EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

petaskrdla
21. srp 2010

@verondza
Prosím tě můžeš mi popsat, jak víš, že jsou to kvasinky? Mě tam začalo před cca 4 dny taky pálit, po cvičení s epinem bylo na balonku i trošku krve, tak nevím, jestli mi tam praskla nějaká cévka, asi by to nebylo nic divnýho, termín mám za pár dní, tak je to tam prokrvený a nebo jestli jsou to ty kvasinky..

Dneska jsem po 3 dnech cvičila a znovu bylo na balonku trochu krve na obvodu cca 9 cm, tak už nevím, nechci to zbytečně dráždit, abych si tam něco nepoškodila a ještě jsem si ten porod nezhoršila.. 10 cm jsem jednou dala, některým stačilo k porodu bez nástřihu i méně že? A navíc máme docela malý váhový odhad - do 3 kg, tak by tu hlavu nemusela mít tak velkou.. Jsem na to zvědavá, myslím, že to bude každým dnem, tak to nechci zbytečně dráždit..

verondza
22. srp 2010

@petaskrdla no, ja som mala kvasinky pred tehu 3x a v tehu v podstate raz, ale dvakrat liecene,lebo sa to nechcelo vyliecit ☹
a boli pri tom pomerne odlisne prejavy. pred tehu svrbenie-predovsetkym vo vnutri- a hrudkovity vytok.
v tehu to bolo uplne bez vytoku, ale svrbelo to aj vsade vonku okolo...

e295
22. srp 2010

@petaskrdla Jé vy se máte, že budete mít takovýho drobečka 😅 Malý dětičky jsou tak krásný 😵 My měli 1. holčičku maličkatou 1260g a jak byla nádherná a vůbec nejhezčí a tak úplně akorát mi přišla když měla přes 2 kg. A te´d nám Dr slibujou obra. Před týdnem měl prý asi 3300g, ale ať radši prý počítám + 500g, že vypadá velikej a vypadá prý o 14 dní starší (Podle MS to počítat nemůžou protože jsme kojili) A to mi tahle DR na UTZ ještě posunula termín až na 10.9.! 😠 (Fakt nechápu, jak na to přišla.) A můj Dr. už min. týden chtěl udělat Hamiltona, aby prcek už jen zbytečně nerostl. Tak fakt nevím, co si mám myslet a docela se bojím, aby mě nechtěli takhle nenechali třeba o měsíc víc přenášet a nebo, aby nedělal Hamiltona zbytečně brzy. Ale pekelně mě bolí stydká kost a mám pocit, že se mi nějak rozestupuje pánev, že ty kosti nějak nedrží při sobě a je to fakt dost nepříjemný a i břicho mi te´d začalo ještě nějak růst a i praskat ☹ A to prý děti na konci přibývají klidně 300g týdně a některý i víc. Tak jen doufám, že prcka nenechají přerůst nad 4,5kg. 😝
Nevíte, do jaký váhy nechávají děti rodit přirozeně?
Ve cvičení jsem už týden na 28-29cm, jen jednou se mi povedlo 30. Tak snad to není moje maximum a ještě to trochu půjde.

keminek
22. srp 2010

@e295 přibírají spíš tak kolem 200 týdně, některá mimča i 250
a oni měří jen kosti, ne tuk.. a je to nepřesné. 500 to může být nahoru i dolů. někteří se trefí, ale často jsou chyby 😉 je to pouze orientační. mně se teď dost sekli kvůli kostem.. odhad ve 38. tt. jen 2400g!! samozřejmě kravina. malá měla o 2 týdny později 3 kila a v termínu by měla přes 3. nejpřesnější na termín je odhad v 1. trimestru a nejlépe NT screening.. nevím, zda jsi na něm byla.. Termín vyvolání, když je nejasný, tak z toho je každý nesvůj.

ally555
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
volina
23. srp 2010

kvasinky - ted v tehotenstvi by mi nevadily, kdybych tam nic nestrkala - mela bych jen trochu vytok(klasika - belavy, bez zapachu, redeny tvaroh) - ale jakmile to nejak podrazdim balonkem nebo pri sexu(coz ted teda uz moc nebyva), tak to stipe a pali jak cert. davam si teda prubezne fermalac (ty spravny posevni bakterie) a ten tetraboritan sodny...a cvicit mi jde. ale nemam nikdy nikde krev - to bych byla fakt opatrna. chtela bych k porodu jit s pochvou zdravou a silnou, at toho co nejvic vydrzi... 😉
ale fakt bych se radila s doktorem
mam termin za 18dni a jsem porad tesne nad sedmickou ☹

sambucca
23. srp 2010

Ahoj holky, chci jen napsat ze mam po premiere cviceni s Epinem a jsem totalne nadsena! Rikam si ze i kdyby doslo k nastrihu je to jedna z nejlepsich invetsic do celyho tehotenstvi - skvele se na tom ucim prodychavt tlaky a bolest na konecnik, tlacit dolu a ne do hlavy.... Uzasny! Poprve jsem dala 23 a vcera jsem si myslela ze mam o hodne min, nikam nepospicham mam termin za mesic tak se spis ucim vnimat ty pocity jaky to je a dala jsem 23 a pul 😵 Je mi jasny ze to bude cim dal tim tezsi, ale musim rict ze to dost odbouralo muj strach z porodu - alespon z posledni hodinky 😉 ono nejhorsi je mit nahnano z neznama 🙂

petja
autor
23. srp 2010

@sambucca Bude to čím dál lehčí 😉 s tvým nadšením a elánem 😉

sambucca
23. srp 2010

@petja 😀 petjo diky! je fakt ze z masaze hraze jsem byla rozmrzela, nevedela jsem jak na to. S touhle chytrou vecickou mam pocit ze i kdyz neni vysledek zarucenej, je pro me dulezity podstoupit samotnou cestu k vysledku 😉 🙂

eveluska
23. srp 2010

@sambucca mam podobny pocity - co se tyce toho, jak tlacit a ze je to fakt suprova pomucka 🙂 jenom teda se mi zda, ze tech 31 asi nestihnu nacvicit, dala jsem tak tu 20 pri tretim pokusu a to uz celkem bolelo a palilo, tak nevim nevim 😒 ale treba se to podda a aspon fakt budu vedet, jaky to zhruba je a hlavne jak tlacit 🙂

verondza
23. srp 2010

@eveluska
@sambucca
dievcence, ako tak pozeram, aj vy ste septembrovky...kedy mate termin? ja 17.9., ale teda pevne verim, ze to bude o ten tyzdnik skor.
mna vcera skoro porazilo. precvicujem priemer 8 cm. den predtym to znamenalo 13 stlaceni. tak som vcera stlacala 13,14, atd, a stale som sa nemohla dostat na tu osmicku! ja som to v sebe nafukla snad 10 krat, kym sa mi podarila ta osmicka! stlacala som fakt silno a aj tak sa to nedarilo....tak teraz som namrzena z toho, ako budem vediet, ze uz som tam, kde chcem byt. ani viac, ani menej! to si mozem aj celkom ublizit...
o chvilku idem nacvicovat, dufam, ze dnes uz ta osmicka bude v pohode a budem sa moct posunut dalej....
drzte sa!

terkao
23. srp 2010

ahoj holky,
tak se taky hlásím k epinování, mám teda ještě čas, ale začala jsem trošku dříve, prootže u nás v rodině se děti rodí dřív a mám strach abych tedy vůbec něco nacvičila. No dneska jsem trénovala počtvrté a dala jsem 24 cm, ale už mi to teda připadalo jako velký mazec, ale když jsem zkoušela epinovat poprvé tak to bylo jen 19 cm takže si myslím že docela úspěch, ale bojím se, že těch 30 cm nedám 😒 . Ale jsem ráda, že epino mám, protože jsem byla docela vykulená jaký to je tlak a když si představím jaké to bude asi u porodu, tak jsem opravdu ráda, že to můžu vyzkoušet takhle dopředu a nebudu z toho tolik vyjukaná.

verondza
23. srp 2010

8,5 cm! ale mam pocit, ze na tomto priemere pobudnem dlhsie!

sambucca
23. srp 2010

@verondza ja byt tebou vykaslu se na cisla - proste nic nepocitej, pridavej si a prodychavej, neni to zadnej zavod ze jo 😀 ja si rikam cim pomalejc se behem cviceni necemu doberu tim lip pro ty vnitrni svaly. Proste do toho jdi bez cile, klidne at mas min nez vcera 🙂 😉 Treba budes prekvapeny ze to pak jde lip.

verondza
23. srp 2010

@sambucca ale ja nemam pocit, ze to ide zle! ja som si naopak myslela, ze budem mat strasny problem dostat sa vobec na nejaku sestku...
som velmi milo prekvapena, ze po tyzdni cvicenia (1x denne) som v pohode na tej 8,5-tke. aj ked teda odteraz to uz na taku pohodicku neodhadujem, ale mam dufam cas, takze nestresujem.
ale bez toho, aby som si dala nejaky ciel, si to nacvicovanie neviem predstavit. vzdy ho mam, ale takmer vzdy je to menej, ako sa mi nakoniec podari. takze sa potom o to viac vytesujem a chvalim pred manzelom 😀 .

sambucca
23. srp 2010

@verondza 😀 me to vyznelo jako ze si reknes "tak, dneska bez osmicky nejdu spat!" 😀 ja vubec ty stisknuti nepocitam, kdyz to zacne tlacit prodychavam a snazim se to vnimat abych se to naucila zvladnout ne delat ze to neni - a vzdycky fouknu a znovu klidne par vterin i pul minuty cekam a dycham a myslim na to ze tam bude miminko a prifouknu a znova. Nejhorsi je asi to tlaceni a pak tlak na hrazi - nevim jestli delam spravne, ale drzim pred balonkem ruku aby nevyklouznul moc rychle a nepraslo mi neco na hrazi. Ten tlak je teda silenej, zatim si neumim predstavit vubec vyvoj cviceni, no uvidime 😵

eveluska
23. srp 2010

ja taky stisknuti nepocitam, ale teda tlak na hraz zatim nemam, spis proste vsude, ale je to moc malo nafouknuty, aby to zatim melo na hraz nejakej vliv mi prijde.... tlak na konecnik taky moc necitim, nebo rozhodne ne nijak hroznej nebo neprijemnej, ale jinak mam pocit, ze rupnu....

sambucca
23. srp 2010

@eveluska no ten pocit ze rupnu, to je pro me ten tlak na konecnik 😀 a pak kdyz prave balonek tlacim ven, tak teda fiiiha, kdyz jsem na hrane posevniho vchodu je to narez 😝 tak se snazim to tam chvilku podrzet a tu bolest prezit, no zatim nazivu jsem 😵 😀

verondza
24. srp 2010

@sambucca no, presne aj ja mam problem v tejto casti-v priechode pos. vchodom. prave preto to musim ratat na pocet stlaceni, pretoze vo vnutri to ja citim uplne v pohode, nemozem sa riadit nejakymi pocitmi, ze teraz uz staci. tam by som nafukla asi na prvy krat aj desinu. ale uz ked to ma ist von....jaaaaau! tiez si tam preto balonik pridrziavam co najdlhsie, prave tam to musim roztahat. a pomalicky to ide. len si musim pridavat max. po jednom stlaceni, inak by som sa roztrhala sama. 😝

sambucca
24. srp 2010

@verondza vis ze mas asi pravdu? taky cejtim rezervy, vevnitr to neboli spis silene tlaci az si pak rikam sakra tohle musi taky ven ze jo, tak uz neprifukuju - taky uz jsem jednou pri tlaceni ven odfoukla vzduch, bala jsem se abych ten prechod vydrzela - pri porodu si nic neodfouknu 😝 tak cvicim dokud to jde 😀

eveluska
24. srp 2010

@sambucca to jsem pochopila 🙂 maji to tak tady asi vsichni se mi zda, ale ja prave ne, to je mi divny, ze to silene pne, ale hraz nebo tlak na konecnik nula, ani kdyz tlacim balonek ven.... no uvidime, treba to tak je az pri vetsich cislech 😉

sambucca
24. srp 2010

@eveluska asi, no uvidis 😉 drzime si palce navzajem 🙂

sambucca
24. srp 2010

Holky tak hlasim zas posun, jsem z toho sama prekvapena 🙂 vcera vecer jsem necvicila tak jsem se premluvila ted abych se neflakala. a skoro 25 😵 chci podekovat hlavne @luciolka1987 (str. 181 kde mi jako zacatecnici radila jak na to), se budes smat ale ja si ten tvuj postup vytiskla a mam ho pri cviceni u sebe. No a nejvic teda pomaha kdyz uz si myslim ze je to dost a citim ten tlak, zacit stlacovat a uvolnovat svaly jako kdyz chci prestat a zas zacit curat - v ten moment kdy stlacim to boli vic tak si pomalu privykam na ten tlak a v momente kdy jsem v pohode tak misto stlaceni jednou prifouknu a vyjde to skoro nastejno. takze diky, muj guru 😝 😀

luciolka1987
24. srp 2010

ahoj holky tak mam po porodu maly se narodil minuli ctvrtek a bylo to bez nastrihu 😀 .Mela sem natenovano 36cm a maly mel 3.30 kg a hlavicku 34 cm takze sem tlaceni skoro necitila proste maly vyklouzl na ttri lehke zatlaceni.epino je uzasna vec,hned po porodu sem se citila dobre jako bych ani nerodila jeden den sem mela pocit jako bych mela narazenou kostrc a to bylo asi tak vse.porod sem mela rychly urcite doporucuju pit malinik a jist lnene seminko myslim ze mi i toto dost pomohlo.O punoci mi zacali slabe nepravidelne bolesti coz sem mylsela ze sou poslici tak sem je zaspala rano to pokracovalo ale porad to bylo nepravidelne a nebolestive a kdyby mi nepraskla v deset voda tak to asi ani nestihnem 😀 V jedenact sme prijeli do porodky napojili me na monitor a rekli ze na nem nic neni ze to je asi plany poplach nicmene me prohledli a nestacili se divit otevrena sem byla na 6 prstu.Takze me prijali udelali klistyr a po nem to asi po 12 hodine zacalo(do te doby to byla sranda 😀 )Po hodine silenych tlaku na spodek kdy sem malem lezla po zdi sme zavolali asistentku ze uz je to nesnesitelne at se mrkne kdy to bude.Jak se podivala rekla ze uz vidi hlavicku a ze dem na to pozadala sem ji aby nedelala nastrih ze sem cvicila s epinem a do 5 minut byl maly na svete 😀Mela sem stesti na asistentku ktera mi sama pak rekla ze neni zastancem nastrihu ze je nerada dela ze natrzeni se hoji lip a je mnohdy mensi nez nastrih 😉 No proste na porod vzpominam v dobrem 😀

sambucca
24. srp 2010

@luciolka1987 gratuluju k porodu bez nastrihu a hlavne k miminku 😵 !

petaskrdla
24. srp 2010

@luciolka1987 Moc gratuluju k miminku i k tak super porodu!! 🙂

avelina
24. srp 2010

Ahoj holky! Blahopřeju maminkám které porodily! (těm bez nástřihu zvláště!)
Hlásím se také do klubu epiněček 🙂. Zatím jsem ve 36tt a dostala jsem se maximálně na 8cm. Doufám, že to stihnu pořádně nacvičit 🙂

petja
autor
24. srp 2010

@luciolka1987 To je úžasné,četla jsem jedním dechem a s dojetím! Moc blahopřeju!!!

avelina
24. srp 2010

Holky, vím, že je tohle diskuse o epi-nu, ale stejně bych chtěla vědět názor více lidí. Vybírám jméno pro malou holčičku a líbí se nám právě Avelina, co si o tom jméně myslíte? Je to verze Evelíny. My jsme z toho nadšení, ale okolí nám to moc nepotvrzuje, tak nevím 😢 ...

Jinak se na malou moc těším, až se nemůžu dočkat, doufám, že to s epinem zvládnem. Nedávno jsem po něm začala natékat, ale snad to přejde, možná to bylo polohou, zkoušela jsem v kleče a asi jsem na to nebyla dost připravená. Máte s tím některá zkušenost?
Díky za případné odpovědi

eveluska
24. srp 2010

@luciolka1987 gratuluju!!! kez bych to mela taky tak 🙂

dneska jsem dala nejak ke 22cm, tak jsem optimista, ze se to lepsi 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru