EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

shira_
19. lis 2010

@zlababa07 super, aspoň mám lepšiu motiváciu.

ardetka22
20. lis 2010

@zlababa07 Tak to je super zpráva, moc gratuluji k miminku a budu dál trénovat a věřit, že to pomůže 😉
@shira Je to sice nepříjemné přes hráz, ale mně víc vadí ten tlak uvnitř, nevím, jestli na nějaký nerv nebo konečník, ale to fakt nemusím.. Jinak čaj piju a semínka jím, a utěšuju se tím, že i když to nepomůže, tak mi to rozhodně neublíží ;o)

luculele
20. lis 2010

@zlababa07 ahoj, gratulujeme k Michalovi a k dobre zvladnutemu porodu.. vdaka takym ako ty, sa na porod zacinam tesit a prestavam sa bat 😎

katchi
20. lis 2010

Ahoj devcata, jelikoz uz mam po porodu, tak prodam epi-no plus k tomu nejaky darek. Vice pres IP.

ardetka22
20. lis 2010

@katchi A jak se ti Epino osvědčilo? Pomohlo???

Já jsem dneska na obvodu 25 cm. Asi by to šlo i víc, ale když ony ty "přífuky" nějak neodpovídají.. Jednou je míň víc a pak zas víc míň a já už sama nevím 😠

katchi
20. lis 2010

@ardetka22 pomohlo v tom smyslu, ze jsem vedela, co me ceka a vedela jsem, jak tlacit...bohuzel nakonec jsem skoncila s cisarem, tze vysledny efekt neposoudim...ale pri dalsim tehotenstvi si ho poridim zase, to je jasne.

kinsli
21. lis 2010

Zdravím holky, chtěla bych se zeptat jestli jeden den když skočíte s např. 25 cm tak druhý den na 25 cm začínáte??
Já totiž ne ☹ po druhé je už to lepší, ale první nafouknutí dávám o cca 1,5-2 cm méně než s tím co jsem končila den předem. Včera jsem konečně postoupila po třech dnech na 23 cm dokonce jednou i na 24 cm 🙂

@ardetka22 tak já už taky nazavádím celé. Při 20 cm to šlo teď na 23 cm už to fakt nejde, to jsou tlaky ☹

ardetka22
21. lis 2010

@kinsli To jsem ráda, že nejsem sama, komu to tak vadí.. Asi je to normální.
Já rozhodně musím začít na menším průměru, než den předtím, myslela jsem, že když si vždycky přifouknu jednou navíc, tak to musí být znát, ale ono nějak ne. Někdy je třeba 15 nafouknutí 8 cm na tabulce, jindy jen třeba 7,5 cm.. Tak nevím, jak to změřit přesněji.. Já jsem došla na slabších 25 cm a nejvíc mě fakt štve, že to neodhadnu, kolik to zrovna je. Dneska jsem chtěla dát 18 přifouknutí, ale evidentně to není jistota, že to bude víc..

kinsli
21. lis 2010

@ardetka22 takle jsem si to říkala já, že budu přidávat na plno zmáčknutí balónku. nejdřív to bylo snad 5 pak jsem přifukovala, pak 6, 8 a včera už 11. samozřejmě ne na poprvé, třeba až na potřetí. Ono zavádět stále celé by asi nemělo smysl, tím nijak hráz nepovoluješ, jen při vytláčení takhle když dáš část ven část dovnitř tak se povoluje s každým stisknutím balónku 🙂 Na 23 cm to bylo u mě ok, na 24 už teda sakra na prodýchání a jak tu někdo psal, štípalo to.

ardetka22
21. lis 2010

@kinsli Já jsem teď u 18ti, ale stejně mám dojem, že to moc není. Uvidíme, co dneska. Mimi teď pořád kope, tvrdne mi břicho, tak je to celkem nepříjemné, ale na druhou stranu mám dobrý pocit, že něco dělám, tak se to tak nějak vykompenzuje.. 🙂

padme7
21. lis 2010

tak mě taky asi nejvíc vadí ten tlak, to je dost nepříjemný, jinak mi to přijde docela v pohodě, nic mě neštípe ani nebolí, a to jsem včera už dala v pohodě osm, možná něco přes, ale nevydržím to tam mít moc dlouho kvůli tomu nepříjemnýmu tlaku....a s tím nafukováním mám taky problém, pokaždé je to jinak, já třeba mačkám i 25x abych se dostala na těch osm, takže je to asi u každýho jinak...ale mám z toho docela dobrý pocit, že aspoň něco dělám a porodu už se skoro vůbec nebojím, i když vím, že to může dopadnout jinak, než si představujeme, ale to neřeším....

ardetka22
21. lis 2010

@padme7 Jo, s tím počtem zmáčknutí je to trochu na nic. Manžel, když to zkoušel, tak ten by měl na mých 18 nafouknutí ne 25, ale už rovnou těch 31. Trochu mě to štve, protože bych ráda postoupila a ejhle, ono zas stejně jako minule - a na druhou stranu se trochu bojím, abych si neublížila.. takže to je těžký :o)
Porod je pro mě taky už snesitelnější (ta představa), jen pořád pevně doufám, že se mi za těhotenství dokázala dostatečně roztáhnout pánev.. mám hraniční hodnoty. Snad to odrodíme klasicky 🙂

evikevik1
21. lis 2010

Ahoj holky, tak já po přečtení rad od Vás 🙂 cvičím snažím se každý den, po pravdě příjemné mi to moc není.. ale chci se zeptat, mám klasický český návod a pak tu vícejazyčnou knížečku, a když jsem do ní nakoukla, tak jsem zjisitla, a po pravdě, koukla jsem jen na kousek, číst mě to totiž nebaví.. přiznávám dobrovolně, že návody se trošku liší... ale v podstatné věci mi přijde... u nás v českém návodu píšou zavést ze dvou třetin, ale jinak v německém je uvedeno zavéct je cca do půlky... to jen pro info co jsem koukla.. takže já to asi taky zkusím jen po půlku...
Já obdivuji všechny co dotáhnou těch 30 cm, to si vůbec nedovedu představit, že dám... ☹ já mám po 7 cvičeních 21 a jako nedovedu si při tom představit těch 30.. ☹ a můžu se zeptat ještě.. když docvičíte ten cvik pánevního dna, co se má dělat 10 minutek a pak dalších 10 to napínací cvičení tak v rámci tohoto cvičení které má taky trvat těch 10 minutek, ten balonek přifukujete a vytlačujete vícekrát? Já to dělám totiž jen tak, že postupně přifukuji, vždy když si jakoby trošku zvyknu na ten tlak a pak čekám a přifukuji ale vytlačuji jen jednou..

ardetka22
21. lis 2010

@evikevik1 Já cvičím podobně jako ty, s tím, že na konci vytlačuji třikrát, nakonec největší průměr. Ale jak už jsem psala, někdy mě překvapí, že víc není víc, než bylo den předtím menší počet stisků balonku.. Asi mám občas moc unavenou ruku 🙂

svatule
22. lis 2010

ahoj holky, tak myslím, že cvičíme všechny hodně podobně, já mám teda strašný problém balonek nafouknutý udržet, tak to je i výborná posilovna, ale hlavně, že ho udržím aspoň chvíli na té hrázi. Podle tabulky jsem dala dneska 9,5, jsem už klidná, navíc stejně nevím, jak to dopadne, protože prcek stále KP...Ve středu jdu do nemocnice na kontrolu tak uvidíme, jak to bude dál.
Jinak na ten obvod se dostávám postupně, vždy zavedu, nafoukám, vytlačím a opakuji to, akorát, že poprvé jsem se děsila i vyfouknutého balonku, ted už napoprvé v klidu na 7,5, je to fakt vidět. Navíc si myslím, že nemusí být nacvičeno úplně max, prostě hlavně, že to je uvolněné ta hráz a je člověk zvyklý na ty tlaky okolo, no uvidíme.
tak přeji úspěšné cvičení!

amandamath
22. lis 2010

Predám EPI NO, bližšie info cez IP.

ardetka22
22. lis 2010

Ahojte holky, tak dneska 25,5 cm. Schválně jsem zkoušela, na kolik zmáčknutí balonku dám těch 10 cm a je to asi 33x. Teď zvládám vytlačit balonek nafouknutý 20x. Jak jste na tom vy? Kolik potřebujete na nafouknutí na deset cm stisků? Jo, a v jaké poloze se vám vytlačuje epino nejlíp? Já trénuju v leže na zádech, ale už jsem i slyšela, že prý snad v té pozici to jde nejhůř.. Díky za vaše názory :o)

kinsli
22. lis 2010

@ardetka22 gratulace, krásně pokračuješ 🙂 já si teď dala pauzu bolí mě podbříšek ☹
Snad mě to pak půjde taky rychle 🙂 jinak 31 cm na 28 stisků 🙂

ardetka22
22. lis 2010

@kinsli Tak to máš asi větší stisk než já 😉 Já mám chvílema pocit, že mi spíš než co ostatního upadne ta ruka, co mačká balonek 😀

kinsli
22. lis 2010

@ardetka22 🙂 tak to mě ne 🙂 stejně nejvíc po sobě jsem zatím dala 11 a pak postupně přifukuji 🙂

ardetka22
22. lis 2010

@kinsli A v jaké poloze cvičíš?

kinsli
23. lis 2010

@ardetka22 na zádech, ale spíše polosed, jsem opřená o hodně polštářů. Když si lehnu na rovné tak nemůžu dýchat, asi mě nějak prcek tlačí na plíce. v noci spím na boku a přítel je ze mě nešťastný, že tak chrápu, že se u toho nedá spát 🙂

Jinak včera mě bylo večer dobře tak jsem nakonec zacvičila, začínala jsem na 23 cm a končila na 25 cm 🙂

terak
23. lis 2010

Holky tak ja jsem vcera docvicila a jsem na desitce. Trenujete nekdo i dal? Se bojim aby to neprdlo, ale ten obvod mi prijde porad maly. Kolik ma tak mimiko kolem hlavy (prumerne)?

terak
23. lis 2010

Jinak ja jsem tech nafuku mela 40 (asi nfukuju opatrneji 😀 ), a cvicim v polosede jako @kinsli I kdyz vcera uz jsem premyslela, jestli to nezkusim v jine poloze, treba v cupu atd. ale nedokazu si to predstavit, jako jak bych to delala, asi jen oprit zadama o postel ... no vyzkousim, uvidim, napisu 😠

kinsli
23. lis 2010

@terak to by mě asi umřely nohy 🙂 ve dřepu 🙂 To mě staší s dcerou na cvičení když si u něčeho musím dřepnout 🙂
pak tu váhu zase zvedat 🙂 Jinak klidně cvič dál, co jsem pročítala kousky diskuze tak tu holky měly i 36 cm, ale to už je asi zbytečné. Nevím jak máš velkého chlapečka ale většina miminek má hlavu 34-34,5 cm. Ale při porodu je menší jak se skřípne v porodních cestách, někdo tu psal, že by neměla být větší než 30 cm. Já budu určitě cvičit co to půjde 🙂
Kačka měla na 30tt obvod něco málo přes 27 cm na 37tt 35 cm porodní, a malý měl na 30tt 29,5 takže bude mít hlavičku spíše větší. I když třeba taky ne, s Kačkou jsem měla silnou cukrovku a to se říká, že jsou to hlavouni z cukru, že jsou oteklý.

terak
23. lis 2010

@kinsli Ja si rikam, ze kdyz neprdlo nic doted, tak to proste musi projit i kdyz to bude o par cm vetsi.... spis mam vetsi strach z raminek, ale to stejne nenatrenuju, tak to asi nema uz cenu resit. No pristi tyden epino prodam, at uz se nenervuju 😀

ardetka22
23. lis 2010

Jojo, taky cvičím v polosedu pololehu, je to asi nejpříjemnější pro to moje hroší břicho 😉 Jak jsem si to tak spočítala, tak by to chtělo půl centimetru denně nebo aspoň obden. No nevím.Každopádně mě mile potěšilo, že menší velikosti balonku, které mi dělaly dřív problémy, dneska vůbec necítím přecházet přes hráz. Takže si to zvyká a určitě to k něčemu bude - doufám!!! My měli v 32.týdnu 8,2 cm průměr hlavičky a od té doby malého nikdo neměřil. Tak uvidíme..

kinsli
23. lis 2010

@ardetka22 ty myslíš od ucha k uchu to jsme měli 8,5 cm

ardetka22
23. lis 2010

@kinsli Tak to netuším, jak se to bere, ale doufám, že už mu ta hlavička moc neporoste ;o)

kinsli
23. lis 2010

dávám odkaz na mega moc inspirace, bude se brzy hodit 🙂

http://www.cukrovi.kvalitne.cz/ukazka_mych_vyro...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru