EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

pilgrim
3. črc 2010

@keminek taky mám vymakanou pravačku 🙂🙂
ne spíš to bude tím, že mi nejde zavést vyfouklej balonek, takže ho párkát stisknu ještě než ho tam šoupnu a přífuky pak počítám od nuly 🙂

radula75
3. črc 2010

Ahoj holky,tak už máme po porodu.Valinka se narodila v úterý 29.6. v 11.50hod s mírami 47 cm3,2kg obvod hlavičky při odchodu z porodnice 34cm,ráda bych popsala svou zkušenost s epinem,začla jsem cvičit v 36 týdnu,začinala na nějakých 17cm,cvičila jsem denně a pomalu jsem se dostávala až na obvod 31 asi poslední 4 dny před porodem.Při porodu jsem požádala porodní asistentku ať nenastřihává pokud to nebude nutné,že jsem cvičila s epinem,podařilo se naprosto bez poranění!! 😀
Po zkušenostech z předchozích porodů,kdy jsem byla vždy šitá hodinu nepočítaně stehy a týdny se zotavovala,můžu epino všem doporučit,byla to ta nejlepší investice za celé těhotenství!!!Po porodu jsem byla hned čilá jak rybička a zvládala se starat o malou.Cvičte opravdu se to vyplatí. 😉

ekika
3. črc 2010

Ahojky, tak ja jsem kupovala epino asi 10 dni pred porodem. Byl to sice uz 3. porod, ale po predchozich 2 jsem mela dost strach. A prestoze jsem trenovala asi jen tyden, zacinala jsem podle meritka na 7 cm a koncila na 10ti. A dodalo mi to sebeduveru, na porod jsem se skoro tesila a opravdu nakonec byl super. Rychly, uplne bez nastrihu a bez poraneni, a to maly mel 4100g a 52 cm, takze zadny mrne. 🙂 Dokonce jsem se pri tlaceni koukala, takze jsem krasne videla, jak nejdrive vysla hlavicka a potom pri dalsim zatlaceni cele telicko. Proste super!!! Takze ja taky doporucuju, mam pocit, ze to slo tak hladce opravdu diky te sebeduvere, kterou jsem ziskala pri treningu s epinem.

keminek
3. črc 2010

Dnes jsem trénovala počtvrté
1. den 25 (8)
2. den 27 (8,5)
3. den 27 opakování a kontrola, jestli to dělám správně
4. den 28,5 (9) 2 min. uvnitř + na konci 3x 30 cm několik vteřin uvnitř a pak rychle přes hráz
(měřeno krejčovským metrem)

Takže to tam mám elastický asi tak jako tak. Ale určitě ten porod pomohl. Ráda bych to zvládla tentokrát s žádným nebo jen malým poraněním. Nechci nikoho odrazovat, epino to tam fakt krásně napíná a určitě má efekt. Pomůže k lepšímu závěru porodu a tím hlavně v hodinách až týdnech po porodu. Větší šití není žádný med 😖 Jako prvorodička bych do epina nešla, bála bych se, taková já byla trubka 😒

keminek
3. črc 2010

Budu trénovat spíš to, abych to tam udržela dýl a také jiné polohy než polosed.
Nejhorší je začátek. První 1/4 hodinu se dostávám na 7-8 a pak už mi to přestává vadit a můžu rycheji přidávat. Necítím štípání, pálení ani tlak na konečník. Jen celkově bolestivý tlak uvnitř a napínání hráze, ale v pohodě a čím víc minut cvičím, tím je to lepší a také s každým dalším zavedením během jednoho cvičení. Až nakonec cítím jen tlak a bolest skoro ne. A ani ta bolest není žádné drama, čekala jsem to horší. Jen ta maxima musím prodýchávat, ale rychle si to zvyká. Manžel říkal, že to je jak když leze hlava miminka na těch obrázcích 😀

skajana
4. črc 2010

Ahoj 🙂 tak bohužel sem si epino v praxi nevyzkoušela - na konci se porod zkomplikoval a museli jsme na císaře. Ale jako psychická podpora super, ikdyž u příštího dítěte budu mít asi menší šanci přirozeného porodu, půjdu do něj nejspíš znova - podle utz měla mít malá skoro 4,5 kila a hlavičku 35, takže nevědět, že mám poctivě nacvičíno 31cm, tak bych měla daleko větší "bobky" 🙂

lubiky
4. črc 2010

ahojte tak ja pridavam moju skusenost s epino. mala sa narodila 26.6. 3550g a 50 cm, obvod hlavicky 32. mam jeden steh, lekar ma sil pal minut. par dni po porode som bola este taka ubolena ale teraz po tyzdni uz ani neviem ze som rodila. este to trosku svrbi ako sa to hoji ale nic strasne. porod som mala rychly, 3 krat som zatlacila a mala bola von, normalne som citila ako cela ide na posledne zatlacenie. ktovie ako by to bolo bez epina.

vivianaba
4. črc 2010

Jeeej kolko novych babatiek, blahozelam k uspesnym porodom a krasnym detickam! Som rada ze epino pomohlo, urcite psychicky aj fyzicky.

Ja cvicim tak podobne ako pisete, akurat ze udrzovat epino vnutri a nechat ho vyklznu robim zatial len 3x po sebe (ale to je moja chyba lebo vzdy idem do postele neskoro a uz som unavena, musim si zmenit rezim). Vcera som to asi trochu prehnala, necitim bolest len tlak a trosku stipanie ale vcera som sa trochu poranila. Manzel pozeral a vraj nie na hradzi ale asi vnutri nejaka cievka praskla, trochu cervenej krvi ale potom uz vobec nic ani ma nic neboli. Takze si davam 1-2 dni pauzu a musim trochu zvolnit tempo a nafukovat postupne. Myslela som ze ked to neboli tak si pridam ale nebudem to uz takto robit. Pravu ruku budem mat dobre vytrenovanu, je to fakt tazke udrzat balonik a zabranit mu aby von doslova nevyletel.

Drzte sa epinacky, urcite to dame!

vochechulka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tygricet
5. črc 2010

Ahoj, zdravím všechny a hlásím se k vám do "klubu epino" 🙂 Začala jsem cvičit před 14ti dny na 5,5 cm a dnes mám 8 🙂 ale jde to čím dál pomaleji, každý milimetr je opravdu znát ... tak doufám, že se ještě za těch 14 dní dostanu dál 🙂

keminek
6. črc 2010

Já teď necvičím, protože mě bolí zub, roste mi už několik let 8 a mám nateklou dáseň. Navíc mě teď při změně počasí bolela zas palice. A když po prvním porodu mi to cvičení jde rychleji, tak ani nemám kam spěchat, takže tu přestávku spíš vítám.

Ale koukala jsem si tam dolů dneska a úplně jsem se zděsila. Vnitřní kůžičku mám rozdělenou na několik částí. Lekla jsem se, že je to epinem 🙂 Ale bylo mi to divný, protože při cvičení jsem necítila žádné řezání, bolest a netekla mi ani kapka krve. Tak jsem to letěla ukázat manželovi 😅 a on řekl, že takhle dorasený to mám z prvního porodu - z nástřihu (dal by se přirovnat k ruptuře 2. stupně, šlicna do svalu hluboká a asi 8 stehů). Takže holky epinujte, ať jste bez poranění nebo jen s kosmetickými stehy.

luciolka1987
6. črc 2010

Ahoj objednavali jste nekdo epino z epino.cz?kolik stala ta levnejsi varianta?A tam je potreba provest objednavku pres email?nemate nekdo kontakt?Nemuzu se na tu stranku dostat☹ Díky

petja
autor
6. črc 2010

myslím,že objednávají spíš přes
http://www.branakdetem.cz/epi-no-balonek-na-pri...

luciolka1987
6. črc 2010

na branu k detem sem se taky divala jenze tam balonek stoji 2 600 a na epino.cz by mel byt levnejsi myslim ze 2 250 a bylo tam objednani pres email myslim jenze ted se na tu stranku nemuzu dostat ☹

keminek
6. črc 2010

@luciolka1987 normálně jsem to objednávala přes epino.cz
mají tam na to formulář. levnější varianta bez tlakoměru stojí 2343,-
stránky jim normálně fungujou, akorát koukám, že zrovna teď to otevřít nejde. To se občas stává všude možně. Počkej nějakou dobu a průběžně to zkoušej, ono to zas půjde 😉
Do týdne se mi ozvali, zaškrtla jsem si osobní odběr (popisovala jsem to asi 2-3 strany dozadu). Minulý týden jsem si ho vyzvedla, ozvali se telefonicky.

keminek
6. črc 2010

@luciolka1987 ta cena, co píšu, je včetně dph a bez poštovného

luciolka1987
6. črc 2010

Keminek: Dik.No doufam ze to brzo pujde chtela bych ho jeste dnes objednat trochu sem to zaspala a uz sem 34. tyden tak snad to do toho 36. prijde 🙂

petja
autor
6. črc 2010

no mi to i na Coor-med píše,že stránka neexistuje.Já mám doma epino za 1.900 v záruce do 02/2012 už od 12tt myslim 😅

keminek
6. črc 2010

@luciolka1987 jo to v pohodě přijde.. já to objednala ve středu, přišlo to v pondělí (volali), vyzvedla jsem to v úterý. Takže pondělí je vlastně 4. den, když nepočítám víkend 😉

keminek
6. črc 2010

@luciolka1987 mám na ně někde mobil.. ale píšu si to všechno na šmíráky a pak se v tom nevyznám.. mmnt, aspoň se mrknu.. 😝

luciolka1987
6. črc 2010

No já chtěla taky objednat dřív ale to všechno tak utíká...A zrovna kdyz uz chci objednat tak se tam nemuzu dostat.To je proste pech☹

keminek
6. črc 2010

@luciolka1987 jo tak já to mám v mobilu: 257 314 374. Ale asi tam nebudou furt 😉
Jinak to v pohodě stíháš, termín je 40+0, tj. začátek 41. tt. Ve 35. tt. to budeš mít doma určitě, když to tento týden objednáš.

keminek
6. črc 2010

@luciolka1987 jj utíká to dost rychle.. jsem ve 38. tt., nemám ani sbalenou tašku a spousta věcí v bytě není hotových.. fakt nevím co dřív a to teď musím jít zas vařit 😝 s epinem si teď dávám pauzu, začnu zas za pár dní, až mi bude líp se zubem. Cítím i něco v krku, ale to může být tím zubem.

keminek
6. črc 2010

@luciolka1987 já to objednávala až ve 36. tt., takže furt máš náskok 😉

luciolka1987
6. črc 2010

Tak už sem se tam dostala a úspěšně objednala🙂Už se těším až začnu cvičit, jsem zvědavá jak to půjde...

gali
6. črc 2010

@petja ahoj, uz dost dlho vas citam - rady a skusenosti. Mas o tyzden skor termin ako ja, tak by som sa ta chcela opytat, kedy zacinas s cvicenim? Aby som vedela, ze o tyzden uz mozem aj ja 😉 Dakujem

petja
autor
7. črc 2010

Ahojky Gali,já budu cvičit od 36tt.Minule jsem porodila 3dny po termínu,ale až jak mi začali vyhrožovat vyvolávačkou,po ricinovém nápoji,takže myslim,že dřív asi očekávat porod nemůžu,i,když mimi je tentokrát větší,ve 30tt mělo 1800gr 😅 tak uvidíme.

makinecka
7. črc 2010

Petja a cvičila jsi jednou,nebo dvakrát denně?

lu777
7. črc 2010

ahoj

tak já Epi-no měla a rozdíl obrovský, fakt spokojenost, díky za tuhle diskusi! 😎
pomohlo mi to s tréninkem tlačení, nástřih jsem neměla žádný a to je fakt rozdíl 😵

teď ho prodávám, tak kdybyste měl někdo zájem, písněte 😉

@makinecka já cvičila 1x denně, jen ten poslední týden 2xdenně...

valentinuska
7. črc 2010

Petja, ty odhady váhy ale asi nejde brát úplně vážně 🙂 Navíc máš výhodu, že už jsi jednou rodila a to potom i s epinem půjde jednodušeji, ne?
Každopádně v návodu píšou, že je nejlepší začínat 3 týdny před porodem, takže jsem se dřív i dost bála, ale začala jsem dřív a opravdu pomalu (no ono to ani teď rychle nejde 🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru