EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

petja
autor
16. říj 2013

@janca2812 ráda 🙂

louisiana
16. říj 2013

baby, mozem sa spytat, ako kondomy ste objednavali? mozu to byt tieto? http://www.kondomshop.sk/mates-skyn-25ks-p502
dakujem za odpoved!

culianka
16. říj 2013

Tak i já podávám hlášení 🙂 V pátek jsem ráno nastoupila do porodnice, dostala jsem 1/4 tabletky na vyvolání (malá měla už 8 dní před porodem váhový odhad 3800g a kvůli předchozímu císaři mě už nechtěli déle nechat) Nepříliš silné kontrakce přišly prakticky hned a rovnou po 2minutách...po dvou hodinách ale "tam dole" žádná změna, tak mi dali další 1/4 a to už se chytlo líp...od tý doby jsem střídavě hopsala na míči ve sprše a chodila na monitor, bolesti byly docela dost intenzivní a samozřejmě se stupňovaly...na monitoru krásné Himaláje 🙂 ve 14.30 mi píchli vodu, aniž by mi řekli, jak se nález posouvá, tak jsem si myslela, že pořád nic moc, i přes silné bolesti...no a za hodinu a deset minut už byly tak silné kontrakce s takovým tlakem na zadeček, že už jsem si i zakřičela...sestřička přiběhla, ať vyskočím na lůžko , že se dr. mrkne, jak to vypadá a hned jen řekla : "tak jo, jdeme rodit" 😲 Asi na 5.zatlačení byla naše Andulka na světě 🙂 4180g a díky cvičení s Epinem bez nástřihu a bez poranění 🙂 Od včera jsme doma a už mi vůůůbec nevadí, že nás vyvolávali, hlavně že jsme v pořádku...běhám jak čamrda, nic mě nebolí...kdyby mě nemuseli 2.den po porodu uspat a vyčistit mi dělohu, ve které zůstalo kousek placenty, neměl porod žádnou vadu na kráse...všem absolutně doporučuji Epino!!! Kolegyně z pokoje o něm nikdy neslyšela a kvůli nástřihu se cca 10 minut hrabala, než se jí podařilo slézt z postele, v jídelně si mohla sednout jen na čtvrt zadečku a chodila rychlostí nula nula nic, k tomu všemu výraz v tváři takový, že to fakt muselo strašlivě bolet...Holky cvičte!!! Fakt se vyplatí!!! 😉

daniela1983
16. říj 2013

ahoj holky 21.9 sa narodil nas tobi, mal 3025g vysiel na jedno zatlacenie, nevysiel...vyletel uplne naraz cely...ani skrabanec...blahoslavene epino. po porode som si sadla na zadok a necitila som ziadne, abslutne ziadne bolesti dole...och nech zije tento vynalez...baby cvicte, oplati sa

nnina
16. říj 2013

ahoj holky, přidávám se k vám....dnes jsem začala cvičit, pocit dost nezvyklý... ale nacvičila jsem 21cm, jen jsem si všimla, že necháváte nafouknutý balónek déle, tak to taky zkusím ... 😉

eca221
16. říj 2013

@culianka
@daniela1983 dievčata, vase prispevky si super motiváciou pre nas ostatné, ešte čakajúce... gratulujem k bábätkám...

ja som dnes 5. ty deň cvičenia z počiatočných 19 cm som sa dostala na 23 cm... myslím, že tu budem asi stagnovať, ale mám ešte 3 týždne na cvičenie, tak držme si navzájom palce, nech to ide ...

eca221
16. říj 2013

@majusqa77 ahoj, pokial viem, tak epi-no delphine plus je urcene aj po porode, aby sa to rýchlo vrátilo späť... na stránke perinbaba.sk sa dá stiahnut návod a tam su vyznacene aj veci, ktoré su medzi nimi odlisne...

kika214
16. říj 2013

;) super sa to tu cita 🙂
Ja som dnes opat dala 27cm, 28 cm a nakoniec 29,5cm ;)

Zatial opat staci.. uvidim co bude v piatok ;)
ono sa to bliziacim porodom nejako dole viac roztahuje ;)

slabachvila
16. říj 2013

ahojte, tak ja som dneska začala 38tt - dala som ledva ledva 22cm.. nevadí- ešte máme tri týždne 😉

daniela1983
17. říj 2013

@eca221 tak som aj ja zacinala na 19cm a dostala som sa na 33cm. maly mal 33,5 hlavicku. preto letel ako raketa, ja som necitila na hradzi ziadne palive napatie ked isiel von.to ma niekedy epino viac bolelo pri vytlacovani. cvicte, cvicte, je to uzasne. ja som hned po porode mohla sediet na zadku...

bashka87
17. říj 2013

dnes 28.5..vecer dam este jedno kolo cvicenia..snad sa podari dostat na tu 30..a aj keby nie, som spokojna. Snad si ma zajtra nenechaju v nemocnici a budem moct dalej cvicit 🙂 len sa vzdy vystrasim, lebo v poslednej dobe to nejde bez toho, aby som nezakrvacala..

kacenka1979
17. říj 2013

ahoj kdo by mel zajem o epino tak mi pisnete cviceno celkem 14 krat pak jsem nemohla ...pridam alkoh. tampony,yal ge,homeopatika k porodu na lepci otvirani....jsem druhy majitel ale pani cvicila 5 krat pak mela planovaneho cisare vzdy pouzivan s kondomem na vodni bazy cena za vse dohodou🙂 jinak ja nakonec akutni cisar takze nepovim ale z 20 jsem dala na 28 a holky v porodce ho fakt chvalili meli max dva male stehy...takze pisnete pokud mate zajem

kacenka1979
17. říj 2013

@daniela1983 gratulace ja mela stejny termin...ale malej sel vyvolavane az 4.10. byla to drina a nakonec akutni cisar...ale epinu taky dost verim snad priste !

slabachvila
17. říj 2013

@bashka87 ako to ty robíš???, normálne ti závidím 😀 😀

eca221
17. říj 2013

@daniela1983 ty si zlatá... takéto povzbudenia su nenormalne povzbudzujúce 🙂 hned si idem aj zacviciť, aby som sa aj aj pohla ďalej... 😀

bashka87
17. říj 2013

@slabachvila no lahko to nejde, ale snazim sa :D ked ho nedrzim na 2/3 a je dnu pak to tak neboli, len je tazko ho vytlacit..ale neboj kazdy jeden mm je podla mna super 🙂

lummis
17. říj 2013

Ahojte, ak by ste niektora mala zaujem o Epi-no delphine, tak mam jedno na predaj. Pouzila som ho len 3 krat (rodila som skor sekciou, takze som ho nestihla vyuzit poriadne), a smozrejme vzdy len s kondomom. Je v povodnom baleni aj s tou tabulkou na meranie a navodom. Na cene sa vieme dohodnut 🙂

nnina
17. říj 2013

tak dnes zase 21cm, a číslo 30 se mi teda jeví jako absolutně nereálné!!!! 😖

slabachvila
17. říj 2013

@bashka87 dneska som dala 22,5 a druhý krát 23,5 😉 už začnem radšej dva krát po sebe cvičiť. ale bolí ma to dosť, a jedno cvičenie je max 5min - potom zo už bolí ☹

bashka87
17. říj 2013

@slabachvila no tak vidis, pokrok tam je 🙂 no mna prvykrat vzdy boli...ale vzdy cvicim tak cca 3-4 zavedenia a vytlacenia..pricom aspon par minut sa to snazim udrzat ..cca to cele trva 20-30 minut

slabachvila
17. říj 2013

@bashka87 jáj ty až tolko krát? to preto ti to asi tak dobre ide, ja som každy den iba raz cvičila.. tak musím si pohnuť, lebo sa nam to kráááti 😵 😵

bashka87
17. říj 2013

@slabachvila no jedno cvicenie za den, ale ako pisem viac zavedeni..vzdy viac a viac nafuknem a vytlacam a vzdy su nejake mm naviac 🙂

pindrusice
17. říj 2013

dneska 29, zatim jsem každy den dala o 1 cm navíc. Nemůžu říct,že by to bylo nejpříjemnější cvičení, ale rozhodně to nebolí a ani neteče krev. A tak to má být. Do termínu mám dva týdny, tak věřím že těch doporučovaných 31 zvládnu. Zatím to nevypada, že by se mimču chtělo ven.

PS: zkoušely jste některá cvičit když vám začaly kontrakce? Jako by tam dole předpřipravit?

vashaa
18. říj 2013

holky, mohla bych se zeptat, k čemu je u EPI-NA dobrý ten tlakoměr a zda je opravdu potřebný? Velice vážně uvažuji o koupi a potřebovala bych vědět, jestli je v tomto veliký rozdíl. Předem díky

lummis
18. říj 2013

@vashaa Ahoj, ten tlakomer nie je vobec dolezity. Zda sa mi, ze v navode pisali, ze ten tlakomer sa da vyuzit pri posilnovani svalstva panvoveho dna- to ako ked stiahnes tie svaly, tak na tlakomeri vidis odchylku a vies, ze si cvicila dobre. Inak je to na nic 🙂 Mimochodom, mam jedno epi no bez tlakomera na predaj, vid par prispevkov vyssie 😉

vashaa
18. říj 2013

@lummis díky za info!

lummis
18. říj 2013

@vashaa Nemas za co, nedalo mi to a pozrela som si ten navod a je to presne tak ako som ti pisala 🙂

janca2812
18. říj 2013

@petja děkuji

slabachvila
18. říj 2013

baby aj vás vaše bábetká v brušku tak kopú pri cvičení?? môjmu sa to asi velmi nepáči, vždy mi začne dávať také šupy 😅 inak dneska 24cm. juchú teším sa - 0,5cm ale predsa pokrok 😉 😉

kika214
18. říj 2013

@bashka87 neboj nic.. ja som mala tiez take obdobie, a teraz uz nekrvacam.. a to sa mi dnes konecne podarilo dat 30cm ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru