EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

olga777
7. únor 2011

Ahoj holky, kdo máte zájem prodávám Epi-no se zárukou do 12/2012 (trvanlivost napsaná na krabici je do 10/2015), je jen po mě. Vždy pečlivě dezinfikované a používané s orig.kondomy. Plus nějaké dárečky k tomu. Inzerát je v bazaru v sekci "jiné pro maminky a těhotné", nebo mi napiště do IP. Olga

maryja
7. únor 2011

@veverka_
@olga777
Holky gratulujem k miminkam 😉

moka
7. únor 2011

ahojte, dievcata, uz nejaky cas citam diskusiu o epine a tiez som sa rozhodla zaobstarat si ho. Vase pribehy ma povzbudzuju a vidim, ze to naozaj ide bez nastrihu aj u prvorodiciek!
Tento tyzden by mi epino malo prist, sama som zvedava, ake bude moje prekvapenie, ked ho nafukam 🙂
Mam na vas este par otazociek: Pouzivali ste pri cviceni aj kondomy a lubrikacny gel? Viem, ze lubrikacny gel sa moze pouzivat iba taky, co je na baze vody, nie oleja. Kde ste si to kupovali? Vopred dakujem. Cvicenie ma caka az o par tyzdnov, urcite dam vediet, ako mi to ide 🙂

veverka_
7. únor 2011

@olga777 moc gratuluji ke krásnému kloučkovi!

veverka_
7. únor 2011

@maryja díky moc! 🙂

majatob
7. únor 2011

Ahoj holky, pridavam se do klubu, dnes jsem se rozhodla zacit epinovat pravidelne 🙂 zkousela jsem uz jednou minulej tyden a dala 23,5cm, dnes 25cm, tak su vic nez spokojena, asi jde videt, ze to nebude prvni ditko, loni jsem zacinala na 16cm a mela jsem co delat 😀
koukam, ze tady vetsina uz ceka kdy to prijde, tak vam moc drzim palce at je porod pohodovy, rychly a krasny zazitek 😵 😵 😵

majatob
7. únor 2011

a ted jsem docetla, ze su mimo, tak vam vsem gratuluju k miminkam 😵 😵 😵 😵

tynucha
8. únor 2011

@majatob Ahoj, cvičila jsi i v předchozích těhotenstvích? A vyšlo ti to u porodu? Už to teď jde líp než poprvý že? 😵

majatob
8. únor 2011

@tynucha u prvniho ne a byla jsem dost natrzena 😝 u druhe jsem cvicila a super porod, rychlovka a jen dva stehy, co se mi udelaly oderky jak se cpala ven, takze smysl to podle me urcite ma 😵 ty jsi u prvniho epinovala? jak jsi na tom ted? 🙂

maryja
8. únor 2011

@majatob Drzim palce :D, mas deticky fajn za sebou :D, ale pre Teba to bude asi narocne. 😀

majatob
8. únor 2011

@maryja dekuju 🙂 koukam, ze ses na tom podobne, jak zvladas tri maly deti? zacinam z toho mit trochu strach 🙂

mony80
8. únor 2011

Ahoj holky,
ja som na seba dnes taka pysna, dala som 10.2 😀 😀 😀
Este mam 9 dni do terminu a krasne som stihla za ani nie mesiac nacvicit plny pocet bodov 😉
Teraz uz len udrziavat a dufat ze vsetko pojde tak ako ma. Pijem aj cajik z maliniku.

maryja
8. únor 2011

@majatob no zvladam nejak, starsich sice moc nestiham, ale obaja su uz vacsi, krasne sa vyhraju. Ty mas ale to male este male, budes mat tazky prvy rok. Ja i preto epinovala, aby som po porode bola fit hned, aj som bola, ale unavena som (uz 4 roky nevyspana). Nasi starsi krasne prijali Adelku, ono ked je viac deti, v kratkej dobe ze tam vacsinou nie je ziarlivost, ze deti to beru skoro v pohode 😀 .

majatob
8. únor 2011

@mony80 super 😵 taky piju malinik a chystam se na sliz ze lnenyho seminka, ale nejak se mi do toho nechce, tak to furt odkladam 😀

@maryja doufam, ze mas pravdu, my jsme si se starsim uzili, zarlil uplne silene...ale taky co jsem cetla, tak vetsinou to dalsi uz tak dramaticky neprozivaji 🙂 jj, taky jsem po druhym porode byla hnedka v pohode, narozdil od prvniho 🙂

tappi
8. únor 2011

Ahoj holky, tak ja se pridavam, od pristiho tydne zacnu epinovat 😉 .Jinak piju caj z maliniku a taky jim lneny seminko- to je fakt nechutny, tak si to davam kazdy den do jogurtu 😉 .

majatob
8. únor 2011

@tappi me syrovy chutna, to bych chroupala klidne na kila, le nekde jsem vycetla, ze aby to melo smysl, tak se musi povarit, ze je dulezitej ten sliz co se vytvori 😝 😝 😝

pindruzka
8. únor 2011

@majatob dulezity je rozkousat a dost zapit, nemusi se jen ten sliz

tappi
8. únor 2011

@majatob
@pindruzka Jo dulezity je to rozkousat, ne polykat a ten sliz je prave taky dulezitej, ja jsem myslela, ze to nesnim, ale v ovocnym jogurtu to neni vubec citit 🙂 .

Holky, jaky pouzivate lubrikant?

tynucha
8. únor 2011

@majatob jj, u prvního epinovala a vyšlo mi to i u porodu, nenastřihli ani nenatrhla. A teď to jde úplně krásně, trvalo mi 3 týdny než jsem se dostala na 30,5cm, minulý těhu jsem se dostala s obtížema jen na 29cm a taky to stačilo 🙂 Koukám jak máš děti blízko po sobě, to bylo plánovaně nebo to tak nějak přišlo? Taky bysme chtěli 3 děti, ale to je ještě dáááleko 😉
@tappi No teda nevím, já to zkoušela v tom jogurtu a úplně mi to kazilo chuť vůbec jíst ten jogurt, ono je to semínko docela chuťově výrazný. Lubrikant používám nějaký obyčejný Primeros, hlavně musí být na vodní bázi, to je na něm vždycky napsaný.

majatob
8. únor 2011

@pindruzka
@tappi ja si to smicham s malinikem, osladim a taky se to da prezit, jen se mi s tim vubec nechce varit 🙂
ja pouzivam durex 🙂
@tynucha jj, byli planovani a vysli da se rict na prvni pokus vsichni 🙂

tynucha
8. únor 2011

@majatob Tak to gratuluju, dneska je to dar bez problémů otěhotnět a ještě plánovaně napoprvý. My to měli taky tak a až mi to přijde nenormální, když vidím kolik lidí okolo se snaží a nic, třeba 3 roky anebo vůbec.

tappi
9. únor 2011

Ahoj holky, myslite, ze ma vyznam delat k epinu jeste masaz hraze nebo je to zbytecny? Ja mam doma olejicky na masaz hraze, ale vubec se mi do toho nechce, myslim, ze epino by snad melo stacit, ne?

majatob
9. únor 2011

@tappi myslim, ze by melo stacit, ja jsem se na masaz taky vyprdla 😀

vesperr11
9. únor 2011

epino je lepší než masáž hráze

tappi
9. únor 2011

Tak fajn, ja se na tu masaz asi vykaslu, fakt se mi do toho nechce..Ty olejicky na masaz hraze jsou prirodni, tak se pak daji vyuzit i jinak 🙂 .

@majatob Ty uz si s epinem zacala? Mne zbyva jen koupit ten lubrikant, tak se jdu dneska zeptat do lekarny a pak se do toho pustim,mozna po vikendu 😉 .

majatob
9. únor 2011

@tappi zatim jen polehoucku, cvicila jsem jen dvakrat a dnes nebudu, mam nemocny deti a nemam na to naladu 😝

landrea
9. únor 2011

ahoj dievcata, uz sa tesim ako onedlho dufam sa k vam pridam, epika mam vyplateneho , tak uz bude len cakat kedy dorazi. radsej som ho objednala skor. aj ked s gyndoskom sme dohodnuty ze v takom 35 vyslovi ortiel ( ci vobec mozem cvicit)a ci nebude sekcia, mam celkom dost krcove zily na rodidlach aj v posve, ale mam nasadene leciky, tak hadam sa troska zatiahnu, pri prvom mi praskla a to ho znepokojuje, inak sa stym rodi, normalne ale malo by sa setrnejsie postupovat .taak dufam ze to zvladneme vaginalne.
drzim vam vsetkym palce, a sledujeeem vysledkyyv:O))

moka
10. únor 2011

@landrea mame podobny termin, tak si potom mozeme vymienat skusenosti 🙂 Aj pri prvom si cvicila s epinom? Mas k epinu kupeny aj lubrikacny gel a kondomy? Baby, kde ste to kupovali? Lebo vacsina lubrikacnych gelov je na baze oleja. Inak, predvcerom mi prislo epino a zda sa mi dost velke aj nenafuknute 😒

dannaniella
10. únor 2011

ahojte kočky!
všetkým gratulujem ku krásnym pôrodom. ja ako vidím posledná! Severka sa narodila 5.2. Pôrod bol skvelý aj vdaka personálu súkromnej kliniky kde som rodila. Som bez nástrihu vďaka EPINU a vďaka lekárovi ktorý sa mi venoval a bral ohľad na moju vagínu 🙂 . bolesť bola poriadna, to je proste realita..ale inak všetko úplne úžasné. Prajem vám také úžasné pocity aké mám z pôrodu ja. Ďakujem tomu, kto EPINO vymyslel a ponúkol ho na trh. určite vrelo doporučujem!

petja
autor
11. únor 2011

Nahlížím a mám nesmírnou radost! Všem přeji krásné porody a krásné vzpomínky!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru