EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

pilgrim
8. bře 2012

@andelka 32 cm 🙂 ale trénink lážo plážo, ob dva dny, max. 15 minutek 🙂

zdeniii
8. bře 2012

@pilgrim gratulace k miminku!! Takže lepší než při prvním?? 😉

@hertha určitě lubrikační gel a pak nějaou desinfekci, prodávají takové malé čtverečky v lékárně a nebo já mám ze sexshopu 🙂 s kondomy neporadím,a le asi taky v lékárně ne? Nebo se zeptej svého gynekologa ;o)

pilgrim
8. bře 2012

@zdenii nooo, pokud myslíš průběh porodu, tak jak se to vezme 🙂
S Dádou jsem to odrodila za 4 hodiny, ale kontrakce přišly po prasknutí vody samy, takže to bylo takový přirozenější. Teď mi je (taky po prasknutí vody) kvůli vysokýmu krevnímu tlaku radši vyvolali oxytocinem, takže to vše trvalo jen hoďky dvě, ale o to to bylo "zajímavější"...
Ale bez poranění jsem po obou porodech, to je stejný 🙂

andelka
8. bře 2012

@pilgrim no jo, když tobě to šlo levou zadní, já se trošku musím snažit 😀 na druhou stranu jsem mnohem dál než těsně před prvním porodem, takže mám radost.
Takže tobě pokaždé napřed praskla voda, jo? Mně u Danyho právě vůbec, on ji prorval sám až když se tlačil. Tak sjem zvědavá jaký bude průběh druhého porodu. Nicméně rozhodně je pak po porodu znát, jestli má člověk nějaké zranění co se muselo ošetřit (na šití nevzpomínám zrovna ráda 😝 i když trvalo chvíli a povídali jsme si u toho) nebo jestli je úplně bez problému.

anka.
8. bře 2012

@andelka No, dobře: nejsi na 30 JEN 29.5 😀 závidím!!! Ale zdá se, že jsem už taky trochu pokročila a ta křeč se cvičením nesouvisela.

@zdeniii Taky závidím! Jsi dobrá!

Já jsem teda tentokrát začala opravdu ty tři týdny před, tak snad to zvládnu. Jo, a to se ještě ve středu dozvím, jeslti mě vůbec nechají rodit přirozeně, tak mi držte palce...

anka.
8. bře 2012

@pilgrim super zprávy a gratuluju samozřejmě!!! 😵

andelka
8. bře 2012

@anka. no príma 😵
Mně teď přijde každý půlcenťák jako dřina 😅
Taky jsem začala radši napřed. Přirozeně sice bych rodit měla, ale pro jistotu...nějak nevěřím že vydržím až do termínu.Tobě budu držet moc palce, aby ve středu přišla dobrá zpráva 🙂

zdeniii
8. bře 2012

@anka. pročpak by tě neměli nechat rodit přirozeně?

rosny
8. bře 2012

holky, mam na vas dotaz, chtela bych zacit s epinem, ale mam trochu strach, pac uz jsem otevrena na 1 prst a nehodlam ted rodit, tak mam strach, abych si to epinem nak nepodrazdila, co myslite?

beruskaev
8. bře 2012

ahoj holky, tak my už máme porod za sebou, nakonec to šlo bohužel císařem, ale díky Epinu jsem šla k porodu úplně v klidu, škoda, že to nakonec nevyšlo, ale máme krásnou dceru Elišku a ta rozhodně stojí za všechno..
jinak mám Epino k prodeji, kupováno letos v lednu, pokud máte někdo zájem tak info do IP..
Přeju všem co nejlepší průběh porodu..

kukinek
8. bře 2012

Jelikož jsme od včerejška doma z porodnice, tak se s váma můžu podělit od druhý porodní zážitek s epinem 😀 Opět a zase PARÁDA!!! Malý měl 3310g a obvod hlavičky naměřili druhý den 35,5cm. já měla nacvičeno nejvíce 9, krejčovským metrem jsem neměřila. A mám jeden steh - po domluvě s doktorkou ,co mě rodila, ani nebyl třeba 😎 Malý se narodil po třech hodinách od příjezdu do porodky - ale to zase asi patří do diskuze o nápoji k vyvolání porodu 😀 😀 😀

anka.
8. bře 2012

@andelka Díky, moc bych si to přála (přirozený porod). Včera jsem koukala, že jsem tady jako jedna ze začátečnic s epinem (na str 2) 😀 Jo, půlcenťák dá asi zabrat, ale připravená jsi už teď, ono naostro to bude ještě trochu jiné, zapracují hormony atd - určitě to zvládneš! (a dej pak vědět, jo? - hltám tu každou pozitivní zprávu a je vidět, že jich je opravdu hodně 😵 )

anka.
8. bře 2012

@zdeniii Protože poprvé to skončilo akutní sekcí těsně před druhou dobou porodní (kvůli špatným srdečním ozvám miminka) - já byla připravená 😀

anka.
8. bře 2012

@kukinek Super! Gratuluju k miminku i k úspěchu s cvičením!!!

andelka
9. bře 2012

@kukinek Kukii, zrovna včera jsme na tebe myslela a T mi řekla že už máš mimi u sebe konečně a porod že byl v pohodě 🙂 Tak ti moc moc gratuluju 😵 😵 😵

@anka. ale stejná situace se nemusí opakovat u druhého porodu a i po sekci se dá rodit normálně,zvlášť po 3letech..takže určitě přirozeně rodit budeš a bude to v pohodě, tomu věřím 🙂
Mně taky pozitivní zprávy nabíjejí 🙂

Včera se mi nějak moc cvičit nechtělo, ale udržovačku na 29 jsem dala. 🙂

vendyca
9. bře 2012

Ahoj holky chci se zeptat těch, co rodily a používaly jste EPI NO - v jaké poloze jste nakonec rodily - klasicky polosed? Jde mi o to, že některé polohy jsou možná lepší pro prevenci poranění...

andelka
9. bře 2012

@vendyca poprvé polosed, a to už nechci. Teď cvičím s Epinem v kleče a vyhovuje mi to, tak doufám že tak budu i rodit...uvidíme která poloha bude nejlepší, až aktuálně při tom.

zdeniii
9. bře 2012

@vendyca já v polosedu a vyhovovalo mi to i dr může lépe k hrázi ji chránit...

jancip
9. bře 2012

@vendyca V polosedě na křesle a úplně mi to vyhovovalo. Měla jsem za sebou 36 hodin kontrakce, takže bych snad ani nic jiného nedala.

veronika.h
9. bře 2012

Ahoj holky,
@pilgrim Jéé, já ti úplně zapomněla pogratulovat! A s Epinem super, jak jsem si to včera přečetla, tak se mi nechtělo cvičit, jsem si říkala, že taky stačí obden.... 😅

@vendyca já taky polosed a super!
@rosny ahoj, podle mě se dá cvičit jen na hrázi a nezavádět ho hluboko. To poznáš sama, jak ti to bude vyhovovat.

petja
autor
9. bře 2012

@kukinek
@pilgrim Holky moc gratuluji!Jste šikulky!!!

weronnka18
9. bře 2012

Ahojte,
predám epi-no, viac info v IP 😉 🙂

jankabj033
9. bře 2012

ahojte baby...tuna citam prvy az ze nieco taketo existuje...skoda ze som o tom nevedela pred porodom..iste by som do toho investovala...teraz ma malinky rok a trimesiace a verte ci nie mna ten nastrih este boli...nielen ze ma nastrihli este som sa aj potrhala..... som bola pozasivana na oboch stranach.a verte ze to nie je nic prijemne a aj to zasivanie pekne boli....teraz pomyslame o druhom babetku a o tomto baoniku uvazujem uz teraz...vsemozne sa budem snazit vyhnut nastrihu...dakujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

j1tka
9. bře 2012

Ahoj holky,tak jsem dnes poprvé vyzkoušela🙂 No, zda to byl super výkon, to nevím, ale zvládla jsem necelých 20. Kolik jste dávali tak napopré vy? No, teď budu cvičit jednou denně, později dvakrát denně. Jsem zvědavá, kolik dám zítra🙂

rosny
9. bře 2012

@j1tka no, tak jestli jsem spravne pochopila tu jejich merku, tak ja jen 16 ☹ taky dneska poprvy, buud to kombinovat s masazi hraze

j1tka
9. bře 2012

@rosny když budeme cvičit, bude to lepší a lepší🙂 Snad to pomůže a porod pak bude v pohodě a bez nástřihu.

kukinek
9. bře 2012

moc díky holky! Já rodila v polosedě a jak píše zdenii, doktor může lépe k hrázi. ale asi ve finále uvidíš, v jaké poloze skončíš, mě kdyby nevyhodili na postel, tak rodím v sedě v křesle 😀

andelka
9. bře 2012

@j1tka
@rosny já poprvé před prvním porodem 7cm (obvod teď nevím kolik to je) podle jejich šablonky. Teď na šablonku kašlu, protože je úplně mimo, měřím obvod krejčovským metrem. Začínala jsem teď na 24cm, ale ono je to jiné, člověk už ví co a jak, co si může dovolit, kam až nafouknout, před prvním jsem na to šla mnohem opatrněji a pomaleji.

rosny
9. bře 2012

@j1tka v to pevne doufam, pac malej je nakej nedockavej a jestli mam z neceho hruzu, tak ne z porodu, ale z nastrihu ☹

@andelka jak pises, bojim se ho zasunout az do pulky, abych se nedotkla cipku a nak ho nepodrazdila, pac fakt nestojim o to, aby vylezl driv 😕

andelka
9. bře 2012

@rosny do půlky je to ještě OK, mně tam někdy neplánovaně zajede skoro celej 😅 zkus trénovat hlavně tu hráz a okolí, asi bude trochu náročnější ho tam udržet/přidržet, ale mělo by to jít.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru