EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

petja
autor
13. srp 2010

@keminek Kemi,zřízenec byl určo k pobavení taky 😀 no mi hned po porodu říkala tehdy PA,že takto by chtěla jednou porodit 😅 A,že se můžu norm.ohýbat jí taky hlava nebrala

keminek
13. srp 2010

@petja jo jo 😀 ohýbat, sednout si ve sprše klidně i do dřepu a sprchovat si horkou vodou očistky, kojit vkleče, vsedě, jakkoliv.. okamžitě po porodu 😅 to je takový rozdíl oproti tomu minulému středověku ☹

keminek
13. srp 2010

@petja a ty fofry přes chodbu do lednice pro dlabanec nebo když jsem odnášela tácky.. 😀 presonál jen zíral.. taky že 56 hod. od porodu přišli, že jsme evidentně OK a sami od sebe nás vyhnali dom 😀 😉

vorllinka
13. srp 2010

holky já srovnávat nemůžu, ale měla jsem taky skvělý pocit, že jsem hned po porodu mohla normálně fungovat 😵 Když přišel doktor na vizitu a viděl mě, jak v sedě kojím, tak říkal, tady se asi nešilo, co? 🙂 A taky bylo super, že jsem při každé vizitě nemusela roztahovat nožky 🙂

keminek
13. srp 2010

@vorllinka já roztahovat musela, ale opravdu mi to vůbec nevadilo 😀 pěkně jsem se těsně před vizitou ospršila, aby měli úplně jasno 😀 to jsem prvně nezvládala.. před vizitou se umýt.. sprcha byla na chodbě a já nemohla slézt z postele.. a když jo, tak jsem se belhala pomalu s nohama od sebe a ve sprše jsem úpěla, jak to řezalo a pálilo.. ☹

ninouche
13. srp 2010

holky já když vás tak čtu, tak bych si tak přála, abych to taky zvládla bez nástřihu a potrhání! závidím🙂 Jenom se pořád trochu bojím, jestli nemám tu tkáň po letech opakujících se kvasinek už narušenou.... no, snad ne. Včera jsem zvládla při cvičení 30cm, tak mi to udělalo radost 🙂 Jenom - mám dojem, že čím větší obvod to je, tím těžší je udržet balonek vevnitř, pořád má tendenci mi hrozně vyjíždět 😠

amandamath
13. srp 2010

je tu nejaka mamicka, kt rodila v Bratislave prvy krat a nebola "preventivne" nastrihnuta? Ak ano moze mi prosim napisat do IP nemocnicu a lekara. Dakujem

luciolka1987
13. srp 2010

Vcera 35,5 cm 😀 a to nafukovani uz da teda zabrat,takovy rozmer uz na hrazi dlouho neudrzim takze uz ten balonek jen prolitne ale hlavne ze prolitne 😀

keminek
13. srp 2010

Já rodit teď s váma, tak mám normálně depku.. 😅 Dala jsem s bídou 31, 5 cm a byla jsem ráda 🙂 Ale já to cvičení flákala. Kdybych cvičila denně, tak bych taky možná dala víc. Ale bála bych se, aby to neprasklo. No evidentně to nepraskne a nafouknout to lze víc 😉 Možná těch 31 píšou kvůli nám, abychom byly psychicky v klidu 😀

lio
13. srp 2010

@keminek depku tu mám už jen já, jsem na slabé 9, kterou sem dala až neska v pondělí mám nástup....
tyhle rozměry co tu hážou holky do pléna , z nich se mi točí hlava ale tak si říkám, že lepší něco než nic....snad 🙂

petja
autor
13. srp 2010

@lio Spolu s nápojem mimi vykoukne na svět rychle a snadno 😉

keminek
13. srp 2010

@lio ale i 9 je pěkná a ještě to teď přes víkend pocvič, má to smysl. A když jde ven mimčo, tak se tlačí samo.. ten tlak je ohromná síla a nedá se ovládat.. Ty budeš tlačit taky.. asi jako když jdeš na wc. No a dále hormony udělají své a taky když praskne voda, tak to krásně namočí a ona je klouzavá a to mimčo má na sobě mázek a taky je klouzavé. Takže je to pak jede 😀 Mně teď praskla voda začátkem druhé doby porodní. V porodce bych si jí prasknout nenechala, pokud by byl průběh porodu fyziologický a pokud by délka porodu byla pro mě snesitelná.

keminek
13. srp 2010

Ten porod je i v hlavě.. když to běží, jak má.. Takže to chce myslet na miminko, pomáhat mu a pustit ho ven. Cítit jako energii, jak se to dole otevírá. Doporučuji zamyslet se nad tím ještě před porodem. Udělat HUU a pustit všechno dolů a ven.. prostě se otevřít. Chodila jsem na předporodní kurz a nejvíc platná mi byla lekce s praktickým nácvikem relaxace. U porodu jsem nerelaxovala, ale na to otevření jsem myslela už v těhotenství. A na to, že se těším na miminko. Moc mi to pomohlo. Nebyla jsem jen na poslední lekci, která se týkala péče o novorozence po porodu, přiložení, přikrytí, vyšetření.. a ta mi teda v praxi pak taky chyběla.. lektorka to ten den zrovna na potvoru zrušila.. 😒

petja
autor
13. srp 2010

HUU je skvělý.
Já myslím,že 9 je nádhera a že je to o té pružnosti,že ta hráz to i pustí víc,ale ty se obáváš,bolí to,necítíš se na to,ale hráz hlavičku povolí skvěle 😉

keminek
13. srp 2010

@petja jo to je pravda.. já skončila na 31,5 cm, ale v pohodě jsem cítila, že ta hráz má vůli a manžel to potvrdil.. nebylo to napnuté, mělo to rezervu 😉
a huu je skvělý 😉 ne jako že při porodu bych to dělala, to já ani nestihla 😀 Ale právě v těhotenství jsem pochopila, že se při porodu všechno otevírá a ta energie a to miminko jde směrem dolů. Šlo mi to i na tom kurzu (si to představit), protože už jsem měla za sebou jeden porod, tak to bylo takové konkrétnější.. že se rodí nový človíček, kterého miluju, jsem s ním a on jde ven...

https://www.youtube.com/watch?v=0PJx8PE_GVM


a že rodí ženy a ne porodník... a že to zvládnu..

https://www.youtube.com/watch?v=4noQ0MD1_8s
lio
13. srp 2010

@petja jo přesně, nepustím to dál, bojím se.....a navíc mi zpočátku "bolelo" cvičit denně..tím ubíhal čas a ted to mám dané 😀
byla jsem na slabé 8 a neska dala slabou 9, jinak to neměřím, jen na měřítku.
ALe pak jsem vstala a kapička krve....ne na balonku ale na posteli jak sem seděla...od té doby nic, tak doufám, že jsem se někde nenatrhla a při porodu to nepůjde šmahem....ale zkoušela sem se přes ten pupek koukat zrcátkem a nikde jsem nic neviděla, zátka to dle mého taky nebyla....tak to zítra zkusím a uvidíme.

@keminek jinak že je porod v hlavě - tím se řídím už dlouho, ted sem se trochu rozhodila tím že bude porod vyvolanej resp v pondělí nástup (cukrovka) ale už se zklidnuju a prostě zkusím max aby to nešlo uměle....uvolnovat se zkouším, pokud mi to manža připomene, myslím že to zvládnu, hůůů zkouším i u epina, je to fakt rozdíl, než zatnuté zuby 🙂
uvidíme zatím teoretizuju, jaká bude praxe...
tak myslíte že mám i zítra, když neska byla krev...ne na balonku, vyloženě jsem si sedla a pak zvedla a koukám kapka krve...pak už nic...nekrvácím....a hlavně při tlačení jsem necítila žádnou "bolest" nebo že bych jela až moc nezvladatelně, balonek přidržuju pomaličku.....

sambucca
13. srp 2010

@petja peti s jakym napojem myslis? 😨

lio
13. srp 2010

@keminek nechci se stresovat ale kolik je ta devítka cm?

petja
autor
13. srp 2010

@keminek OM MANI a hluboká meditace je dost dobrá,díky za odkaz,hned sem si to dala do záložek 😉

lio
13. srp 2010

@sambucca jelikož mi čeká vyvolávaný porod, petja myslí ricinový koktejl na který se chystám abych se rozrodila sama, dá-li pánbůh 😀

sambucca
13. srp 2010

@lio aha🙂 to si progooglim, kdybch nahodou prenasela🙂 diky

petja
autor
13. srp 2010

@lio Já bych kapku vůbec neřešila,pokud se neobjevila dál.A jak je měřítko,tak je vždy číslo a šipka,kolik cm.

@sambucca https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/napoj-k-...

lio
13. srp 2010

@sambucca je tu přímo diskuze o tom...tady na MK 🙂

lio
13. srp 2010

@petja aha ale říkalo se tu že metrem to vychází jinak, tak jsem myslela že je to jiná míra 🙂
takže mám zítra testnout, no když tam bude něco "PNOUT" řezat, tak max přestanu že ...já abych se nenatrhla jako už si nepamatuju nick, jak u té močové trubice se trhla a při porodu to pak jelo ale nic tragickýho samo, ....ale já vím prd, co se mi tam přihodilo a fakt jen kapka a nic...takže sem v klidu spíš jeslti zítra můžu epinovat zas

sambucca
13. srp 2010

@lio jo a drzim palce, at je to bez vsech oxytocinu a ostatnich nesmyslu 😉 !

keminek
13. srp 2010

@lio hm.. jasně.. musíš zvládnout vyšší level, když je to se syntetikou.. Ale jsou ženy, co s vyvolávaným porodem nemají extra potíž.. třeba patříš mezi ně 🙂 Jinak k tomu přistupuješ skvěle.. tohle já vědět při prvním porodu.. 😖 škoda..
Já hledala na youtube nějakou hudbu, která by se mi líbila, nevadila... při některých až běhal mráz po rukou, když jsem si to spojila s tím porodem, nikdo mě nerušil a myslela jsem si na to a byla jsem úplně uvolněná a soustředila jsem se dovnitř na to miminko. Mohla bych snad rodit tisíckrát 🙂 Nebojím se porodu, je to krása.. i když teda v praxi mě pár obr kontrakcí fakt dostalo 😅 tak to je jasný, ale to k tomu patří 😉 A těhotenství je krása. Užij si bříško!!! Mně se po něm v obou případech pár dní po porodu moc stýskalo.

keminek
13. srp 2010

@petja ta mantra aum mani se mi líbí moc.. ono jich je tam víc, ale všechny byly na mě moc vážné 😅 sice to zpívá muž, ale jak jsem tam zaslechla vždycky tu ženu, tak jsem cítila tu sílu, kterou na ten porod mám. Takovou ale klidnou a nevtíravou.. A ten Buddha se mi taky líbí 😀 Takový pevný bod, ani se nehne, i když všude kolem se všechno hýbe.
Takže epino byla taková fyzická příprava, ale psychickou přípravu jsem měla taktéž 😉 🙂

keminek
13. srp 2010

@lio mně porod vyvolal orgasmus.. 😖 😖 absolutně jsem to nečekala.. a chtěla rodit až za pár dní.. nabralo to rychlé obrátky.. ale v prvním těhu jsem si mohla takhle blbnout několikrát a s porodem to ani nehlo.. 😝

lio
13. srp 2010

@keminek bříško si užívám, bo jsem od 20tt ležela a nic mi nebylo, jen na udržení kvůli čípku, ted se asi 3 týdny hýbu, s čípkem to ani nehne a bříško si užívám, taky se mi po něm bude fest stýkat, mám ho ráda a nosím ho ráda 🙂 a nic mne netrápí, takže si to celkově ke konci užívám.....
jinak se věnuju masážím takže nějakou hudbu mám, a celé těhu ujíždím na Cohenovi, uklidnuju se tím i mimčo, takže to možná bude moje hudba ...

lio
13. srp 2010

@sambucca moc děkuju, udělám pro to max 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru