EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

nnina
23. říj 2013

@olaj to jsou pro nás povzbudivé zprávy!!!super...

rilwen
23. říj 2013

@nnina možná budu rodit sekci, nebo vyvolávaně dřív (cca 38tt) tak nevím, kdy vlastně začít. Můžu si nějak brzkým cvičením ublížit?

nnina
23. říj 2013

@rilwen nemyslím, že by to mělo na něco vliv, tak zkus začít třeba v průběhu 35tt, budeš mít dost času do toho 38tt a navíc miminko bude určitě o něco menší .. takže i když nacvičíš míň, tak se vlastně nic nestane ..

deadlylucy
23. říj 2013

Ja som zacala cvicit v 37. tyzdni, pretoze mi hrozil predcasny porod uz v 32. tyzdni. Tak som to nechcela riskovat. Nastastie sa mi dcera narodila az 3 dni pred terminom, tak som mala dost casu na cvicenie...skoro 3 tyzdne. To cvicenie bolo dost neprijemne, kazdy den som to robila s nechutou, ale nechcela som ziadne poranenie ani nastrih, tak som sa prekonavala kazdy den. Za 3 tyzdne som to zvladla len na 28.5 cm. Som rada, ze som to robila pretoze mi porod vysiel tak ako som si ho predstavovala bez zraneni a nastrihu. Bola som aj tak prekvapena, ze aj napriek cviceniu tlacenie hlavicky bolo dost narocne. Rodila som do vody a hlavicka mala obvod 34 cm. Takze Epino urcite odporucam. Nechcem si ani predstavit ake narocne by bolo tlacenie bez cvicenia s Epinom.

adyp
23. říj 2013

Ahoj ženy, tak se ozývám, už to máme za sebou a jsme s Anežkou doma, ale trochu jsme se zdržely v porodnici kvůli žloutence, strávily jsme tam 9 dní. Ale k tomu co Vás zajímá.
Rodila jsem ve Vyškově se soukromou PA a tohoto rozhodnutí absolutně nelituji, nejlepší volba, co jsem mohla udělat. První porod. Prostředí super i vedení porodu, jen dvakrát přišla doktorka a pak až po narození malé. S epinem jsem cvičila poctivě cca od 36. týdne, ovšem cvičení mně vůbec nešlo, posouvala jsem se moc pomalu a pak jsem se ještě nějak poranila a pár dní proto necvičila. Moje maximum bylo jen těch 25 cm, myslela jsem, že za pár dní do termínu ještě něco dám, ale Anežka se narodila asi o 4 dny před termínem dle ult. Porod byl hodně dlouhý, komplikovaný špatnou polohou malé - narodila se obličejem nahoru, proto celý porod trval dlouho. Ale jsem bez nástřihu hráze, sice se to neobešlo bez poranění, ale není to nic hrozného, musím říct, že ani nevím, kolik stehů, asi tak 3. Prostě přirozená ruptura prvního stupně plus otok a ten bolel víc jak ty stehy a musím říct, že jsem to při porodu ani nevnímala, jen to štípalo. Seděla už první den, spíš mně to přišlo všechno hrozně namožené, než že by bolela ta rána. Asi od 3. dne už o tom vůbec nevím. Měla jsem ale pak komplikaci - pokles dělohy s následnou ztrátou asi litru krve, to byl mnohem horší zážitek než sám porod. Takže pilně cvičte, určitě se to vyplatí, já jsem toho sama důkazem, ale rozhodně dost záleží na způsobu vedení porodu atp.
Takže pilně cvičte, vyplatí se to!!!!Držím všem moc palce. A epino i s kondomy budu určitě prodávat, jen co se trošku doma zaběhnu během pár dnů.
Všechny zdraví Adéla.

adyp
23. říj 2013

@adyp A ještě jsem zapomněla Anežka se narodila 14.10. a měla 3,3 kg 49 cm. Tak teď už je to snad komplet.

rilwen
23. říj 2013

@adyp gratuluju!

agentkadaisy
23. říj 2013

@adyp Ahoj, gratuluju k porodu a miminku! Můžu se ale zeptat, kdy se ti stalo to s tou dělohou? My chceme jít rodit ambulantně, ale takovéhle případy mě trochu děsí teda, že by se mi to stalo doma... Hanka

jaya
23. říj 2013

@adyp Juuu, ja jsem se taky tedka vratila z Vyskova 🙂 Taky jsem tam mela svou PA. Taky jsem cvicila s epinem 🙂 Kdy te propustili? Me dneska. Treba jsme se potkaly...

maciatko248
23. říj 2013

@ratatooy tak my uz sme hlavickou dole a tym ze mame malo plodovky tak uz sa tocit ani nebudeme nastastie 🙂 takze uz mi zostava len cvicit 🙂 a to si sa na prvy krat pekne rozcvicila, ale myslim ze druhorodicky to maju lahsie alebo to tak neni? 😕

maciatko248
23. říj 2013

@rilwen ahoj ja som ukoncila teraz 34tt a pytala osm sa moojej doktory ci mozem zacat cvicit, povedala ze dole je vsetko ok ze mozem uz zacat, tak sa skus porozpravat s tvojim doktorom 🙂 ale od ukonceneho 34tt uz by malo byt v pordiadku aj ked vyrobcovia radsej na obale pisu pouzitie od 36tt oni sa tym pravnicky chrania

ratatooy
24. říj 2013

@maciatko248 druhorodičky to maji lehčí jen pokud rodily přirozeně ja ne mi jsme rodily palnovanym cisařem,a tech 25cm na poprve sem dala práve tenkrát jako prvorodička

slabachvila
24. říj 2013

dneska iba 25,5 cm.. do pôrodu 13 dní- asi by som mala začať cvičiť 2x denne 😒

bashka87
24. říj 2013

@slabachvila neboj to pojde, skusas to na viackrat?? ja som si pocitala nafuknutia...a vzdy pridala 2-3..pri dalsom

spiklenka
24. říj 2013

Ahoj holky, jsitě se to tu mnohokrát řešilo, ale mohu se zeptat, jaké používáte na epi-no kondomy a dezinfekci? (zejména kde kupujtete) díky - a kdy jste začaly? Jen ty tři týdny před? moc díky

ratatooy
24. říj 2013

@spiklenka 36tt mužeš začít nebo po dohode s dr i dřív pokud to bude znát,ja sem se setkala s tím že an em koukaly co to jako je a na co

nnina
24. říj 2013

@slabachvila tak jsme na tom dnes stejně, taky mám 25,5cm ..
ale teda vydržím na tom největším objemu max. 1min., zítra kontrola, tak jsem nechtěla zkoušet víc ... a myslím, že by to ani nešlo .. asi se kolem té 25 trošku zaseknu ... už je to nepříjemné ... 😒

vashaa
24. říj 2013

Holky a můžu se zeptat na jednu věc. Pokud neodhadnu nafouknutý objem balonku a nejde mi vytlačit, dá se z něho nějak upustit vzduch?

selverin
24. říj 2013

@vashaa je tam ventilek u pumpičky, hned na začátku hadičky 🙂 bez toho by to bylo jen na jedno použití páč podruhé bys to tam už asi nevrazila nafuknuté 😀

selverin
24. říj 2013

@spiklenka já začala ve 34.tt a ty suché kondomy jsou těžko k sehnání v lékárnách, objednávala jsem na netu

slabachvila
24. říj 2013

@bashka87 nie, prvý krát dám vždy menej a druhý krát to ide lahšie tak tam dám vždy nejaký maličký pokrok. nafukujem iba kým nezačne bolieť, ked bolí vytlačím. ja ten balonik ani dlho v sebe nedržím, je mi to nepríjemné... ☹

slabachvila
24. říj 2013

@nnina no to máš super 25cm v 37tt, ja už som ale v 39tt 😀

bashka87
24. říj 2013

@slabachvila no aj mna to boli, a este sem tam aj krv..Ale si hovorim, ze urcite to boli menej ako pri porode...tak sa premaham

slabachvila
24. říj 2013

@bashka87 dneska som cvičila druhý krát a dala som +1cm (26,5) čo je úplna paráda.. úplne ma to povzbudilo. inak ty si si napísala aj pôrodný plán alebo iba pri pôrode povieš, ze nech ťa nenastrihujú?

eca221
24. říj 2013

Ahoj dievčata, tak po dlhšej dobe sa aj ja zapájam... cvičím s epinom už dva týždne s 3 dnovou pauzou, nakolko som mala nejaku bakteriu a musela som pouzivat cipky... za toto obdobie som sa dostala z 19 cm na 24 cm a teraz nie a nie pohnut sa dalej... 2x som mala aj trosku krvi, tak radšej som prestala...ak mate krv, pokracujete s cvicenim dalej? Niektora cvicite aj tak, ze máte v sebe celý balonik a tak ho vytláčate? Alebo len tie 2/3? Mám do porodu este 2 týzdne, tak dufam, ze sa pohnem dalej a neostanem na tých 24 cm.. prajem úspešné cvičenie a šťastné pôrody 🙂

bashka87
24. říj 2013

@slabachvila no vidis 🙂 ako to dobre ide...plan mam napisany ale este som ho nekonzultovala v nemocnici.iba davnejsie s sestrickou u mojho gyn.

spiklenka
24. říj 2013

@selverin díky moc, a prosím odkud?

selverin
24. říj 2013

@spiklenka http://www.kondomshop.cz/on-clinic-1ks-p357
nejlevnější co jsem našla 😉

slabachvila
24. říj 2013

@bashka87 tak si idem aj ja dačo napísať 😉

kika214
24. říj 2013

@bashka87 super..

@swacinka ja mam tiez nacvicene 31cm.. do porodu 3 dni 🙂. ja som stale v lahu na posteli ..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru