EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

hany1979
26. kvě 2012

@romca13 já taky začínám vždy jakoby od znova, a pomalu přidávám. Včera jsem si udělala čas a cvičila skoro půl hodiny a je fakt, že na konci jsem dala 2x těch 25 a neříkám, že v pohodě, ale už mi u toho nelezly oči z důlků 😀 , na týhle míře jsem zase už týden, jde to fakt pomalu.... ☹ ale věřím, že to půjde čím dál tím líp.

romca13
27. kvě 2012

@hany1979 jj, určo to půjde,, já tomu taky věřím,, ale fakt se snažím pomalu, nechci to hrotit za každou cenu abych z toho měla spíš trauma že to nejde 🙂 mám ještě čas něco nacvičit, a i když se nedostanu na 30, tak myslím, že i tak to význam má,,, člověk je tak trochu připravený na to, jaký to asi bude... takže vzhůru do boje 🙂

tyrisa
27. kvě 2012

Ahoj,tak včera jsem si dala pauzu a necvičila.Dneska se mi moc nechtělo,ale dotlačila jsem se k tomu,mám radost jsem na 24cm.Doufám,že to půjde....stejně mi to pořád připadá neuvěřitelné dát ten finální obvod 30cm.

romca13
27. kvě 2012

@tyrisa jj, tak to mě taky 🙂)))

mochenkaa
27. kvě 2012

Tak jsem začala taky cvičit. Napoprvé jsem dala 16,5 cm, pak den pauza a podruhé 19,5 cm.
Jen ten obvod 30 cm mě furt děsí jak je to moc 😕

barry13
27. kvě 2012

ahojky holky..jsem ráda,že jste se trošku zase rozepsaly a že nejsem jediná,který to nejde rychlostí.. jako skoro všem tady..
Jsem z toho byla špatná až:(
Já cvičím 14 dní..a na po prvé jsem měla hned 17cm,tak jsem měla radost,jenže pak 4dny 16cm,další den 19cm a to bylo 3 dny za sebou,další 2 dny 20cm a ted jsem poslední 2 dny na 22cm..Ted jsem docvičila těch 22cm a je to teda masakr,mě vadí ten balonek ve vnitř,nevím jestli mi netlačí na čípek,ale je to hrozně nepříjemný..
Bych si přála,kdyby to šlo aspon o půl centáčku ob den..🙂
Tak všem držím palečky 🙂

romca13
27. kvě 2012

@barry13 jj, taky mám pocit, že mi hrozně tlačí na čípek,, a je to hrozně nepříjemný,, zkus změnit polohu,,, mě to třeba dnes nešlo vůbec v sedě, jako mi tošlo včera, nechápu,,,, tak jsem cvičila zase na kolenou a opřená čelem o postel a dala jsem necelých 27cm,,, chyběly mi asi 2 mm🙂 já navíc mám na čípu včídek, takže to as icítím víc,, no a ještě ty mý výtoky,, aky nic moc ,,,ale zítra se chci zeptat mudra, jestli třeba nemám mimi moc nízko, že cvičím, tak abych si nějak neublížila,,,,

barry13
27. kvě 2012

@romca13
Jsem si říkala,že bych chtěla změnit polohu,ale pořád si říkám,že na čtyřech rodit nebudu..Každopádně to asi zítra hned vyzkouším..Když to půjde ještě dneska,tak zkusím večer..
Romčo,to sem pak schválně napiš,co ti dr.řekl..Já mám super gyndařku,ale bojím se na to zeptat,pze by mi to třeba zkritizovala a to já nechci..
Taky jsem si říkala,že to je tím,jak už je mimčo nízko,ale zase na druhou stranu si říkám,že když se má cvičit od 37.t. tak že to má každá už mimčo hodně dole..
Každopádně gratuluju k 27cm...Já jsem z toho úplně hotová,že se to vůbec nehýbe:(
Jěště mám 14 dní do termínu..

romca13
27. kvě 2012

@barry13 no jási právě říkám, že to budu dvičit v poloze v jaké mi to jde a pak až jestli bude čas, tak zkusím v tom polosedě, jak se většinou rodí,,,

beta.m
27. kvě 2012

@romca13 přesně tak, já jsem ráda jestli těch 30 dám vůbec v nějaké poloze a neřeším v jaké 😉

barry13
27. kvě 2012

@romca13
no tak to tak zkusím taky,třeba se to pohne...a zítra napíšu :D

ivanafarkova
27. kvě 2012

Holky tak já včera dala zase těch 27 cm. Takže dva dny jsem zůstala na stejné míře. Ale v podstatě jsem se ani nechtěla posunout, tohle už je fakt masakr, do konce chybí nějaké 4 cm a do termínu mám tři týdny, takže není nutné vyloženě spěchat, ale zase na druhou stranu bych ráda nacvičila co nejvíc a pak to jen udržovala a zvykala si na ten finální obvod. Každopádně to vytlačení je pořád masakr 😀 Dneska nějak nestíhám, tak uvidíme jestli se k tomu před spaním ještě dostanu, nebo dám pro dnešek pauzu 🙂 Jinak zatím jsem z té 30 taky docela vyděšená i když už moc nechybí, ale vidím jak je to čím dál horší ... nehledě na to, že hlavička může mít ještě o další centimetry navíc. ALE! Hlavní je, že děláme něco pro to, aby to šlo co nejlépe 😉

romca13
27. kvě 2012

@ivanafarkova tak je jasný, že hlavička bude mít vždycky víc, než budeme mít nacvičeno,ale pořád je lepší mít nacvičeno něco ,, třeba i těch 27, než vůbec nic,, když si vzpomenu na začátek, jak mi dělalo problém vytlačit 17,,,,,jinak já to tak mám normálně, že třeba 2-3 dny dám to stejný,,,, a neposunu se,,,

hedka17
27. kvě 2012

Zienky obdivujem vas ja by to do seba nedala, teda ja som si z tohto pred porodom nerobila ziadnu vedu,ze kolko cm to vlastne budem musiet dosiahnut, nemala som ani tuk o tom co ma caka a som tomu aj rada,lebo nakoniec to vsetko dopadlo super aj ked ma museli nastrihnut,ale mala som vseho vsudy 4 stehy a behom 2-3 dni som ani nevedela,ze tam nieco site bolo. Drzim vam palce pri porode a hlavne jedine co si zena z toho vsetkeho zapamata su len pekne spomienky 😉 Uz sa tesim az toto vsetko raz znovu zazijem

beta.m
28. kvě 2012

Tak já včera necvičila, už mám nějak bolavý spodek 😖 a to mám termín za 5 dní, uvidím jestli to ještě půjde cvičit nebo ne, kdyžtak jsem skončila na 27 cm 😒

sariel
28. kvě 2012

@beta.m 27 cm je super. Já jsem cvičila zatím 3x a dostala jsem se na maximálně 4 nafouknutí. 🙄 A to jsem se hodně přemáhala.

romca13
28. kvě 2012

tak jsem se dnes ptala mudra na cvičení,,, sice to neznal a myslel si , žeje to něco na předčasný vyvoální porodu, proto mi říkal, že by ještě tak týden počkal, ale když jsem mu řekla o co jde, tak říkal, že v pohod,ě že to nemá čemu ublížit, i kdyby byla hlavička níž, tak že do sebe nestrkám nic tvrdýho, co by mohlo mě nebo mimi ohrozit,, takže můžu vesele pokračovat,,,,

ivanafarkova
28. kvě 2012

Tak já mám dnes odcvičeno ... po třech dnech jsem se trošku posunula, dneska jsem zvládla 28 cm ... teda asi bez dvou milimetrů ale beru to jako úspěch 😀 Každopádně jsem zvědavá jak to půjde dál, už je to fakt masakr 😖

romca13
28. kvě 2012

@ivanafarkova tak to je super 🙂 taky bych měla jít cvičit,, ale nejdřív si uvařím maliník,, chvilku si schrupnu a pak se do toho vrhnu 🙂

hvezdicka84
28. kvě 2012

Ahoj děvčátka, ráda bych znala Vaše zkušenosti, které jste cvičily s Epinem, jak jste na tom dole po porodu...s odstupem času....zda vás ten balónek moc neroztáhl 😕 ...Díky za názory 😉

aknedz
28. kvě 2012

Ahojte aj ja by som mala otázočku, chcela som sa pýtať, či sa môže cvičiť s epinom, keď je pozitívny test na streptokoka?

romca13
28. kvě 2012

tak dnes jsem dala 26,5cm,,,asi o 3 mm míň než včera, ale dobrý,,,,🙂

beta.m
28. kvě 2012

@aknedz taky mám pozitivního streptokoka a co jsme tady s holkama řešily tak by to vadit nemělo, ale s doktorem jsem o tom nemluvilam, nevím totiž jak by se na Epino tvářil. Jediný co jsem si říkala že by bylo lepší se cvičením neporanit. Já jsem se trošku poranila hned u druhého cvičení ale to jsem o streptokokovy ještě nevěděla

beta.m
28. kvě 2012

@hvezdicka84 jak to bude po porodu ještě nevím ale co mám zkušenost teď tak to balonék dole nijak nenávratně neroztahuje, jednou jsme šli s manžou sexovat hned po cvičení a říkal že to nijak nepoznal že bych byla nějak víc roztažená 😉

aknedz
28. kvě 2012

@beta.m aha, no ja zatiaľ nemám spravený test na streptokoka, takže neviem, či ho mám, len končím 29tt a už som si objednala epino a napadlo mi to až teraz, či sa to vlastne môže...ale asi pokiaľ je zavretý krčok, tak hej.
Vďaka 😉

andelka
28. kvě 2012

@aknedz může, u prvního jsem taky měla streptokoka, u druhého teda už ne.
@hvezdicka84 po prvním porodu vůbec, žádná změna, po druhém ještě nevím, ale přijde mi to stejný..ještě to nemám "zkontrolované mužem" 😅

andelka
28. kvě 2012

@hvezdicka84 ono to je vliv spíš samotného porodu než cvičení s balonkem. Říkal mi kamarád, že to poznat jde, ale ne nějak zásadně (ježiš, jako ne u mě..ale má takové zkušenosti se svýma partnerkama, které občas bývají dětné 😅 ). Jestli předtím cvičily s epinem teda fakt netuším 😀

beta.m
28. kvě 2012

@aknedz ajó, sem si nevšimla v kterém jsi týdnu 😉 test s dělá až později 🙂

aknedz
28. kvě 2012

@andelka
@beta.m maminky, ešte som sa chcela spýtať, či môžem začať aj skôr ako od ukončeného 35tt, či sa nemôže? Lebo mám krčok stále zavretý ale branku uz na prst, tak mozno pojdem aj skor - preto sa pytam, nech stihnem nacvicit 😅

romca13
28. kvě 2012

@aknedz no v návodu je napsané 3 týdny před termínem, což by odpovídalo ukončenému 37 tt,,,, ale většina už to zkusí někdy v 36 tt,,,

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru