

kinsli
17. lis 2010

@ardetka22 ty jo teď Ti nením, krabičku jsem vyhodila, ale zítra půjdu koupit další tak Ti dám vědět 🙂já když zavedu míň tak mě to spíš bolí než když ho zavedu dovnitř a pak postupně vytlačuji. Je to tak zprávně nemá se vytlačit najednou, ale postupně ne??? Aby se kůže napínala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru