EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

veronika.h
15. bře 2012

@eficka to je zajímavý, zrovna dneska mi toto v poradně říkala moje dr, ať cvičím už jen opatrně, abych si nepoškodila svalstvo kolem močové trubice. O kuličkách jsem neslyšela, ale klidně pořídíme, třeba to budu pak mít i s příjemným pocitem za odměnu za to snažení🙂))).
Ale je fakt, že mně se celý spodek po prvním porodu dal neuvěřitelně rychle do pořádku. Druhý den po porodu jsem měla lehce nateklý jen stydké pysky (omlouvám se za tu otevřenost, tady se to snad může), ale pak už na mě nebylo poznat, že jsem rodila. A ten pocit, že opravdu nemusím řešit bolesti tam dole, ten je k nezaplacení 😉 😉

j1tka
15. bře 2012

tak dnes jsem zkusila cvičit i večer, ale hned po prvním pokusu jsem to vzdala, na balonku bylo trošku krve☹ ale nic mě nebolelo, tak si myslím, že jsem se nijak neporanila. Tak mám teď strach. Snad vše bude v pořádku. Stalo se vám to taky někdy? Přitom jsem byla jen 7, dnes jsem ráno zvládla i 8,5.

tehuli
15. bře 2012

@nanyska určitě to zvládneš🙂 fakt je to s epi super🙂 a já měla sice prcka ale PA čučela že mohl mít hlavu ještě o 5cm🙂 větší🙂 a to měl jen 31cm a já natrénovala tak těch 9 vždy někdy 9,5 a snad dvakrát se mi zdařilo 10🙂

nanyska
15. bře 2012

@tehuli No já se přes 9.5 nedostanu...cvičím každý večer a prostě je to už na hranici..tak uvidíme no...budu doufat..a díky za podporu 😵

vendyca
15. bře 2012

Hele s tim jestli to ovlivňuje nebo neovlivňuje inkontinenci ve stáří - každej, kdo řekne jestli jo nebo ne si vymýšlí dokud nebude udělaný seriózní výzkum. Doteď se gynekologové přou, jestli inkontinenci ovlivní víc porod bez nástřihu nebo s nástřihem. Nidko to neví, nikdo nedělal žádný ucelený výzkum, který by jasně řekl, jestli je lepší střihat nebo ne (a to pomíjím názor rodiček a beru jen medicínskou stránku věci). Takže pro mě z toho vyplývá, že zkušenosti uživatelek s EPI NO jsou pozitivní v tom smyslu, že valné většině nebyl proveden nástřih, po porodu se velmi rychle zotavily, inkontinentní nebyly (v mládí, můžem si pokecat za 30 let), vytahanou jí taky neměly. Tudíž jestli budu inkontinentní za 30 let stejně teď nevím, ale krátkodobá pozitiva hovoří jasně pro EPI NO. A hurá, jdu civičit 😉 🙂

veronika.h
15. bře 2012

@j1tka jj, poprvé jsem taky zakrvácela při prvním mimi. Teď se mi to zatím nestalo. Asi jsem si podráždila čípek, bylo to uvnitř. Hráz jsem poškozenou neměla. 2dny jsem necvičila a pak už jen opatrně a ne hluboko. Být tebou, dám si pauzičku 😉
@vendyca No já myslím, že po porodu je lehce inkontinentní každá, která neposiluje pánevní dno🙂)

andelka
16. bře 2012

Tak, jsem přes 30, uf. Ale jen o kousek, 31 to ještě není, snad dneska.

Taky si myslím že na inkontinenci má vliv spousta faktorů a posilovat svaly pánevního dna musí každá žena, ať už rodila jakkoliv.

daisylin
16. bře 2012

ahoj holky,tak se jdu taky trochu pochlubit. Cvičím poctivě asi 14 dní,začínala jsem na 19 cm a včera jsem měla 29,5 cm (měřeno krejčovským metrem) tak jsem byla ráda. Myslím, že té mety 30 cm do porodu dosáhnu 🙂 Termín porodu mám koncem března,tak je ještě čas. Teď malinko odbočím od tématu. chtěla bych si toto téma přidat mezi oblíbené, protože sem chodím pro pozitivní inspiraci často, ale nikde nevidím tu šedou hvězdičku u tématu... asi jsem slepá, nebo co 😒

petja
autor
16. bře 2012

@daisylin do oblíbených,najeď na Líbí se mi to

andelka
16. bře 2012

@daisylin ahojky, tak to jsou superpokroky 😵 já už mám odhadem jenom tak týden, ale na 30 už jsem a to byla moje hlavní meta, teď zkusím ještě těch 31,5, když to tak manžel vypočítal 🙂

rosny
16. bře 2012

@kulenka to je v pohode, ja zacinala na 6 😉

Ja se ted nak moc drzim na 24, nak to nejde pres 😠 no na miry druhorodicek se asi nedostanu, ale rada bych se aspon k te 30 dostala, kdyz malej mel uz ve 33tt hlavicku 31cm 😨

kulenka
16. bře 2012

@rosny Díky za povzbuzení 🙂
Včera druhé cvičení a skoro 6,5 ... ono to půjde 😎

Ani nevím, že by mi někdo měřil hlavičku 😅 Teda prckovi 😀

j1tka
16. bře 2012

holky, ještě dotaz: když nafukujete balonek, máte ho zavedený jen po tu jeho nejširší část nebo ty 2/3? Protože když by jen po tu nejširší část, tak to člověk takový velký obvod nedá-teda já ne. 😀

dandelion
16. bře 2012

@j1tka já po 2/3.. naopak, jak je právě zase užší.. 🙂

j1tka
16. bře 2012

@dandelion to já taky,ale pak mi přijde, že vyjíždí. A když ho víc zasunu, tak dám pak víc. Tak snad to dělám dobře

dandelion
16. bře 2012

@j1tka já taky přidržuju, když ho mám v sobě.. ještě jak je kondom klouzavej, tak mám taky pocit, že vyjíždí.. 🙂

rosny
16. bře 2012

@kulenka ja ziju v cizine a tady meri pri poslednim velkym utz obvod a prumer hlavy, obvod pasu a delku kosti 😉

@j1tka ja ze zacatku ze strachu zasouvala jen po to prvni zuzene misto, ted uz je tam skoro cely, nebo ty 2/3 😉

daisylin
16. bře 2012

@petja díky, už to mám v oblíbených 🙂 já pořád hledala tu hvězdičku

daisylin
16. bře 2012

@andelka tak tobě už se to taky krátí 🙂 Já mám první termín porodu podle menstruace 26.3. a druhý podle ultrazvuku 28.3. tak jsem zvědavá, kdy se malá narodí.Pak dám vědět jak to dopadlo. První porod bohužel skončil akutním císařem, tak doufám,že tento bude v pohodě, když tak pilně trénuji 😀

vera_j
16. bře 2012

ahoj holky, prosím jestli bude někdo prodávat, prosím napište mi do IP. děkuji...a držím palce všem 🙂

dandelion
17. bře 2012

tak včera 22cm a naprosto v pohodě... 🙂 víkend si dávám voraz a od pondělí začnu denně 🙂) ;)

gabina23
17. bře 2012

ahojte dievčatá je tu nejaká budúca maminka zo Slovenska ktorá používa Epi-no? Ak ho bude nejaká predávať prosím napíšte mi do IP. dakujem moc

enari
17. bře 2012

ahoj, o epinu jsem slyšela jsen chválu, ale bohužel pořizovací cena nového je mimo moje možnosti. najde se tu nějaká maminka, která by byla ochotná ho nejpozději v květnu prodat za cenu nižší než je pořizovací? děkuju a všem těhotným přeji krásné slunečné dny bez komplikací 🙂

kulenka
17. bře 2012

@enari Ahoj 🙂
Máš ještě dost času 😉 Třeba já budu prodávat někdy koncem dubna ... a určitě se tu najde ještě někdo další 😉

rosny
17. bře 2012

@dandelion no ja dneska rano 24,5, ale horko tezko 😕

tiburcia
17. bře 2012

@rosny vůbec se neboj, malý měl v 34tt hlavičku 31cm a teď v 39tt má 34cm takže ,,žádná hrůza" 😉

@dandelion krásné pokroky, to dosáhneš velkých čísel 🙂 🙂

já už jsem dneska cvičila naposledy, taková udržovačka a pořád stejné - 33cm takže mám radost a teď už jen čekat 🙂 🙂 🙂

dandelion
18. bře 2012

@rosny pomalu ale jistě 🙂) já mám víkendový voraz a od zítra si to dám denně 🙂)

mochenkaa
18. bře 2012

Hezký den holky, přidám se se žádostí o odprodej EPI NA. Termín mám ke konci června, tak ideálně v první polovině května kdyby jste některá prodávala, klidně i dřív 🙂 . Budu moc ráda když se ozvete

vendy26
18. bře 2012

@mochenkaa Já budu určitě prodávat - nejpozději koncem dubna.

j1tka
18. bře 2012

@mochenkaa myslím, že nás bude prodávat určitě víc🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru