EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

martinahalaburdova
3. črc 2014

Můžu se jen zeptat Epino vám doporučovali v porodnici, u doktora nebo jste na to přišli sami? Díky 🙂

kajkaa85
3. črc 2014

@little_frog
Ahojky, tak jak to jde..? Já dneska jsem se dostala na 27cm, což odpovídá asi průměru 8.5cm..ale je to boj a mám pocit, že se na víc už nedostanu.. :( jinak zítra si dám pauzu, na balonku jsem měla opět krev.. :((

leenah
4. črc 2014

Zdravím. Dnes jsem začala s epinem, bohužel nemám tu měřící kartu. Nemá někdo možnost ji naskenovat a zaslat mi ji? Děkuji

argo1
4. črc 2014

@leenah Stačí si na kus čtvrtky nalinkovat čáry 1cm od sebe a máš měřidlo hned 🙂 😉

argo1
4. črc 2014

@martinahalaburdova Přišla jsem na něj náhodou, a sama jsem si odůvodnila, že to může být dobrá pomůcka. A 2x se mi to potvrdilo 😉 Pokud vím od kamarádek, tak doktoři a často i porodní asistentky jsou k němu nedůvěřiví ...

tynagreb
5. črc 2014

@margotka666 dobry den, za kolik jej prodáváte?

leenah
6. črc 2014

Chtěla jsem se zeptat, s epinem jsem cvičila podruhé, mám problém, že mi dost vylézá ven. Snažím se ho držet, ale jak přifukuji, tak to jde těžko.
Nemáte nějakou fintu, jak na to?

v.luccy
7. črc 2014

Ahojte, ja som tu nová. Dnes osm začala cvičiť a na prvý raz som dala 5 prifúknutí, čiže obvod 20 cm 🙂 Dá sa to zvládnuť, aj keď vytláčanie nie je najpríjemnejšie... ale ja vôbec netuším, či ho správne vytláčam :( a inak ako som sa tešila na cvičenie, tak asi po zajtrajšej poradni budeme mať týždeň pouzu, lebo zdá sa mi, že ešte stále mám kvasinky :( a to som si v stredu dávala gynazol, ktorý účinkuje 5 dní, čiže do včerajška a zdá sa, že nezabral :(. Asi s kvasinkami sa nemá cvičiť, že? Však som zvedavá na zajtrajšiu poradňu, čo nám povie Dr.

petrakarger
7. črc 2014

Ahoj, tak ja dnes cvicila poprve. Mam Ani-ball a jsem 33tyden. Musim rict, ze mi balonek rozhodne sam nevyklouzaval a to bude asi ten zasadni rozdil ve srovnani s Epinem. Navic mi dalo vytlacovani opravdu zabrat!!! Chvilemi jsem mela i pocit, ze ho bud vyfouknu nebo ho chytnu za hadicku a vytahnu ven rucne, ale nakonec se zadarilo a obvod byl 21cm takze napoprve spokojenost. Akorat jsem pouzila olej na masaz hraze a pry se to na balonek davat nesmi. Nevite o tom neco? Diky

v.luccy
8. črc 2014

@petrakarger Ahoj ja osm tiež ešte len začala svičiť a tieť mám Aniball a olejček nie je vhodný, lebo ten balónik môže poškodiť a potom praskne - ja mám lubrikačný gél na vodnej báze a neparfumovaný...

ynag
9. črc 2014

Dobrý den, ráda bych přidala pozitivní zkušenost s aniball balonkem.

První porod tragédie, vyvolávaný, trval sice "jen" 8 hodin, zato od první chvíle opravdu silné kontrakce po 2 minutách, tablety prostinu, oxytocin, kapačky nubain, kyslík apod. Nástřih celkem velký, do svalu, a hlavně hojení pomalé, celé šestinedělí jsem si nesedla. Sex opravdu až po dlouhé době. Nejhorší zážitek až trauma.

Nyní druhý porod, zvolila jsem jinou porodnici, přátelskou alternativnějším porodům, příprava - přečetla jsem několik "chytrých" knížek o přirozeném porodu, hypnoporodu, snažila se trénovat relaxace a cvičila necelé 4 týdny s aniballem (na 29 cm) + pití maliníku. Výsledek - porod byl zase opravdu porod 🙂 ALE - začal přirozeně, trval necelé 3 hodinky, bez léků, bez nástřihu, v mnou vybrané poloze, dcerka 3,50 kg a já pouze s lehoučkou trhlinkou na jeden steh, a to jen proto, že asistentka ani nestihla hráz chránit a přidržovat, jakej to byl šupec 🙂 Ze sálu jsem odešla po svých, druhý den normálně seděla a fungovala 🙂

Velká spokojenost, mohu jen doporučit. I jako psychická příprava k nezaplacení.

baffiny
10. črc 2014

Ahoj holky, já jsem dneska prvně zkusila cvičit s epinem a nějak jsem trochu na rozpacích... zavedla jsem ho jen do půlky a stále vyklouzával. Musela jsem ho přidržovat rukama, aby tam držel. žádné vytlačování jsem tím pádem nemohla ani zkoušet. je to tak normálně? co udělat aby to tak nevyklouzávalo?

leenah
10. črc 2014

@baffiny : Mě to taky zatím vyklouzává, zatím netlačím. Jsem na 23,2 cm, tak doufám, že při větších velikostech budu moci také tlačit 🙂

rebarborar
10. črc 2014

@petrakarger Já bych řekla, že to nesmí na ten silikon (nebo gumu či co to je) proto, že tak snadněji steří (naleptá). Musí to být proto na bázi vody- lubrikant...

baffiny
11. črc 2014

@leenah tak mě ani nevadí, že to nevytlačuju 😀 aspon trochu o práci méně 😀

petrakarger
11. črc 2014

Diky za rady skrz ten olej! A jen jsem chtela jetse rict k tomu vypuzovani...ono samotne to nafouknuti prave neni tak dramaticke jak to vypuzovani. Nejen ze mi to dalo zabrat, ale pro muj pocit to byl takovy malinky porod. Hlavne kdyz uz se mi ho podarilo vytlacit ,,v podstate najednou vyletel ven,, tak jsem fakt hekala ulevou a unavou kolik sil jsem musela vynalozit. Nikdy driv jsem si neco takoveho nedovedla predstavit!

minelava
14. črc 2014

Ahoj holky, chci se zeptat jak vám jde cvičení? Já začínala na 18, teď nafouknu asi 22, ale vytlačim tak 20..a přijde mi, že už to prostě víc nepujde.....jak s tim válčíte vy a jak přesně cvičíte? Nebo by mě zajímalo jak třeba rychle postupujete k dalším cm 🙂 Děkuji za odpovědi 🙂

leenah
14. črc 2014

@minelava Ahoj, mě to jde pomalu, začínala jsem na 19, dnes 11. cvičení a vytlačila jsem 25,5, zítra si dám ale pauzu, ve středu jdu do poradny a navíc jsem dnes krvácela, tak snad se mi to trochu zahojí 😒 První 3 dny mi to nešlo, pak co den to cm, teď jsem se zase nějak zasekla 😒

minelava
15. črc 2014

@leenah Tak to je můj cíl se dostat alespoň na těch 25 cm. Já začala pozdě, cvičim teprve pět dní, tak uvidim jestli to vůbec stihnu. Ale první dva dny jsem měla chuť se na to vykašlat...teď už je to lepší. Tak držim palce ať se nám to oběma zlepší 🙂

tynka23
15. črc 2014

Chci povzbudit všechny cvičící nastávající maminky.S Jarouškem jsme zvládli jeho příchod na svět bez jedinýho poranění.Nacvičíno jsme měla 29cm,obvod hlavičky měl 33cm.Mj.díky Epi-nu jsem měla,troufám si říct,krásný porod 😵 .Holky,všem Epi-no doporučuju, přeju hladký porod a jen pěkné vzpomínky na něj 🙂.

leenah
15. črc 2014

@minelava Taky doufám, že stihnu nacvičit co nejvíc, termín mám sice na začátku srpna, ale možná to bude dřív, malá se cpala ven už od 31.tt.

yukaya
16. črc 2014

@minelava
@leenah
v kolkom tt ste zacali cvicit? ja 36+4 na zaciatok som sala 19 cm ale s bolestou... dnes mi dr povedala aby som este aspon 5 dni pockala a potom aby som zacala, ze je este zavcasu, ale ze mi to odporuca, ze ma s tym dobre skusenosti. No neviem ako rychlo sa potom da dostat na tych 30 cm... aby som to vobec stihla :D

leenah
16. črc 2014

@yukaya Já jsem začala o týden dřív, ale měla jsem to konzultováno s porodní asistentkou, já určitě nebudu rodit v termínu, malá je nedočkavá 😀 Dnes jsem po 12. cvičení dala 26 cm, u mě to jde pomalu, dost často trochu krvácím, pravděpodobně ze zbytku panenské blány, ale to jsem se dozvěděla až dnes 😢 Třeba Ti to půjde líp, jinak já jsem na začátku také začínala na 19.

baffiny
18. črc 2014

já jsem začínala na 17 cm a po týdnu jsem na 24, ale teda pořád nemusím vytlačovat... nějak to pořád vyklouzává samo.

leenah
18. črc 2014

@baffiny Po týdnu takový pokrok, to je slušný výsledek 😉

baffiny
22. črc 2014

@leenah díky, ale taky jsem se na té 24ce nějak sekla 😀 ale ono je to i tím, že jdu zítra ke gynekoložce, tak jsem to ted nechtěla moc navyšovat a jen jsem udržovala.

holky stává se vám, že když cvičíte, že mimčo začne reagovat? to moje totiž vždy 😀

stefanny
23. črc 2014

tak 2.porod s epinom 14.7. ako prvy..bez nastrihu, nacvicene 30cm, kontra 9hod. obvod hlavicky 33cm, vaha 3600g 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 kazdopadnesa to oplati a je na neyaplatenie!!!!

vodilu
23. črc 2014

jaký je prosím rozdíl mezi epi-no a anti-ball? děkuji za odpověď

baffiny
25. črc 2014

@vodilu bych opravdu řekla, že jen v ceně a barvě 🙂

baffiny
25. črc 2014

Holky mám další dotaz.... posunula jsem se na 25 cm, ale byla jsem překvapená, že když jsem balonek vytáhla (nevytlačuju 😀) tak na něm byly kapičky vody... to jsem před tím nikdy neměla... opravdu fakt jako voda

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru