EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

aronek
23. únor 2010

jakelin, on tam drží, mám ho tam celý 😀 ale je to velký tlak, takže ho tam neudržím 10 min. ☹ po posledním dofouknutí pomalu vytlačuji, celkem ho tam mám tak 7min. Na kolika jsi začínala??

jakelina
23. únor 2010

Já začínala asi na 20 až 21 cm

aronek
23. únor 2010

jakelin, takže za dva týdny o 9cm? tedy jestli dobře počítám 😉

jakelina
23. únor 2010

Aronku ano, ale ani jsem každý den necvičila. Šlo mi to rychle, až jsem se divila. Včera 29 a to jsem měla pocit, že bych ještě mohla přifouknout, ale měla jsem strach, abych se neporanila při vytlačování.
Chce to hodně se uvolnit a pokud možno na to nemyslet. Já se dívám na telku, nebo něco poslouchám.

aronek
23. únor 2010

jakelin, já u toho četla krimi zprávy 😀 zatím mám v plánu cvičit dvakrát denně, tak doufám, že to popoleze 😀 Zavádíš ho celý, nebo do těch dvou třetin?

jakelina
23. únor 2010

Do dvou třetin.

aronek
23. únor 2010

jakelin a to tam udržíš? Já to hlavně neodhadnu, tak ho tam raději šoupnu celý 😉

jakelina
23. únor 2010

Aronku, já jsme si vymakala polohu na boku. Zavedu, nafouknu a jak mám nohy na sobě tak vůbec nevyjíždí. Ale každá to má jinak. Někdo epinuje v podřepu a nebo v leže. Já jsem v leže na zádech taky skoro neudržela.

jakelina
23. únor 2010

Aronku, tak se nedivím že manžel žárlí 😀 😀 Podle toho jak je vybavený, ale na nafouklé Epino určitě nemá.

aronek
23. únor 2010

jakelin, on je prostě žárlivec 😀 Teď je spokojený, že jsem tlustá a schovaná doma, uvidím, co zase vyvede z jara 😀

zdeniii
23. únor 2010

Ahojky holky, máte někdo epi no doma a už jej nepotřebujete? MOc ráda si ho od některé koupím... Jsem teď ve 34tt a jsem rozhodnutá do něj jít, jen se mi ho nechce kupovat nový... Nabídněte prosím... zdeniii@seznam.cz

zajaciq
23. únor 2010

jakelina ja som to teraz skusala s tou polohou na boku a furt to vylieza 😒 ale uz som aspon na 21cm 😅

jakelina
23. únor 2010

Zajacik, tak to máme asi každá jinak. Já jsem začala na boku až jsem měla asi 24 cm a to už bylo lepší. Na zádech to bylo horší.
Já budu Epi prodávat až po porodu a to bude asi až v kolem 20 března.

zajaciq
23. únor 2010

a dovtedy si bola v akej polohe? na chrbate teda? ja som zatial tak mi je najlepsie ale musim to tam drzat odusu.

zdeniii
23. únor 2010

Nu 20 března, už budu mít také po... 😉

zdeniii
23. únor 2010

Teda kecáám, to bude až na začátku dubna... po 20 březnu by to bylo ještě brzy... 😀

aronek
23. únor 2010

tak po večerním cvičení jsem na 23cm 😉 o jeden cm více než včera 😀

majatob
23. únor 2010

ahojte, tak ja dnes opet 30,5cm... ikdyz s vidinou porodu KP by me uklidnilo tak mozna kdybych dala 40 😅

aronek
23. únor 2010

maji gratuluji a tiše závidím 😉 pro mně je 23cm zatím maximum 😖

jakelina
23. únor 2010

Zajacik, předtím na zádech, nebo v podřepu, ale to jenom asi 10 minut, protože mi málem upadla ruka. ☹ ☹ Na zádech vydržím dýl, ale už si tam moc nedosáhnu.

Aronku, to máš super. Za těch pár dní. 🙂 Teď si představ, že jdeš rodit a máš 20 jako na začátku. Každý centimetr se počítá a porod ještě daleko.

aronek
23. únor 2010

jakelin, všek jsem ráda, že jsem začala, hlavně mně to uklidňuje, že něco dělám pro hladký porod 😉

jakelina
23. únor 2010

Aronku, já jsem starý mazák a vždycky mě šili a jestli to teď bude bez šití, tak se snad hned na sále ožeru 😀 😀

aronek
23. únor 2010

jakelin, vzhledem k tomu, že máš takový odstup od nejmladšího, tak jsi jako prvorodička, ne? Jen tedy víš na rozdíl ode mně do čeho jdeš 😉 Já doufám, že poranění a šití tímto dost eliminuji. Pak porovnáme, škoda že nevíme jak by to dopadlo bez tréningu 😉

zajaciq
23. únor 2010

jakelina 😀 😀 😀

mna vystrasila jedna kocka co nedawno rodila...zasivana hore dole vo vnutri a nanovo na druhy den, lebo to povolilo , babatko take trosku vacsie 3,6 kg cca no ja mam strach, ked som taka uzka, ze dam ledva 21, ze to nezvladnem ☹

jakelina
23. únor 2010

Aronku, já to měla jako prvorodička u každého porodu. První císař, potom druhý normální, takže jako první porod a pak odstup 7 let, tak zase skoro jako poprvé a teď zase po 9 letech, tak znova jako první porod. Ach jo.
Dneska zase 29 cm, nějak to nejde dál, ale i to by mi stačilo, proti 20 cm na začátku. Teď jsem skončila a jsem i docela unavená. Ráno mám víc sil a chuti.

Zajaciq, bude to dobré a nacvičíš ještě dalších 10 cm, neboj.

jakelina
23. únor 2010

Zajaciq, máš krásný kočárek, co je to za značku, neznám.

zajaciq
23. únor 2010

jakeli je to mutsy slider a dik, som na nho pysna,len ho ma strasne malo ludi,aj tuto na konikowi si welmi nemam s kym poklabosit. Hadam skusim cesky serwer w teme wybawa 😕 ja som zatial nemala bolestivych poslickow,tak sa obawam,ze to na mna pride z-nicoho-nic a budem sa bat 😅

zuzule
23. únor 2010

Ahoj holky. Tak po menší pauze jsem zas dnes cvičila a 26! TAkže další cm, jsem ráda.... 🙂

jakelina
24. únor 2010

Zuzul, super 🙂

Zajaciq, je málo okoukaný, moc krásné kola i celkově tvar. Malá bude frajerka. 😀

aronek
24. únor 2010

Ahoj, tak v rámci ranního cvičení mám 24 a kousíček 😀 😀 takže o 1cm více než večer 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru