EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

makinecka
7. črc 2010

a když mám čas a mohla bych cvičit pomalu dvakrát denně,to se může,nebo bych mohla něco pokazit.

petja
autor
7. črc 2010

@makinecka Určo můžeš i 2x denně,hlavně podle pocitů,ono ze začátku to fakt není nic k čemu bych se chtěla večer vracet 😀 ,ale pak už pohoda.Já cvičila jako lu777,teď ale asi budu též 2x denně,mimi asi bude větší,kolem 4kg prý.

vivianaba
7. črc 2010

Caute baby, ja som vcera zase cvicila po 2dnovej prestavke po malom poraneni. Nafukovala som velmi pomaly, vzdy som par minut pockala a citala si pri tom az potom dalsi stisk a zase prestavka a tak. Vobec ma to nebolelo, dala som prvy raz 7,5 a druhy raz 8 podla prilozeneho meritka. Co sa mi ale nepaci ze zase som mala malinko krvi. Myslite ze je to ok? Nerobim to nasilu, fakt ma nic nebolelo ani tlak na konecnik som necitila. Krv isla najskor z nejakej prasknutej zilky vnutri, manzel hovori ze tam mam vela povrchovych navretych ziliek.

Co si myslite? Ja chcem cvicit dalej ale trochu ma to znepokojuje. Dnes som mala poradnu, vsetko je tak ako ma byt, krcok este drzi.

nikka.vo
7. črc 2010

Já teď nafoukla (mimo mně, ještě jsem ani nezačala cvičit ) EPI-NO na maximum a málem jsem omdlela. To nepřežiju 😅 😅 😅 😅

petaskrdla
7. črc 2010

Nikka : Já hloupá jsem udělala to samé a taky na mě šly mrákoty 😀 😀 😀

smudlinka10
7. črc 2010

Ahojky,
holky já EPI-NO ještě nepotřebuji ale dívala jsem se jestli jde sehnat na aukru a našla jsem ho použité ale s novým balonkem za 1400kč nebo za 1600kč kup hned. Pokud někdo chce odkaz tak ať napíše do IP

nikka.vo
7. črc 2010

@petaskrdla ani nevim proč jsem ho nafoukla, jsem debil a teď se mi do toho ani nechce. Začnu asi zítra nebo v pátek 🙂

peko
7. črc 2010

no já ho radši venku nafukovat nebudu, by mě mohla přejít odvaha jak tak čtu 😀 😀

petaskrdla
7. črc 2010

@nikka.vo
Ono je to v podstatě stejný jako když se podíváte na hlavičku novorozence, taky je neuvěřitelný, že se to protlačilo 😀
Já už se teda nemůžu dočkat až začnu cvičit, začnu asi od 1.srpna, zrovna dnes jsem byla u kamarádky, která porodila před 10 dny a po jejím líčení nástřihu a šití bych na trénování vlítla klidně hned 😉

nikka.vo
7. črc 2010

@petaskrdla já jsem se taky těšila, ale jak se to blížilo, tak se mi chtělo a chce míň a míň 😅

petja
autor
7. črc 2010

Jo,já ho nafoukla na údajnou vel.hlavičky hned jak sem ho měla u sebe a taky na mě šly mrákoty,pak sem ale byla pyšná,žeto samý dokážu i vytlačit 😉

nikka.vo
7. črc 2010

@petja, doufám, že se na tu velikost taky dopracuju, nějak své buchtici v tomhle nedůvěřuju 😅 😅 😅 A hlavně jsem při nafouknutí dostala strach z prasknutí balonku, přijde mi fakt fest napnutej 😅

lenkabu
7. črc 2010

Já to taky nejdřív nafoukla na 30 cm obvod a málem to se mnou švihlo 😀 Ale postupně jsem se tam dostala, proti začátku jsem si rozšířila obvod o 9 cm a u porodu se to sakra poznalo 🙂

petaskrdla
8. črc 2010

@lenkabu
To je krása slyšet 🙂

keminek
8. črc 2010

Já začnu epinovat zas zítra. Takže budu 5 dní bez epina, to jsem teda zvědavá, jak se to tam zas smrsklo 😝 Nejdřív ten zub, pak dva dny jsem padala za vlast. Včera jsme lítali od rána po nákupech a do porodky jsem jela. Přitáhli jsme až večer, usnula jsem jak špalek. Dneska to bude zas podobný maraton a od zítřka bude zas klídek 😀

@nikka.vo já to taky samozřejmě nafoukla, abych to viděla, to je jasný 😀 Řekla jsem si, že to nejde, že mi to bude trvat několik týdnů, pokud se na to vůbec dopracuju 😅 Ono by ti to po dítěti mělo jít teoreticky líp 😉

@vivianaba takhle to dělám taky, jde to tak dobře. Naštěstí zatím nic neprasklo 😅 Věřím, že to nic není, tohle jsou povrchová zranění, prasklé žilky.. Ale hráz drží ne?

nikka.vo
8. črc 2010

Kemi, já si sice užila kontrakce po dvou minutách a otevřená jsem byla skoro komplet, ale nakonec byl císař, takže já jsem prvorodka . Jo a nevíte v čem spočívá poznámka, že druhorodičky porodí obvykle rychleji? Já jsem se totiž fakt otvírala krásně a celkem rychle, takže mám vlastně reálnou šanci, že druhé bude taky rychle, ne? Nebo rodí druhorodky rychleji díky tomu, že jimi prošlo to tělíčko, nebo jak to je? 😕
Moje buchtice je porodní panna, takže já nafukuju naprosto od začátku 😅

keminek
8. črc 2010

@nikka.vo jo já už vím, já nedávno četla tu statitiku o závěrech porodu. Ti ďobli vodu na 5 co? 😒
já se taky krásně rychle otevírala, úplně nádherně ideálně. Ale vodu píchli naštěstí až na konci, takže vyloženě nijak extra nespěchali, to se fakt říct nedá. I tak to na nás ale už bylo moc rychlé a potrhala jsem se a na malého to bylo taky rychlé, ale furt lepší než rovnou na příjmu 😝 Hlavně když se na to ještě necítím že 😎 No ono je to tam jednak na konci rozvolněný vlivem hormonů a tak. Dál taky už ti tam tlačí hlavičkou druhé mimčo, máš to tam volnější celkově. A při prvním porodu už ses otevírala a nevím kam až ses otevřela, taže tréníng tvé tělo má. Teď potrénuješ hráz a je to. Bude to dobrý 🙂 Držím palce!! 😉

vivianaba
8. črc 2010

@keminek - hradza drzi, vcera som dala 9 uplne bez problemov a bez bolesti, len tlaky som citila. A zase trocha krvi. Ale uz to neriesim, len budem nadalej cvicit opatrne. Nic ma neboli, nestipe na wc-ku, a krvi fakt minimalne a bola len na prezervative.

Drzim vsetkym palce pri cviceni, musime si verit a pojde to! Mne asi dost pomohla aj masaz hradze manzelom (to ma bolelo viac ako epino) od 30tt. Ale nakoniec sa aj tak uvidi az pri porode.

nikka.vo
8. črc 2010

@keminek byla jsem tušim tak na 7-8cm 😉 Tak snad mi EPI-No pomůže procvičit spodek, když ,,vršek" makal už u prvního porodu. 😅

U mého porodu byl asi fakt největší problém pupečník kolem krku (několikrát) asi je jedno že mi píchli na urychlení vodu, visel by tam tak jako tak 😒 To mi došlo později...

No možná už dneska večer EPI-NO prubnu... 😅

lio
8. črc 2010

tak se taky za chvíli přidám k procvičujícím, Epino je na cestě a tak začnu, ale jako vy to tedy nafukovat mimo nebudu, by mne švihlo a s cvičením by byl amen 🙂 snad se mi zadaří no

akri
8. črc 2010

Ahoj holky, Tak se zase po čase hlásím. Ted o prázdninách jsem byla mimo, tak jsem necvičila asi 4 dny a taky jsem vynechala den před těhotenskou poradnou. Nafukuju opravdu hodně opatrně, jednou jsem to taky měla trošku s krví, ale to jen proto, že jsem blbá a měnila jsem polohu s balonkem uvnitř.
Trémuju ve vane v takovým polosedu a zkoušela jsem i podřep. No ale jak mě začaly bolet nohy, tak jsem se chtěla opřít a tím to bylo. Ale stejně to bylo jen malinko na kondomu.
A mám radost z pokroků, dneska jsem se dostala na 8 cm po celkem asi 6 cvičení. A nebolelo to vůbec, míň než ze začátku. Tak snad to tak půjde i nadále.
Měřím pořád tabulkou, krejčovský metr nemám, jen takový ten papírový z Ikey, ten by moc nevydržel 🙂 Takže cemnitmetry možná nejsou přesné, ale pokrok tam je.

A gratuluju ke všem povedeným porodům.

lynks
8. črc 2010

Ahoj, chtěla bych prodat epino, koukám, že se někde dá sehnat nový balonek, ze starým a dezinfikovaným lihem to by asi nikdo nekoupil? Co myslíte?
šmudlinka10:koukala jem na to aukro a je to dost levný, já nový koupila za 3700, s tím tlakoměrem..a použila jsem ho 10x, mno, než mi oznámili, že stejně bude císař ☹( Tak se mi to teď zdá jako dooost vyhozený peníze, no ale kdo to mohl vědět, že 🙂

lynks
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
keminek
10. črc 2010

Tak 5. cvičení po 5denní přestrávce 29-30 cm měřeno metrem. Takže se to nesmrsklo. Tzn. jsem na 9,5 dle tabulky.
A zkusila jsem to taky v poloze na 4 a pnulo to trošičku méně, nafouknout to šlo o něco málo víc, ale byl větší tlak na konečník a občas tendence balónku zajet dovnitř. Ale zatím jsem to moc nezkoumala. Dobré zkoušet ty polohy 😀
Mudr mě furt stresuje, že malá je maličká. Musím to nějak vytěsnit z hlavy, protože před porodem bych ráda byla v co největším klidu.

@nikka.vo jo aha takhle.. Ale roztažený už to nahoře máš, takže jak říkáš, už jen ten spodek 😀 A to dáš 🙂 😉

nikka.vo
10. črc 2010

@karminka No tak já mám za sebou první cvičení, asi jsem to lehce přehnala 😅 , ale nešpinila jsem, nic. No a dala jsem to postupně na 6 tj 19cm 😲 😅 Akorát jsem to měla zavedené moc hluboko, takže při vyklouzávání balonku mě to pak na konci pnulo fest a byla jsem překvapená 😅 , ale nechávala jsem ho vyklouznout pomalinku a nemusela jsem vůbec upouštět ventil. 🙂 Jen si fakt nedovedu představit, že se do mě vejde těch 30cm 😅
Holky, vy si počítáte počet stisků, aby jste věděli že jste momentálně nafoukly cca jako cvičení předtím a že máte ještě přidat, nebo to necháváte prostě na pocitu co vám tělo dovolí? 😕

petja
autor
10. črc 2010

@keminek To víš,že se hráz nesmrskne,já jsem minule vracela epino asi 10 dní před TP,ještě 3dny přenášení k tomu a byla sem řádně vystreslá,jestli cvičení k něčemu bylo.
Stresovat váhou se nenechej,prosimtě u nás na září teď porodila předčasně mimi co nemá ani 1.800gr,to mělo moje mimi ve 30tt,prý je větší,já se mám zas připravit na porod kolem 4kg a více a všecko je v pořádku,samože je na JIP,ale žije a je na tom moc dobře.Ty jsi už 38tt,to je nádhera!!!

petja
autor
10. črc 2010

@nikka.vo Já to nechávala na pocitu,co tělo dovolí,nikdy sem neměřila

nikka.vo
10. črc 2010

@petja tak já to asi taky zkusim podle pocitu, já si to číslo ze včera ani nepamatuju (jakože kolikrát jsem stiskla 😅 )
No ale byl to divný pocit, když jsem šla cvičit, už abych si na to zvykla a přišlo mi to normální. Měla jsem normálně strach 😅

petja
autor
10. črc 2010

Já se chystám od 36tt a bude to taky zajímavý,už teď to v hlavě probírám 😅

vivianaba
10. črc 2010

@nikka.vo ani ja neratam stisky, nechavam to na pocite a podla toho pridavam.

Vcera mi pomahal manzel a bolo to lepsie lebo mna na cviceni najviac irituje ze balonik chce stale von a boli ma ruka drzat ho dnu.

A este ma napada toto: ked nechate najsirsiu cast na hradzi, to zaverecne vypudzivanie balonika je dost o nicom v porovnani s tym ako ked epino nafuknem vnutri a potom necham vyklznut, to mi ovela viac pripomina porod hlavicky a je to narocnejsie. Robim to dobre? Robim aj to aj to. A pri tom vyklzavani mam stale trochu krvi, to sa mi nepaci, hmmm. Nejaka povrchova zilka vo vnutri, hradza drzi dobre.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru