EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

nevesta12
20. únor 2014

Ahojte baby! Ja som chcela len taky vseobecny postreh pre tie, ktore poctivo cvicia a centimetre nepribudaju... Ja som cvicila mesiac a pol, nacvicila som max 16, moc nadsena som veru nebola - porod vsak prebehol uplne hladko, trochu sitia bolo, ale uz o hodinu som normalne sedela a vobec nic ma nebolelo... Takze epino mozem len odporucit, aj ked sa "nedocvicite" k cielovym cislam, urcite pomoze 😉

merteuil3
21. únor 2014

Ahojte kočky, zostalo mi 101 kusov nepoužitých ochrán na vaginálne sondy, ktoré sa používajú pri cvičení s EPI-NO. Nemáte niekto záujem? Predám akékoľvek množstvo. Cena 0,10 Eur za kus + poštovné.

hallie
23. únor 2014

@nevesta12 dakujem, dodala si mi nadej 🙂 ja som sa dostala na 27cm, ale vyzera to coraz viac tak, ze do terminu nevydrzime, od utorka zacinaju mat veci celkom spad a uz sa pomaly otvaram. Podla poslednych merani ma babo necele tri kila, tak si hovorim, ze ak sa uz rozhodne prist na svet, nebude to obor a hadam bude stacit to nacvicene plus uplne jemna a makka hradza. Uz treti mesiac si poctivo denne davam lanove semiacko a od 34tt pijem malinikovy caj, tak hadam bude dobre 🙂

veronica13
23. únor 2014

Ach žienky nejaká rada ja sa neviem pohnúť z 23 cm. A rodiť môžem každú chvíľu. ☹

hanka.
23. únor 2014

@hallie já taky do TP nevydržím. Jsem otevřena na prst. A k tomu jdu zítra na zátěžový oxytoc.test, protože mám málo plodové vody. Doufám, že to dopadne dobře a nerozjede se mi porod. A taky doufám, že mě pak nechají rodit normálně, když tak cvičím 🙂. Dneska jsem se dostala na 32,5. Syn měl 36 cm hlavičku. Ted čekám holčičku, tak snad bude menší a když nebude v TP, tak by taky nemusela být obřík 🙂.
Jdeš už hodně přes bolest i těch 27 cm?

@veronica13 v jaké poloze cvičíš?

hallie
23. únor 2014

@hanka. Praveze ani nie. Citim tlak aj vzadu (je to normalne?), ale ziadnu vyslovene velku bolest. Len viem, ze uz viac skratka nepovolim, neviem to vysvetlit. Vcera som necvicila, nechala som si to na vecer a chytila som kontrakcie, ale dnes som to dala. Trikrat po sebe som nafukla tych 27, uvidime, ci sa zajtra niekam nepohneme 🙂

hanka.
23. únor 2014

@hallie pokud necítíš vyloženě velké pnutí a větší bolest, tak bych zkusila aspon trochu přifouknout. Ale i tak, vždyt je tu spoustu příspěvků, že měly holky nacvičeno jen 27 a porod dopadl dobře 😉 . Každý cm se počítá 🙂
bolest vzadu taky cítím, když mám balonek v sobě celý a tlačí mně na čípek. tak ho vždy trochu povytáhnu

hallie
23. únor 2014

@hanka. ked prifuknem, zvacsa zo mna hned vyskoci :-/

hanka.
23. únor 2014

@hallie tak ale šlo by to? když ho budeš pořádně držet rukou, tak "nevyletí" najednou 🙂

aksniteb
23. únor 2014

@hanka. skúsila som podľa teba zmeniť polohu a je to skutočne lepšie, v kľaku dám vždy viac ako v poloľahu na chrbte - dnes po 4 cvičeniach skoro 26 cm. Ale som druhorodička, takže asi aj preto to ide čo cvičenie to +1cm
tiež si myslím, že budem rodiť skôr, tak aspoň stihnem nacvičiť 🙂

hallie
23. únor 2014

@hanka. ťažko to opísať, skrátka sa to strašne tlačí von a udržím to aj rukou iba pol minúty max ☹

hanka.
23. únor 2014

@aksniteb máš taky ještě čas, takže dáš víc cm 🙂. v polosedu nebo na zádech je to prostě nejhorší. Jakou polohu si teda zkoušela?

@hallie ještě máš 3týdny do TP. určitě nějaký cm ještě nacvičís 🙂

coolik
23. únor 2014

Tak děvčata smekam před všema. Dorazil mi aniball a můj první dojem je, že to nedám ani vyfouknuté .. 😒

hanka.
23. únor 2014

@coolik pořádně si to namaž gelem 🙂 a pak to dáš 😉

veronica13
24. únor 2014

@hanka. No ja v polohe tak naboku, myslíš že mám skúsiť inú? Včera sa mi podarilo pohnúť na 24 cm ale ide mi to strašne pomaly.

cela
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vendy26
24. únor 2014

Ahoj holky, prodávám epino, používané výhradně s kondomem. Levně. Více info v IP.

wingsseven
24. únor 2014

Ak máte niektorá záujem mám na predaj epino delphine plus. Doklad o kúpe a návody priložím. Som prvá majiteľka.

hanka.
25. únor 2014

@veronica13 zkoušela si i v kleku? v této poloze dám nejvíc s nejmenší bolestí

cassis1
25. únor 2014

Ahoj holky, nějaký návod k použití? Já to včéra vyzkoušela poprvé, jak hluboko si mám balonek zavést? Asi jsem si ho dala hluboko neb jsem se snažila co to dalo a on se ve mě ani nepohnul byla jsem z toho značně zdrblá.... ☹ A nacvičujete jak často a jak dlouho? Určitě se to tady už rozebíralo do detailů několikrát, ale procházet všech 624str je nad mé síly....budu ráda když poradíte.

hanka.
25. únor 2014

@cassis1 já si ho zavádím celý, protože chci hlavně "nacvičit pružnost" vnitřních stěn pochvy 🙂. ale ve cvhíli, kdy už mám nafouklé hodně, tak to tlačí na čípek a je to hodně nepříjemné. tak jen trochu povytáhnu a pak celý balonek vytlačím. cvičím od 35tt obden cca 20-25 min.

petoska
25. únor 2014

Tak dneska jsem porodila Emicku 3250 g a 50cm jen s malym natrzenim jinak bez nastrihu ,nacviceno jsem mela 29cm 🙂 tak cvicte holky ;)

aksniteb
25. únor 2014

@hanka. skúšala som zmenu na boku, ale najlepšie sa mi cvičí v kľaku - zatiaľ cvičím obdeň, podľa dnešnej poradne určite mám ešte min 2 týždne čas, tak to nejdem siliť
@petoska gratulujem !!!

hallie
25. únor 2014

@petoska skvele, gratulujem! 🙂

pa_mi
25. únor 2014

Baby otazka - som dnes 38+1. cele tehu som sa chystala cvicit s EPI-NOM, ale mala bola od decembra KP, a ostala tak az do dnes, tak som EPI-NO neriesila. Cakala som ci sa otoci. Na poradni v nemocke sa ale vsetci doktori tvaria ze by ma aj nechali rodit prirodzene. Myslite ze sa mi to v tomto stadiu este oplati? Vraj som este pozatvarana podla vcerajsej poradne.

hanka.
25. únor 2014

@petoska moc gratuluji k narození holčičky s pohodovým porodem 🙂

@aksniteb také se mi nejlépe cvičí v kleku 🙂 na jekém si teda číslu?
@pa_mi já bych KP nerodila ani jako druhorodička. Ty jsi prvorodička. A navíc u KP je epiziotomie snad vždy preventivní. Tak nevím. Ještě ti nedali termín CS? třeba budou mít holky jiné názory, ale dnes si zavřená, za 2 dny můžeš rodit a to by si s epi-nem moc nenacvičila 😒

pa_mi
25. únor 2014

@hanka. no ved preto vaham ci sa mi to vôbec este oplati. nenaplanovali mi CS, ze zatial som zatvorena a uvidi sa. ja viem ze pri porode KP sa nastrihu nevyhnem, len som myslela ze by to mozno nebolo na 20 ale len na 10 stichov....vdaka za radu kazdopadne 🙂

aksniteb
25. únor 2014

@hanka. dnes 27cm (5.cvičenie) ale objavila sa krv :( takže skúsim dať 2-3 dni pauzu

hanka.
26. únor 2014

@pa_mi nejlepší bude se s lékaři domluvit, ale já bych KP nerodila spíš kvůli případným komplikacím, než kvůli epiziotomii 😒
@aksniteb taky ti to jde dobře a do -TP máš ještě moooc času 🙂.

laura1984
26. únor 2014

Babule ja sa neviem prehupnut cez 25 cm a to mam 12 dni do TP. V noci som mala uz aj dost silnych poslickov a mna chyta panika. Dnes skusim dat 26. uvidim ako to pojde. Nikdy nechcem ist cez bolest aby som sa neporanila, ale dnes budem musiet pritvrdit 🙂. Pekny den zelam vsetkym epinackam...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru