EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

werca90
7. zář 2011

@crawler taky jsem si ho pořídila pro psychickou přípravu ale to že jsem se už přez týden nehla z 22cm mě spíš vystrašilo že ten porod nemůžu zvládnout... tak snad se to ještě zlepší a do porodu dotrénujem 😒

jana0706
7. zář 2011

@werca90 @crawler baby mozte mi napisat ako ste jedli to lanove semienko? ja si ho podrvene nasypem do jogurtu alebo cerealii, myslite ze to staci? niekde pisu ze sa to ma zalievat a potom vypit tu slizku masu, ale to by som asi nedala...

jana0706
7. zář 2011

@werca90 a skusala si napriklad zmenit polohu? ja som sice s cvicenim len zacala ale hned vidim ze v pololahu to bude ovela narocnejsie ako napriklad v klaku - v pololahu som sa nepohla zo vcerajsich 21,5 cm a v klaku som sa posunula z 22,5 na 23,5...som nechcela tomu verit, zajtra uvidim ci to nebola nahoda 😉

zdeniii
7. zář 2011

@jana0706 jani je to jedno, někdo v jogurtu, někdo ten sliz... důležité je ho prostě jíst. Jinak ten sliz není tak šílenej a když tak si to můžeš zamíchat do toho jogurtu... já to vypila s čajem vždykcy...

jana0706
7. zář 2011

@zdeniii super dik za odpoved, ja som si len chcela byt ista ze to ma ten spravny ucinok, aby som to nerobila cely cas zle 😉

zdeniii
7. zář 2011

@jana0706 možná je to blbý přirovnání, ale někteří farmáří to dávají krávám do žrála předtím než mají slehnout a pochybuju že jim to nějak vaří 😀

jana0706
7. zář 2011

@zdeniii no clovek nikdy nevie 😀 inak pozeram ze uz mas jedno bejby - pouzivala si epino pred porodom?

sussanah
7. zář 2011

@jana0706 bud muzes dat do hrnku s cajem a zalit varici vodou nebo do toho jogurtu. Co je ale dulezitejsi je to, abys to rozkousala a nepolykala uplne cele. Kdyz to nerozkouses, tak to jen projde telem a nijak nepomuze, ty spravne latky jsou totiz uvnitr seminka a to se v travicim traktu nerozlozi. Taky je dulezite to seminko potom zapit, at nezacnes trpet na zacpu 😉

jana0706
7. zář 2011

@sussanah super, ja som si kupila drvene takze by to malo byt v pohode...tiez som citala o tom ze nema zmysel aby boli cele a ze ich treba poriadne zapit...no len dufam ze nam to pomoze - pozeram ze ty to uz mas za par 😉

sussanah
8. zář 2011

@jana0706 no ja jsem nekde cetla, ze neni dobre to dlouho skladovat rozdrcene, protoze se ty latky vypari, jak reaguji se vzduchem 😕 Ale taky jsem chvilku mela drcene, pak jsem presla na cele. Nebo bych koupila cele a doma si to do zasoby vzdycky namixovala treba na tyden dopredu.

ladie
8. zář 2011

@ani84 vééééliká gratulace!!! Já chci taky rodit jako ty!!!!!!!!

@werca90 klídek! Já jsem taky byla seklá na určitých cm a čím víc se blíží porod, tím víc se to poddává a jde to. Dneska jsem dala 29 cm, tak jsem měla radost jako malá 😀 😀 A dám si zase den dva pokoj, ať si to tam dole odpočine.

crawler
8. zář 2011

@jana0706 já přesně jako ty😉 dala jsem si každý den lžíci do jogurtu nebo musli (měla jsem už koupené drcené)...

ladie
8. zář 2011

@jana0706 no, tak co jsem se dočetla, tak účinek má ten sliz a ne suché lněné semínko. Takže to radši dělám takhle - kastrůlek, do něj max deci vody, lžička semínka a nechám tak 1-2 minuty vařit. Po vychladnutí naředím ledovou vodou (tak, aby to bylo tekuté), naliju do hrnku (je toho nakonec max půl hrnku), zacpu nos a kopnu to do sebe.
Je to sice, jako bys polykala nějaký hlen 😖 ale zase je to během vteřiny v tobě. Nedovedu si představit, že bych to požila jinak (třeba v jogurtu nebo v čaji 😖 )

aemmi
8. zář 2011

Tak koukám, že to s tím semínkem dělám asi blbě 😒 já ho polykám celé a zapíjím, že bych to rozkousala, to si nedovedu představit. Jinak taky tu mám to drcené, ale ted používám to celé takhle. tak asi začnu vařit ten sliz 😝

sussanah
8. zář 2011

Me to treba v tom caji docela chutna, trochu toho slizu se rozpusti do toho caje, takze to neni tak silene a zbytek vyjim lzickou a rozkousu.

vrn
8. zář 2011

Ahojte, tak to mame za sebou - dnes rano sa nam narodila Eva o 5:57, 4200g a 52cm. Nacvicene 29cm v polosede, trochu som sa natrhla ale bez nastrihu! Mala som aj Dianatal gel kedze som ocakavala velke babo a mam hemoroidy, vyuzila som len 1davku, ak mate niekto zaujem predam;) Vytlacila som ju asi na 5 kontrakcii, parada.

sussanah
8. zář 2011

@vrn jaj super 🙂 Moc jsem na tebe myslela, rikala jsem si, ze uz to prece musi byt kazdym dnem. To trhnuti bylo na siti nebo ani to ne? A v miste stare jizvy nebo nekde jinde?
Uzivej si male Evicky a at jste co nejdrive doma a v pohode 🙂

A jak budes mit cas, hod sve zkusenosti do pruzkumu prosim 😉

aemmi
8. zář 2011

@ani84 Gratuluju k Šimonkovi a k úspěchu s epinem 🙂

aemmi
8. zář 2011

@vrn Tobě taky gratuluju k miminku 🙂 to je super, že i větší miminko jde porodit bez nástřihu 😉

zdeniii
8. zář 2011

@jana0706 ano epino jsem používala a chystám se pořídit i na druhé 🙂 moc mi pomohlo, porod bez nástřihu a poranění a to malá měla 4,15 a hlavičku pak naměřili 36. Natrénováno jsem měla 29.

jana0706
8. zář 2011

@sussanah mi uplne citas myslienky 🙂 tie cele uz mam dlhsie doma, ale este som si nedoniesla od mamy taky ten maly elektricky mlyncek na mak/kavu, na ktorom to vraj ide dobre pomliet...takze zatial jem tie drvene, citala som ze je dobre ich skladovat v sklenom zatvaracom pohari vo dverach chladnicky tak to tak robim a snad nieco vydrzia...

jana0706
8. zář 2011

@ladie no ja prave take tie rozne slizy zle znasam 😉 v jogurte alebo v musli mi tie rozdrvene semienka velmi chutia, s tym nemam vobec problem, to budem asi kvoli vlaknine jest aj ked uz nebudem tehotna...ved ono sa z toho ten sliz snad spravi v zaludku pri traveni 😀

anicka1981
8. zář 2011

@sussanah ahooj, tak ako este stale nic? 😉

sussanah
8. zář 2011

@anicka1981 no me se ptej 😀 Maly radi v brise jak tajfun, telo se pripravuje uz tak dobre 3 tydny, ale to je asi tak vse..
Sice dneska po cviceni mam zase mnohem silnejsi poslicky, takze jen co dopiju caj, tak se jdu nalozit do vany, jinak mi asi odpadne spodek 😖

indriela
8. zář 2011

@werca90 Ja se taky nemohla asi 4 dny hnout z te proklate 22, ale po dvou dnech pauzy z toho bylo najednou 23,3cm a dalsi den (dneska) 24cm 😲 Vsak ono to pujde 😵
@ani84 Super porod, tak bych si to predstavovala 😵
@vrn Take gratuluju k uspechu a miminecku 😵

anicka1981
8. zář 2011

@sussanah jaj, tak drzim palce,,, moj sa narodil 2 dni ped terminom, a ja som bola pripravena uz od 38 tt, aj epino nacvicene, uz som len cakala 🙂, narodil sa betar presne na muzove narodeny, 🙂 dam foto, aky je uz velky,, bude mat 3 mesiace 13 teho

Drzim Vam palce strasne, nech mate taky krasny porod aky sme mali my, urcite to zvladnete, moj mal 36 cm obvod hlavicky a bez skrabanca som z toho vysla, s nashernym zazitkom do konca zivota 😵

chomik
9. zář 2011

@dlabinecka Tak to muselo byť riadny brutál ☹ ale druhé Ti určite pôjde ako po masle 🙂

chomik
9. zář 2011

Ahojte, tak ja tiež už 3. deň stojím na 22 cm, z toho 2 krát som si po cvičení našla trochu slaboružovej krvi (len pár kvapiek na toaleťáku)...pauzovať ale moc nechcem-veď už v utorok mi končí 38 tt a teda to na mňa môže kedykoľvek prísť 😒 nemáte nejakú radu?

dlabinecka
9. zář 2011

@chomik Brutál to byl, proto ted nenechávám nic náhodě 😖 Cvičení mi jde zřejmě proto, že mě těma kleštěma pěkně roztáhli 😝 A co se týče Tvého cvičení -být Tebou, tak se snažím být trpělivá, tělo nejspíš není ještě připravené -třeba dnes nebo zítra přijde skok 😉

werunkach
9. zář 2011

@anicka1981 neuvěřitelný ,že už to budou 3 měsíce,..naší Lucince budou zítra dva a jsem strašně ráda,že sem si mohla díky epi-nu ty 2 měs krásně užívat a ne skučet jako při prvním porodu,..tento týden jsem byla na kontrole po 6ti nedělí a můj dr. vubec nevěřil,že jsem mohla rodit naší baculku bez nástřihu(3710g,obvod hlavinky 35cm)..všem epinačkám přeji pohodové cvičení a krásný porod s dobrým koncem a zdravá mimušátka...
Byl tu také kolikrát dotaz,jaký je po epinování sex,..musím se přiznat,že díky tomu,že jsem byla bez nástřihu se 6ti nedělí nedalo vůbec vydržet,..takže již 5 týden po porodu jsme to zkusili,žádné extra vytažení,při srovnání s prvním porodem mi to přijde stejné a určitě se to ještě zatáhne,přece jen je ještě brzy,takže z tohoto pohledu,žádné obavy,... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru