EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

tyrisa
12. kvě 2012

@kokoska1408 myslím,že je to brzy. gel na bázi vody a kondomy bez lubrikantu,ale ty se nedají skoro sehnat tak mám nachystané světlemodré z rossmanu,holky ho používají....já teda ještě necvičím....čekám ještě týden.

kokoska1408
12. kvě 2012

@tyrisa cetla jsme si navod a zacinam mit strach, jestli to zvladnu. Dej pak vedet jak se ti vede.

tyrisa
12. kvě 2012

@kokoska1408 já se chystám tu zapojit,až začnu cvičit.ničeho se neboj...ber to tak,že děláš vše pro bezpolestný pohodový porod.

kokoska1408
12. kvě 2012

@tyrisa beru to tak doufam,ze to pomuze

darjanka
12. kvě 2012

Ahoj děvčátka, taky začnu co nevidět cvičit, poprvé jsem cvičila poctivě a bylo mi to prd platný, protože se mi malej neotočil a tak jsem šla na císaře. Teď je muj druhej bobek otočenej, tak pořizuju epino znovu a jsem zvědavá, jak to dopadne 😝

jezibosorka
12. kvě 2012

@darjanka ja som cvicila tiez poctivo a maly sa otocil na poslednu chvilu 😀 porod bol super, bez sitia, strihania a trhania, uplne fit, 😵 aj maly bol ok, akurat troska popuceny, lebo bol dost velky,,, ale celkovo, krasny zazitok drzim Vam palceky, zajtra bude 11 mesiacov co sme rodili 😅

....drzim palce vam vsetkym,,, 😉

lilianka1199
13. kvě 2012

Mam na predaj Epino,ak mate niektora zaujem 🙂....kuk moj inzerat....a inak pomohol,mala som lahky porod a to som prvorodicka 🙂 😉

beta.m
13. kvě 2012

dneska 23 cm, ale vůbec mě to cvičení nebaví 🙄 hlavně kdyby to k něčemu bylo a já těch 30 cm nacvičila a podle toho taky vypadal porod 😖

darjanka
13. kvě 2012

@beta.m jo mě to taky nikdy nebavilo a jsem z toho celá odvázaná, že mě to čeká cca za týden. Kdybych věděla, že mi to aspoň k nečemu bude ... 😝

ivanafarkova
14. kvě 2012

Tak já už poslala penízky a jen čekám až mi Lucka epi-no pošle 🙂 Tento týden jsem už 36.t, tak chci začít co nejdříve ať stihnu natrénovat, jsem fakt zvědavá na výsledek ... takže se pak hned připojím do diskuze ... to by bylo aby nebylo! Dost tomu věřím ... 🙂

maryja
14. kvě 2012

tak ja dneska 11-te cvicenie - dala som 26,5 cm... Uff, este mi treba 4,0 cm, co tak snad dam za 8 cviciacich dni. Cez vikendy necvicim, tak dufam to nejak stihnem. Po viknedovom necviceni, to dneska islo ztuha... ale po pol hodine som sa na tych 26.5 dostala. 😀

kamino
14. kvě 2012

Já už ho mám doma, poprvé jsem ho nafoukla a nevěřícně zírala... teď čekám na 36 týden a hurá do toho... ach jo, taky doufám, že to bude k něčemu 🙂

svanhild
14. kvě 2012

ahoj, dneska 5.cvičení a 28 cm🙂

beta.m
14. kvě 2012

@svanhild ty jsi snad z gumy, myslím že bys v pohodě porodila bez nástřihu i bez Epina 😀

svanhild
14. kvě 2012

@beta.m hm, jsem překvapená, jak to jde dobře. ALE jestli budu muset rodit vleže na zádech, tak to bude katastrofa, to jde MNOHEM hůř!!

beta.m
14. kvě 2012

@svanhild to je pravda, mě to na zádech moc nejde, nejlíp to jde všech čtyřech 😉

barry13
14. kvě 2012

ahojky holky 🙂 ...Tak mi dneska dorazily kondomy a desinfekční čtverečky,tak že jsem začala už dnes cvičit s epinem.. 🙂
Já vůbec nevím,jestli to dělám dobře..Každopádně jsem dala 5,0 ( 16cm) úplně v pohodě,ale nechtěla jsem na to moc tlačit,abych se nenatrhla a mohla pokračovat hned zítra.
No jsem na to teda zvědavá!!!! 😀

ifetka14
14. kvě 2012

Holky a cvičíte od 35 + 0 tt nebo 36 + 0? A konzultovaly jste to některá s doktorem? Já mám časté tvrdnutí dělohy a miminko hodně nízko, tak to odkládám, mám strach, abych neporodila dřív...

maryja
15. kvě 2012

@ifetka14 ja pomalicky začala v 35+1, opatrne, zatial v pohode (pred 2 rokmi som teda troska krvacala, tak to slo este tazsie), teraz je to zatial OK, za co som rada, dneska 27 cm. S doktorom som to neprejednavala, len pri porode to poviem porodnikom, co tam budu. 😀 , ze uprednostnujem NIE nastrih, ze som cvicila s epinom.
Inak ja cvicim v pololeze, a teda je to makacka udrzat ten balonek vevnitr - z 2/3.

beta.m
15. kvě 2012

@ifetka14 píše se že se má začít 36+0. S doktorem jsem to nekonzultovala z obavy že by mě od toho odradil, prý to doktoři moc nepodporují.

lajcikova
15. kvě 2012

zítra jdu na indukci,takže nevím jestli ještě dneska naposledy cvičit?chtěla sem aby to přišlo samo,no bohužel ☹

andelka
15. kvě 2012

@ifetka14 36+0 - tvrdnutí jsem měla taky, mimi bylo též hodně nízko, rodila jsem 38+5, stihla jsem cvičit 14x a ok. Ale začínala jsem na 24cm, tak to šlo.Nekonztultovala jsem nic.V porodce byli všichni nadšení a PA taky, zajímala se o co jde 🙂 tak jsem jí to vysvětlovala během čekání na placentu 😀

@lajcikova zacvič si pro dobrý pocit, a pak budu držet moc palečky 🙂

barry13
15. kvě 2012

no já začala 36+1 ,pze jsem čekala,až mi dorazí kondomy...No uvidíme,dneska budu pokračovat,tak jsem zvědavá 🙂
Tak v tom návodu všude píšou,že se má začít 3 týdny před termínem 🙂
Dr.jsem to neříkala,pze jak psala beta.m ,se bojím,aby mi to nezkritizoval,taky jsem na to slyšela,že to dost často kritizují.Čípek se mi nezkracuje zatím,hlavičku už mám ale prý hodně dole,tak uvidím jak to pujde.
Tak holky všem držím palce,kdo už cvičíte 🙂

andelka
15. kvě 2012

No, říkala jsem o Epinu kamarádce, uvažovala o něm, ale pak se bavila se sestrama v porodnici kde chce rodit a prý je epino úplně fuk a jen se tomu smějou a prý že to nemá u porodu ani říkat 😕 a nástřih dělají prvorodičkám skoro vždy. Protože to šetří doktorům čas 😝
Asi si udělám čas a spočítám podle ankety o epinu ty výsledky, kolik epinaček porodilo bez poranění nebo s nějakým malinkým.Mám pocit že to do obecných statistik sedět nebude.

lajcikova
15. kvě 2012

tak sem chtěla cvičit-no to neklaplo,bolí mě celje spodek,už i při chuzi.takže už to necham tak a zítra děj se vule boží

vivianaba
15. kvě 2012

@andelka povedz kamaratke nech sa v ziadnom pripade nenecha odradit takymito recami sestier a lekarov. Bohuzial je lepsie o epine nerozpravat dopredu, len mozno diskretne so samostnym lekarom. Rozumny a ustretovy lekar pochopi a nestriha automaticky. Takze trenovat je jedna vec, ale rovnako dolezita je spolupraca lekara. Podla mna je epino vyborna vec, nechapem preco je proti nemu tolko propagandy. Ja som pri prvom tiez epinovala a porodila bez nastrihu a bez natrhnutia. A teraz pri druhom samozrejme planujem epino tiez. Ale nebyt spoluprace mojho lekara mohla som epinovat kolko som chcela a nastrihu by som sa nevyhla. Najprv sa vyjadroval zdrzanlivo ale ze ved skusime, sam bol zvedavy ci epino pomoze, este o nom nepocul. Porod viedol pomaly, nenutil ma tlacit rychlo-rychlo ale vsetko to pekne pomaly riadil, dietatko otacal, chranil hradzu. A potom bol cely tim na sale prekvapeny ze predsa sa to podarilo.
Ten pocit na druhy den rano po porode prajem kazdej!!! Ani som nevedela ze som rodila, bola som fit ako pred tehotenstvom. Pri pohlade na tie stonajuce mamicky co si ani sadnut k obedu nevedeli som sa znovu utvrdila aka skvela vec je epino! Takze mamicky epinujme ale aj hladajme ustretovych lekarov!

andelka
15. kvě 2012

@vivianaba u mě bohužel první porod skončil nástřihem, neměla jsem nacvičeno tolik jako podruhé a vím, že se snažili dostat malého rychle ven, i mi zatlačili na břicho, takže bych řekla že to střihli spíš preventivně. Durhý porod byl kouzelný a naprosto bez poranění a máš pravdu, ten pocit, úžasný 😵 o epinu jsem PA řekla až potom a zaujalo ji to 🙂 při vizitě se mi pak divili, že jsem bez poranění, i když jako druhorodička 😕 ale bylo vidět že jsou rádi, že to rádi vidí, neměli se mnou žádné problémy, byla jsem fit 🙂 super vizity
Kamarádka chce aspoň masírovat hráz, tak snad to dopadne dobře, i to hodně pomáhá.

terezka312
15. kvě 2012

Můžu se vás zeptat na ty kondomy? Já mám ještě 14 dní do začátku používání čas, ani EPI-NO ještě nemám koupené, ale překvapilo mě, že musím používat kondomy. Nějak jsem si asi naivně myslela, že to budu používat jen tak s nějakým gelem, a pak vždy vydezinfikuji. To je teda mylná představa??? Díky! 😉

romca13
15. kvě 2012

@terezka312 myslím, že to určo můžeš používat jen tak, pokud ho máš nové a nehodláš ho pak prodávat,,, ty kondomy jsou jen prevence ,,,pokud ho už používal někdo jiný nebo máš v plánu ho prodat,,,, kvůli hygieně,,,, jiank pokud ho budeš mít pouze ty, tak asi stačí vydesinfikovat,,,, já měla právě problém vůbec sehnat nelubrikovaný kondomy,, fakt to bylo vtipný,,,

terezka312
15. kvě 2012

@romca13 Kupovat ho budu určitě nové, a pak bych si ho chtěla schovat na další dítě. No toho se právě děsim, kde to sehnat. Ono i sehnat ten lubrikační gel na bázi vody asi nebude jen tak ne?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru