EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

zuzanka1989
22. únor 2010

ahojte holky, tak se po dlouhý době zase hlásim. ted nějak necvičím, nechce se mi 😀 , dostala jsem se na 27cm, a při poslednim cvičení jsem měla 25 a na balonku bylo maličko krve. tak to nechám chvilku odpočinout. Stalo se to někomu?

aronek
22. únor 2010

Ahoj, ráda bych se přidala. Sice pozdě, ale přece zkusím něco natrénovat. Dnes dorazilo Epi-no, tak jdu na to 😀

bajunka
22. únor 2010

zuzi jsi teprve v 30 tydnu si dej jeste aspon na 6 tydnu pauzu, myslim, ze si tim nemuzes ublizit,ale tohle je vazne dost brzo, ono jak to bude bliz k porodu tak ti to i lip pujde, uvolnuji se i vazi a cela se pripravujes na porod, myslim, ze to bude i min bolestive, ja zacinala v 36 a vse probehlo v pohode, bez natrhu nebo nastrihu, a na tech 10 cm jsem se dostala behem nejakych 10 dnu, takze casu mas fakt spoustu 😉

zuzanka1989
22. únor 2010

bajunka: pro mě to právě vůbec neni bolestivé, dr. mi to schválil že si tím nemůžu ublížit. ale že to nemám přehánět, necvivičím každej den🙂

gabule75
22. únor 2010

Ahoj holky, přidávám se do klubu 🙂 dnes jsem jen tak nanečisto zkusila EPI-NO, ale nemám doma lubrikant, tak dokoupím a budu trénovat. Díky moc za vaše zážitky z porodů, který jsou většinou díky EPI-NO relativně v pohodě. dodává mi to sílu 😉

zajaciq
22. únor 2010

aronek vela zdaru 😉

aronek
22. únor 2010

tak jsem to zkusila. Na poprvé 6,5 což odpovídá 20 cm obvodu. To je málo, nebo hodně? Nevím jestli to dělám dobře. Takže jsem zastrčila nafoukla a pomalu vytáhla. Celkem třikrát a naposledy to bylo těch 20cm. Mám ho tam nějakou dobu nechávat? Dělat ještě něco? Mám trochu málo času, tak abych to dělala co nejlépe. Masáž hráze nehrozí, já si tam na tak dlouho nedošáhnu a přítel je pořád v trapu.

aronek
22. únor 2010

dělala jsem jen do mírného tlaku, aby to nebolelo, večer to zase zkusím 😉

majatob
22. únor 2010

jee, aronku, uz ses taky pridala? 🙂
ja jsem se po par dnech necviceni vratila na 29,5cm...tak snad to rychle povoli zase na tech skoro 31 😀

jakelina
22. únor 2010

Aronku já nafukuju za tu půlhodinu 3 x a těch deset minut nechám uvnitř a případně dofukuju, potom vytáhnu, nebo teď už spíš vytlačím a opakuju. Podruhé a potřetí nafouknu vždy o něco víc.

aronek
22. únor 2010

Holky na kolika jste začínaly a jak moc rychle to postupovalo? Cvičily jste jednou nebo dvakrát denně?

majatob
22. únor 2010

aronku, ja jsem zacla na nejakych 17 nebo kolika a necvicim ani kazdej den a su na zhruba tech 30cm...ale zase jsem zacala uz ve 35tt... 🙂 tak jestli te to bude uklidnovat, tak klidne cvic dvakrat a uvidis jak rychle to pujde, ubrat muzes vzdycky 🙂

majka12
22. únor 2010

Ahojky 🙂

já jsem s epinem začala dneska. Nejdřív jsem měla problém ho tam zasunout i vyfouknutý 😅 No ale na poprvé se mi podařilo bez nějaké bolesti - spíš tahání a pálení - na 6,5cm 😉 Spíš mám problém, že mi tam ten balónek prostě nedrží.Musím ho přidržovat rukou při nafukování jinak prostě vyjede 😖 Nedělám něco blbě?Mám ho zasunutý z těch 2/3 jak píšou v návodu 😕

crawler
22. únor 2010

majka: s tím se potýkáme každá - já cvičila poprvé s manžou a ten říkal, že měl co dělat, aby to udržel stále zasunuté v těch 2/3. podruhé jsem to chtěla vyzkoušet sama a za 1. mi málem upadla ruka a za 2. je to tak blbý úhel, že mi to cvičení šlo mnohem hůř. Až budu cvičit příště, tak opět jedině s manželem, takže i tobě doporučuju pomocníka 😉 je to mnohem snažší a vsadím se, že ti to půjde o dost lépe...Jinak 6,5 napoprvé je myslím dost pěkné !🙂 jo a jinak - u mě byl taky největší problém zavést vyfouknuté epino🙂

aronek
22. únor 2010

tak jsem se do toho pustila. Pravda je, že 10 minut ho tam nemám, vždy tak 7 a pak vytlačím a jsem na průměru 22cm. Na první pořádné cvičení to jde, tedy snad 😀 přítele jsem vynechala, říká mu konkurent 😝

majatob
22. únor 2010

aronek 😀 manza taky jako prvni zjistoval jestli mi to nahodou neni prijemny jestli se nema citit ohrozene asi 😀

majka12
22. únor 2010

Jo tak o manžovi jsem uvažovala, protože tam fakt blbě došáhnu a tolik se neuvolním 😅 Jsem ráda, že to není jen můj problém, já už se bála že to dělám blbě. 😅

aronek
22. únor 2010

maji, on žárlí na všechno, ale že bude i na tohle, to mně fakt nenapadlo 😠

gabule75
22. únor 2010

Aronek, Majatob 😀 u nás to samé, taky si drahá polovička myslí, že by mi to mohlo být příjemné....naivka.
Používáte lubrikant? a kdyžtak jaký. já jsem dala dnes poprvé zkušební a jsem na 5 a taky si balonek musím přidržovat, jinak by sám vyklouzl.

majka12
22. únor 2010

no to by mě taky nenapadlo žárlit na epino 😀 Manža se asi zapojí rád, pořád si z toho dělá srandu a vtipkuje a já mu dneska ukazovala co jsem vydržela a co bych měla zvládnout, tak jen řekl: hodně štěstí 😀 V tu chvíli ho taky přešel humor 😀
já používám lubrikant, ale nevím co je to za značku 😕

aronek
22. únor 2010

já lubrikant nepoužívám, mám v těhotenství zvýšenou sekreci (takový trochu výtok), tak to alespoň využiju. Dává se tam trochu hůř, ale koupit si lubrikant, tak příteli šlehne 😀

majatob
22. únor 2010

haha, me byl minulej tyden manza koupit krabici kondomu a lubrikac (Durex) 😀 😀 😀
ja jsem mu hned na zacatek ukazala nafouklych tech 31cm a rekla at to vytlaci nosni dirkou 😀 ale myslim, ze asistovat by nechtel 😀

aronek
22. únor 2010

maji za jak dlouho ses dostala na 30cm??

majatob
22. únor 2010

aronek, koukala jsem, zacala jsem 20.ledna a tech 30 jsem dala minulej tyden...ale cvicim hodne lazo plazo, nekdy ob den, jeden tyden jsem uplne vynechala... 😅

aronek
22. únor 2010

maji a na kolika jsi začala?? Zvědavá, viď 😀

majatob
22. únor 2010

na nejakych 17cm, myslim, ja uz si to nepamatuju, ale tak nejak 😉

aronek
22. únor 2010

maji, takže když začínám na 22, tak snad nevadí, že tak pozdě 😉 máš termín o patnáct dní dřív, tak snad se taky někam dohrabu 😀

aronek
23. únor 2010

tak jsem zase cvičila a mám 22,5cm, ale nedovedu si představit víc, ale alespoň to popolezlo 😉

jakelina
23. únor 2010

Aronku to bude v pohodě. Já začínala v 35 týdnu a jsem na 29 cm a taky jsem i vynechala několik dní. Až bude ten balonek větší, tak tam líp drží.

gabule75
23. únor 2010

Aronku taky myslím,že ti to jde rychle 😉 Jakelina, už 29, supeeeeer. já po dnešním tréninku 20 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru