EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

andyalukasek2008
4. lis 2010

Ahoj holky, nám paní poradila nad předporodním kurzu dát lžíci lněného semínka do jogurtu, dalo se to v pohodě sníst 🙂... A pravda, malej vyklouzl ven jedna radost 🙂...

mirka_80
4. lis 2010

@lilix Áno, ráno nalačno som si dávala za polievkovú lyžicu a zapila pohárom vody. Ale niekedy som si kúpila biely jogurt a do toho som si to primiešala. Celkom mi to chutilo. 😝

romy31
4. lis 2010

ja som tie semienka aj poriadne pochrúmala....a inak odporúčam na zápchu 😀 fakt to pomáha črevám 😉

luculele
4. lis 2010

@andyalukasek2008
@mirka_80
@romy31

baby no to je super sprava, hned utekam zhanat lanove semienko.. 😎

slniecko77
4. lis 2010

ahojte dievcata 🙂
tak ja som si vcera objednala Epi-No, uz sa tesim ked dojde a za par tyzdnov mozem zacat skusat 😉

bekulkamama
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
terak
4. lis 2010

Holky to semínko je nejlepší požvýkat nasucho. Musí se udělat takový sliz nebo co a pak polknout a hodne pít, jinak budete mít zácpu. Spojila jsem si to, že večer zdlábnu polévkovou lžíci semínka a zapiju to pullitrem maliniku. Doufam, ze malyho budou stihat chytat, jak rychle vystreli ven 😀 😀 😀

shira_
5. lis 2010

od ktorého tt treba piť čaj a jesť semiačka? keď objednám epino teraz, stihnem s ním ešte pocvičiť? nemáte skúsenosť, ako dlho trvá kým mi to príde z int.obchodu perinbaba? úprimne povedané, dosť sa toho cvičenia bojím ale podľa toho čo tu čítam, keď by mi to malo pomôcť... vyskúšam. len aby som to stihla.

shira_
5. lis 2010

no, tak som to objednala. majú to na sklade, tak snáď to pošlú hneď. muž odpadne keď to uvidí, prípadne aj ja.

romy31
5. lis 2010

@shira_ mm si to hneĎ predstavil ako erotickú pomôcku 😀 😀 😀 ja som pila ten čaj od 35tt a aj semienko asi....alebo o týždeň neskôr... a cvičiť som začala až v 36+0...

verondza
5. lis 2010

ahojte epinacky,
ja som tu len tak dnes nazrela...este pred siestimi tyzdnami som sa s epinovanim trapila aj ja..
a chcem vas povzbudit. ja som mala 1. porod pred 4,5 rokom dost dlhy a zaver dost narocny. okrem toho som bola poriadne nastrihnuta a dr. mi povedala, ze taku tuhu hradzu tam uz davno nemali, ze mna proste neslo nenastrihnut.
pri druhom tehu som mala 2x mykozu. takze popravde, tiez som si celkom neverila, ze by som mohla napriek epinovaniu mat lahsi porod, resp. aspon bez nastrihu.
trapilo ma aj, ci dokazem zlomit doktora, aby ma nenastrihaval...
nakoniec som to vobec nemusela riesit, kedze ani nestihol pribehnut a mala (3600 g, 53 cm) bola bez nastrihu (malilinke vonkajsie natrhnutie, 1 steh, vobec som o nom nevedela a nemam ziadne problemy. po prvom porode sa mi jazva hojila cele veky) vonku. chytali ju sestricky, ktore ma sice vehementne presviedcali, ze: NETLACTEEE! a ja ze: MUSIIIM. CHYTAJTE JUUU 😀 .
po klistire to cele trvalo hadam polhodinku, proste to bola rychlovka. a predtym som si este v pohode dopozerala ordinaciu v ruzovej zahrade 🙂. ziadne sialene bolesti.
okrem epinovania som kazde rano pila caj z malinoveho listia, ale origos lesneho malinnika, ktory mi natrhala mama. a potom som si vzdy urobila gizd 😒, ktory ale mne celkom chutil: do 2 dcl vody som nasypala polievkovu lyzicu lanoveho semienka, povarila 10 min, potom este nechala vyluhovat cca pol hodinku. a potom som ten sliz vypila a semienka zjedla. ked si teda porovnam moje dva porody, verim, ze mi to vsetko pomohlo. a o epine vobec nepochybujem. takze dievcence,len cvicte, fakt sa to oplati! aj to tlacenie bola uplne brnkacka, na tri lahke potlacenia bolo odrodene.
ozaj, nejak sa nemozem dostat k tomu, ze by som podala inzerat na predaj epina, tak ak by mal niekto zaujem, napiste mi do ss. dalsie babatko uz neplanujem. aj ked po takomto porode, musim sa priznat, sa nejak nebranim myslienke na dalsie.. 😉
drzim palce, nech vam to vsetkym vyjde! (este jedna info: mala som nacvicene 32 cm.)

romy31
5. lis 2010

@verondza super! povzbudzujúci zážitok 😵 a akú hlavičku malá malinká?
ja som včera dala 9, tak už sa celkom teším na pôrod 😀 dúfam, že budem mať podobnú skúsennosť

verondza
5. lis 2010

@romy31 34 cm. ale ono to je vraj jedno. kazda hlavicka by sa vraj mala pri prechode porod.cestami zuzit na priemer max. 30 cm.

shira_
5. lis 2010

@romy31 no tak idem dnes kúpiť čaj aj semiačka a budúci týždeň dúfam príde aj epino. snáď to zaberie aj u prvorodičky v mojom veku 😀

slniecko77
5. lis 2010

ahojte 🙂
@verondza srdecne gratulujem ku krasnemu porodu 😵 neskutocne ma tieto pismenka povzbudzuju a ukludnuju
..prajem ti krasne maminkovanie a obom vela zdravicka 😵
Inak, dnes mi prislo Epi-No, oblednavala som si ho v stredu, taku rychlost som ani necakala..este si zohnat caj z malinika a lanove semiacka..ja som si kupila Psyllium, malo by to byt na lahsie vyprazdnovanie..mate s tym niekto skusenost?

slniecko77
5. lis 2010

..dievcata kde kupujete lanove semiacka, resp. neviete mi dat niektora link ako vyzera obal alebo nieco podobne?
dakujeeeem 🙂

romy31
5. lis 2010

@slniecko77 jasne to je vláknina.... 🙂 majú to v dm, ale ja som to kúpila v lekárni....v obale ako čaj, lebo je to myslené na ten odvar, ale ja to len chrúmem

slniecko77
5. lis 2010

@romy31 dakujem pekne za odpoved 😉

bobusa1
5. lis 2010

Ahojte baby,
pridavam svoju skusenost s epinom. Pred tyzdnom sa mi narodila druha dcerka. Moj prvy porod pred 3,5m rokmi bol velmi tazky , druha doba porodna trvala cele veky, bolesti boli velmi intenzivne a nekonecne. Doktorka ma nastrihla s tym ze som bola tam dole uplne tuha. Popravde v tej chvili mi to bolo uplne jedno. Sitie som prezila, horsie boli dni po porode, nemohla som sediet a problemy s nastrihom som mala aj pol roka po porode, ked sa mi jazva zvykla pri stolici natrhnut a krvacalo to. V druhom tehu som to nenechala len tak. Kupila som si epino a poctivo cvicila tri tyzdne pred porodom,v termine som dala 31 cm, verila som si a bola som rozhodnuta, ze to bude bez nastrihu. A aj bolo. Druha doba porodna trvala asi minutu, skoro som nestihla vyliezt na kozu, lebo dovtedy som chodila a predychavala kontrakcie. Manzel utekal zavolat doktorku, stihla dobehnut vcas, ostatny personal prisiel az ked uz mala bola na svete. Doktorka ma chcela sit, lebo si myslela, ze som sa urcite musela trhnut, ale len pokrutila hlavou so slovami:" My tu nemame co robit, tak toto som uz davno nezazila". Takze totalne bez skrabnutia, mala mala 3400 g, hlavicka 34 cm. Vrelo odporucam.

slniecko77
5. lis 2010

@bobusa1 prajem vsetko dobre tebe aj dietatku 😵
..som rada, ze ste to takto zvladli..same pozitiva okolo Epi-No 😵

marketa97
5. lis 2010

@bobusa1 To je super, zní to jako pohádka. Moc gratuluji 😵

mirka_80
5. lis 2010

Ahojte. Máte niektorá skúsenosti s Epi-nom po pôrode? Či ste cvičili panvové dno, aby po tehotenstve spevnelo. Ak áno, kedy po pôrode sa môže začať? Predpokladám po šestonedelí, ale ja som bez nástrihu a fit, tak možno aj skorej? 😅

estrellita
5. lis 2010

@mirka_80 s epinem nevim, ale jinak cviky na zpevnenu pan. dna se muzou hned po porodu, naopak cim driv, tim lip 😉

terak
6. lis 2010

Muzu se zeptat, jestli fakt nektera cvicite tu pul hodinu, nebo jestli to flakate jako ja? 😠 Ja tak max 10 - 15 minut, vic nevydrzim.

marketa97
6. lis 2010

@terak Já jak kdy... když to jde dobře tak taky jen chvilku... někdy to natáhnu dokud nedosáhnu výsledku, který jsem chtěla 😀 pro mě je nejhorší se vždycky dokopat a vůbec jít cvičit, pak už je to v pohodě

terak
6. lis 2010

@marketa97 Taky to tak mam ☹ Dokopat se je fakt nejhorsi, ale ty vysledky ... po par pokusech jsem pres osmicku a mam mesic do porodu, takze to vidim optimisticky. Kazdopadne uz to neni tak easy jako na zacatku 😒

andu
6. lis 2010

Ahojte dámy 😉
Tak já už se s balonkem taky začala seznamovat... Podle krejčovského metru jsme napoprvé byla na 21cm, včera na 23cm... Tak doufám, že to půjde hezky postupně lépe a lépe 😉 Času ještě vcelku dost, tak si myslím, že to zvládnu 😉 Já mám hlavně strach z toho tlačení - u prvního mi to fakt vůbec nešlo - při položení na záda jsem ztratila kontrakce, ale malá už musela ven, takže po mě Dr. hopsal a ták... Tomu bych se tentokrát ráda vyhnula 😉

linalina
7. lis 2010

@terak mně to teda většinou tu půl hodinu zabere. ale já se nejdřív snažím posilovat ty svaly a "vtahovat" no a pak teprve teda přifukovat. akorát většinou teď napoprvé nafouknu na 25, a pak se to snažím ještě posunout, aktuálně se nemůžu dostat přes 27 😠. a termín se blíží, tak jsem z toho nějaká zdrblá ☹

terak
7. lis 2010

27 je kolik? Ja to kontroluji podle te tabulky a tam jsem neco malo pres osmicku, tak nevim kolik to je....

linalina
7. lis 2010

já měřím obvod krejčovským metrem; podle té jejich tabulky by to mělo být 8,5

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru