EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

veronika.h
11. bře 2012

@zdeniii já teda do zrcátka čučím furt 🙂. Já nevím, jak je epino tvrdé, ale ten kolík je celkem měkký a taky mám pocit, že se průchodem deformuje. Ale MM mě poučil, že uvnitř je tlak ze všech stran, tak se moc nemá kam deformovat a pravda, že i ta hlavička se průchodem trošku zdeformuje🙂)

@nanyska já teda metr zašantročila, ale měřím to provázkem a pak na pravítku a pak desinfikuju🙂.

Včera jsem necvičila, tak doufám, že se mi zase pipina nestáhla 😀 😕

nanyska
11. bře 2012

@veronika.h Já už vím jak to udělám, nafouknu ho čistý a udělám si sama svoji převodovou tabulku. Tak uvidím jak moc se to bude lišit 🙂 , taky jsem necvičila 😝

vendy26
11. bře 2012

@zdeniii
@andelka
@tiburcia Holky, koukám, že aktuálně cvičíte... Kdy jste prosím začaly? Já bych chtěla dnes (mám 30 dní do TP), není to brzy? Dle poslední kontroly mám CS2 (nevím, zda to nějak hraje roli...). Děkuji moc za rady, já nevím proč, ale trochu se toho cvičení bojím...☹

zdeniii
11. bře 2012

@vendy26 ahojky CS vliv nemá tak se neboj. Doporučuje se 3 týdny před porodem ale já začala 4 🙂 ničeho se neboj, vyzkoušej to a pokud ti to bude nepříjemné tak pokračuj až za nějaký čas, nebo jen trénuj hráz a nedávej epino dál....

andelka
11. bře 2012

@vendy26 já jsem začala myslím 28dní před TP, ale opravdu pravidelně poctivě od 36+1 - předtím jen 2x na zkoušku a byla jsem i nemocná.

vendy26
11. bře 2012

@zdeniii
@andelka Holky, moc děkuju! Tak já to dnes zkusím a uvidím. Pokud mi to bude nějak nepříjemné, zkusím počkat a znovu za pár dní, určitě to nebudu hrotit, mám ještě čas. I proto chci začít malinko dřív než jsou ty 3 týdny, abych mohla případně postupovat pěkně pomaličku... Asi je to jen strach z neznámého🙂

andelka
11. bře 2012

@vendy26 určitě. Já jsem si taky říkala, jaké to bude, no po prvním cvičení jsem měla pocit, že jsem snad nikdy nerodila a epino vidím poprvé 😅 tak jsem cvičně zkusila 2x v tom týdnu ještě před ukonč. 36tt, ale pravidelně až teda od 36+1. Teď je to 14dní co cvičím a taky ne každý den, většinou mi to vyjde 5x týdně.

lenka3p
11. bře 2012

Tak jsem procetla zacatek a konec diskuze a jsem z toho jelen, jak to ve vysledku praktikovat, ale to bude tim, ze jsem to nikdy nedrzela v ruce, natoz nafouknuty 🙂 Co me ale zajima, je ta mozna nahrada sexualnimi pomuckami 😀 Protoze za dva kousky gumy a trubicku mi ta cena prijde teda taky dost silena ... jako @veronika.h 🙂 A tak jsem se chtela optat, jestli ta nahrazka je jakoze treba tohle (prvni odkaz, ktery na me vypadl) a jestli je to dobra nahrazka...:
http://www.sexlove.cz/3100-nafukovaci-analni-ko...

nanyska
11. bře 2012

Tak jsem to změřila...a odpovídá to šabloně. Já šablonu používám z té knížky, tak nevím..asi jich je více druhů...
@andelka

tiburcia
11. bře 2012

@vendy26 já mám CS ani už nevím jakolik jak dlouho a začla jsem cvičit poctivě v 37+0 😉 🙂 předtím jsem jen masírovala hráz ale zjistila jsem, že nevím jestli to dělám dobře 😉

tiburcia
11. bře 2012

@veronika.h
@andelka
@zdeniii

holky tak dneska jsem to mrkla zrcátkem 😀 no docela sranda 😀 😀 😀 Veru máš pravdu, že tam na to působí tlak ze všech strach, ten působí i na hlavičku miminka, proto má po porodu takový tvar a ne kulatý jak když vytáhnou mimi u císaře, takže k maličkému tlaku a deformaci tam dochází...ale dívala jsem se na porod na videu a vypadalo to stejně - ten průlez ven 😀 tak snad to bude k něčemu to moje cvičení... 😉

zdeniii
11. bře 2012

TAk dneska se snad sdostanu ke cvičení po 3 dnech... nějak nebyla nálada... tak doufám že se dostanu na stejné čísla jako minule. Mám pro malého naplánované datumy kdy má přijít a první je v pondělí :_)))

veronika.h
11. bře 2012

@lenka3p Ahoj, já prvně měla nafukovací roubík, protože ten kolík nemá kulovitý tvar, vypadalo to podobně, jen se nafukoval do kuličky, což bylo super, mělo to vzhled hlavičky - http://sexyvecicky.cz/xid7273-AB4950-1-Anita-Be....)). cvičilo se s tím fakt dobře. Nevím, jestli to byl vadnej kus nebo to nemělo takovou kapacitu, ale praskl☹. PAk jsem si koupila kolík, ten vydržel - ale koupila jsem něco takovýho, je to příjemnější materiál - http://www.ruzovyslon.cz/vibratory/nafukovaci/a... (bez vibrací🙂)). Ale nenafukuje se do koule, tak jsem ho dole oblepila izolačkou, aby vzduch šel do špičky. No, kdyby mi nezbyl z minula, tak bych se na to vykašlala a koupila si EPINO, protože ta investice za to stojí a pak se dá prodat (já bych si ale určitě kupovala nový)

veronika.h
11. bře 2012

@tiburcia Vladi, určitě bude 😉 😉 . Jo a MM mi říkal, že když leze hlavička, že to vypadá nejdřív, jako když leze tenisák a pak se teprve objeví ten megaobří zbytek🙂))

tiburcia
11. bře 2012

@veronika.h jj přesně tak 😉 no já doufám, že jo...aspoń kdyby se to pak líp hojilo 😉

tiburcia
11. bře 2012

@zdeniii taky by se mi zítřejší datum líbilo, ale malý je asi jiného názoru 😀 😀

zdeniii
11. bře 2012

@tiburcia ještě mám pak 17, 19, 21 a 30 tak se snad trefí 🙂

tiburcia
11. bře 2012

@zdeniii 😀 😀 😀 krásné datumy 🙂 no já bych byla nejraději za co nejbližší termín, už místama melu z posledních sil 😎

zdeniii
11. bře 2012

@tiburcia a to čekáš první co mám říkat já když mám doma pěknou dračiči 🙂)
Datumy nejsou že by se mi tak líbily ale slouží moje dr 🙂)

tiburcia
11. bře 2012

@zdeniii to si ani nedokážu představit 😅

luckap123
11. bře 2012

holky je lepší investovat do toho epina plus nebo stačí ta levnější varianta? a kdy jste začali cvičit..až ty tři týdny před porodem a jednou denně?

zdeniii
11. bře 2012

@luckap123 určitě bych šla jen do epina! u mne vítězí kvalita, odzkoušenost atd. Pak ho zase prodáš...
Já začala při prvním asi 3 týdny před tak ob den někdy méně častějia teď 4 týdny před ale moc nestíhám takže tak jednou za dva tři dny...

andelka
11. bře 2012

@nanyska aha, já mám tu kartičku, co asi patří originálně k tomu (obě Epina mám z "druhé ruky" a bylo tam vždycky to samé) To je ale stejně zajímavý 😅

@luckap123 stačí levnější, cvičím od 36+1 5x týdně

Mně je jedno kdy to bude, ale ideálně bych to brala v tom týdnu 19.-25.3.

veronika.h
11. bře 2012

@zdeniii jj, já když srovnám první a druhé těhu, tak těď je to pěknej fičák. Já už jsem taky totál na kaši, ale o to první dítě se holt člověk postarat musí. Absolutně nechápu, kde beru síly na každodenní tenisová a fotbalová utkání a normální denní provoz, když jsem jak rozhrkaná almara a spodek od bolesti už ani necítím 😝pp.
No, ale zase člověk nemá čas se pozorovat a aspoň to utíká🙂))
@luckap123 podle mě úplně stačí ten obyč a cičit se má tak měsíc před porodem, ne? Holky ti určitě poradí líp, já vlastně nemám ani co remcat, ani nemám pravý EPINO 😅 😅 😅

veronika.h
11. bře 2012

já bych potřebovala malýmu naordinovat ještě chvilku pobyt uvnitř, minimálně týden, abychom stihli smontovat a sestěhovat garáž🙂))

andelka
11. bře 2012

@veronika.h jj, taky bych brala ještě týden, a pak ať už jde ven...už ten konec snáším dost blbě co se pohybu týče a tak.

luckap123
11. bře 2012

@zdeniii jj do epina určitě jen jeslti ten plus nebo ne plus 😀 zajímaly mě spíš ty výhody,který epino plus má..nebo nemá..... ? 😀

zdeniii
11. bře 2012

@luckap123 jo určitě stačí to obyč. jsem myslela že chceš raděj koupit nějakou tu erotic. pomůcku :_))

luckap123
11. bře 2012

@zdeniii jo tu si klidně koupím,ale určině ne na trénování k porodu 😀 tak zítra objednám a za týden a něco začnu cvičit..termín mám 24.4...21.3 jdu do poradny,takže jeslti bude vše o.k. tak začnu a myslím,že tu budu chodit často pro rady 😵

lenka3p
11. bře 2012

@veronika.h Tak to je teda fakt slušný, obzvláště ten druhý odkaz má i luxusní fotky 😀DDDDD Děkuji za odkazy 🙂) Jak je vidět, nejen epi-no je odzkoušeno 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru