EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

ardetka22
1. pro 2010

@tappi Já myslím, že ta verze s tím manometrem je zbytečná, využiješ ji spíš u posilování pánevního dna po porodu. Ale na roztahování hráze bohatě stačí základní verze Epino Delphine..

kinsli
1. pro 2010

Já mám taky to obyč, ale u toho s manometrem musí být super, že víš na kolik máš nafouknuto. U toho obyč zjistíš až když vytlačíš a změříš.

ardetka22
1. pro 2010

@kinsli To je fakt. Někdy by nebylo od věci to vědět 😀 Ale ta cena.. brr.

kinsli
1. pro 2010

@ardetka22 to nemůže být na dokoupení tak drahé. Schválně se na to zeptám přítele 🙂

ardetka22
2. pro 2010

@kinsli Tak včera mi bylo večer divně, bolelo mě v kříži, břicho, poslíčky, do toho průjem.. Přes noc dobrý, ráno zas. A teď je mi skvěle. Tak nevím, děje se něco, nebo nic? Nějak nemám teď odvahu epinovat, ale zas mě mrzí představa, že bych to vzdala.. Co myslíš?

kinsli
2. pro 2010

@ardetka22 Jsi v 39tt kdybych měla problémy já tak bych asi 14 dní počkala, ale vy už jste dávno " dodělaný " a jen tloustnete 😀 😀 Takže pokud by jsi prcka přeci jen s epinem naštvala tak jedině dobře 😉 když se bojíš té váhy 😉
Já bych rozhodně cvičila 😉

Včera se mi do toho nechtělo, ale nakonec jsem se přemohla a dala 24,25, pak asi 3x 26,5 pak 2x 27 a 1x 28 cm.
Ale nevím jestli jsem schpná dát víc 😔 hráz asi jo, ale já nemůžu ten balónek udržet, vyklouzává 😒

ardetka22
2. pro 2010

@kinsli Já mám pořád maximum 27.5 cm a nevím, jestli to dneska dám. Chtěla jsem, než přijde manžel, ale přišel moc brzo. A od rána mám docela silné poslíky, tak mi je z toho až špatně. Ale asi to ještě zkusím..

kinsli
2. pro 2010

@ardetka22 tak hlavně aby to nebyly kontrakce. Zkoušela jsi sprchu??

shira_
2. pro 2010

@ardetka22 si už blízko termínu, takže sa ti môže už v pohode rozbehnúť pôrod. ja keď sa cítim zle tak necvičím, lebo to samo o sebe mi je veľmi nepríjemné....ale závisí od teba, v podstate už nemáš čo pokaziť. ja sa stále motám okolo 8,5 a za nič na svete viac. keď toto vytlačím tak 3-4 krát, tak už cítim štípanie a také mini trhliny pri pošvovom vchode, napriek tomu že si dám lubrikant. tak mám z toho blbý pocit, že keď bude vyliezať hlavička, určite sa mi tam niečo roztrhne... neviem to ovplyvniť, dosť ma to bolí. dokážem predýchať tlak na konečník aj všetko, ale dostať balónik von je pre mňa peklo 😒

terak
2. pro 2010

@ardetka22 Tohle mam uz tyden 😀 Jestli se ti to zastavuje a znovu objevuje, tak jen poslicci bohuzel....

shira_
2. pro 2010

@kinsli ja mám presne opačný problém, balónik nevyklzáva, skôr stále zalieza hlbšie keď ho nedržím celou silou. a nechce vyjsť von ani za nič ☹ asi mám nejaké divné anatomické pomery.

ardetka22
2. pro 2010

Holky, tak já teď měla "cosi" po deseti minutách, pak po devíti a pak skoro pořád za sebou.. A teď už chvíli klid.. tak já nevím. Asi to nic není, ale docela to bolí. Půjdu si dát sprchu a budu doufat, že to je už ono.. Tohle bych teda dalších 14 dní mít nechtěla, fuj..

ardetka22
2. pro 2010

No, tak po sprše to nepřešlo, tak uvidíme..

terak
2. pro 2010

@ardetka22 Jeeeee tak ze by? 🙂 Drzim ti palce!!!

terak
2. pro 2010

@ardetka22 Kurnik ze bych sla malyho taky postouchnout epinem?

ardetka22
2. pro 2010

@terak Teď je mi chvilku líp, tak nevím. Jedem na poštu a uvidíme, co se bude dít dál...

kinsli
2. pro 2010

@ardetka22 No to vypadá nadějně 😵 budeme na tebe myslet 😉

kinsli
2. pro 2010

@shira_ Tak to je snad horší než když vykluzuje 😔 Tím je asi daný i ten obvod, že ta hráz tak nepovolí když se napíná jen při vytlačování ☹ Nám co balónek vyklouzává tak je právě napnutá pořád. Nemám skoro ani co vytlačovat, když se dostanu na 27-28 cm, tak jsem skoro u konce balónku ☹
Včera jsem po posledním vytlační balónek zfoukla a zapomněla otevřený ventil. Ty jo tak já se lekla, že balónek prasknul 😅 Když jsem zkoušela nafouknout tak to samozřejmě nešlo pak jsem ale zjistila, že jsem zapomněla jen utáhnout ventilek, naštěstí 😀 😀

imzadi
2. pro 2010

ahoj holky, tak od pondeli bych se k vam chtela pridat a zacit pomalu trenovat...prosim opravte me, jestli napisu neco blbe, ale porad mi neni stoprocentne jasne, jak trenovat...zavedu balonek, tak aby trochu koukal i ven a zacnu nafukovat, co vydrzim a necham chvili pusobit, at si to vsechno zvykne...a pomalu vytlacim...pak zase zavedu a nafouknu o neco vic, kdyz to pujde a zase vytlacim...je to tak ? 😕 dik moc za rady 😵

shira_
2. pro 2010

@imzadi no, ja to robím tak nejak, ako píšeš.

shira_
2. pro 2010

@kinsli skúsim si ten balónik nejak zaviesť len do polovice, alebo proste na tom mieste, kde ma to najviac bolí , tam ho nasilu držať a v tom mieste nafukovať. neviem ako ináč sa pohnem ďalej.

imzadi
2. pro 2010

@shira_ dik moc..zitra jdu na kontrolu, tak se zeptam doktorky, jestli je vse ok pro zacatek treninku...mam totiz cukrovku, takze u me hrozi porod drive, proto se chci na to vhrnout uz ted...jsem zvedava, nedokazu si to predstavit, uz skoro 8 mesicu nebylo ve me nic krome vysetreni u doktorky, takze budu urcite uplne scvrkla 😀

ardetka22
2. pro 2010

Tak holky, právě mi před asi hodinou odešla hlenová zátka (trocha krve a hlenu) a bolesti mám po deseti i míň.. A celkem pravidelně, takže tipuju, že to asi už bude ono.. Uvidíme. Ještě zajdem k našim na večeři a pak se uvidí, jestli to něco je nebo ne...Držte pěsti, trochu se začínám bát :o)

shira_
2. pro 2010

@ardetka22 tak to už budeš asi rodiť zajtra, držím palce strašne moc, nech vám to dobre dopadne.

ardetka22
2. pro 2010

@shira Škoda, dnešní datum se mi líbí mnohem víc 😉 A bylo by to i rychlejší 😉

ardetka22
2. pro 2010

Jen mě mrzí, že jsem natrénovala jen na 27,5 cm, zdá se mi to málo.. Jenže ty poslední tři dny už jsem se necítila dobře, takže jsem to už nechtěla riskovat.. Snad opravdu zaberou hormony a Lukášek bude mít malou hlavičku..

suik
2. pro 2010

@ardetka22 tak držím moc palce! neboj, určitě to nějakej vliv mít bude 😉 , moc bych ti to přála.

suik
2. pro 2010

@kinsli co jsem četla návod, tak to měřidlo měří tlak na balonek, ne obvod, takže je to určený na posilování pánevního dna.

luculele
2. pro 2010

AHojte, tak ja po prvom raze nejakych 16 cm obvod, bol to len taky malinky balonik a ked som zatlacila, hned vystrelil von, tak nabuduce asi zavediem len do polovice a budem roztahovat hlavne hradzu a drzat...

Apropo, konzumujete niektora aj lanove semienko?

padme7
2. pro 2010

Taky držím palečky, aby to dobře dopadlo, hlavně že máš natrénovaný aspoň něco, lepší něco než nic ne...už bych to taky chtěla mít za sebou, nemůžu se už toho našeho drobečka dočkat a taky si připadám hrozně nemohoucí.....já sem se dneska dostala něco přes 9, ale taky mi ten balónek pořád vyklouzává, musím ho tam držet násilím🙂tak mě pak po cvičení hrozně bolí ruka. A holky jak dlouho asi vydržíte mít tam ten balónek, jakože na té největší velikosti, co zvládnete?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru