EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

bara.c
7. kvě 2010

Já se tabulkou moc neřídím. Měřím normálním metrem, je to nejpřesnější. Změřím to v místě kde je největší obvod. 🙂 🙂 🙂 Holky počítání a způsob je fakt jedno, hlavně že to jde...... 😎 😎 😎

andelka
7. kvě 2010

bara: Aha, tak já začínám od nuly. Dávám ho v původním stavu a nafukuju až uvnitř - možná dělám krátké stisky. 😅 Májovky taky moc nestíhám už, no ale těch miminek kolik už máme...a i dost s termínem až po mně.

parybka: Mně aji jo 😀 Příště zkusím foukat jinak.

zuzanka1989
7. kvě 2010

andelka: já pořád chodíla k mému dr, a do pondělí když neporodim, tak jsem objednaná do porodky. tchýně mě ted vyděsila, že prej ted te přenášet nenechaji a hned začnou vyvolávat. Tak nevim u nás v porodce to holt asi bude jiný. Ale to abych si vzala věci mi dr neříkal, takže vůbec nevim co mě bude čekat ☹

já mám těch 31 cm cca na 34 - 36 nafouknutí.

houbik
7. kvě 2010

andelko: ja dam tech 31 cm asi na 55 nafouknuti, takze asi nafukujeme stejnym zpusobem 😀
jinak u nas porad zadna zmena, stale sme 2 v 1...holky myslite, ze muze mit zavadeni toho balonku vliv na to, ze mimi nesestupuje dolu? me v podoli rekli, ze nee, tak snad maji pravdu, pac uz ted mam 2dny po terminu a dle doktorky se pry do pristiho tydne nic nestane 😒 mimi se porad drzi nahore zuby nehty 🙂

andelka
7. kvě 2010

zuzanka: Jo takhle - já chodím pořád ke svému, pokud do úterý neporodím, tak v úterý ve 12h jdu na monitor a kontrolu zas k němu. to slyším prvně, že by nenechali přenášet, u nás normálně jo, tak do 10 dnů. Kamarádka rodila v únoru 6 dní po termínu. Ty TP nejsou úplně 100% přesné přece.

houbik: No já už si říkala, jestli jediná to dělám nějak jinak - 10cm jsem taky spočítala na 55. 😉
Já si myslím, že to nemá na nic vliv - vždyť se to zasunuje jen do pochvy, miminko je úplně jinde 😅
Já ho cítím už dost dole, normálně skoro až u třísla (na levé straně, jak má záda a část hlavičky)

karcaka
7. kvě 2010

Ahojte, chodím vás sem číst. Začínám 36.tt. Příští týden chci začít cvičit s epinem, už ho mám doma. A mám na vás dotaz. Protože chci epino po porodu prodat, budu teda používat s kondomem. Je to jedno jaké koupím? Vím, že nemá být nic s olejem. A to některé kondomy jsou??
A když trénujete i s tím kondomem, jak epino čistíte? Ta dezinfekce balonku po každém použití pak není nutná, ne? Umyjete ho jen mýdlem a příšte nasadíte nový kondom?

zuzzka1
8. kvě 2010

Ahojte maminky, ak máte niekto záujem, ponúkam v bazáriku na predaj Epi-no Delphine. Kúpili sme a nakoniec nestihli použiť - rodili sme v 37 tt, cena 49 euro, možné prevzatie v Bratislave.

fraal
8. kvě 2010

Ahoj holky, tak poté co jsem si vás tu pročetla, tak jsem si Epi-no taky objednala a doufám, že když budu trénovat tak budu mít tak pohodový porod bez nástřihu jako většina z vás.

k těm hemeroidům chci jen říct, že jak je to s epi-no nevím, ale určitě je hloupost, že ty holky co jsou nastřihnutý s tím problémy nemají - já mám tři kamarádky, které měly po porodu problém s hemeroidy a všechny byly nastřihnuté, takže nastřihnutí vás od hemeroidů určitě neochrání

lenteri
8. kvě 2010

Zuzanko, jdu tě uklidnit, já mám první termín porodu v úterý, to jdu na kontrolu a monitor ještě ke své dr. , a když neporodím do té doby, tak pak taky do porodky, ale teda na monitor, nic o tom, že by si mě tam rovnou nechávali neříkala...

ty máš termín den přede mnou, tak uvidíme, držím pěsti, ať se mimi vykulí...

a jinak jsem Andelko a Zuzanko napjatá, která z nás vylodí miminko džíve ;)

a ještě ta nafouknutí, já už dávám 31 napoprvé a je to tak na 35 stisknutí balonku, prostě je to individuální, každá nafukujem jinou silou ;)

bara.c
8. kvě 2010

Ahoj holky, přeji pěkný víkend.... 🙂 🙂 🙂 😀
Houbik nejsem lékař, ale myslím, že Epino na mimi opravdu vliv nemá. 😉 Já mám mojí holčičku už opravdu hodně dole i když se zatím (podle pana doktora) nikam nechystá. Při cvičení s Epinem si s ní povídám a myslím, že jí nějaký balonek opravdu nevadí. A co se týká termínu - tak dva týdny po termínu si v podstatě pořád ještě v termínu. Může se to lišit podle menstrulace před těhu, délky ovulace... apod.

Andelko já taky zavádím nanafouknuté a nafukuji až uvnitř. Většinou dám napoprvé tak 7 fouknutí - zhruba 18cm/obvod a pak jedu postupně. Dnes se nám povedlo 28cm na 17 fouknutí. Je to supr pocit, když víš že to jde. 🙂 🙂 😎

andelka
8. kvě 2010

lenteri: To jsem taky zvědavá, jestli budeme mít třeba "postupku" 😀 Jinak mi nikdo žádné termíny neříkal, podle poslední MS a UTZ ve 12tt byl termín 7.5. a podle ovulace (což je přesnější) 13.5. Tak uvidíme. Zatím děkuju každý večer Bohu, že ten den to ještě nepřišlo 😅 Třeba taky ještě stihnu monitor v úterý 🙂

bara: Já se snažím trénovat, když mimi spí 😅
A teď mě štve, že dneska a zítra nebudu moct, včera mi to tak pěkně šlo. Napoprvé jsem dala cvičně 8cm, napodruhé 9,5 a napotřetí a počtvrté skoro 10.

crawler
8. kvě 2010

Ahojky epiňačky!!!🙂

Včera odpo nás pustili z porodnice - bohužel jsem nakonec opravdu skončila tím císařským řezem - po 16hodinách jsem byla stále na 3cm, takže epino nemělo šanci ukázat své schopnosti, ale měla jsem nacvičeno skoro 32cm a František má obvod hlavičky 34cm, takže nepochybuju o tom, že bych to zvládla bez poranění. Takže stejně holky cvičte cvičte...sice nevíme, zda to zúročíme, ale jako psychická pomoc je to super!

jinak, kdybyste nás chtěli vidět, tak 4.fotka zde:
http://svitavsky.denik.cz/miminka/miminka-z-lit...

parybka
8. kvě 2010

crawler, gratuluju, hlavně, že jste oba v pořádku. František je krásný...spokojeně spinká 🙂
to se tam u vás ten týden rodily jenom holčičky?? jediný kluk je František 😀

hudyna
8. kvě 2010

Crawler: Moc gratuluju. To je jedno, že šel císařem. Hlavně, že máš Františka už u sebe.

lenteri
8. kvě 2010

Crawler, jupíííííí!!!! Moc gratuluju!
Fanoušek je kouzelný, ten jeho kohoutek na šošolce ;) a nakonec tak velkou hlavičku neměl, jak jsi psala o těch genech ;)

užívejte si krásné první dny a malému vše pěkné do života!

fraal
9. kvě 2010

Ahoj holky,

gratuluju k Františkovi je moc pěkný

karcaka
9. kvě 2010

Holky, prosím, můžu se vás zeptat, jaké kondomy používáte na epino. Teď jsem nějaké hledala a silikonový olej asi nebude to pravé, že? Díky za odpovědi.

bara.c
9. kvě 2010

Crawer gratulace ke krásnému chlapečkovi. 😀 Na fotečce vám to spolu moc sluší. Vy jste za Slatiňan??? Tam jsme byli s manžou na dovolené - pracuji u celníku ve služebním poměru. Moc se nám u vás líbilo. 🙂 🙂 🙂

zuzanka1989
9. kvě 2010

ahojky holky, tak u nás proběhl víkend uplně v klidu. Stále jsem celá. 🙂

lenteri
9. kvě 2010

Zuzanko, nápodobně ;) stále 2v1... 😀

tak ještě hlášení od Andelky očekáváme ;)

parybka
9. kvě 2010

karcaka, já mám durexy, měli jsme hodně velkou zásobu a s malým a v těhu zas tak velká frekvence není, takže už jsou prošlé. Jsou drahé, ale vzhledem prošlosti mi to nevadí 😀

lubiky
10. kvě 2010

parybka, obycajne durexy tie zakladne? ja som obzerala kondomy v drogerke a na vsetkych bolo napisane ze mazane silik.olejom len na durexoch nebolo napisane nic...

majatob
10. kvě 2010

ahoj holky, napadlo me, ze sem Andelka asi chodi, tak snad se nebude zlobit, ze sem dam info 🙂

Místečko už nebylo, všechno mě tam tlačilo, no a tak jsem dnes, 10.května v 4.06h opustil bříško. Jmenuji se Daniel, vážím 3,2 kg, měřím 48cm a už se na vás těším.

tessie79
10. kvě 2010

andelka, eirin, baru díky moc za rady a povzbuzení. Zatím jsem cvičila jen 2x a jsem na 6cm.
crawler a andelka velké gratulace!!!!!!
karcaka já taky hledala kondomy bez oleje a asi to budou jenom ty durexy, ve všech ostatních je ten silikonový olej

lubiky
10. kvě 2010

este mam otazocku na baby co uz porodili - v akej polohe ste rodili? v lahu, polosede, sede...

zdeniii
10. kvě 2010

lubiky: pololeh polosed, prostě tak jak jsem trénovala... 😉

shaarka
10. kvě 2010

ahojte kocky,
predavam epino. prosim, tuto info podajte dalej, ak by mal niekto zaujem. blizsie info potom do IP.

lubiky, ja som prodila v klasickej - polozemo. predtym sa mi zdala tato poloha kruta, ale pri porode som ju uvitala, lebo som mohla vsetky sily vlozit do tlacenia. rukami som sa drzala tyci, na ktorych boli strmene. teda som sa pri tlaceni pritahovala. mala som so sebou ale maly vankus, ten mi manzel stale upravil tak, aby som mala hlavu este trosku vyssie a bolo mi pohodlne. v ramci moznosti, samozrejme.
kontrakcie (tie najsilnejsie) som predychavala v stoji, rozkrocena, mierne pokrcene nohy, rukami opreta o kozu na porodnej sale, hlava dole. a v tom "peaku" som stala na spickach 😀

lubiky
10. kvě 2010

dakujem za odpovede, trochu ste ma ukludnili...ja uz mam epino doma ale viem ze aj porodna poloha velmi vplyva na to ci vzniknu poranenia prip. je nutny nastrih a v porodke kde sa chystam rodit maju len tu postel kde sa rodi v polosede a tiez sa mi to zda krute...neni to uplny extrem ako uplny lah, ale zas je to jedna z polozh ktora je vyhodna asi len pre lekara ze ma dobry vyhlad ....najradsej by som rodila v nejakom poklaku, ucupena ako ked clovek ide na potrebu do prirody 🙂 aby lekar nic nevidel a hlavne nesibrinkoval mi tam s noznickami a nahodou ma nenastrihol 🙂 ...ale mozno su to len skreslene predstavy prvorodicky.. ☹

shaarka
10. kvě 2010

lubiky, aj ja som mala ten nazor.
ale potom som si uvedomila, ze je omnoho jednoduchsie lezat a nechat Dr., nech ten dobry vyhlad ma... aspon mal vsetko pod kontrolou. dohodnut sa na nastrihu, ak to bude uz nevyhnutne, sa hadam da.
neviem si predstavit, ze by som tlacila v klaku alebo sede, pretoze vsetku silu musis dat do tlacnia. ja by som silu na udrzanie rovnovahy, alebo silu na pridrziavanie sa urcite nemala...

crawler
10. kvě 2010

Ahoj epiňačky🙂

moc děkujeme za gratulace!🙂 František je moc hodný - jen mám pocit, že jediné co dělám je kojení😀
Můj porod se nečekaně rozběhl sám od sebe - v 00:15 v neděli mi praskla voda a začali kontra po 5 minutách...V porodnici klistýr, že se to zrychlí, ale stal se opak - najednou kontra po 7, po 10...tak kapačka a že se to rozjede - rozjelo - hned po pár kapkách to bylo po 2 min...takhle jsem si užívala až do 16.00, kdy se mudr. rozhodl pro císaře, páč já byla stále jen na 3cm a malý se při kontrakcích přidušoval...Bylo to divoký - nárošný psychicky i fyzicky, ale báječný výsledek 🙂)

Andělka: moc gratuluju!!!těším se na fotky a dojmy😉
HUdyna: taky moc gratuluju!!!Je to paráda, žes to tak skvěle zvládla🙂

Lenteri: Tak co přinese zítřek? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru