EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

bengy
28. črc 2009

Holky co se desinfekce tyce, tak ja epino vzdycky umeju teplou vodou a mydlem a vysusim toaletnim papirem a dal neresim. A pri aplikaci pouzivam lubrikant na vodni bazi. A zatim teda zadny problemy nemam. I v navodu je napsano, ze se ma omyvat vodou a mydlem.
Ale urco se da v lekarne neco sehnat.

misha142
28. črc 2009

Tak nakoniec som si v lekarni kupila Desident, je to na dezinfekciu povrchov zdravotnickych zariadeni a pomocok. Stal 5.5 Eur, ale nebudem ho pouzivat, lebo v podrobnom navode je uvedene, ze by pripravok nemal byt pouzivany v pritomnosti tehotnych zien, alebo by mohli byt tehotne (hrozi poskodenie plodu).
Takze asi to budem riesit tak ako Bengy...
Inak cvicim s Epinom uz tyzden a som na 6cm, ide to pomaly a ked vylieza tak to poriadne reze az mam strach, ze sa natrhnem... Nic prijemne. Dufam, ze to dotiahnem aspon na 9 cm a ze pri porode sa potvrdi pravidlo "Tazko na cvicisti, lahko na bojisti".
Tiez jeden celkom pozitivny ohlas na Epino:
http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...

vendulacky
28. črc 2009

Už se chystám napsat dlouho, ale furt nějak nebyl čas nebo jsem zapomněla...musím lobbovat za epino!

Na základě referencí tady na diskuzi epino jsem si tento "zázrak" pořídila taky a to dost pozdě, až ve 39.tt!!! Začala jsem hned trénovat - 2x denně, vždy jsem předtím masírovala hráz olejíčkem, abych jí připravila a pak nafukovala a vytlačovala 😅
Rodila jsem ve 40+5, tzn. trénink teda skoro 2 týdny a z 5,5 cm jsem se dostala na 9,5 (30cm)...
Naše prďolka měla obvod hlavičky 34 cm (3270 g a 50 cm).
Porod proběhl BEZ nástřihu a hladce!!
Epino můžu opravdu jen doporučit!!!! Opravdu to pomáhá 😉
Jsem z júlovek/ červencovek a skoro každá je nastřižená a spoluepinovky jsme všechny BEZ!!
Takže kdo váhá, at do toho určitě jde!

Teď to skoro vypadá, že jsem placená za reklamu 😀 😀 😀 Ne vážně, jsem z toho malého zázraku nadšená, po porodu jsem mohla okamžitě fungovat bez problémů 😉 A nemám žádné následky tam dole... 😅

petja
autor
29. črc 2009

jo vendulacky,epi-no je úžasná věc,i já jsem mohla v poho dojít na pokoj a v porodnici jsem byla za raritu!!!Celkově jsem měla úžasný porod,zatim nejsilnější zážitek 🙂

bengy
29. črc 2009

Misha - opravdu to jde, ta hray postupne povoluje, takze neboj. Za chvili jsi na 9 cm, to bude coby dup. Ja jsem ted dost flegmaticka, takze se k tomu dokopu tak obden, ale naposledy jsem mela neco kolem 9,5 cm - cca 30 cm a to fakt cvicim jen 1x za 2 dny - nekdy dokonce za 3 dny. 😒 Zrovna dneska se k tomu musim dokopat, to bude zase premlouvani, ale jak rikas: tezko na cvicisti, lehko na bojisti.
Drzim palce, aby to slo co nejlip

mondulinka
29. črc 2009

Ahoj holky, nevite, kde se da epino sehnat trochu levneji? klidne pouzite...

bengy
30. črc 2009

mondulinko zkus zalistovat cca 2 stranky zpatky. Holky nabizeli epino k prodeji, tak treba je to jeste aktualni.

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
k.ate
31. črc 2009

magda - já se doktorky na epi-no ptala a ona říkaal, že všechno, co pomůže zlepšit elasticitu hráze k něčemu je a v pohodě mi ho schválila... 🙂 Tak už se těším, až začnu trénovat 😀 A doufám, že se malej natočí hlavičkou dolů...

petapi
31. črc 2009

ahoj holky, tohle je super povzbudivá diskuze, pro Epi-no jsem byla sice rozhodnutá ještě před tímto těhu, ale vaše zkušenosti jsou dalším impulzem, doufám, že se na konci všechno pěkně podaří a tentokrát se vyhnem nástřihu 🙂

allinka79
31. črc 2009

mozem otazku? co je epi-no????

mondulinka
1. srp 2009

tak to vypada, ze si ho budu muset objednat pres net za plnou cenu, ale nenadelam nic, ta investice za to stoji! 🙂

veronika.h
2. srp 2009

Allinka - nafukovací balonek na procvičování a roztažení porodních cest 🙂

Já jsem si hned po porodu sedla ve sprše, do tureckýho sedu na posteli, druhý den jsem si vesele běhala po chodbách. Taky mi hned zmizelo břicho, takže i já jsem byla za totálního exota, když mě nic nebolelo a hned po porodu jsem běhala jak laňka a protože jsem odmítla chodit po špitálu v košili, nosila jsem tam tepláky a triko a pletli si mě se sestřičkou 😀
Takže ho taky doporučuju kudy chodím.

misha142
2. srp 2009

Mondulinka,

Tu niekto predava epi-no za dobru cenu, skus ci je to stale aktualne:
http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?t=92660

wwcko
4. srp 2009

Caute. Tak zacinam cvicit s Epi. Chcem sa preto spyata, ci je lepsie zavadzat epi s nejakym lubrikantom, ale samoze len tak "na sucho" s kondomom. a citala som tu, ze niektore ste si ho zavadzali viac ako po ten stenseny sred. Ako je lepsie zacat? chcem predyst nejakym natrhnutiam, tak prosim poradte ako na to na uplnom zaciatku. A Este som citala, ze niektore z vas mali prtom nohy pri sebe, lebo balonik im sam vychadzal von. Bolo to tak aj na zaciatku, alebo uz ked mal vacsi obvod?

kocicinka
4. srp 2009

Ahoj- mě vykluzoval na začátku i na konci. Čím byl víc nafouknutý, tím dalo větší práci ho tam udržet. Já jsem používala lubrikant na vodní bázi od primerosu 🙂

wwcko
4. srp 2009

Kocicinka dik. asi bude lepsie zavadzat ked budem pouzivat lubrikant, ale ci potom ako ravis sa aj viac nesmyka von.....

ferinka
4. srp 2009

já měla taky ten od primerosu,na sucho si to nedovedu představit... 😅

kocicinka
4. srp 2009

Nesmíš dát toho lubrikantu zase moc, uvidíš sama, jak Ti to půjde. Jinak přeji úspěsné cvičení a hladký porod 🙂

wwcko
4. srp 2009

dik kocicinka 🙂 dufam ze mi pomoze vyhnut sa nastrihu a natrhnutiu 🙂
Feri na sucho teda asi nic moc.... Tak najbizsia navsteva lekarne sa bude tykat lubrikantu....

marielik78
4. srp 2009

Ahojte koculky,

dostala som sa k tejto teme nahodou a chcem sa vas spytat, kde ste si zvacsa kupovali epino? Nasla som ho na CR strankach, ale dost drahe :( Mozno mate lepsie tipy, ako 2690 CZK :(

Vopred dakujem a drzim s epinom palce, ja sa tiez chystam si o tom pohovorit s manzelom i doktorkou, docitat infosky a s naj pravdepodobnostou objednat a po 36 tt zacat 🙂

mondulinka
4. srp 2009

marielik: http://www.coord-med.cz/cs/predporodni-priprava... tady na tech strankach ho maji za 2322,- vč. DPH. 😉 levneji jsem ho asi ani nikde nevidela 🙄

petja
autor
5. srp 2009

Veronika,děkuji za osvětu,kterou epi-nu děláš.A ještě jsem ti chtěla napsat,že jsi překrásná maminka 😉

misha142
7. srp 2009

Holky poradte, moze sa pokracovat v cviceni s epinom aj po odideni hlienovej zatky? Teda aspon si myslim, ze to bola hlienova zatka (alebo jej cast).

petja
autor
7. srp 2009

..to už snad do porodu moc nezbývá,ne? 😵

zahara
7. srp 2009

Ahojte, tiez uz dlhsie pokukujem po epi-no, no zatial sa mi ho nepodarilo zohnat. Kedze sa mi cas akosi zacal kratit, budem rada, ak ma kontaktuje najlepsie nejaka slovenka, co by ho v blizkej dobe predavala, nech mozem od toho 35-36tt zacat s cvicenim 😉 dakujem

jarabica
9. srp 2009

ahojte, pridavam sa k zaujemkyniam o epi-no... precitala som si same skvele hodnotenia a nazory... kedze som sa pri prvom porode velmi potrhala aj napriek pravidelnemu masirovaniu hradze, rada by som tento krat urobila viac... ak by ste ho niektora predavali resp. vedeli o niekom, poprosim vas o zaslanie kontaktu, dakujem 🙂

marielik78
9. srp 2009

Ahojte koculky,

ja mam prave vyhliadnute v zahranici Epi No, uz konci o hodinku aukcia, tak ho asi vydrazim (momentalne som na cene 52 EUR, co je oproti doteraz najdenym super)... Neviem vsak, ci ho budem moct pouzit (lekarky sa mozem spytat az 4.9.) kvoli kratkemu krcku a otvoreni, tak potom rada predam dalej 🙂 Zahara, to staci zacat aj od 37 tt, ked clovek trenuje kazdy den 🙂)) Ja skor zacat neplanujem...

zahara
10. srp 2009

ahoj marielik, ja by som predsa len rada zacala uz od 36tt, teda asap, lebo tiez veru este neviem, ci koniec mojho tehu nebude mat "rychly spad" 😅 uvidim, ako sa mi doki vyjadri o dva tyzdne na kontrole..

katwind
10. srp 2009

Ahoj holky, tak jsem také začala epinovat, mám za sebou dva dny😀 5.5cm, tak uvidíme... vytrvám, leč mi přijde nemožné se dostat na 9-10cm😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru