EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

dandelion
2. dub 2012

mnoo tak sekce zase o něco reálnější.. :/ ale rozsekne se to až příští týden v úterý.. hlavička nenaléhá a tlak dneska 150/100 a po půl hodince 120/80.. doma taky kolísavej.. no uvidíme.. :/

katjuschka
2. dub 2012

@garfie Ja som v presne takej istej situácii, dokonca sme boli od 29tt v nemocnici. Teraz je 37tt a už týždeň cvičím dvakrát denne, podobne ako Rosny. Teda nafukujem naozaj len veľmi pomaly, nech sa stihne maličká zdekovať a uhnúť niekam. Pridržujem rukou tak, aby bol balónik cca v polovici, viac nie. Von ide tiež rukou, bez tlačenia. Navyše mam podloženú panvu dvoma vankúšmi, čiže v podstate som dole hlavou 😀 Asistuje manžel, aby som nenapínala brušné svaly. Je to komplikované, ale mám sklon k tvorbe keloidných jaziev, takže v mojom prípade som ochotná zniesť i trošku komplikovanejšie cvičenie. Začali sme na 5,5cm, teraz sme na 8,5cm.

Inak merať epi-no metrom nemusíte, tabuľka sedí. Pretože obvod kruhu sa rovná priemer krát 3,14, čo je číslo pí. V tabuľke je to trošku zaokrúhlené, napríklad mojich 8,5 cm je 26,69 a v tabuľke je napísané 27. Ale to je nič čo by škodilo psychike 😉 Len si to treba dobre merať podľa šablóny. Neprižmurovať oči, pretože potom sa človek pozerá pod zlým uhlom, podľa toho, ktoré oko zažmúri. Teda najlepšie je oboma očami, trochu zdiaľky. Epi-no má šírku okolo 10cm, čo je i vzdialenosť očí od seba, tak preto oboma... Keby sme chceli byť detailisti, každý ma inú ohniskovú vzdialenosť oči, takže si ju môžete zmerať a rozdiel prirátať alebo odrátať. Ale to je už naozaj zbytočné. Hlavne že cvičíme 🙂

garfie
2. dub 2012

@katjuschka Super, díky moc. Tak asi taky vyzkouším, zkušenosti z prvního porodu jsou opravdu dost hrozné (a tedy i motivační...) 🙂

luckap123
2. dub 2012

tak jsem dneska zkusila i zavést jen do půlky,držet rukou,apak vytlačit jen tu půlku a holky řeknu Vám to je podstatně jinší kafe než když je tam celý..prostě ten tlak když je tam celý na pochvu je fakt nepříjemný,jak se vše roztahuje,ale když je zaveden jen z půlky tak to bylo celkem v pohodě..no a v obou případech víc jak 10 😉 takže 31cm 😉

kamino
2. dub 2012

Ahoj holky, se zájmem jsem si přečetla tuto diskuzi a Epi - no mně hodně zaujal. Já jsem teprve 26 týden, ale zeptám se dopředu, nebudete některá za rozumnou cenu cca za měsíc prodávat? Pokud ano, prosím napište vzkazík. Díky moc.

luckap123
2. dub 2012

@kamino já myslím,že bysme se mohli domluvit prodávat budu a termín porodu mám za 3 týdny,.takže tak za měsíc a něco ho budu prodávat 😉

rosny
2. dub 2012

@luckap123 vubec, proc by to melo bolet? Proste se uvolnis a leze to ven samo, stejne ho cejtis tak jako ty, vsak vylejza stejne 😉

dandelion
3. dub 2012

@kamino taky budu prodávat a poměrně lacino.. kůli době trvanlivosti, která je tam psaná.. tak dej vědět ;) A možná i dřív, páč mi hrozí císařem za 10 dní.. :/

vendy26
3. dub 2012

@luckap123 Luci, já právě cvičím tak, že to střídám - zavádím celý a vytlačuju, pak zavádím z půlky a držím (což je teda pěkná makačka, pže ten odpor je děsný) 😝 😀

ikuza
3. dub 2012

Dievcata chystam sa 1.krat zacat s Epinom. Davate prosim Vas aj lubrigacny gel alebo to ide aj bez toho?

lajcikova
3. dub 2012

taky budu začínat,tak bych prosila o návod,mam ten bez toho měřidla,takže kdyby ste tu někdo napsal postup?a jak to mam změřit?až to vytlačím?sem z toho debil 😀

danka483
3. dub 2012

@lajcikova merať treba krajčírskym metrom po vytlačení 😉

luckap123
3. dub 2012

@ikuza já dávám lubr. gel,jde to i bez někho,ale s ním je to pro mě lepší 😉

@lajcikova tak návod je na stránkách epino.cz..ale já to dělám tak,že balonek vydesinfikuju,jednou dvakrát nafouknu venku,zavedu do pipiny,jen na kraj a pumpuju,jak cítím tak tak přestanu,prodýchávám..no sama poznáš kdy to stačí,apak pomalu vytlačuju jako při porodu..když je venku změřím dle šablony nebo krejčovským metrem obvod balonku 😉
ještě by se neměl zavádět dovnitř celý,ale jen ze 2/3..takže to ted taky dělám,ale to si ho musíš držet,jinak by bud zaplul stejně dovnitř nebo ven....
takže já zavedu dvakrát celý a vytlačuju,pak jednou jen tak ty 2/3 a vytlačím(to jde líp jak ho netlačíš celý)
takže takhle to dělám já 😎

lulatko
3. dub 2012

Ahojte tehulky, nie je tu nejaka buduca mamicka z irska ktora by mala zaujem o EPINO? mam na predaj uplne ako novy.. popripade budem na slovensku od 14teho maja tak by sa dalo doviest aj na slovensko.. 😉

kamino
3. dub 2012

@luckap123 - Děkuji za nabídku, už jsem se domluvila jinde, každopádně moc držím palce, ať všechno dobře dopadne.

kamino
3. dub 2012

@dandelion - Děkuji za odpověď, už jsem se domluvila jinde, a jak jsem psala Lucce, moc držím pěsti, ať je vše o.k.

lajcikova
4. dub 2012

ahojik,tak sem to dnes zkusila,a nevím jestli je to správně 😕 zavedla sem ho tak do 2/3 a přifoukavala,ale to vytlačení šlo samo 😕 a ještě se chci zeptat je v pořádku že to jakoby táhlo a tlačilo?no a měla sem tam 21cm krejčovskym metrem.

paja.o
4. dub 2012

Ahojte, jdu se taky pochlubit, konečně jsem se po několika dnech přehoupla přes 26 cm. Včera konečně 27 cm a celkem v pohodě, řekla bych s rezervou, tak nevím, jestli začínají nějak pracovat hormony nebo se mi konečně podařilo trošku rozmasírovat jizvu po předchozím porodu ... No 30 cm to není, tak ještě musím zabrat 🙂

andelka
4. dub 2012

@lajcikova je to správně, do určitého obvodu to vyklouzává samo 🙂 a tlačí to, než si člověk zvykne, pomáhá se úplně uvolnit a dýchat. 21cm je bezva, jen tak dál 🙂

radun
4. dub 2012

Tak dnes jsem dala zase 8. Dala jsem ji už minulý týden, ale to jsem to asi přehnala, páč jsem pak trochu zakrvácela, dala si pauzu, zase krev při nižším obvodu, tak zase pauza - mno, zjistila jsem, že potřebuju fakt hooodně gelu. Dneska to šlo úplně samo (asi i tím gelem). Tak jsem zvědavá, na kolik se do porodu dostanu. Stále mi ještě hrozí císařský řez, ale nevzdávám to 🙂

ifetka14
4. dub 2012

@dandelion Ahoj, já zvažuju, že bych z druhé ruky koupila. Za kolik budeš prodávat? Mám termín kolem 20. 6., takže ještě je asi čas..

rosny
4. dub 2012

@ikuza Ivco, kdo maze, ten jede 😉 ja to pak cejtim, kdyz uz ho moc neni, takze za me spis jo

Dneska uz konecne na 27, ale je to boj! I kdyz podle sablonky 9,3cca

adlani
4. dub 2012

babulky na kolkych cm ste zacinali...ja som vcera epinovala prvykrat a teda len ze 19cm...a to si neviem predstavit ze dam viac ☹

kulenka
4. dub 2012

@adlani Ahoj 🙂 Buď v pohodě ... taky jsem si neuměla představit, že dám víc 😉 Začínala jsem na 5,5 a teď dám tak 9,5 🙂 Bude to dobré, uvidíš 🙂
Jo, měřím jen podle Epo-No metru, takže nevím kolik je to cm na obvodu 😅

bugee
4. dub 2012

@adlani Neboj, já začala na 16cm, dnes jsem na 25cm (ale to už týden necvičím, čekám na zítra, jestli mě čeká císař, pak budu případně cvičit dál) 😉 Takže začínáš na +3cm 😉

rosny
4. dub 2012

@adlani v klidu, ja zacinala na 16cm, ted jsem mela tyden pauzu, pac jsem mela doma od rana malire, ale uz se zas posouvam dal 😉

lajcikova
4. dub 2012

@adlani já dnes taky poprve a měla sem tam 21cm,asi sem dost tlusta tak to jde líp 😀

luckap123
4. dub 2012

Holky určitě se to pohne..vůbec nezoufejte,jste šikulky a máte ještě spusta času,takže to určo půjde 😵

Já dneska 31,5 ..na epino šabloně přes 10 😉 a to jsem dva dny necvičila..se mi nechtělo :D

paja.o
5. dub 2012

@luckap123 Ty už můžeš zfleku rodit 🙂 Závidím 😉
Já včera 28 cm 🙂

luckap123
5. dub 2012

@paja.o to je taky super 😉 do 30 natrénuješ 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru