EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

teddynkova
7. lis 2013

@hallie ahoj, tak to zaujíma aj mňa- veľmi, ak ti niekto odpovie, daj vedieť 🙂 🙂 🙂

hallie
7. lis 2013

@teddynkova odpovedali, pozri na stránku predtým. zdá sa, že po tom nie sú žiadne problémy, aj dula mi hovorila, že by to malo byť okej 🙂

antuanet
7. lis 2013

Ahojte baby, chcela by som sa opytat ci ste niektora neskusali aj homeopatika na spustenie porodu, caullophyllum a actaea, ak ano v akom davkovani? uz tyzden som s epinom ,medzi 30-31, dalej sa to nejak nehybe a maly uz ma hlavu skoro 35 podla sono...aj tak myslim ze to bude stacit, len nech to uz pride...

pifina
7. lis 2013

@antuanet homeopatika by sa mali brat, az ked zacne porod ... skus ine spustace - tepla vana, prechadzka, nechraneny sex, koreneny cajik ... odhad sona nech ta neznepokojuje ... u mna sa sekli cca o kilo, takze tak 😅 a dalsia vec je ta, ze pri prechode porodnymi cestami sa hlavicka "splosti" ...

antuanet
7. lis 2013

@pifina ine spustace nezaberaju, preto som sa rozhodla pre homeopatiu 🙂 vycitala som ze nielen pri porode ale aj pred a po, takze skusim, nemoze to ublizit...sono ma neznepokojuje, len uz som stťrasne napnuta a nevladzem kolo mojho 3 rocneho tajfuna, tak by som to rada mala za sebou 🙂 aby som bola uz ohybnejsia a aktivnejsian ;)

teddynkova
7. lis 2013

@karrrla ahoj, ja túto temu hľadám a nikde neviem nájsť :( vieš mi pomôcť? Tiež ma názory veľmi zaujímaju. ďakujem

pifina
7. lis 2013

@antuanet kazdopadne si nedavaj oba lieky ...

dasty79
7. lis 2013

Prodávám Epino - kdyby měl někdo zájem,pište IP 🙂

antuanet
7. lis 2013

@pifina zacinam caullophylum je pisane ze max 7 dni a potom par dni Actea, neboj nemienim ublizit ani sebe ani malemu...len to chcem bez vyvolavaciek, pri prvom to nabehlo po vyvolavacke strasne rychlo som nestihla nic...teraz by som chcela aby to prislo pomalsie a aby ma nemuseli v nemocnici riesit
http://www.homeopath.eu/homeopatia-po-porode.html tu som to vycitala

selverin
8. lis 2013

holky řídíte se dle té měřící šablony, kde je 10 cm (31cm obvod) anebo dle metru? mě to totiž vůbec nesedí, když je porovnám ☹ dle šablony jsem na 30 cm obvodu (9,5 cm) a dle metru jsem na 28,5 cm.... tak čím se mám řídit, ať to nepřepísknu

pifina
8. lis 2013

@antuanet tak drzim palce, potom poreferuj 😅

agentkadaisy
9. lis 2013

@antuanet ahoj,mne rekla PA ze oboje a par dalsich k tomu beru mesic az do porodu. Je fakt ze uz se otviram a to jsem minule prenasela. Ale jsem uz 39 tt takze snad to nicemu neublizi.... Epino mam na 31 cm. Taky uz bych rada rodila 🙂

monx3
9. lis 2013

@dasty79 ja by som ho brala. napis mi prosim blizsie info do ip. dakujem

antuanet
10. lis 2013

@agentkadaisy tak to je super, mne sa vidi ze sa vobec nic nedeje...ake mas davkovanie? ja proste nechcem aby mi to urychlovali v nemocnici...daj vediet ako to prebiehalo ked to budes mat za sebou 🙂 drzim palce

antuanet
10. lis 2013

@agentkadaisy A ozaj co este beries?arniku...napis IP ak nechces tu prosim, dik

slabachvila
10. lis 2013

dneska som sa prvý krát dostala na 30cm 😉 😉 TP: -004

agentkadaisy
10. lis 2013

@antuanet

Beru:

arnicu 15 ch (5 gr denně),
acteu 15 ch (5gr denně),
graphites 30 ch (5gr denně),
gelsemium 30 ch (5 gr denně)
a to caulophilum 9 ch (víc jsem nesehnala, PA chtěla 15 ch, taky 5g denně).

Nevěděla jsem, že je to caulophilum na otvírání. A graphites je myslím pro zkrácení první doby porodní?
Věřím prostě své PA a gynekoložce. Podle mě homeopatika neublíží. Ale chemie při porodu jo 🙂

andelka
10. lis 2013

@selverin já jsem u prvního měřila podle šablony, na 10jsem se ani nedostala, trochu jsem to flákala a nástřih byl (malý a spíš preventivní)..jak mi přišlo epino před druhým porodem, tak jsem to změřila metrem, kolik jsem asi měla nacvičeno tehdy, a dost jsem se divila, protože reálně jsem mohla být sotva na 27. Podruhé jsem cvičila poctivěji a měřila metrem a dostala jsem se na 30,5 a porod paráda 🙂

agentkadaisy
10. lis 2013

@antuanet A ty jsi teda minule přenášela? Já jo a teď bych ráda rodila i dřív, ale hlavně přirozeně... minule jsem dostala léky a oxytocin a tak. NIc moc ☹

antuanet
10. lis 2013

@agentkadaisy dik za podrobny rozpis 🙂 prve tehotenstvo som prenasala, na 6 den po termine mi supli vyvolavacku-tabletu, ani som nevedela az ked mi dr povedal, ze sa mam prist za 3 hod ukazat...a to som hned letela na salu a do dalsich 3hodin bol maly vonku...preto by som tiez radsej keby sa to spustilo samo...a nie tak divoko 🙂 hlavne uz bola plodova voda mutna a maly mal potom nejaku vyrazku z toho... zajtra mam termin, a v stredu mam ist este na poradnu ak sa nic neudeje...skusam aj akupresuru, ale zatial sa mi nevidi ze by bol nejaky pokrok...malemu sa proste nechce...skusala som tusim vsetky odporucania, nejak mi dochadza fantazia hihi, ale verim ze nakoniec drobca nahovorim a pride skor ako vyvolavacka ;) kedy mas presne termin?

anita2909
10. lis 2013

Zdravím všechny. Švagrová mě upozornila na obdobný balónek - jmenuje se Aniball. Já před čtyřmi lety cvičila taky s epinem a po porodu jsem stejně jako před 🙂 Bez nástřihu, bez medikace, úplně přirozený porod, takže jsem balónku hodně vděčná. epino jsem pak prodala :( Přeci jenom cena nebyla zrovna nízká, hodně jsem zvažovala koupi, ale nelituju! 🙂 Rozhodli jsme se znovu otěhotnět 😅 , takže se určitě chystám znovu cvičit a aniball je prý obdoba za mnohem nižší cenu. Údajně sem nejdou vložit přímo webovky, tak zkuste zadat do vyhledávače nebo dát za jméno balónku cz ;)

agentkadaisy
10. lis 2013

@antuanet terminy mam v rozmezi 21.-25.11. Ale moc se na ne neupinam,radsi. Jenze doktori ano a to je to... V utery jdu na ozvy a protoze uz jsem otevrena,tak si chci pohlidat,aby mi nedelali hamiltona. Bude to asi trapas se na to ptat a oznamovat,ze ho zatim nechci. Ale fakt si preju,aby slo miminko ven dobrovolne 😀 vim ze nekdy ten hmat delaji i pred terminem a dopredu nic nereknou :-\ A epi-no z mas nacvicene? Ja mam 31 cm a skoro to necitim.az si rikam jestli cvicim dobre. Ale mam balone fakt uvnitr a pak cely rychle sam vyleti ven,ani to nepali moc...

agentkadaisy
10. lis 2013

@antuanet a zkousela jsi i datle? 😀

antuanet
11. lis 2013

@agentkadaisy fuu no pri prvom mi tiez robil hamiltona, som netusila o co ide...robil mi to presne na termin...Epino mam na tych 31 zmaknute ale davam len raz denne...nejak nestiham 🙂 ja kym sa rozcvicim tych prvych 5min citim, potom je to ok, len mi to akurat uteka von samo, si to musim pridrziavat aby to nevyletelo...tiez dufam ze cvicim ako sa ma...akurat ze som ho nikdy neudrzala vnutri 10min 🙂 tam je tusim pisane ze 10min na roztiahnutie...ako dlho cvicis a ako casto? Datle myslis jest? skusim, vsetko skusim, uz som zacala aj nad ricinovym olejom uvazovat...

tiumen
11. lis 2013

tak sa pridávam do klubu 🙂 od dnes začínam cvičiť, podľa tabulky to dnes bolo 20cm ale idem si kúpiť meter kedže tá tabulka je na prd 😝

nnina
11. lis 2013

tak jsem se dnes dostala po dvou dnech necvičení jen na 28,7cm, ale třeba zvládnu ještě večer .. měla bych trošku přidat .. první termín je ve středu ..

jenny.kay
11. lis 2013

Ahoj holky, já jsem nestihla moc nacvičit, protože se dcerka vydala na svět o 14 dní dřív. Aspoň jsem dopředu věděla, že nejlíp by se mi tlačilo v kleče a nejhůř v pozici, ve které jsem byla nakonec nucena rodit - tj. v polosedě. Ale jinak je Epino určitě prima pomůcka, jen jsem neměla šanci dotáhnout to do konce. Další děti už neplánujeme, takže pokud má někdo zájem, písněte do IP, přenechám za zbytkovou cenu další "cvičence".

agentkadaisy
11. lis 2013

@antuanet Taky se mi nedaří těch 10 min vydržet, ani 5 😀 Prostě nafouknu 35x a to vím, že je zhruba těch 30-31 cm a chvíli to tam držím a různě s tím kývu, abych cítila, jak se kde teda ta kůže napíná a kde to tlačí uvnitř. Ale protože ten balonek chce pořád vyklouzávat ven, tak ho nechám 🙂 Tu kůži mám asi dost pružnou, protože kdyby těch 31 cm tam nebylo, tak by přece balonek tak lehce nevyšel ven, no ne?
Já mám už ty datle koupené. Nesnáším tohle sušené exotické ovoce, ale jak půjde do tuhého, tak ho klidně požiju, zajedem si do čínské restaurace na pálivý oběd a večer horká vana 😀

anita2909
11. lis 2013

to agentkadaisy: Mně epino taky vyklouzávalo, vlastně jsem musela vydat docela velkou sílu, abych ho udržela. Protože podle mě tam má chvíli zůstat a rozpínat, aspoň já se o to snažila. Srovnávaly jsme ten druhý balónek, který jsem zmiňovala a chová se trochu jinak - jí to prý drží líp. A připadá mi, že má malinko jiný tvar - už jsou to sice 4 roky, ale tenhle se mi zdá víc tvarovaný. Ale těžko říct, už je to dýl. Ale čeká mě to zas 🙂 Tak uvidíme, já si ho už kupovat určitě nebudu a půjčím od švagrové, ale prý stojí snad jen okolo 1000kč, což je docela rozdíl..Každopádně přeju dobrý porod 🙂 Já jsem zvědavá, jestli to u druhého dítěte bude jiný, snad se taky dostanu na těch 31cm jako kdysi.

agentkadaisy
11. lis 2013

@anita2909 Určitě a půjde to určitě rychleji a snadněji, cesty porodní nejsou hloupé a pamatují si, k čemu jsou 😀 Jinak nevím, zkusím tam balonek nechávat teda dýl, aby teda roztahoval, no... I když, jak cvičím třeba na třikrát (cca těch 15 min dohromady), tak dohromady je vevnitř snad nafouklej nějakou tu dobu i tak 🙂

Zítra jdu na ozvy a jsem moc zvědavá, co mi na kontrole řekne Dr. Jestli se pořád otvírám a nebo už to dál nejde 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru