EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

imzadi
4. led 2011

@jerryjanka mas jeste more casu 😀

babika0
4. led 2011

@jerryjanka heej? 27?? no vy ma tu vsetky predbehnete. ccc toto sa mi nepaci 😝 😀
@brego 28,2 ?

jerryjanka
4. led 2011

@babika0 cvičila si dnes?

vesperr11
4. led 2011

Holky, já jsem po cvičení pod sebou našla mokrý flek,průměr 10 cm,mám strach,zda to není plodová voda

jerryjanka
4. led 2011

@vesperr11 skôr si myslim že ti ucvrklo - pri tom tlačeni sa to môže stať

imzadi
4. led 2011

@vesperr11 melo to nejakou barvu?

babika0
4. led 2011

@jerryjanka niee. hanbim hanbim. uz drzim hubu. 😎
@vesperr11 aj ja som mala prve cvicenie mokre. moze to byt to cvrknutie.

jerryjanka
4. led 2011

@babika0 no tak šup šup 😀

babika0
4. led 2011

@jerryjanka nieee, taak sa mi dnes nechce, som unavenaaaa. a noc sa blizi, neznasam noci pomoooc. asi ma tu v noci uvidite 😀

jerryjanka
4. led 2011

@babika0 žiadne nie - pomaly sa rozpadavame treba cvičiť

vesperr11
4. led 2011

no,to mě taky napadlo,ale plodová voda je prý nasládlá...rozhodně to nebylo cítit,jako kdyby se stalo ono menší faux paus

vesperr11
4. led 2011

a navíc to bylo bezbarve...což moč není

brego
4. led 2011

@babika0 no, já obvod neměřím metrem, jen to přiložím k té kartičce a dnes tam bylo krásných 9cm. Nu a obvod už si dopočítám na kalkulačce. Nestresuj se a cvič, jak se ti chce a jak moc se to chce, žádný soutěžení nemá cenu, důležitý je tvůj pocit...

babika0
4. led 2011

@jerryjanka tak som tu. ja som zaspalaa az doteraz, neuveritelne, ale krpec ma zobudil, neda mi spat ako sa tam prevaluje. co mu mam spravit aby prestal??? dnes uz budem cvicit. prisaham. 😵
@brego dik. ale to sutazenie ma nieco do seba, zenie to dopredu. ale ked sa neda, tak sa neda. nhooo. unava zvitazila nadomnou.

imzadi
5. led 2011

@vesperr11 kdyz jsi nejsi jista, tak radsi popadni ten rucnik nebo prosteradlo a zajed do porodky...

@babika0 neudelas nic🙂 to je nejhorsi...me obcas pomuze se zvednout a chvili se jit projit 😉

babika0
5. led 2011

@imzadi presne tak, akoby nemali radi, ked lezime, asi ich tiskame.

imzadi
5. led 2011

@babika0 asi jo, ale busit do nas porad nemusi no ne? 😀

babika0
5. led 2011

@imzadi sak ked sa narodia, my im to vratime 😀 😀 😀 😝 😉 😵

imzadi
5. led 2011

tak jsem docvicila, dnes jsem dala pres 8,5, ale posledni vytlaceni neprobehlo uplne ok a na epinu trosku krve a zapalilo me to na hrazi, takze predpokladam, ze sem si udelala malou trhlinku... 🙄 takze si dam asi tak den dva klidek...stalo se vam to nekomu? 😕 mam to necim namazat?

babika0
5. led 2011

@imzadi babam sa to tu stalo, mne nie, lebo som opatrna. a namazat, hmm neviem :( to sa ti zahoji, ked si das pauzu.
ja dovarim a idem epinkovat.

imzadi
5. led 2011

@babika0 ja nevim, proc to prasklo, nebylo to moc nafoukle...ale je fakt, ze normalne cvicim tak 15 minut a dneska skoro pul hodiny, mozna jsem to namohla moc...no uz nekrvacim, tak snad to bude ok...budu pokracovat v sobotu🙂

lucy_lu
5. led 2011

Ahoj kočky,nepredáva tu niekto náhodou Epi-no? Mala by som záujem.Ďakujem. Lucia

babika0
5. led 2011

@lucy_lu ja az porodim predam. ale kedy to bude? netusim

shira_
5. led 2011

@imzadi ja dávam na všetko kalciovu masť a dala som si prestávku v cvičení, kým sa to nezahojilo. potom ale dosť lubrikantu, aby bolo čo najmenšie trenie.

imzadi
5. led 2011

@shira_ dik moc, to doma nemam a ted se ven nechystam :( snad se to zahoji 😀

kinsli
5. led 2011

tak kopíruji 😀 😀

Holky tak se hásím po poradě Tak mi ten typ 7.1. možná výjde. a když ne tak 10.1. to je taky hezký datum
Monitor ok, váhový odhad 4300g takže není na co čekat, jde ven 😀 😀
V pátek jdu do rizikovky. Ptala jsem se Musilové jesti si myslí, že jsem schopná porodit spontálně, tak říkala, že neví
No uvidíme nějak to dopadne. Jo koukala jsem do průkazky a protilátky mám negativní, ale to jsem měla u Kačenky taky a transfuzi nakonec mela 😔

imzadi
5. led 2011

@kinsli no slusny 😀 budu na tom dost podobne... 😝

verondza
5. led 2011

@lucy_lu ahoj. ja predavam

vesperr11
5. led 2011

tak já jsem dnes byla na kontrole,malý má cca 3200,3300 g..tak se obávám,aby se do porodu nedostal až na 4000 a více...to bych měla strach,zda to zvládnu 😎
Kolik mají odhadem vaše miminka?

imzadi
5. led 2011

@vesperr11 stejne a doktor mi rekl, ze k porodu bude mit pres 4 kila 😝 jeste pristi tyden budeme znovu podrobne merit/vazit 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru